Aster HDTV

karhan

New member
jakim kablem podłaczyc dekoder cyfrowy hd (ten bez hdd) do amplitunera?
w ampli mam wejscie coaxial w dekoderze jest spdif...
czy to musi byc kabel z jednej strony wtyk rca a z drugiej mini jack?
probowalem kablem rca-rca i w dekoderze jest cos za luzno...znaczy nie pasuje:/
 

yackoo74

New member
michaelius napisał:
Teraz pytanie jak ich zagiac zeby dostac dobre warunki ?

Jak mi się kończyła umowa, to po prostu 1.5 miesiąca wcześniej napisałem im pismo, że rezygnuję z ich usług, bo nie jestem zadowolony ze stosunku ceny do jakości usług. Oddzwonili sami po 2 tygodniach i zaczęła się rozmowa, co i za ile mogą dać. Okazało się, że tv (analogowa+cyfrowa+HD) oraz internet 4 mbps mogą zaoferować za ok. 125 zł miesięcznie. Tyle że w bloku mam konkurencję - UPC i Multimedię. Ty możesz zagrać Neostradą (albo Netią na linii TP) oraz np. "n".

Koniec końców, z ceny jestem zadowolony, z jakości HD nie (w piątek był technik z Aster - to już siódma wizyta - i dalej nic... Ale ja jestem cierpliwy...).
 

michaelius

New member
Tia ja mam teraz jakies jazdy z dekoderem od ostatnich zmian softu, teraz po raz kolejny cos sie popierniczylo i nie dziala wyswietlanie informacji o kanalach. Chociaz z jakosci obrazu i netu jestem zadowolony.

A co do konkurencji w sumie patrzylem cyfra+ daje mi te kanaly co ogladam z astera za 64 pln +20 za wynajem dekodera hd po cenie cennikowej (+promo za przejscie z sieci innego operatora wiec jeszcze taniej) boli tylko brak Polsatow. Neo/Orange daja 6mb/s 24/7 za 119 wiec mozna powiedziec ,ze wyrownuja oferte astera netem takze.
 

popmart

New member
michaelius napisał:
Neo/Orange daja 6mb/s 24/7 za 119 wiec mozna powiedziec ,ze wyrownuja oferte astera netem takze.

ja mam net w aster za 39PLN 4/8 Mbit ..... więc raczej jest taniej (chyba że nie masz konkurencji w miejscu zamieszkania wtedy ceny chyba ok 65 za 4/8 więc i tak połowę taniej niż neo ... a stałe IP jest fajne ;)
 

tucz

Member
karhan napisał:
jakim kablem podłaczyc dekoder cyfrowy hd (ten bez hdd) do amplitunera?
w ampli mam wejscie coaxial w dekoderze jest spdif...
czy to musi byc kabel z jednej strony wtyk rca a z drugiej mini jack?
probowalem kablem rca-rca i w dekoderze jest cos za luzno...znaczy nie pasuje:/

ja mam polaczony dekoder z ampli kablem coaxialnym
 

yackoo74

New member
michaelius napisał:
Tia ja mam teraz jakies jazdy z dekoderem od ostatnich zmian softu...

U mnie zmiana softu nie dała w sumie nic, poza ładniejszym menu w dekoderze. A HD się wali od początku instalacji. Najpierw jeden kanał, teraz trzy, ciekawe kiedy kolejny się posypie. Kolejni "specyjaliści" z Aster przychodzą, mierzą sygnał, oglądają kabelki i trójniki, potrząsają dekoderem i odchodzą zadowoleni z siebie. I tylko unikają odpowiedzi na proste pytanie: "Czy sygnał który idzie od Państwa z sieci jest w 100% ok?". Wygląda to tak, jakby za wszelką cenę nie chcieli się przyznać, że z nieznanego im powodu to HD u mnie nie chce działać i nie będzie działać...
A właśnie, może jest na tym forum ktoś z Aster, kto wie gdzie i w jaki sposób zgłosić całą tę sytuację tak, aby ktoś na poważnie wziął się za jej rozwiązanie? Bo zgłoszenia przez internet, telefon i wizyty w BOA nic nie dają...
 

bartur

Member
karhan napisał:
TO WIEM ZE KABLEM COAXIALNYM ALE Z JAKIMI WTYKAMI( KOŃCÓWKAMI)?

