Aster HDTV

Szynszyl

New member
JohnnyBravo7, niestety rzeczywiście jest tak z tym "cofaniem się" do aktualnie oglądanego programu...
Ale jeśli chodzi Ci o zamianę na format 16:9, były do tej pory opcje panoramiczny i rozciągnięcie, które działały w identyczny sposób, więc usunięta została jedna z nich, bo było to bezsensowne.
 

aruh

New member
aruh napisał:
Przypadkiem wybrałem dzisiaj z pilota program 1 i okazało się, ze mam dostępne HBO, HBO2, HBO Comedy i Cinemaxy. Mam nadzieję, że nie doliczą mi tego do rachunku bo nic nie zamawiałem. Tymczasem ustawiłem nagrywanie kilku filmów z HBO, zanim mi go wyłączą.
raaa napisał:
Oj lepiej zadzwon do CC.

Dzwoniłem wczoraj i dowiedziałem się, że nie mam aktywnego pakietu HBO w taki sposób abym musiał za niego płacić. Nie udało mi się jednak dowiedzieć dlaczego i jak długo będę miał ten pakiet aktywny - wyczułem po drugiej stronie słuchawki zakłopotanie, że mam coś aktywnego czego nie powinienem mieć.
 

joki

New member
zmiany w sofcie HD

soft w dekoderach hd. czy poza wyglądem widzicie jakieś zmiany na gorsze czy lepsze? ja jakoś specjalnych różnić nie widzę - no może nie obcina tak nazw programów i tytułów jak poprzednio ale to chyba wynika ze zmiany rozdzielczości interfejsu
???
 

BruenorBH

Member
joki napisał:
soft w dekoderach hd. czy poza wyglądem widzicie jakieś zmiany na gorsze czy lepsze? ???


U mnie (STB HD bez PVR):
1. Przyśpieszyło przełączanie między programami
2. zaczęła działać regulacja głośności w STB (głośniej +/- obok OK.)
- korzystam z HDMI nie wiem inne wyjścia
3. pojawiła się telegazeta (niebieski guzior - o ile dobrze pamiętam -
włącz/mix/wyłącz)
4. nie sprawdzałem wcześniej czy był ale w opcjach teraz jest pin2
Nie bawiłem się przypominaczem po uaktualnieniu softu więc nie wiem czy się coś zmieniło.
Mniej błędów z Mpeg’a – najwięcej miałem na AXN sci-fi i podczas korzystania z paska info na kanałach HD (wyglądało jak by Bitrate ostro spadał)
VOD jeszcze nie mam. Według infolinii ma być do końca czerwca.
 

joki

New member
BruenorBH napisał:
U mnie (STB HD bez PVR):
1. Przyśpieszyło przełączanie między programami
2. zaczęła działać regulacja głośności w STB (głośniej +/- obok OK.)
- korzystam z HDMI nie wiem inne wyjścia
3. pojawiła się telegazeta (niebieski guzior - o ile dobrze pamiętam -
włącz/mix/wyłącz)
4. nie sprawdzałem wcześniej czy był ale w opcjach teraz jest pin2
Nie bawiłem się przypominaczem po uaktualnieniu softu więc nie wiem czy się coś zmieniło.
Mniej błędów z Mpeg’a – najwięcej miałem na AXN sci-fi i podczas korzystania z paska info na kanałach HD (wyglądało jak by Bitrate ostro spadał)
VOD jeszcze nie mam. Według infolinii ma być do końca czerwca.

PIN2 jest do VODa - dostęp do filmów erotycznych;

nie wiem jak to jest, że jedni maja już voda a inni nie ???
może zadzwon na infolinie i zapytaj, może ci włączą voda "na żądanie" ;)

ja już mam i na razie każde odpalenie bez problemu, rusza to szybko, obrazki okładek ładne; filmów hd chyba nie ma , przynajmniej nie znalazłem ale te SD wyglądają nieźle - tylko te zwiastuny dziadoskiej jakości, ale w necie jest to samo zwykle zwiastun jest kiepskiej jakości tak dla oszczędności pasma pewnie, pamięci itp.

ceny - 8 i 12 (za erotyki) - trochę drogo ale w sumie zależy jaki film za niektóre to może i warto zapłacić ale za inne te 8zł to jakaś pomyłka (niektóre widziałem ostatnio na c+)

aha. jak ktoś nie ma jeszcze vod'a to ofertę filmów można zobaczyć na stronie www astera tylko się trzeba dokopać przez zakładkę TV bo na wierzchu (niewiadomo czemu) jakoś tego specjalnie nie widać

soft na razie działa mi dobrze - ogólnie wygląda to lepiej i stabilniej. wcześniej zdarzało się, że sie zawieszał i musiałem restartować. było to upierdliwe bo średnio 1 na 2 dni. w tym tygodniu jeszcze ani razu,
ale jedna jaskółka wiosny nie czyni więc poczekamy, zobaczymy ....

na pewno coś się znajdzie ;)
 

