Aster HDTV

pimar0

New member
jakość HD Aster

U mnie od ponad tygodnia zepsuła się jakość kanałów HD. Szczególnie w ciągu dnia. Tak jakby cały czas jest HD ready a nie fullHD, niezależnie od ustawień HD w dekoderze. Tv mam FullHD i do tej pory było dobrze. W nocy jest jakby lepiej.
Nie odczuliście takiego pogorszenia?
 

Andrew150

New member
Dekoder HD PVR

Witam. Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników dekodera HD PVR.
Czy wypuszcza on sygnał jednocześnie po HDMI i po wszystkich wyjściach analogowych?
Chodzi mi o to, czy mogę podłączyć do niego 1 telewizor po HDMI, drugi telewizor po 3xcinch, a nagrywarkę po Euro.
Taki układ najbardziej by mi pasował.
Czy długość kabla 3xcinch-3xcinch będzie miała wpływ na jakość odbioru? Muszę mieć około 5 metrów, że by przedostać się do drugiego pokoju.
 

popmart

New member
U mnie od ponad tygodnia zepsuła się jakość kanałów HD. Szczególnie w ciągu dnia. Tak jakby cały czas jest HD ready a nie fullHD, niezależnie od ustawień HD w dekoderze. Tv mam FullHD i do tej pory było dobrze. W nocy jest jakby lepiej.
Nie odczuliście takiego pogorszenia?


skad pomysł ze kanały są w full Hd ?
 

jankes15

New member
U mnie od ponad tygodnia zepsuła się jakość kanałów HD. Szczególnie w ciągu dnia. Tak jakby cały czas jest HD ready a nie fullHD, niezależnie od ustawień HD w dekoderze. Tv mam FullHD i do tej pory było dobrze. W nocy jest jakby lepiej.
Nie odczuliście takiego pogorszenia?

Aster zresztą jak chyba żadna tv w Polszy nie nadaje w FullHD. 1080i to nie jest FullHD. Dla mnie osobiście od tego trybu lepiej wygląda 720p

Przy okazji, mam problem z dekoderem HD Aster. Jest podłączony do TV poprzez HDMI. Dodatkowo chciałem go podłączyć do ampli poprzez component + coaxial jeśli będę chciał puścić dźwięk przez KD. Dźwięk przez coaxa jest. I w sumie obraz mogę puścić bezpośrednio na TV a dźwięk przez ampli, ale uparłem się żeby i obraz szedł przez ampli bo przy okazji ampli przeskaluje go do 1080p i tu pojawia się problem bo Ampli nie widzi sygnału po component z dekodera:-(

Czy ktoś z Was wie czy może dekoder ma jakiś problem z jednoczesnym podłączeniem i HDMI i component? Może pierwszeństwo ma HDMI i wtedy nie idzie już syglał z component? Nie mam instrukcji do dekodera więc nie wiem czy jest coś tam na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

michalbow

New member
przycinanie tvn

Od 3 dni na tvn, tvn24 i szczególnie na tvnstyle co jakiś czas przycina mi się obraz - zatrzymuje się na ułamek sek., czasem wyskakuje lekkie zniekształcenie jak by tv nie wyrabiał jak czasem komputer. Zauważyliście może coś podobnego?
TV mam od 2 tyg. (sony 40z5500), podpięty na razie pod kabel analogowy, może to jest przyczyną ale wcześniej nic takiego nie zauważyłem.
 

jankes15

New member
Od 3 dni na tvn, tvn24 i szczególnie na tvnstyle co jakiś czas przycina mi się obraz - zatrzymuje się na ułamek sek., czasem wyskakuje lekkie zniekształcenie jak by tv nie wyrabiał jak czasem komputer. Zauważyliście może coś podobnego?
TV mam od 2 tyg. (sony 40z5500), podpięty na razie pod kabel analogowy, może to jest przyczyną ale wcześniej nic takiego nie zauważyłem.

