Aster HDTV

sck

New member
Witam,

mam mały problem z Logitech'em Harmony 555. Pilot ma łączność z dekoderem Astera (Kaon) - konfigurowałem wszystkie przyciski. Kiedy włączam "devices" mam pełną kontrole Kaona (on,off, itp...). Problem pojawia się kiedy definiuje Activity - oglądanie tv. Mianowicie nie chce mi się włączać Kaon, muszę przełączać się na devices i oddzielnie go włączać. Czy ktoś miał podobny przypadek?

Z góry dzięki za pomoc.
 

sebas101

New member
Gdy dekoder się nie włącza należy użyć przycisku HELP, jeżeli to nie pomoże, proponuję ponownie zaprogramować aktywność związaną z oglądaniem TV z dekodera.
Można ewentualnie przejrzeć jakie komendy pilot wydaje w ramach danej aktywności (za pomocą programu Logitecha), może tam jest jakiś błąd. Jeżeli brakuje komendy włączającej dekoder należy ją "dopisać" ręcznie.
 

ciopcia

New member
mam pytanie czy na VOD w aster za darmo zdazaja sie jakies normalne filmy ??Bo jak patrzzyłem to zadnych nie widziałem nawet starych tylko wszystkie płatne
 

bartur

Member
Czy udało się może komuś zgrać nagrane filmy (Kaon HD PVR) na usb lub jakimś innym sposobem na PC?

Tak, udało się, ale metodą "na rympał" - to znaczy do wyjścia PVRa podłączyłem zewnętrzną nagrywarkę HDD/DVD i stamtąd już wypaliłem płytę DVD.

Głupie, ale to chyba jedyne co można zrobić, ewentualnie zapnij Kaona do wejścia tunera TV w pececie jeżeli masz i zgrywaj do mpg-a

Bartur
 

donek

New member
Witam. Mam problem. Mam dekoder PV HD z Aster, chyba Kaon. Jakiś czas temu zauważyłem, że dekoder ten wiesza mi się po włączeniu. Dekoder nie daje żadnego obrazu na TV, na wyświetlaczu wyświetla się godzina włączenia dekodera (która się nie zmienia do czasu jego restartu). Dekoder nie reaguje na polecenia z pilota, nie można z tego wyjść, po włączeniu jakiegokolwiek klawisza na krótko świeci się tylko ta okrągła dioda po lewej stronie dekodera.
Kilkakrotnie zgłaszałem problem do Aster, najpierw dosyłali jakieś oprogramowanie, sprawdzali stan sygnału, wymienili dekoder. Dalej nie przyniosło to żadnych efektów. Gdyby problem miał miejsce raz w miesiącu machnąłbym ręką, jednak ma to miejsce średnio raz na dwa dni i zaczyna mnie to drażnić.
Najpierw miałem podłączony dekoder do amplitunera Onkyo TX-SR607, teraz podłączyłem go bezpośrednio do Panasonica G20. Oczywiście nic się nie zmieniło.
W związku z tym moje pytanie jest takie, czy może macie jakieś pomysły co może być przyczyną tych zwiechów?
Moim zdaniem raczej niemożliwe jest, aby dwa dekodery tak się wieszały, chyba, że mają wadę fabryczną.
Prosiłbym o jakąś pomoc.
 

bartur

Member
Witam. Mam problem. Mam dekoder PV HD z Aster, chyba Kaon. Jakiś czas temu zauważyłem, że dekoder ten wiesza mi się po włączeniu. Dekoder nie daje żadnego obrazu na TV, na wyświetlaczu wyświetla się godzina włączenia dekodera (która się nie zmienia do czasu jego restartu). Dekoder nie reaguje na polecenia z pilota, nie można z tego wyjść, po włączeniu jakiegokolwiek klawisza na krótko świeci się tylko ta okrągła dioda po lewej stronie dekodera.
Kilkakrotnie zgłaszałem problem do Aster, najpierw dosyłali jakieś oprogramowanie, sprawdzali stan sygnału, wymienili dekoder. Dalej nie przyniosło to żadnych efektów. Gdyby problem miał miejsce raz w miesiącu machnąłbym ręką, jednak ma to miejsce średnio raz na dwa dni i zaczyna mnie to drażnić.
Najpierw miałem podłączony dekoder do amplitunera Onkyo TX-SR607, teraz podłączyłem go bezpośrednio do Panasonica G20. Oczywiście nic się nie zmieniło.
W związku z tym moje pytanie jest takie, czy może macie jakieś pomysły co może być przyczyną tych zwiechów?
Moim zdaniem raczej niemożliwe jest, aby dwa dekodery tak się wieszały, chyba, że mają wadę fabryczną.
Prosiłbym o jakąś pomoc.

