aster

Paolo

New member
Witam,
Mam w domu aster kablowke analog i zastanawiam się, który telewizor lcd najlepiej poradzi sobie z takim sygnałem.
Może kiki coś podpowie jako że nie raz pewnie podłączał różne modele lcd do tej kablowki podczas pokazów.
Będę wdzięczny za opinie.

DarekM

New member
Witaj,
Też mam aster, do tego gdzieś w ścianie uszkodzony kabel, przez co jakość sygnału jest kiepska. Miałem na pokazie w domu 4 TV - Sharpa, Loewe Concept, Panasonica i coś jeszcze (nie pamiętam już co dokładnie).
Moim faworytem przed pokazem był Loewe i jak się okazało, grał całkiem dobrze ale ostatecznie wybrałem Panasonica - był chyba troszeczkę lepszy, lepiej filtrował szum. Poza tym Loewe mi się zwyczajnie mniej podobał ;).
Ze względu na wspomniany kiepskiej jakości sygnał analogowy, zamówiłem z aster dodatkowo dekoder cyfrowy - jest na nim większość interesujących mnie kanałów i do tego nieporównywalnie lepsza jakość sygnału - polecam.

Pozdrawiam
Darek

Karpiu

New member
Kiki prawdopodobnie nie mial stycznosci z aster poniewaz ta siec jest tylko w duzych miastach Krakow Warszawa i Zielona Gora. A Kiki o ile wiem operuje w rejonie olsztyna. Oczywiscie moge sie mylic. Ja tez mam aster i LCD Samusunga LE32R71B i gra swietnie. Nie mam zadnych problemów. Na anologowym sygnale jest bardzo dobrze, jesli jednak bedziesz nie zadowolony mozesz zamowic kanaly w wersji cyfrowej. Tak nadawany jest np C+ czy HBO (przez dekoder) ale i Polsat i inne polskie kanaly. Widac roznice ale nie jest to jakis duzy skok (przy dobrym sygnale analogowym jak u mnie). A i cena nie jest jakas specjalnie duza.

pzdr

awujotka

New member
Bez reklam
A ja mam Philipsa 37pf9830 i analogowy aster i obraz jest lepszy aniżeli niektóre (np. tvp1, 2 ) z cyfry+.

Karpiu

New member
Ja nie pisalem o Cyfrze tylko o Canalu + nadawanym przez aster w systemie cyfrowym. Ale to wszystko i tak swiadczy ze nie da sie jednoznacznie powiedziec co bedzie ladniej odbieralo. Trzeba to wszystko przetestowac samemu.

awujotka

New member
Bez reklam
A ja pisząc Cyfra+ miałam na mysli odbiór poprzez dekoder satelitarny i porównując jakość niektórych programów to właśnie ze starym dekoderem cyfrowym wygrywa analogowy Aster.

Karpiu

New member
Czyli wiemy juz ze nawet analogowy aster wygrywa z Cyfra + nie wspominajac juz o kanalach nadawanych cyfrowo w Aster ktore sa jeszcze lepszej jakosci niz analog.

Wracajac jednak do tematu wlasciwego, to nie da sie tego do konca okreslic ktory TV bedzie najlepszy, poniewaz jakos sygnalu w 2 miejscach nie jest rowna itd.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
otóż - z kablówką Aster mamy doczynienia dość często na pokazach i to nie tylko w Warszawie
.Jakość jest tak różna jak różna jest jakość złącz i jakość sygnału.
Jeśli ktoś chce mieć pewnośc to jest tylko jeden sposob - sprawdzenie w domu. Z ponad tysiąca pokazów i prezentacji - wyniki często są zaskakujace.

Do góry