Aster HDTV

ziew

New member
urad napisał:
tak, bardzo popularny i ambitny w swej tematyce kanał "Mango" :)

kanał MamGo nie zniknął, został przesunięty w inne miejsce,
ma to związek z uruchomieniem drugiej częstotliwości dla TVP1 (na poprzedniej są zakłócenia w WWA wynikające z uruchomieniem nadajników cyfrowych)
 

ziew

New member
Sewer78 napisał:
Nie tylko nowym przyspieszą .
Zeby bylo jeszcze szybciej konieczna jest wymiana modemów - co ma byc niby powoli robione by po nowym roku zaoferowac predkosci podobne do tych z UPC . Swoją drogą wolalbym jeszcze wiekszy upload i brak podzialu dzien/noc

Wymiana modemów przez ASTER nie wchodzi w gre, jak to sobie wyobrażasz? wymienić u klientów 150-200 tys modemów tylko po to by podnieść transfer o 1mb-10mb? nie mówiąc o infrastrukturze po stronie ASTER (już dławiące się DNSy).
 

Grzes2

New member
A jaki problem widzisz żeby wymienić modem abonentowi, który życzy sobie inną usługę? To równie proste jak wymiana dekodera, którą zrobił mi Aster gdy chciałem PVR.
Dławiące się DNS-y? Daj spokój - wiele problemów może mieć ASTER ale akurat zwiększanie wydajności DNS jest proste jak konstrukcja cepa.
 

jaceksobczak

New member
Czy Wasza nagrywarka ma możliwość programowania nagrywania filmów z oryginalną fonią i z napisami ?
I czy macie możliwość wgrywania zewnętrznych filmów i zdjęć np.przez USB które jest w nagrywarce ?
 

pafelek1

New member
jaceksobczak napisał:
Czy Wasza nagrywarka ma możliwość programowania nagrywania filmów z oryginalną fonią i z napisami ?
I czy macie możliwość wgrywania zewnętrznych filmów i zdjęć np.przez USB które jest w nagrywarce ?




A) Nagrywarka nagrywa wszystko jak „leci”, czyli jeżeli to, co nagrywasz ma w „oryginale” możliwość ewentualnego włączenie bądź wyłączenia napisów zmiany ścieżki dźwiękowej, włączenie wyłączenie lektora itp. tak też będziesz miłą w nagranym materiale.
B) USB jest, ale jest „martwe” cokolwiek tam podłączysz nie da rezultatu, podejrzewam, że raczej służy ewentualnemu serwisowi jako port do komunikacji ( wgrywanie oprogramowania itp.)
 

ziew

New member
Grzes2 napisał:
A jaki problem widzisz żeby wymienić modem abonentowi, który życzy sobie inną usługę? To równie proste jak wymiana dekodera, którą zrobił mi Aster gdy chciałem PVR.
Dławiące się DNS-y? Daj spokój - wiele problemów może mieć ASTER ale akurat zwiększanie wydajności DNS jest proste jak konstrukcja cepa.

Widzisz drobną różnice pomiędzy wymianą dekodera podczas zmiany usługi przez abonenta a wymianą modemów konieczną by podnieść transfery? Jeżeli nie to nie mamy o czym rozmawiać.

Naucz się czytać ze zrozumieniem, ja nie pisze ze zwiększenie wydajności DNS jest trudne czy też że ASTER może mieć z tym problem - będą chcieli to zwiększa, ale czy to zrobią to jest właśnie druga sprawa - uwarunkowana polityką/finansami/opłacalnością itp.
 

ziew

New member
Sewer78 napisał:
Ziew ale ja nie widze problemu - bedziesz chciał mieć szybszy net - zamawiasz wymiane modemu i po sprawie . Jak nie zamowisz to bedzie tak jak jest . Tak przynajmniej ja to widze.
Co do zapychajacych sie dns-ów : ostatnio bylem u kumpla ma upc 25mb . Smiga jak rakieta na torrentach ale stronki otwieraly sie duzo !! gorzej niż na necie Twoj dom jaki ja mam !!! To bylo w godzinach 16-17 .
Przecież to jasne ze ASTER MUSI przyspieszyc net i koniec :)

Hmm.. widzisz przyznajesz mi racje a jednocześnie zaprzeczasz :):)


Jeszcze raz łopatologicznie: Co innego gdy klient zamawia zmianę usług a co innego gdyby to firma miała wyjść z takim pomysłem sama.
 

Grzes2

New member
ziew napisał:
Hmm.. widzisz przyznajesz mi racje a jednocześnie zaprzeczasz :):)


Jeszcze raz łopatologicznie: Co innego gdy klient zamawia zmianę usług a co innego gdyby to firma miała wyjść z takim pomysłem sama.

Człowieku, ale Ty jesteś uparty... Wydaje mi się oczywiste, że nikt w najbliższym czasie w tym kraju nie zamierza proponować jako podstawową usługę Internetu z szybkościami np. 100 Mb/s do czego byłoby potrzebe DOCSIS 3.0. W czym więc problem? 10 czy 20 Mb/s uzyskasz bez wymiany modemu.
 

ziew

New member
Grzes2 napisał:
Człowieku, ale Ty jesteś uparty... Wydaje mi się oczywiste, że nikt w najbliższym czasie w tym kraju nie zamierza proponować jako podstawową usługę Internetu z szybkościami np. 100 Mb/s do czego byłoby potrzebe DOCSIS 3.0. W czym więc problem? 10 czy 20 Mb/s uzyskasz bez wymiany modemu.


Drugi raz Ci napisze.. naucz się czytać ze zrozumieniem a jak chcesz prowadzić dyskusje to zacznij zwracać uwagę kto i co pisze.


20Mb/s jako podstawowa usługa w Aster? rotfl

Druga rzecz to radze naprawdę czasami przestać popadać w samouwielbienie i zobaczyć co słychać u konkurencji.
 

ziew

New member
Sewer78 napisał:
ziew ale kto ci broni przejsc do konkurencji ???? Droga wolna.
Ja ostatnio bylem u kolegi co ma w upc 25 mb - no i tak transfery i speed testy wychodzily OK ale stronki ładowały sie dużo ! wolniej niz na internecie TD w aster. Moze to akurat pech ze bylem tam miedzy 17 a 18 no ale to nie zmienia faktu ze cos chyba bylo porypane z dns-ami ..
Poza tym juz nieraz tu pisalem ze naprawde niewielu klienów jest chetnych na internet ponad twoj net plus :) Moze to sie zmieni wraz z tym jak mlodsze pokolenie wejdzie na rynek ale obecnie jest duza grupa osob dla ktorych nawet 8mb jest zbedne i wola sobie te 15-20 pln zaoszczedzic .
Ja akurat jestem maniakiem internetowym i takie 100 mb by mi sie przydalo - ale wtedy trzeba dokupic z 2TB HDD :D

No.. widzisz i przechodzę do konkurencji ale akurat z TV.. Net w Aster ideałem nie jest, ale co przyznaje chodzi o niebo lepiej od konkurencji ;) (idealnie było nim wwa przejeła wszystkie zabawki do siebie, jak serwery DNS byly lokalnie w KR i ZG to wtedy bylo idealnie) .. a co do TV to w C+ dostaje to co potrzebuje w niższej cenie.
 

ra74

New member
nie no panowie trochę bajki opowiadacie chyba że konkurencja w waszych miastach jest jakaś cienka. O ile kiedyś aster się dowartościowywał że nie ma limitów, że stabilne łącza to obecnie nie ma to już znaczenia. Miałem net w aster od początku jego istnienia, mam w upc 10mb i nie jest to papierowy parametr. Prędkości nie testuje speedtestem tylko realnie rapidshare'em, strony też ładują się tak samo szybko. Ani w aster ani w upc nie miałem jakiś specjalnych problemów
Może i niewielu klientów ma td i wyżej bo jest za drogi. td czyli 5mb kosztuje 118 jak masz tv i nie jesteś nowym klientem, tn+ 2mb 84zł. W upc jw tylko 30 mb 76.5 zł. Nadal byście twój net plus wybrali ? Ja poniżej 10 mb już nie wrócę
IMHO jak ktoś woli zaoszczędzić sobie te 10-15 zł - raptem jeden lunch - to będzie też filmy ciągnął z neta i tu większe prędkości dają wymierne korzyści czasowe ;)
 

ziew

New member
ra74 napisał:
...
Może i niewielu klientów ma td i wyżej bo jest za drogi...

dokładnie tak jak mówisz, ale tego w aster nikt nie zauważa i ciągle twierdzą że wiedzą lepiej co ich klienci potrzebują ... niestety w zg aster ma monopol na 90% miasta sic!
 

ziew

New member
Sewer78 napisał:
Jaskol nie ma niestety .
Aster po nowym roku znów przyspieszy internet wiec może dojdzie do predkości UPC :) :D

Serwer78.. dodaj ze długo po nowym roku, bo dopiero w lutym i nie będzie to przyspieszenie tylko wyrównanie starych abonentów do nowych ;)
 

k1oor

New member
Aster i dekoder wbudowany w TV Bravia

Mam TV Sony serii Z4500 i z braku ciekawszego zajęcia pewnego wieczora postanowiłem się pobawić ustawieniami cyfrowymi. Jakie było moje zdziwienie gdy TV wykrył prawie 200 kanałów....:confused:
Należę do tej dziwnej mniejszości której już się z lekka mylą pilot od TV, nagrywarki i odtwarzacza DVD i ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę to dodatkowe pudło do postawienia i pilot do obsługi.

Po dalszych zabawach znalazłem jeden całkiem sprawny kanał (video i głos), dwa tylko z video i jeden głuchy i ciemny ale za to z tekstem :fool:.
Na dodatek mam działające EPG.

Postanowiłem sprawdzić czy te same kanały zostaną wykryte przez kartę DVB-C w kompie ale niestety z niezrozumiałych dla mnie powodów (zły sterownik :confused:) ani jeden kanał TV nie został wykryty chociaż w trakcie skanowania tuner napotykał na sygnał w niezłej jakości i mocy.

Na pytanie do Astera dostałem zbywającą odpowiedź "tylko dekoder operatora". Cóż może pora wyjaśnić gościom z Sony że powinni wycofać z polskiego rynku TV z tunerami cyfrowymi kablówki?

Ciekawe czemu rozwiązanie z kartą w TV sprawdza się w innych krajach - skoro produkują takie TV - a u nas jakoś nie może...
 
Do góry