Sewer78

Banned
dawno tu nie zagladalem - sporo roboty ..
Dla mnie ta ostatnia aktualizacja softu jest super - wreszcie nie musze przelaczac TV z 16:9 na 3:4 - strasznie nie lubie rozciagnietego , nienaturalnego obrazu. Teraz mam caly czas panoramke i dekoder wszystko wlasciwie zapodaje :) Dodatkowo zauwazylem ze kanaly szybciej sie prezlaczaja oraz duzo zadziej przy szybkim "miganiu" kanalami dekoder sie zawiesza:) No i WRESZCIE jest F1 w 16:9 :)
Jakby co to przypominam ze jestem handlowcem w ASTER i jesli ktos potrzebuje cos zakupic , dokupic etc to moze smialo pisac na priv do mnie . Zapewniam najlepsze mozliwe ceny i promocje - nawet tam gdzie aster nie ma konkurencji moge dac lepsza cene niz uzyskaciew BOK . ofc bez sciemy .
Jesli komukolkolwiek "wlaczyli" np pakiet HBO czy C+ mimo ze nie zamawial i nic nie podpisywal to nie ma sie czym martwic tylko kozystac. Bez podpisu abonenta nie moga żądać za to kasy .
 

Peek

New member
Bez reklam
Widocznie wprowadzili jakies poprawki, bo z tego co widizałem obraz przestał migać, jak jest u was?

Racja kanały przełączaja sie szybciej.

Nie wiem o czym mówicie z tą panoramą? Czy chodzi o telewizory w 4:3?
 

zen28

New member
A u mnie kanały przełączają się wolniej :( Poza tym zmiany na lepsze no i fajne to VOD. Tylko, żeby jakieś nowości dali bo u konkurencji lepiej to wygląda
 

JohnnyBravo7

New member
:confused: Sewer78 to jakbyś mógł mi powiedzieć czy to, że teraz po obejrzeniu info na temat programu albo dodaniu czegoś do listy przypomnień cofa do programu, na którym akualnie jestem jest chwilową niedoróbką czy stałym dziadostwem w tym nowym syfsocie? i druga sprawa czy jeśli tak jest to czy można sobie cofnąć akutalizację albo wgrać jakoś ten wcześniejszy? jak tylko włączam tv to k....ca mnie bierze i agresja poziom 11 na 10.... btw odezwę się do Ciebie jak jesteś handlowcem jak będzie mi się kończyła umowa bo to co mi do tej pory zaoferowali w BOK'u zwiastuje zmianę (a mam aster,aster city a jeszcze wcześniej porion od chyba 17lat)
pozdrawiam
 

Sewer78

Banned
mam nadzieje ze zdajecie sobie spawe iż nie mam obsolutnie ŻADNEGO wplywu ani na sprawy techniczne ani na programing - jestem tylko handlowcem i w tej kwestii moge doradzic i pomoc. :)
Nie wie mjak mozna byc a aster ( czy kazdej innej firmie np upc ) i placic stawki standard po promocji ?? za duzo macie kaski ?:) W naszym pieknym kraju jest taka zasada ze nowy klient ma zawsze lepiej niz stary ..
Nie myslcie ze mysle ze aster jest super wypas i najlepsze .. Jedyne co ma najlepsze to oferta prrogramow HD :) no i jakosc uslug tez nie jest zla . Co innego traktowanie klientow - no ale to nie tylko aster daje na tym polu ciala.
 

JohnnyBravo7

New member
syfoaktualizacja smieciosoftu

spoko sewer ja akurat z branzy it to mam swiadomosc ze handlowcow/serwis/bok to laczy tylko nazwa firmy :) no i moze parking... ale ze do bok nie ma bata sie dodzwonic (chyba ze ktos ma luznych pare godzin i z 5kg cierpliwosci) a nie wiem co z tym softem bo wlaczam moj tv od paru dni jak za kare takze moze albo ty masz jakies niusy albo wiesz skad moge sie tego dowiedziec (o czym pisalem wczesniej w postach) ?
 

aniolm

New member
Sewer78,
czy masz moze jakiekolwiek informacje, czemu w Aster w Wawie nie ma radia ? Przeciez moim zdaniem to kpina i skandal. To chyba jedyna kablowka bez stacji radiowych. A kiedys przeciez byly. Czy jest jakas szansa, ze to sie zmieni jesli oczywiscie cos wiesz ????????

Pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
I ja od siebie dorzucam pytanie:

Czy mówi się cos o TVP HD? Bo teraz Puchar Konfederacji za rok Mistrzostwa Świata a tu nie ma kanału, który jeśli się nie mylę jest w powietrzu za darmo.
 

tkirmuc

New member
zen28 napisał:
Wystarczy napisać: "mam/nie mam", proszę

Jakoś nie można się doprosić odpowiedzi. Też mnie interesuje, bo rozważam podłączenie się do Aster a to jest jedna z opcji interesujących mnie w tym przypadku.

Panie, panowie - są napisy w C+/C+ FILM/C+ FILM HD?
 

Szynszyl

New member
Napisy są, owszem, ale wyświetlają się tylko na kanach SD...
Przykładowo kiedy na Canal + Film jest film z dostępnymi napisami, można je właczyć i jest ok, natomiast w wersji HD teoretycznie da się włączyć napisy (opcja nie jest przekreślona), ale mimo to nic się nie pokazuje. Wydaje mi się że w takiej formie programy są dostarczane przez nadawców...
 
Ostatnia edycja:
Do góry