Donek,

Jeżeli dwa dekodery robią Ci to samo to jak dla mnie nie dekoder ale warunki zewnętrzne.

1)
Czy mógłbyś napisać, czy przypadkiem nie "nadużywasz" opcji nagrywania? Już tłumaczę o co mi chodzi, bo u mnie nie-nadużywanie pewnych praktyk pomogło.

Otóż:
przykład 1: nagrywam 2 programy na raz, włączam sobie jeden z nich tak żeby leciał z opóżnieniem, w międzyczasie zastopuję, przewinę, itd.

przykład 2: nagrywam program (nie daj Boże 2) i jednocześnie robię porządek w nagraniach, kasuję, ustawiam.

...mam wówczas 99% pewności, że w przeciągu krótkiego czasu dekoder zaliczy "zwis męski ozdobny".


2) Możliwe że coś z zasilaniem - nie wiem gdzie mieszkasz, ale może masz wahania w 230V. Jeżeli tak - podepnij dekoder przez listwę (tylko dobrą!), idealnie przez UPSa nawet małego, byle tylko przetestować czy sie nie poprawiło.

3) Wydaje się głupie ale coś słyszałem o takich przypadkach - zmień kabel HDMI, ewentualnie na kilka dni zapnij przez SCART.

Daj znać
Bartur
 

donek

New member
Donek,

Jeżeli dwa dekodery robią Ci to samo to jak dla mnie nie dekoder ale warunki zewnętrzne.

1)
Czy mógłbyś napisać, czy przypadkiem nie "nadużywasz" opcji nagrywania? Już tłumaczę o co mi chodzi, bo u mnie nie-nadużywanie pewnych praktyk pomogło.

Otóż:
przykład 1: nagrywam 2 programy na raz, włączam sobie jeden z nich tak żeby leciał z opóżnieniem, w międzyczasie zastopuję, przewinę, itd.

przykład 2: nagrywam program (nie daj Boże 2) i jednocześnie robię porządek w nagraniach, kasuję, ustawiam.

...mam wówczas 99% pewności, że w przeciągu krótkiego czasu dekoder zaliczy "zwis męski ozdobny".


2) Możliwe że coś z zasilaniem - nie wiem gdzie mieszkasz, ale może masz wahania w 230V. Jeżeli tak - podepnij dekoder przez listwę (tylko dobrą!), idealnie przez UPSa nawet małego, byle tylko przetestować czy sie nie poprawiło.

3) Wydaje się głupie ale coś słyszałem o takich przypadkach - zmień kabel HDMI, ewentualnie na kilka dni zapnij przez SCART.

Daj znać
Bartur



Spróbuję kupić nowy kabel HDMI i sprawdzić tą opcję. Hipoteza kabla wydaje mi się najbardziej wiarygodna.
Jeśli chodzi o nagrywanie, to oczywiście nadużywam :smile:. Mam ustawione parę pozycji do nagrania za pomocą opcji "Seriale". Nie jestem w stanie stwierdzić, czy w czasie gdy coś oglądam( czy cofam lub pauzuję), coś innego się nie nagrywa. Moim zdaniem, że zacytuję klasyka "od tego oni są", żeby można było nagrywać nawet dwie pozycje jednocześnie, czy tam pauzować czy robić inne tego typu rzeczy. Dopuszczone przez producenta funkcje czy możliwości dekodera, nie powinny kończyć się jego zawieszeniem.
Jeśli chodzi o hipotezę o zasilaniu, to uważam ją raczej za najmniej możliwą i sprawdzę ją na końcu, jak wszystko inne zawiedzie.
 

bartur

Member
Dopuszczone przez producenta funkcje czy możliwości dekodera, nie powinny kończyć się jego zawieszeniem.

...ja się z Tobą zgadzam w całej rozciągłości...
tyle że teoria sobie a praktyka...


i jest jeszcze jedna rzecz która mi przyszła do głowy - nie jest czasem "temu dekoderu" za ciepło?
bo ja swojego też przestawiłem co by pooddychał plecami i mówi, że jest mu lepiej...

Bartur
 

donek

New member
...ja się z Tobą zgadzam w całej rozciągłości...
tyle że teoria sobie a praktyka...


i jest jeszcze jedna rzecz która mi przyszła do głowy - nie jest czasem "temu dekoderu" za ciepło?
bo ja swojego też przestawiłem co by pooddychał plecami i mówi, że jest mu lepiej...

