Aster HDTV

ra74

New member
Coolmac napisał:
Potwierdzam, że w Aster mozna uzyskać dobre ceny:
Basic Plus + Basic + Internet Twój Dom (4/8) = 79,90 zł,

Sorry ale nie wierzę w takie ceny może w zielone górze no offence ;). Przed chwilą zadzwoniłem do aster i dla nowych taki pakiet jw > 100 zł instalacja ok > 50. Dla starych jest to dużo dużo więcej. A przy hd za sam dekoder chcą 199. Jest już lepiej ale jeszcze cenowo dla bardziej wymagających abonentów nie są konkurencyjni
 

Coolmac

Member
A jednak to jest prawda! Specjalnie zajrzałem do umowy: nawet jeszcze taniej bo 79,00 zł ;) , okres umowy 24 m-ce, promocja "Pozostań w świecie Aster" (02/09), podpisywałem w maju. Pani w BOK stwierdziła tylko, że jest to aktualne przy trzech usługach, ale ja i tak chciałem wziąć sygnał cyfrowy.
Żeby było śmieszniej tam też jest promocja ale umowa na .. 12 m-cy :D.
Polecam koniecznie wizytę w BOK bo telefonicznie tego raczej nie proponują, chociaż ...ale to już inna historia.:mrgreen:

Pozdrawiam i życzę twardych negocjacji z konsultantami.
 

Grzes2

New member
Sewer78 napisał:
Co do TVP HD to sie podpytam - ale na razie watpie by to rozwijano - HD nie sprzedaje sie rewelacyjnie a i tak w sumie ASTER ma najwiecej programow HD ....
Nie możliwe, że się źle sprzedaje... To ludzie nie chcą popatrzeć na uczciwie wyglądający obraz? Może powinniście urealnić ceny instalacji dekoderów?
 

Sewer78

Banned
no coz . montaż dekodera to 49 pln - to dużo ?
no jesli chcesz miec superduper z hdd to potem wymiana za 99 :)
No chyba ze musisz miec odrazu to wydajesz 199 :p
Ceny są dobre tam gdzie jest multimedia - po szczegoly zapraszam do mnie na priv . Jak juz pisalem jestem handlowcem w aster i gwarantuje 0 sciemy

co do ludzi chcacych popatrzec na HD - juz o tym pisalem .. Tu na forum są pasjpnaci - czyli jakies 1-5% ogolu klientow . Wiekszosc to nie wie co to wogole jest telewizja HD !!!! :)
 
Ostatnia edycja:

ra74

New member
Sewer78: dużo to pojęcie względne ;) ale ponieważ u konkurencji za wszystko zapłaciłem 19zł z dekoderem pvr to 199 tak jest to dużo
w asterze rok temu za instalacje internet + cyfrówka zwykła 3x19 i potem chcieli jeszcze za dekoder

ps czy coś się zmieniło w dostępne do tego forum, nawet po zalogowaniu nie mogę pisać i chce żebym znowu się logował
 

yackoo74

New member
A ja właśnie jestem po pasjonującej, długiej wizycie w BOA Aster - bo jakoś moje zgłoszenie internetowe "się zapodziało" i przez telefon poradzili osobistą wizytę albo list polecony...
Po raz kolejny opisałem mój problem z HD, po raz kolejny mają nasłać technika... i to w sumie jedyne, co mogą zrobić. Ewentualnie proponują zrezygnować z HD, na to łaskawie pozwolą. I w sumie figę kogokolwiek obchodzi, że to ta "bogata oferta HD" przekonała mnie do pozostania w Aster... Ech, widzę że mam szansę bliżej poznać wszystkich techników pracujących dla Aster.