to pewnie przez mnie!!! Przed wczoraj przycinałem przwód od kablówki i pewnie poszło po całej sieci:D
A tak poważnie, być może to przez warunki pogodowe. W TV cyfrowych przycinanie i pixeloza występuje zamiast szumów znanych z tv np. z populatnej kiedyś siatki. Nie wiem może te ujemne temp. jakoś negatywnie wpływają na całą infrastrukturę sieci kablowej Aster, bo też mam wrażenie że ostatnio coś gorzej jest z niektórymi kanałami.
 

sebas101

New member
Czy ktoś z Was wie czy może dekoder ma jakiś problem z jednoczesnym podłączeniem i HDMI i component? Może pierwszeństwo ma HDMI i wtedy nie idzie już syglał z component? Nie mam instrukcji do dekodera więc nie wiem czy jest coś tam na ten temat.
Instrukcje można sobie pobrać ze strony Astera (http://www.aster.pl/files/wwa/pliki/Instrukcja_HD_HD-PVR_VoD.pdf).
Dekoder ma zablokowane wyjście component, to jest zabezpieczenie przed nielegalnym kopiowaniem (HDMI ma zabezpieczenie w standardzie).
 

szmalec

New member
czy ktoś wie coś na temat wyrównania prędkości internetu w Asterze?
czytałem coś gdzieś ale żadnego oficjalnego info nie widziałem.
umowę podpisywałem w listopadzie, mam twójnet plus a prędkości jakie osiągam to 1Mb w dzień i 2 w nocy, nowe prędkości są 2 razy większe...
 

Andrew150

New member
Instrukcja

Niestety w instrukcji od Astera nie ma informacji na temat aktywnych wyjść dekodera. Nie ma nawet obrazka tylnego panelu z układem wyjść. Też myślałem o podłączeniu drugiego TV po componencie, ale o jego zablokowaniu dowiedziałem się na infolinii.
Będę próbował przez 3xcinch - mam nadzieję, że w ten sposób się uda.
Czy ktoś może to potwierdzić?
 

MMrozo

New member
czy ktoś wie coś na temat wyrównania prędkości internetu w Asterze?
czytałem coś gdzieś ale żadnego oficjalnego info nie widziałem.
umowę podpisywałem w listopadzie, mam twójnet plus a prędkości jakie osiągam to 1Mb w dzień i 2 w nocy, nowe prędkości są 2 razy większe...

Z tego co się dowiedziałem z infolinii to od 1 lutego maja być większe prędkości (zgodne z informacjami na stronie ASTER - Telewizja, Internet, Telefon) dla dotychczasowych klientów.
 

sebas101

New member
Niestety w instrukcji od Astera nie ma informacji na temat aktywnych wyjść dekodera. Nie ma nawet obrazka tylnego panelu z układem wyjść. Też myślałem o podłączeniu drugiego TV po componencie, ale o jego zablokowaniu dowiedziałem się na infolinii.
Będę próbował przez 3xcinch - mam nadzieję, że w ten sposób się uda.
Czy ktoś może to potwierdzić?
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Dane odnośnie wyjść są zamieszczone w instrukcji dekodera (powinna być w pudełku).
Teraz nie mogę sprawdzić czy jest tam informacja o blokadzie componenta, ale jest ona na 100%, wspominał mi o tym monter.
 

Peek

New member
Bez reklam
Panowie pracownicy Astera mam pytanie:

W ulotce do rachunku, której głównym tematem była nowa numeracja kanałów napisane było, że nowa numeracja to więcej miejsca na wprowadzanie nowych kanałów. Czy oprócz kilku kanałów dodanych z analogu doczekamy się jakiś nowych? np Nsport HD, Eurosport 2 HD, TVP HD, Animal Planet HD lub innych?
 

Peek

New member
Bez reklam
Ta niezłe kołtuny w tym Asterze, ale cóż zawsze to jeden program HD więcej, a za Discovery HD każdy zapłaci, także i ja:(
 
Do góry