Bartur

Dekoder stoi nad dekoderem N-Ki. Być może ma za ciepło, nie wiem spróbuję to zmierzyć. Dekoder N-ki ma gorzej i się nie wiesza. Ogólnie dużo ludzi narzeka na dekodery N - ki, ja też chwilowo miałem z nim jazdy, ale ostatnio poprawili oprogramowanie i jest git.
W sumie na korzyść N-ki, nigdy nie miałem z nią takich problemów, jak z Aster.
Generalnie odnoszę wrażenie, że ci w Aster potrafią tylko zdalnie zresetować oprogramowanie, ewentualnie przyjść do domu (niechętnie) i sprawdzić stan instalacji.

Wracając do "temu dekoderu", ja rozumiem jakby dekoder wieszał się po jakimś czasie itp., wtedy uznałbym, że faktycznie może mieć za ciepło. Ale on zawsze wisi po nocy, przy pierwszym włączeniu. Inne sprzęty też są wtedy wyłączone, wentylacja moim zdaniem jest wystarczająca. Postaram się zrobić zdjęcie i je tutaj wrzucić.
 

Grzes2

New member
Wprawdzie nie mam już :blagam: Astera, ale jeszcze w kwietniu zaobserwowałem u mnie dokładnie to samo zjawisko. Co drugi dzień po przyjściu z pracy musiałem wykonywać reset dekodera. Zamierzałem się rozstać z ukochanym operatorem więc sprawę zignorowałem, ale wygląda dziwnie... Oczywiście intensywnie eksploatowałem nagrywanie (seriale, dwa nagranie jednocześnie, itp.). Nie jesteś więc sam. :niewiem:
 

kriss1972

New member
W temacie padającego dekodera - też miałem takie objawy - okazało się, że to padał zasilacz (w końcu padł ), ale po wymianie zasilacza ożył i działa. Oczywiście wcześniej aster wysyłał mi oprogramowanie, itd
Także ściągnij technika, niech wymieni Ci zasilacz i poobserwuj. Ja sobie postawiłem UPSa przed dekoderem i resztą sprzętu - mam nadzieję, że dłużej pochodzi :-D
 

Peek

New member
Bez reklam
Sewer czy bedzie TVP na Mundial? Bo czytałem podwany wcześniej link o promocji "przygotuj się na Mundial" i głośnych reklamach HD PVR, dzwoniłem na infolinię i tam mówią "być może będzie".

Sewer czy wiesz coś na ten temat?
 

donek

New member
W temacie padającego dekodera - też miałem takie objawy - okazało się, że to padał zasilacz (w końcu padł ), ale po wymianie zasilacza ożył i działa. Oczywiście wcześniej aster wysyłał mi oprogramowanie, itd
Także ściągnij technika, niech wymieni Ci zasilacz i poobserwuj. Ja sobie postawiłem UPSa przed dekoderem i resztą sprzętu - mam nadzieję, że dłużej pochodzi :-D


Na razie podłączyłem dekoder nowym kablem HDMI i przeniosłem go na inne miejsce ( żeby miał chłodniej). Zobaczymy, czy wystąpi jakaś poprawa, jeśli nie, to będę zmuszony wezwać technika.
 

donek

New member
Jakoś nie mogę zedytować swojego postu. Więc sytuacja na dzień dzisiejszy przedstawia się następująco: dekoder padł znowu. Pomimo tego, że zmieniłem kabel HDMI, przestawiłem go w inne miejsce. Zadzwoniłem do Aster i zamówiłem wizytę technika. Zobaczymy czy coś to pomoże.
 

Peek

New member
Bez reklam
Dziś dzwoniłem na infolinię i babka powiedziała mi, że z "tego co słyszała" TVP HD ma być na Mundial!!!

Jeśli przypomnimy sobie promocję "wyciśnij 100% z mundialu" to to by się układało w logiczną całość!

Oby było, bo wszystkie mecze MŚ w HD to zupełnie inne oglądanie.
 

jaskol

New member
Aster: Wyciśnij 100 proc. z mundialu - z HD ?

Jezeli promocja Aster: Wyciśnij 100 proc. z mundialu
byłaby bez TVP HD to wtedy kicha - chyba ze chcą wiecej zawiedzionych klientow :)

A na powaznie - zanim sie zdecyduje - wolę na potwierdzenie ze TVP HD bedzie dostepne
 
Do góry