A na serio, tak się zastanawiam nad jednym. Rzekomo poziom sygnału jest u mnie ok. Wydaje mi się to prawdą, bo gdyby był kiepski, to chyba powinny siadać wszystkie kanały HD, czy dobrze kombinuję?
Poza tym wydaje mi się, że problemy pojawiają się po jakimś czasie pracy dekodera - czyżby się przegrzewał? Ewentualnie jakiś problem z przepełnianiem się pamięci / bufora? Czy ktoś ma jakiś pomysł? Albo zna zasadę działania tego sprzętu na tyle, aby coś podpowiedzieć? Czy ewentualnie winna może być karta SIM w dekoderze? Jak wspominałem, zakłócenia występują na 3 kanałach - czy sygnał cyfrowej tv w kablówce idzie na osobnych częstotliwościach dla każdego kanału i możliwe jest, że coś zakłóca wybrane częstotliwości? Wyłączyłem w domu wszystkie urządzenia, które mogą "siać" - bez zmian...
Tak się dopytuję, aby może coś podpowiedzieć technikowi - może w końcu coś zdziała...

A co do popularności tv HD w Aster, to cóż... trochę mnie to nie dziwi. Polityka firmy jest tu dziwaczna - może po prostu dać sobie spokój z łączeniem usług cyfrowych i analogowych? Dać klientom możliwość kupna tylko pakietu cyfrowego, plus - jak chce - HD? I do cyfrowego wrzucić wszystkie kanały, jakie są w analogowej?
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
ostatnia propozycja jak najbardziej sensowna. Zrozumieć cennik astera to trzeba mieć doktorat z energetyki -opłata za utrzymanie sieci, pakiet basic, pakiet basic plus, opłata za dostęp do kanałów cyfrowych, opłata za dostęp do kanałów hd - tak konstruowane cenniki potrafą odstraszyć i zamieszać w głowie, a uchowały się tylko chyba jeszcze w energetyce (opłata za przesył, utrzymanie sieci, ble ble ble).

dodano:
Sewer78 słusznie powiedział, ze rozmawia tu ze soba grupa pasjonatów, a babcia henia nie wie co to jest HD, ani cyfrowa tv :)
 
Ostatnia edycja:

Toschack

New member
Od miesiąca mam pełen pakiet pakiet kanałów HD w ASTER.
Już po instalacji dekodera (z nagrywarką) okazało się, że kilka kanałów w ogóle nie ma (mimo że powinny być) a TVN HD tnie się niemiłosiernie. Przyszedł technik i okazało się że w gniazdku były lekko zabrudzone kable (instalacja ma 8 lat) i wystąpił brak kontaktu. Podobno programy ASTER nadawane są w „paczkach”. Jeżeli brak jest gdzieś styku w gniazdku to konkretne pasmo częstotliwości jest zakłócone i parę kanałów może zniknąć. Technik przeczyścił połączenia w gniazdku i programy wróciły. Zacinanie TVN HD ustąpiło samo jakieś dwa tygodnie temu.
Od początku nie dało się oglądać również FIMBOX HD ze względu na zacinanie się i wieszanie. Był technik ponownie i stwierdził że FILMOBOX się tnie bo taki sygnał dostają i nic nie poradzi. Radzi żądać zwrotu pieniędzy za ten pakiet . Już chciałem zrezygnować z ale kika dni temu zacinanie ustąpiło. Wg mnie FILBOX HD to nalepszy jakiściowo kanał filmowy HD i prawie zawsze jest dźwięk Dolby Digiltal 5.1. Ani na HBO HD ani na CANAL FILM HD nie trafłem do tej pory na dźwięk 5.1. Po zatym wg technika z ASTER wiekszość firmówów na HBO HD i CANAL FILM HD to nie jest takie "rawdziwe HD " ale upscaling z 720.
 

Bucek

Banned
mam rozumiec ze w kablowkach zeby wziac dtv musze najpierw brac tez analoga? a jak chce tylko hd to musze brac wszystko po kolei?
 

timbot

New member
Bez reklam
dokładnie tak, idąc od najprosztszej i najtańszej musisz wykupić wszystko niżej, żeby mieć HD :)

@ Toschack: nie rozumiem tych paczek, przeciez sygnał idzie po koncetryku..... A to, że upscaling z 720p to mnie nie zaskoczyło..... Generalnie ja i tak ogladam w 720p, bo wedłóg mnie wygląda obraz płynniej

dodatowo powiem, że w ogóle cyfrowy aster jakościowo (poza kanałami hd, które są naprawde dobre) ledwo dorównuje z dostepnemu w warszawie dvb-t, ale wybór kanałów niestety nie ten :(
 

