Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
Przyszła mi wiadomość na dekoder, że usuwają Luxe.TV HD. Zadzwoniłem na infolinię i rzekomo pl;anowane jest dodanie nowego kanału.

Co do TVP HD to podobno infolinia zgłasza górze, że jest zainteresowanie i być może będzie.
 

siemacho1

New member
Witam,
Czy ktoś może się orientuje jak zawiesić dekoder ASTER PVR na ścianie. Z tego co wiem można zestaw kopić w Aster ale tani pewnie nie jest. Czy może to jakiś standard VESA i można użyć standardowego wieszaka ?

Na razie nie mogę zmierzyć otworów bo instalatorowi nie udało się uruchomić 2 dekoderów po wgraniu nowego softu ;]. chyba jakiś problem z nowym softem :p
 

bluray

Banned
LUXE HD właśnie zdjeli a nic nie dodali w HD.
Szkoda bo LUXE HD był absolutnie topowym w jakości HD.
Nagrałem trochę by nie zapomnieć.
 

drabon

New member
Ciekawe, co się pojawi zamiast Luxe.TV HD i czy będzie to w HD Pack'u, czy też jako dodatkowo płatny kanał?
:hmm: mam nadzieje, że dodadzą do HD Pack'a, bo składa się on z 7 kanałów - tak stoi na ich stronie :evil:! Jak tak będą przycinać i nic w zamian, to im się liczba abonentów też w szybkim tempie przytnie, a konkurencja nie śpi:twisted:.
 

Bunio123

New member
Witam,
Mam pytanie natury technicznej. Jestem wieloletnim użytkownikiem Motoloroli SD, od kilku dni mam dekoder HD PVR. Otóż nowy dekoder nie wyświetla w prawidłowych proporcjach obrazu na niektórych kanałach 16/9 (np materiały TVP Polonia czy TVP Sport w 16/9 które prawidłowo wyswietlała Motorola na całym ekranie telewizora) . Teraz mam te kanały non stop z czarnymi pasami z góry, dołu i po bokach. W ustawieniach dekodera nie mam ustawionego rozciągania bo tego nie lubię (mogę rozciągnąc przez telewizor). Inne kanały w 16/9 są wyswietlane ok. Też tak macie? Jakieś sugestie jak to rozwiązać?

Pozdrawiam,
Bunio123
 

Peek

New member
Bez reklam
Jeśli inne kanały są wyświetlane ok, to może po prostu dany program TVP Sport czy Polonia wyświetla z pasami, bo niby TVP Sport to już kanał 16:9 a dzisiaj natknałem się na mecz Rosja-Niemcy niby w 16:9, ale właśnie z pasami, więc może to kwesia programu. A jeśli nie to wejdz w ustawienia obrazu i tam bedzie o rozciaganiu obrazu.
 

Bunio123

New member
Problem dotyczy tylko kanałów TVP (pamiętam ze w maju czasami nawet TVP1 nadawał w ładnym 16/9, tak samo TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Sport). Obraz w tv był jak najbardziej panoramiczny, w pełni wypełniony a teraz kiszka, zwłaszcza przed Mundialem:-(
Inne kanały SD w 16/9 sa ok (Polsat News, Polsaty Sport , paczka C+, TVN24, TVNCNBC Biznes, Ale Kino itd) więc to raczej nie wina telewizora. Czy moze TVP cos zmienila i nie nadaje w sygnale (albo dokoder nie wyłapuje) tej informacji o formacie przekazu?
 

Peek

New member
Bez reklam
To raczej Aster coś majstruje bo tez miałem że na TVP 1 i 2 coś leciało w 16/9 a teraz nie.

Według mnie to nie wina dekodera.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ciekawe jak z TVP HD będzie bo rzekomo rozmowy trwają (według Media2.pl TVP rozmawia z wieloma dużymi graczami na rynku, bo to dobra okazja do zwiekszenia dostepności kanału), Cyfrowy Polsat już się z TVP dogadał i abonenci obejrzą MŚ w HD.
 

pafelek1

New member
Ciekawe jak z TVP HD będzie bo rzekomo rozmowy trwają (według Media2.pl TVP rozmawia z wieloma dużymi graczami na rynku, bo to dobra okazja do zwiekszenia dostepności kanału), Cyfrowy Polsat już się z TVP dogadał i abonenci obejrzą MŚ w HD.

A może warto aby zainteresowani a więc my zaczęli wysyłać do Aster maile o to aby ktoś tam ruszył głową i pomyślał o TVP HD ?
 

Peek

New member
Bez reklam
Na maile to ci odpowiedzą po mundialu ;), trzeba po prostu dzwonić na infolinię i pytać. Z tego co mi mówił jeden facet na infolinii to oni zgłaszają zainteresowanie tym kanałem zarządowi, ale nie wiedzą czy będzie.

Szczerze mówiąc mogliby już coś dać, bo Luxe.TV HD nie ma a TVP HD ani widu ani czadu.
 

gongol

New member
straszna lipa z kanałmi TVP. TVP HD sie nie pojawił. Za Luxe HD nie dodali nic. Już telewizja na karte ma lepsza oferte kanałów HD. Na infolini mile panie nic nie wiedzą i wypowiadaja magiczne słwo "może".
 
Do góry