Z doświadczenia wiem, że najlepiej sprawdza się taki oto patent:
http://dvice.com/archives/2009/06/folding-plug-co.php


A tak na serio... coaxial to coaxial - znaczy RCA (chinch). Poza tym co oznacza "RCA jest za luźno" - całkiem wypada? Może być albo kiepski kabel albo wadliwe gniazdo Ci się trafiło w dekoderze.

Spróbuj zdecentrować wtyk (nie gniazdo !!), np. lekko ściskając kombinerkami masę oraz szerokim śrubokrętem odchylając bolec sygnałowy od osi wtyczki. Wówczas powinno złapać trochę sztywności.

Pozdrawiam
bartur
 

gilardinio

New member
Czy ktoś z was orientuje się czy będzie w Aster pokazywana Bundesliga?
Z tego co wiem to ma ją pokazywać kanał Eurosport 2 Bundesliga, którego chyba nie mamy w ofercie...:eek:k:
 

sidnej

New member
tego się doczytałem na forum Eurosportu i to potwierdził moderator EUROSPORT POLSKA

Polska wersja Eurosportu 2 od dnia startu Bundesligi ulegnie modyfikacji, razem z takimi krajami Europy Środkowo-Wschodniej jak np. Czechy, Słowacja stworzona zostanie ramówka w której znajdą się min. spotkania Bundesligi

Plan Transmisji Bundesligi :

Bundesliga (5 spotkań tygodniowo) :
Piątek 20:30
Sobota 15:30 i 17:30
Niedziela 15:00 i 17:00

oraz jedno spotkanie Bundesligi 2. (najprawdopodobniej poniedziałkowe)

Eurosport jednak nie planuje w najbliższym czasie uruchomienia nadawania w formacie 16:9 - usłyszeliśmy w biurze prasowym Eurosportu.

źródło: http://forums.eurosport.pl/showthread.php?p=21695

Także nie będzie u nas specjalnego kanału do budesligi, tylko poprostu Eurosport 2, niestety nie w 16:9 i Hd ( pewnie kasiory nie starczyło ;) )
 

karhan

New member
A czy mozna jakos rozdzielic sygnal z dekodera Zeby Miec Na Drugim Tv Rowniez Cyfrowe Hd? Moze Jest Jakis Sposob Na Sklonowanie Karty Aster Zeby Moc Cieszyc Sie Dekoderem Na Dwoch Tv?
 

melon100

New member
Jesli chodzi o dekoder HD to Aster paruje karty z tunerem ,więc nie ma mozliwości by nawet klon karty działał z innym tunerem .
 

Peek

New member
Bez reklam
Wrzucajcie info czy w rachunku przyszło coś na temat Polsatu HD, Polsatu Futbol (ostatnio Aster ma dobre stosunki z Polsatem) lub Eurosportu 2 HD (mial trafić do operatorów posiadających Eurosport HD).

Więc jak widzicie jest całkiem możliwe byśmy mieli całą piłkę klubową w HD, a Liga Mistrzów w HD z komentarzem Borka to byłoby mistrzostwa świata!!!

A co do TVP HD, to do mistrzostw Świata jeszcze rok, a mecze żenujących polskich grajków mnie nie kręcą.
 
Ostatnia edycja:

milusass

New member
czy komuś jeszcze dzieje się tak, że dekoder na okrągło prosi o zrestartowanie go, po czym update (to nowe menu itp.) a po czasie nie działają przyciski na pilocie aż do kolejnego restartu?
 

milusass

New member
a masz cały czas włączony dekoder? Bo powiedziano mi że to może to być wina tego że po końcu oglądania przełączam dekoder w stand by (czerwona lampka). W tym może leżeć problem czy jednak zgłaszać to do Aster? Wymiana dekodera na PVR może pomóc?
 
Do góry