Aster HDTV

k1oor

New member
fAtkOs napisał:
Bo sygnał w kablówkach jest kodowany - w dekoderze masz karte do tego, w tv juz nie
To w takim razie paru kanałów nie zakodowali :).
Poza tym jakby chcieli to by nie kodowali tylko założyli filtry na kanały cyfrowe. A tak to zawsze się może zdarzyć jakiś fascynat który jednak rozkoduje sygnał i będzie sobie oglądał.:D

Na innym forum jakiś gość napisał że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

I przedstawił jak mogłyby wyglądać konfiguracje dla klientów kablówek:
1) abonament analogowy - filtry na kanały cyfrowe
2) abonament analog + cyfra - bez filtrów
3) j. w. + kanały płatne - bez filtrów + moduł CI w TV i karta od operatora

Kiedyś TV z modułem CI to była rzadkość - dzisiaj coraz więcej odbiorników ma slot na taki moduł i dla operatora to byłby żaden problem dawać taki moduł + kartę. I miało to być rozwiązanie docelowe.

Poza tym skoro karta w kompie nic nie może odebrać to sprzedawca powinien ją przyjąć z powrotem.
 

Peek

New member
Bez reklam
Mundial zbliża sie wielkimi krokami a TVP HD ani widu ani czadu:( :( :( :(

Panowie pracownicy czy da radę cos zasugerować dyrekcji, że idą MŚ i każdy by chciał obejrzeć w HD? Szykuję się w ogóle coś nowego? Jakieś kanały HD? Szybszy internet?
 

popmart

New member
no ja bez żalu żegnam Astera (tv), choc jakość dobra, to już cenowo nie jest tak dobrze jak rok temu .... dziś N z pełnym pakietem full premium, więcej Hd, część VOD w cenie ... PVR 500GB za 99PLN/mc .... kto nie idzie do przodu ten się cofa ..... pa pa aster TV

umowa kończy mi się niedługo, w połowie stycznia, więc gnam już do salonu wypowiadam umowę
 

Peek

New member
Bez reklam
Tak, tyle, że jak dla mnie Nka to rozwiązanie słabe. Nie ma C+Sport czyli w weekend nie ma co oglądać, a Liga Mistrzów jest raz na 2-3 tygodnie.
 

popmart

New member
Peek napisał:
Tak, tyle, że jak dla mnie Nka to rozwiązanie słabe. Nie ma C+Sport czyli w weekend nie ma co oglądać, a Liga Mistrzów jest raz na 2-3 tygodnie.


mam gdzieś piłkę, jeśli wogóle potrafisz to zrozumieć .... ot różnice indywidualne a C+ już mi się znudził i chętnie na następny rok będe mial co innego.

BTW czy to nie ty płaczesz o mundial i tvphd ?
 

Peek

New member
Bez reklam
popmart napisał:
mam gdzieś piłkę, jeśli wogóle potrafisz to zrozumieć .... ot różnice indywidualne a C+ już mi się znudził i chętnie na następny rok będe mial co innego.

BTW czy to nie ty płaczesz o mundial i tvphd ?

Tak to ja płaczę, ale mundial jest raz na 4 lata, najwyżej kupie sobie antenkę DVB-T i już TVP HD mam, a i tak co tydzień najlepsze ligi europejskie są.

Nie wiem dlaczego na mnie naskakujesz, masz jakiś problem z ludźmi którzy "nie mają gdzies piłki"? Informuje cię że to ponad 90% społeczeństwa.
 

popmart

New member
popmart napisał:
no ja bez żalu żegnam Astera (tv), .......

zacytuję więc sam siebie ... pisząc ten post mówiłem wyłącznie o sobie, nie miałem na celu przekonywanie kogo kolwiek, w tym ciebie. Ot tak wyraziłem swoje żale ;)

a ustosunkowywanie się w stylu że komuś z jakiś powodów to nieodpowiada, jest troszke bez sensu ... nie mam pretensji tylko zwróciłem może zbyt ostro uwagę na ten drobny fakt ... nie napisałem w końcu : zmieniajcie astera bo N jest taniej i lepiej .... a już przesadą jest podawanie hermetycznego i przezemnie uznawanego za co najwyżej śmieszny fakt braku piłki ... gdybyś napisał jakość, marność, drogość itp ... to bym nie polemizował tylko sie dopytwał ale piłka? pfe ..... ustosunkowanie się jest penego rodzaju odpowiedzią, która w moim przypadku trafiła w płot i to porządnie ..

