Aster HDTV

Lasica

New member
Vectra i Multimedia już ogłosiły wprowadzenie Nsportu w zamian za kanały sportowe Polsatu. Chociaż ja już wole Polsaty bo tam jest cały boks.

Panowie czy jest jakaś szansa na Nsport (Liga Mistrzów w HD) albo TVP HD (Mistrzostwa Świata w HD)?

Chyba Mistrzostwa Europy, bo MŚ ma pokazywać Polsat.

N Sport za Polsat Sport? co za masakra, w N sport poza LM nie ma kompletnie nic ciekawego.
 

Nitek

New member
Dla userów lotników Harmony i ASTER

jeżeli macie niestety Aster (się dogadali z developerem i innych kabli w bloku brak) i macie pilota logitecha harmony (ja 555 ale to wsio ryba) to programujcie kaon G4 HD. Dekoder bez nagrywarki.
 

michalbow

New member
Aster i LCD

Czy mógł by się ktoś wypowiedzieć jak z jakością aster cyfrowej na lcd. Planuję zakup sony z5500 i nie wiem czy obraz będzie ok. Najlepiej jak by się wypowiedział ktoś kto ma tego soniaka albo w5500.
 

mfmaster

New member
Ostatnio przeglądałem kanały na dekoderze i pod koniec listy znalazłem nowy kanał Planete. Nie ma go oficjalnie na listach kanałów operatora.
 

zirael

New member
Ostatnio przeglądałem kanały na dekoderze i pod koniec listy znalazłem nowy kanał Planete. Nie ma go oficjalnie na listach kanałów operatora.

W ostatnich dniach grudnia była zmiana programowa. Wyszedł Blue Hustler i ESP Classic, a przyszło Planette. Wystarczyło wejść na aster.pl i masz to jak byk napisane na stronie głównej ;-)
 

Peek

New member
Bez reklam
Olimpiade w HD 24h pokaże Eurosport HD, więc nie ma co się bać.

Bardziej bałbym się o mistrzostwa świata, które będą na TVP HD w czerwcu.

Co do Polsatu Hd, to jeśli jakość HD jest taka jak na Lidze Europejskiej w Polsat Sport HD to ja dziękuję...

Co innego Nsport tam obraz z LM faktycznie wgniata w fotel.
 

zen28

New member
No to aster uraczył nas kolejną zmianą lokalizacji kanałów (od 10 lutego) i podwyżką za Basic Plus i Canal + (o której oczywiście ani słowa w grubej korespondencji od kochanej telewizji):evil:
 

popmart

New member
22 stycznia .
dzis ostatni dzień z aster HDTV ... coż rok temu to było coś dzisiaj to już jest kiepsko .... 0 rozwoju, ceny nieadekwatne do konkurencji, znudzilo mi się ... juz zamontowana N full wypas za 99pln ... coż adio pomidore... ponowne decyzje za 24mc
już nie mogę się doczekać nowych kanałów HD i kolekcje VOD za darmo ....

ale inet sobie zostawiłem do decyzji w czerwcu :eek:k:
 

popmart

New member
no niestety moja radość nie jest pełna ...

niestety jakość kanałów nie jest taka jak w aster..... widać gołym okiem marne bitrate na kanałach hd ... wiekszość sd także wyglada słabiej .... choc nie wszyskie np tvp1 w aster to masakra a w N jest dużo lepiej

ale konkluzja jakości nienajlepsza ... lekkie rozmycie nie ma tej ostrości i kolorów co w aster .... :-( , nie wiem moze to kwestia dekodera ....
 

zirael

New member
no niestety moja radość nie jest pełna ...

niestety jakość kanałów nie jest taka jak w aster..... widać gołym okiem marne bitrate na kanałach hd ... wiekszość sd także wyglada słabiej .... choc nie wszyskie np tvp1 w aster to masakra a w N jest dużo lepiej

ale konkluzja jakości nienajlepsza ... lekkie rozmycie nie ma tej ostrości i kolorów co w aster .... :-( , nie wiem moze to kwestia dekodera ....
Hmm, u mnie obraz HD w N jest idealny (z wyjątkiem natGeoWildHD).. może masz słabą jakość sygnału? Antene masz dobrze ustawioną?
 

popmart

New member
Hmm, u mnie obraz HD w N jest idealny (z wyjątkiem natGeoWildHD).. może masz słabą jakość sygnału? Antene masz dobrze ustawioną?

jakosc -nie moc- sygnału na obu antenach 100% wiec max

masz porównanie .... u mnie w tej chwili oba dekodery stoja obok siebie .... i nie ma co mówić bez szans ... na aster ng HD wyyglada często jak dobre pliki mkv, a C+F HD to mega jakość ..... a N noooo kiszka ... brak ostrości, kolory ... linie sie szrpią ... owszem nieco lepiej niż SD ale to na pewno nie jest HD


chłopie poprostu w porównaniu z asterem na satN to wogóle nie jest HD, wyjatek tvpHD, i Nsport które wygladaja nieźle ... ale te chyba teoretycznie są fullHD

disocery, NG, Animal, Nfilmy, MGM, HBO hD, ... to tragedia ... na aster absolutnie mega extra... na N te kanały wygladają na c+ bez HD w aster ..... poprostu robia nas w bambuko na platformach sat

natomiast kanały SD raczej porównywalne .....
ogólnie oferta lepsza ....

poważnie zastanawiam sie jednak nad pozostaniem w kablówce....
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Dlatego ja płace i siedze cicho, choc też nie jestem w pełni zadowolony, że nie dodają długo nowych kanałów HD. Mam porównanie ze szwagrem, który ma Cyfrowy Polsat (tam HD to po prostu SD) i N (lepiej, ale nie jest to to co w aster, dużą różnicę widać na Eurosporcie HD), więc według mnie Aster bije jakością na głowę satelity. Tym bardziej, że nie trzeba wywieszać talerza oraz (co ważne dla sportowego kibica) mam C+ Sport HD, Canal+ Sport 2 i Polsaty Sportowe na jednej platformie (wkrótce mam nadzieje, że dodadzą Nsport, bo już wszedł do kabla).
 
Do góry