Bucek

Banned
smiechowo :p

chyba dalej bede zyl bez TV :p (nie telewizora tylko telewizji) jakos m ito nie przeszkadza na tyle ,zeby robic lub kupowac cos czego w 85% nie bede ogladal :)

moim marzzeniem jest ustawowy zakaz wprowadzania systemu pakietów i zmuszenie nadawców do zapewnienia klientowi mozliwosci zamawiania pojedynczych programów :)
 

yackoo74

New member
Zwalanie winy na nadawcę to chyba ulubiony sposób tłumaczenia własnych niedoróbek w Aster. U mnie "z winy nadawcy" sypało się TVN HD. Po miesiącu zaczęły się sypać kolejne 2 kanały HD. To też wina nadawcy? Co ciekawe, dopytywałem znajomego, który ma "n" - twierdzi, że u niego nic się nie tnie... Moim zdaniem Aster ma albo problemy z przepustowością swojej sieci, albo zwyczajnie dekodery nie wyrabiają...
 

Toschack

New member
@timbot: nie rozumiem tych paczek, przeciez sygnał idzie po koncetryku..... A to, że upscaling z 720p to mnie nie zaskoczyło..... Generalnie ja i tak ogladam w 720p, bo wedłóg mnie wygląda obraz płynniej

Idzie po koncetryku, cyfrowo. O tych paczkach albo grupach programów to jest informacja od technika. Mam to sens, kilka programów jest wysyłanych w pewnym paśmie częstotliwości. Brak styku, zanieczysczenie połączeń ma negatywny wpływ na pewien zakres (pasmo)częstotliwości przesyłu i parę programów "wypada". Nie ma to wpływu na zacinanie się programów. To już albo problem dekodera albo sposobu nadawania. Generalnie Z HD na Aster jestem zadowolony.

Ja jednak wolę 1080. Przy 50" na plazmie 720 jest zdecydowanie gorsze. Sam miałem na początku negatywne odczucia przy oglądaniu BR szczególnie w trybie 1080p24 bo wydawało się że obraz z DVD był płynniejszy. Jednak przy 1080 obraz bardziej ostry o większej ilości szczegółów i zjawisko poklatkowaści (słynny już "judger" ) jest bardziej widoczne niż z DVD. Ale to juz inny temat na który na forum jest sporo wypowiedzi w innych wątkach.
 

yackoo74

New member
Toschack napisał:
Nie ma to wpływu na zacinanie się programów. To już albo problem dekodera albo sposobu nadawania. Generalnie Z HD na Aster jestem zadowolony.

No tak, załóżmy że to problem nadawania - czyli powinien występować w całej sieci, czyż nie tak? A wtedy chyba dużo większa liczba klientów Aster by narzekała na jakość HD - chyba, że usługa ta jest tak mało popularna, że nie ma kto narzekać... Poza tym co, musieliby się przyznać, że oferują niepełnowartościowy produkt?

Problem dekodera - może. Tylko jak zmusić Aster, aby dostarczyli faktycznie sprawny sprzęt? Technik, który wymieniał mi 2 miesiące temu dekoder powiedział, że tak naprawdę to on nie wie, co mi podłącza i czy to działa - po prostu dostają sprzęt z serwisu opisany jako "sprawny", ale bez informacji czy było w nim cokolwiek robione bądź wymieniane. Weryfikacja urządzenia następuje tak naprawdę w domu klienta...