90% społeczeństwa ..... heheheheh może 20-30 % facetów i 5% kobiet .... weź się obódź ....:lol:, a już tych co dla tego biorą tV to nawet nie kilka % .... fakt że nawet te kilka procent to spora gratka dla operatorów.

BTW ... w ciekawym społeczeństwie funkcjonujesz ...

no offence
 
Ostatnia edycja:

gongol

New member
Jesli w Aster cos dodadzą to i tak za dodatkowa opłatą. Ta firma zachwyca sie obecnie usługą VOD oraz telefonia komórkową. Dzwonii do mnie ostatnio z zapytaniem czy jestem zadowolony z VOD. 8zł za "stare kino" to lekka przesada.
 

sebas101

New member
Napisy na Canal+Film HD

Zauważyłem, że na Canal+Film HD nie mogę włączyć polskich napisów. Ścieżkę dźwiękową mogę zmienić. Na Canal+Film SD nie ma takiego problemu.
Jak to jest u Was?
 

Peek

New member
Bez reklam
Tak, ale tylko w razie konsolidacji sieci kablowych. W przeciągu najbliższych 5-10 lat nie ma na to szans ponieważ Aster ładuje bajońskie kwoty w nowy wizerunek. Duzo byśmy na takiej fuzji stracili. UPC w programach HD lezy i kwiczy.
 

pticek

New member
Wymiana dekodera

Witam,
Mam telewizor lcd oraz kablówke w Asterze. Posiadam cyfrowy dekoder Motoroli. Teraz można wymienić ten dekoder na dekoder HD. Moje pytanie czy bez pakietów Hd będe miał lepszy obraz? Czy pilotem z tego dekodera można obsługiwać tv lub kino domowe oraz czy mogę ustawić sobie kolejność programów jak mi pasuje.
Dzięki
 

sebas101

New member
pticek napisał:
Witam,
Mam telewizor lcd oraz kablówke w Asterze. Posiadam cyfrowy dekoder Motoroli. Teraz można wymienić ten dekoder na dekoder HD. Moje pytanie czy bez pakietów Hd będe miał lepszy obraz? Czy pilotem z tego dekodera można obsługiwać tv lub kino domowe oraz czy mogę ustawić sobie kolejność programów jak mi pasuje.
Dzięki
Nie wiem czy obraz będzie lepszy, od analogowego Astera napewno.
Pilotem możesz sterować tylko innym TV.
Niestety nie można sortować programów.
 

Peek

New member
Bez reklam
Miałem i Motorolę i HD a teraz mam HD PVR i moje przemyślenia:
- Obraz będzie lepszy jesli połączysz go kablem HDMI, ale jednak nie spodziewaj sie kosmosu na kanałach SD.
- Pilotem z dekodera mozna obslugiwać TV tylko w podstawowych czynnosciach (kanały analogowe, głos, włącz i wyłącz TV)
- Sortowania kanałów nie ma

Moim zdaniem jeśli nie bierzesz pakietów HD, to nie bierz dekodera HD tylko jezeli już to HD PVR, bo bedziesz mógł sobie nagrywać a z czasem i HD wykupisz, a różnica w kanałach SD jakaś tam mała, ale jest. O ile na analogu nie da sie oglądać moim zdaniem TV, to po HDMI taki Polsat wygląda bardzo przyjemnie (ostrość, kolory).
 

sebas101

New member
Tak jest, po wejściu w ulubione uruchamia automatycznie najbliższy kanał w górę.
Co z tego, że można zrobić sobie listę ulubionych? Dla mnie obsługa ich jest mało intuicyjna. Brak możliwości sortowania programów jest jednym z największych braków tunera HD.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Vectra i Multimedia już ogłosiły wprowadzenie Nsportu w zamian za kanały sportowe Polsatu. Chociaż ja już wole Polsaty bo tam jest cały boks.

Panowie czy jest jakaś szansa na Nsport (Liga Mistrzów w HD) albo TVP HD (Mistrzostwa Świata w HD)?
 
Do góry