Aster HDTV

xgrzesx2

New member
Problem o którym pisałem (drobne poziome linie) widoczny jest czasami na TVN HD. Dzisiaj sprawdziłem na LUXE TV i tam nic takiego nie występuje. Obraz niesamowity !!!
 

Peek

New member
Bez reklam
Może jest to spowodowane tym, że TVN HD 90% obrazu puszcza w SD i to dlatego są tam takie wykwity. Zorientuj się jak będzie na Eurosporcie HD albo C+ Sport HD.
 

xgrzesx2

New member
A problemy o których piszę mogą być spowodowane kiepskiej jakości przewodem HDMI ? Nie wiem jakiej jakości jest przewód który daje Aster ale przypuszczam, że jest to jakiś tani kabelek. Chyba, że ten dekoder który dostałem a dostałem jakiś nowy dekoder HD (inny niż pokazany na ich stronie) jest gorszy od tego poprzedniego dekodera.
 
Ostatnia edycja:

pimar26

New member
rozdzelczosc

Mam dekoder HD i Sharpa DH77 42'.

Czy jest mozliwosc zeby kanaly typu polsat czy tvp, ktore maja wiekszosc programow w 16;9 ale sa wyswietlane w 4;3 wrzucic na pelny ekran w powiekszeniu?

Na sygnale analogowym z anteny moge tak zrobic ale przy HDMI mam tylko opcje piksel na piksel i pelny.

Twój telewizor wyświetla obraz w takiej rozdzielczości jaka jest wprowadzona (po HDMI). Niestety nadawcy oszczędzją pasmo i wpuszczają nam takie okrojone programy a dekodery aster nie potrafią same przeskalować obrazu. Tak więc pozostaje Ci się przyzwyczaić bądź zmienić operatora albo smiech... telewizor albo oglądać analog....
Pozdro
 

Grzes2

New member
Te czarne pasy na TVP to nie oszczędność nadawców tylko letterbox. Intencją nadawcy jest zapewnienie możliwości obejrzenia całego obrazu zarówno posiadaczom odbiorników 4:3, jak i 16:9. Żeby automatycznie eliminować te pasy TV musi wykrywać czarny obszar lub powinien być stosowany (i obsługiwany) sygnał WSS (od nadawcy po odbiornik...). Tak, czy inaczej w zasadzie każdy TV posiada mżliwość "ręcznego" przeskalowania obrazu i z niej korzystaj.
 

MMrozo

New member
Dokładnie tak jak napisał Grzes2, jednak przeskalowywanie ręczne mnie denerwuje więc nic nie zmieniam. Są tv, które automatycznie dopasowują wyświetlany obraz właśnie przy ustawieniu pełny ale:

  1. zniekształca to obraz - rozciąga,
  2. jak jest to niedopracowana funkcja to jest dramat, tv często bez powodu zmienia format - jak dla mnie odpada.
Pozostaje czekać jak wszyscy będą nadawać panoramicznie ale to chyba jaszcze długo nie nastąpi.
 

mikla91

New member
ja mam taki dziwny problem:
nie działa mi pilot. czerwona lampka na pilocie świeci się jak naciskam przyciski, więc z pilotek niby wszystko jest okej. muszę ręcznie zmieniać kanały przy dekoderze HD. to już nie pierwszy raz się zdarza. raz działa, raz nie.
 

Peek

New member
Bez reklam
Panowie handlowycy a czy mówi się coś o dodaniu Polsatu HD, Nsportu HD (Liga mistrzów w HD) bo UPC, Vectra i Multimedia już się z nimi dogadały i o TVP HD (Mistrzostwa Świata 2010!)
 

maliniaq

New member
zawieszający się dekoder

Witam.Mam problem z dekoderem HD PVR ,a mianowicie odmówił współpracy i wyświetla komunikat "zresetuj dekoder" reset niestety nic nie daje, wcześniej po odłączeniu prądu wracał do formy i grał ok. tygodnia. Co robić?
 

timbot

New member
Bez reklam
zeby zrestartowac dekoder, nalezy go wlączyć i GDY JEST WLACZONY, pstryknąć guzikiem prądowym z tyłu obudowy (czyli wylączyć, policzyć do 20 i włączyć). Powinno być gites.
 

sebas101

New member
Najlepsze efekty daje wyjęcie wtyczki z gniazdka. Poza tym TV musi być, podczas procedury restartu dekodera, cały czas włączony i ustawiony na wejściu przez niego wykorzystywanym.
 

sekret

New member
Wszyscy czekamy na kolejne kanały w HD to oczywiste (chociaż mi osobiście tych dwóch które wymieniłes akurat to nie brakuje).

A tak szczerze mówiąc to najbardziej w tej chwili brakuje mi wersji filmów z napisami i z porzadnym dźwiekiem, ale to nie do końca zależy od Aster.

Pozdro
Sekret
 

pimar0

New member
znikające nagrania

Nie zauważyliście u siebie problemu ze znikającymi nagraniami? Ja u siebie drugi raz już to zauważyłem. Przy zapełnionym dysku i nagrywaniu 2 kanałów jednocześnie i próbie przełączenia programu nastąpiło zawieszenie dekodera (nie jedyny raz zresztą) po tym musiałem kilkakrotnie restartować dekoder, żeby odpalił. Po paru dniach zauważyłem, że znikło parę nagrań. Nie były to długie nagrania, tylko krótkie kawałki wycinki programów i nie najstarsze tylko losowo.
 

sebas101

New member
Gdy dysk jest bliski zapełnienia usuwane są automatycznie nagrania wcześniejsze w celu zapewnienia miejsca, chyba że w ustawieniach zaznaczysz inaczej.
Menu -> Ustawienia -> Osobiste -> Nagrywarka PVR tam są opcje odnośnie braku miejsca na dysku, wybierasz te które Cie interesują.
Gdy dekoder zawiesi się w trakcie nagrywania, żadna audycja nie zostanie zarejestrowana. Zauważyłem, że dekoder nie lubi cofania w trakcie nagrywania.
 

sekret

New member
Dzięki Sebas, u mnie nic nie znikneło nigdy bo nie zdarzyło mi się zapełnic dysku, ale dobrze wiedzieć.

Co do nagrywania - mój dekoder zawiesza się często (ponad 50% przypadków) w sytuajci gdy nagrywa dwie pozycje na raz i w tym samym czasie zaczynam / próbuję oglądać juz nagrana inna pozycję. Chyba, że włącze odtwarzanie z dysku wcześniej, niż dekoder zacznie nagrywać dwa kanały na raz, wtedy wszystko działa OK.
Tak samo (prawie za kazdym razem) gdy staram sie go wyłączyć kiedy nagrywa dwie pozycje, reset nastepnego dnia rano zapewniony..

Ponieważ poza tym jestem z niego bardzo zadowolony - nie ma żadnych innych problemów, nauczyłem się z tym żyć i po prostu daje mu wtedy spokój.

Pozdro
Sekret
 
Do góry