BTW, w piątek zaliczyłem kolejną wizytę technika Aster. Miał dekoder, ale nie wymienił go. Za to obejrzał instalację, stwierdził że jakby "coś zakłócało nośną", ale niewiele zdziała, bo "powinni kogoś przysłać do sprawdzenia instalacji w bloku". Założył na kabel jakieś cudo (izolator?!), trochę przerobił instalację - i cud. Obraz jak żyleta. Już myślałem, że w końcu mam spokój, ale gdzie tam. W sobotę zaczęły się lekkie pixelozy i przycięcia, a dziś to już taki total, że nic nie widać... Kolejny telefon do Aster, kolejna wizyta technika umówiona na piątek. To już szósty raz... Ciekawe, kiedy im się to znudzi - bo że naprawią, to przestaję wierzyć...
 

yackoo74

New member
To coś to izolator galwaniczny TRIS-102A. W każdym razie efekt żaden, wręcz jest gorzej - HD się sypią, na analogowej pojawiły się zakłócenia (ukośne smużenie na części kanałów)...
 

jaskol

New member
yackoo74 napisał:
A co do popularności tv HD w Aster, to cóż... trochę mnie to nie dziwi. Polityka firmy jest tu dziwaczna - może po prostu dać sobie spokój z łączeniem usług cyfrowych i analogowych? Dać klientom możliwość kupna tylko pakietu cyfrowego, plus - jak chce - HD? I do cyfrowego wrzucić wszystkie kanały, jakie są w analogowej?

Tez sie zastanawiałem dlaczego w Aster niektóre programy z pakietu Basic nie są dostepne w pakiecie cyfrowym ?
 

Bucek

Banned
tu chodzi o to ,zeby klient dwa razy zaplacil za cos co swobodnie moglby miec w jednym pakiecie :p

kto by kupil analoga jakby w cyfrze bylo wszystko :p zaraz by im wplywy spadly o conajmniej 25 jak nie wiecej % :p
 

michaelius

New member
Bucek napisał:
tu chodzi o to ,zeby klient dwa razy zaplacil za cos co swobodnie moglby miec w jednym pakiecie :p

kto by kupil analoga jakby w cyfrze bylo wszystko :p zaraz by im wplywy spadly o conajmniej 25 jak nie wiecej % :p

W aster nie da sie kupic tylko telewizji cyfrowej, analoga dostajesz zawsze a cyfra do niego jest za doplata 10 czy 20 zeta (HD).

Matomiast musze powiedziec ,ze po tym jak mi sie umowa na koniec maja skonczyla na aster to moje zadowolenie z uslug naszej "kochanej" kablowki mocno spadlo gdzies w okolice zera bezwzglednego.

Nie dosc ,ze zadna lajza sie nie pofatygowala zadzwonic ,ze proponuja przedluzenie umowy tylko przyslali rachunek na 370 zeta, to jak zadzwonilem to zaproponowali mi "promocje" na 326 PLN za miesiac.

Normalnie warunki promocyjne powalily mnie na glebe biorac pod uwage ,ze jestesmy w sieci od 10 lat mamy wykupiona analogowke na 2 mieszkania, w jednym z nich pakiet hd, c+, internet twoj dom i telefon.

Teraz pytanie jak ich zagiac zeby dostac dobre warunki ?

Mam isc do punktu handlowego aster , wyposazyc sie na droge w wycene uslug konkurencji (w kazdym razie tej satelitarnej, bo w mojej spoldzielni jakos inne kablowki nie dostaly zgody na okablowanie blokow) i przy okazji zabrac ze soba pismo z wypowiedziem umowy ?

Bo w najgorszym wypadku zostawie sobie tylko internet (neostrada ssie jakby nie patrzec)
 

michaelius

New member
yackoo74 napisał:
Jest dokładnie tak samo, jak u innych dostawców. Operator nie kontroluje ruchu sieciowego - dopiero, jak dostanie nakaz prokuratorski, ma obowiązek udostępniać logi połączeń czy co tam ma. Odłączyć cię od netu mogą raczej za niepłacenie rachunków - i to też zdaje się po pisemnym zawiadomieniu.

Tia mnie odcieli za 3 miesiaczna zaleglosc w abonamencie bo najpierw przyslali mi z 5 faktur korygujacych za miesiac kiedy aktywowalem astera w HD i zostalo jakies 100 zeta nie oplacone wiec 3 miechy pozniej zablokowali mi internet (chociaz wszystkie pozniejsze faktury byly oplacone :) ).
 
Do góry