Aster HDTV

mikla91

New member
Znalazłem taką przejściówkę w leclercu za 3,19zł.
Udało mi się podłączyć, jakość kanałów HD jest bardzo ładna.
Niestety na moim telewizorze (Toshiba 37R3500P) kolor czerwono-pomarańczowy (np. koszulki piłkarzy) jest w ruchu to następuje bardzo wyraźne rozmazanie. Przy innych kolorach nie zaobserwowałem czegoś podobnego. W opcjach telewizora wszystko jest na domyślnych ustawieniach. Nie mam pojęcia jak to zlikwidować. Występuje to tylko na kanałach HD Ktoś ma jakiś pomysł?

modify_inline.gif
 

pafelek1

New member
Witaj mikla91
Zobacz czy w dekoderze Aster nie masz ustawione "Format HD" na 720p jeżeli tak to zmień na 1080i i sprawa problemu z czerwonym kolorem rozwiązana :)
Pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
U mnie okablowali blok Vectrą, ale raczej sie nie przenoszę.

ZA przeniesieniem:
- Nsport HD
- Dużo kanałów SD

PRZECIW:
- Słabe kanały HD (brak History HD a wdodatku takie kwiatki jak FTV HD zamiast np Polsatu Sport HD)
- BRAK POLSATÓW SPORT, A PRZEZ TO BRAK BOKSU!!!

Z cenami się nie orientuję, więc pisze tylko kanały.
 

Grzes2

New member
Czy działa u Was poprawnie EPG na kanałach dodanych 10 lutego (np. Kino Polska)? U mnie przeważnie wyświetla się informacja "Brak". Jedyny sposób aby było OK to przełączenie się na ten kanał.
 

maliniaq

New member
Pikseloza

Witam.
Czy macie na nowo dodanych kanałach np. Kino Polska ,BBC Entertainment takie zjawisko jak pokazujące się kwadraty na części ekranu (pikseloza)? Posiadam dekoder z nagrywarką.
 

sqallpl

New member
Mam dekoder HD i Sharpa DH77 42'.

Czy jest mozliwosc zeby kanaly typu polsat czy tvp, ktore maja wiekszosc programow w 16;9 ale sa wyswietlane w 4;3 wrzucic na pelny ekran w powiekszeniu?

Na sygnale analogowym z anteny moge tak zrobic ale przy HDMI mam tylko opcje piksel na piksel i pelny.
 

mataman

New member
Bez reklam
Nie wiem czy wiecie ale w ASTER wprowadzono już nowe prędkości netu :
30/60 mb
oraz 60/120 mb
Na razie jeszcze nie widzialem na to zadnych promocji na papierze wiec tyle co wiem to ze ceny maja byc 109 i 169 pln ale czy za SAM net czy tez razem z innymi usługami to nie wiem .
Jak sie cos dowiem wiecej napisze .
Aha ta usługa nie jest dostepna wszędzie !

Ciekawy jestem kiedy w końcu Aster da sobie spokój z tym podziałem dzień/noc
 

xgrzesx2

New member
Dzisiaj zamontowano mi dekoder HD (bez dysku). Dekoder który dostałem jest inny niż na stronie aster. Dekoder pokazany na stronie to dekoder z bardziej plastikową obudową i wyświetlaczem w kolorze zielonym. Mój obudowę ma metalową i wyświetlacz pomarańczowy. Co to jest za dekoder ? Czy jest lepszy czy gorszy od tamtego ?
 

sebas101

New member
Mam dekoder HD i Sharpa DH77 42'.

Czy jest mozliwosc zeby kanaly typu polsat czy tvp, ktore maja wiekszosc programow w 16;9 ale sa wyswietlane w 4;3 wrzucic na pelny ekran w powiekszeniu?

Na sygnale analogowym z anteny moge tak zrobic ale przy HDMI mam tylko opcje piksel na piksel i pelny.
Jeżeli nie masz takiej opcji w TV to jedyne co Ci pozostaje to wymiana na taki odbiornik który to umożliwia. Np Panasonic S10.
 

Peek

New member
Bez reklam
Dzisiaj zamontowano mi dekoder HD (bez dysku). Dekoder który dostałem jest inny niż na stronie aster. Dekoder pokazany na stronie to dekoder z bardziej plastikową obudową i wyświetlaczem w kolorze zielonym. Mój obudowę ma metalową i wyświetlacz pomarańczowy. Co to jest za dekoder ? Czy jest lepszy czy gorszy od tamtego ?

Byłbyś uprzejmy wysłać zdjęcia (albo linki do zdjęć)? Bo bardzo ciekawe to co mówisz.

Czyżby któryś z tych? Jeśli nie, to proszę wyślij zdjęcia.

kcf660hd.jpg


3001%20fata.jpg
 
Ostatnia edycja:

Emiliusz

New member
W UPC pojawiło się sporo nowych ciekawych kanałów, np. polsat HD, polsat futbol, polsat film, pytanie do zorientowanych czy coś wiedzą o nowych kanałach w Aster, pomijając nowe kanały dodane w lutym?
 

xgrzesx2

New member
Jestem początkujący w kwestii HD. Od kilku dni mam dekoder HD w Aster i telewizor Sony EX500. Może za dużo naoglądałem się w sklepach obrazów z blu raya i dlatego mam pewien niedosyt oglądając obraz HD w Aster. Obraz z większej odległości jest bardzo ładny ale jak przyglądam się z odległości np 1 metra (telewizor 40") to widać różne "niedoskonałości". Jak w opcjach dekodera ustawie format obrazu HD na 1080i to często widać poziome linie wygląda to kiepsko. Jak ustawie format na 720p to linii tych nie widać ale mam wrażenie, że ogólnie obraz jest mniej szczegółowy. Proszę podpowiedzcie mi proszę co można z tym zrobić ? W jakiej rozdzielczości nadawany jest obraz HD w Aster ?
 

Peek

New member
Bez reklam
Obraz HD w Aster jest jednym z najlepszych HD w ogóle, co było juz porównywane (jeden kolega po przesiadce z N był niezadowolony z jakości obrazu). Przyczyną jest... oglądanie 40" TV z odległości 1 metra.

Poza tym Blu-ray to Full HD a telewizja to HD 720p albo 1080i, więc niby małe różnice są, ale obraz z HD w Aster czasami i tak zapiera dech w piersiach.
 

xgrzesx2

New member
Czyli jest tak duża różnica pomiędzy obrazem HD w Aster a tym Bluraya ?
Bluraya można oglądać z nosem w ekranie i obraz jest piękny ...
 

Peek

New member
Bez reklam
Bo ŻADNA TV nie nadaje w 1080p (Full HD), wszędzie jest 720p albo 1080i, więc tak czy siak będziesz niezadowolony...

Choć czy to mozliwe? Przecież obraz ze "zwykłego" HD też jest piękny!!!
 

xgrzesx2

New member
Obraz jest piękny (w porównaniu do SD) ale czy z odległości 1m na telewizorze 40" powinienem widzieć ten "grzebień" ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry