Aster HDTV

karollo

New member
pafelek1 napisał:
Coś mi się wydaje że Karollo coś napisał ale nie do końca przemyślał ;-);-)

A nad czym miałbym myśleć. Wszedłem w menu i zacząłem zmieniać - nie koniecznie w sposób logiczny. Aż wkońcu znalazłem takie ustawienia że problem zniknął. Wystarczy posiedzieć parę minut i testować. Tak więc nie pisz mi tu głupot tylko sam spróbuj coś zrobić. Pozdrawiam
 

ziew

New member
karollo napisał:
A nad czym miałbym myśleć. Wszedłem w menu i zacząłem zmieniać - nie koniecznie w sposób logiczny. Aż wkońcu znalazłem takie ustawienia że problem zniknął. Wystarczy posiedzieć parę minut i testować. Tak więc nie pisz mi tu głupot tylko sam spróbuj coś zrobić. Pozdrawiam

Nad czym? no własnie nad czym skoro w tych dekoderach nie ma co ustawiać - więc nie jesteś w stanie powiedzieć co takiego "poustawiałeś".

Pewnie skończyło się na dociśnięciu wtyczki albo przejściu na 1080i - ot całe pseudo ustawienia.
 

pafelek1

New member
ziew napisał:
Nad czym? no własnie nad czym skoro w tych dekoderach nie ma co ustawiać - więc nie jesteś w stanie powiedzieć co takiego "poustawiałeś".

Pewnie skończyło się na dociśnięciu wtyczki albo przejściu na 1080i - ot całe pseudo ustawienia.

Dokładnie tak :)
No i może w ten sposób zakończmy "cudowne" ustawienie dekodera przez karollo :krol:
 

jack_sparrow

New member
Podpowiedzcie prosze jak obdbierac pakiet Basic majac dekoder cyfrowy.
Chodzi mi konkretnie o Vive ktorej nie ma w pakietach cyfrowych a jest w Basicu (za ktory notabene place). Ze sciany mam kabel antenowy do dekodera, nie mam drugiego gniazda wyjsciowego zeby podlaczyc tv bezposrednio antenowym.
 

Pancho2009

New member
A co się dokładnie działo? Bo u mnie też tragedia. Nocne nagrania się nie nagrywają (pojawia się informacja o błędnym nagraniu), często prosi o restart, potrafi się wyłączyć video i nie daje się go przywrócić, raz wszedł mi w playback, z którego nie chciał za żadnego skarby już wyjść.

Przepraszam za poniższe słowa, ale po Waszych bardzo pozytywnych opiniach zaczynam sądzić, że albo mam strasznego pecha (to już drugi egzemplarz), albo nie mieliście jeszcze kontaktu z normalnie działającym pvrem (i jesteście przyzwyczajeni do problemów) albo po prostu jesteście pracownikami Aster :)
 

popmart

New member
Pancho2009 napisał:
A co się dokładnie działo? Bo u mnie też tragedia. Nocne nagrania się nie nagrywają (pojawia się informacja o błędnym nagraniu), często prosi o restart, potrafi się wyłączyć video i nie daje się go przywrócić, raz wszedł mi w playback, z którego nie chciał za żadnego skarby już wyjść.

Przepraszam za poniższe słowa, ale po Waszych bardzo pozytywnych opiniach zaczynam sądzić, że albo mam strasznego pecha (to już drugi egzemplarz), albo nie mieliście jeszcze kontaktu z normalnie działającym pvrem (i jesteście przyzwyczajeni do problemów) albo po prostu jesteście pracownikami Aster :)

nie mam problemu, działa znakomicie, nie pracuje w aster, wcześniej pisałem takie problemy są skutkiem słabego sygnału ZWROTNEGO !
masz kiepska instalacje lub daleko do huba ...
 

ziew

New member
jack_sparrow napisał:
Podpowiedzcie prosze jak obdbierac pakiet Basic majac dekoder cyfrowy.
Chodzi mi konkretnie o Vive ktorej nie ma w pakietach cyfrowych a jest w Basicu (za ktory notabene place). Ze sciany mam kabel antenowy do dekodera, nie mam drugiego gniazda wyjsciowego zeby podlaczyc tv bezposrednio antenowym.

Na kablu ze ściany do dekodera montujesz rozgałęźnik na dwa wyjścia z których jedno musi mieć filtr kanału zwrotnego. Do wyjścia rozdzielnika z filtrem podłączasz tv, drugie wyjcie podłączasz do dekodera.

Swoją drogą bardzo dziwne, że monter Ci tego tak nie zrobił - tak jest w standardzie.
 

jaskol

New member
jack_sparrow napisał:
Podpowiedzcie prosze jak obdbierac pakiet Basic majac dekoder cyfrowy.
...nie mam drugiego gniazda wyjsciowego zeby podlaczyc tv bezposrednio antenowym.
A nie mozesz podłaczyc drugiego kabla antenowego ?
Ja mam 2 kabel podłączony z dekodera do TV
 

paluszek_ap

New member
Sewer78

Sewer78 napisał:
mfmaster a gdzie wynegocjowałes takie "wspaniałe" warunki ?
Bo zdziwisz sie jak dostaniesz fakturke :)

Mogłes uderzyć do mnie miałbys wysztko bez ściemy ....
No chyba , że to było jakies 2 miesiące temu to wtedy rzeczywiscie sim 30 min b ył" za darmo" .

Witaj Sewer78. Mam pytanko. Mojemu kumplowi konczy sie umowa z Aster 30 listopada. W zwiazku ze na Targowek weszlo MM zlozyl on wypowiedzenie w przepisowym czasie i mysli nad zmiana operatora. Chyba zeby mozna bylo wynegocjowac specjalne warunki. Co Ty na to? Pomozesz?:bober:
 

jss

New member
Sewer78 napisał:
Odnośnie nowych kanałow HD - na razie nic mi nie wiadomo :(
Wiem tylko ze aster pooowoli :( przygotowuje sie do przyspieszenia internetu hehehehehehe ( w pore )
od 12.11 Internet w ASTER:

TNP - DL 2/4 Mb/ UL 512 kb (nowi)
TD - DL 5/10 Mb / UL 1 Mb (nowi)
TŚ - DL 10/20 Mb / UL 2 Mb (nowi i starzy)


Sewer78 pozdro : Mój kierownik był szybszy ;-)
 
Ostatnia edycja:

pafelek1

New member
Czyli widze że i w Aster jest podział nowi - starzy super :((((
Zresztą na tle konkurencji to te nowe szybkości rzeczywiście robią wrażenie ;):(
 

jss

New member
pafelek1 napisał:
Czyli widze że i w Aster jest podział nowi - starzy super :((((
;):(
TŚ 20 Mb w nocy idzie na pierwszy ogień , bo przecież poprzednio w lipcu go nie ruszono, a tym obecnym z mniejszymi pakietami pewnie od grudnia przyspieszą..... no tak , teraz będzie można ogłosić , że w ASTER są pakiety 1 , 4 , 10 , 20 Mb, to dużo lepiej wygląda niż 1, 2 , 8 , 10 Mb.
Zlikwidowano dysproporcje !!! :D

A co do podziału dzień/noc to można było sądzić, że może znikną podziały czyli będzie równanie w górę , ale jak widać teraz wszystkie będą miały podział, obawiam się więc , że to już zostanie na długo.....pewnie docelowo będzie 50/100 Mb, bo chyba nie 100/200 !?

Przypuszczam, że może być (kiedyś) tak (dzień/noc):

2/4, 5/10, 10/20, 20/40 50/100
 
Ostatnia edycja:

pafelek1

New member
No i Aster przyśpieszyło necik ale niestety olali strych klientów :( przyśpieszyli ale tylko nowym SUPER :(
A mogłem podpisać umowe z UPC i mieć w tej samej cenie coś szybszego :(
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
a inni nie mieli wyboru, wiec nie maja czego żałować :) tak samo z telewizją :)
jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma :)
ps. co do neta, to postawilem dzis jakis server jednej gierki i niestety nie wyrabia - dramatycznie maly uplink jest w asterze, bo bicie sie na megabity w downloadzie, to dla mnie pic na wode i chwyt reklamowy.....
 

maruco

New member
jak chcecie dobrego operatora to chyba Vectra bedzie najlepszym wyborem, ja właśnie sie szykuje do migracji z mm to vecrty - przeglądałem wiele ofert i ani aster ani upc nic lepszego niz vectra mi nie zaproponowało
 
Do góry