Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
oAle Polsat odebrał TVP pakiet otwarty do 1 meczu w tygodniu.

Prezes Nki przed przetargiem mówił, że jesli wygra LM to wejdzie do kabla, zobaczymy...
 

krzychd

New member
Mam pytanie,

posiadam stary dekoder motorola , który kilka miesięcy leżał w szafie bo zajmował miejsce a i tak go nie używaliśmy. Jednak dzisiaj znowu bo podłączyłem bo poprawia sygnał analogowy na kanałach TVN-u. Działa ok, ale jak jest wyłączony to ciągle miga dioda ON(zapala się i gaśnie co ok. 2 sekundy), nie wiem dlaczego. Może ktoś mi pomoże?

Edit. Zauważyłem właśnie, że dekoder padł kompletnie, wieczorem coś pokombinuje i spróbuję z innymi kablami.

Mam jeszcze jedno kilka pytań :
1. Mam stary telewizor i nowe DVD, oba podłączone ze sobą kablem SCART. Jeżeli chiałbym podłączyć dekoder to muszę kupić rozdzielacz sygnału SCART?
2.Czym się różnią wyjścia SCART na dekoderze? Czy to prawda, że dolne przesyła wszystkie dane a górne tylko analogowe?
3. Chciałbym podłączyć dekoder z amplitunerem. Mam taką przejściówkę, z jedenj strony SCART a z drugiej 3 wyścia opisane : VIDEO | L/MONO-AUDIO-R. Czy da się tego użyć z górnym złączem SCART w dekoderze?
 
Ostatnia edycja:

gongol

New member
No i jest cyrk. Dziś właczyli nowe kanał i sie problem. Najpierw badziewny obraz z mozaikami na kanałch polsatowskich. Póżźniej na wiekszosci kaszana. Nastepny numer to zanik kanałow, zmiana numerow kanałow.
Klient płci a Aster ma go w dupie robiac balagan i to w niedziele.BRAWO!!!
 

maliniaq

New member
gongol napisał:
No i jest cyrk. Dziś właczyli nowe kanał i sie problem. Najpierw badziewny obraz z mozaikami na kanałch polsatowskich. Póżźniej na wiekszosci kaszana. Nastepny numer to zanik kanałow, zmiana numerow kanałow.
Klient płci a Aster ma go w dupie robiac balagan i to w niedziele.BRAWO!!!
a jakie kanały włączyli?
 

gongol

New member
Juz jest wszystko OK. Do godziny 16 nie mialem polowy kanałów. Miedzy innymi MTVN HD, Eurosport HD, Filmbox, wszystkie kanały polsatowskie i pare innych. To samo bylo u kolegi.
 

AsterUser

New member
Witam,
mam dekoder HD bez PVR. Na weekend wyłączałem wszystkie urządzenia z prądu. Po powrocie i włączeniu dekodera okazało się, że nie działa mi przełączanie kanałów (góra/dół) i większość klawiszy na pilocie. Po twardym restarcie gdy pokazuje się główne menu, pojawia się to co zawsze, ale gdy wcisnę klawisz "Wyjdź" na pilocie znikają wszelkie napisy na menu ale obraz nie wraca do pełnego rozmiaru. Po tym nic się już nie da zrobić, nic nie działą. Co więcej, gdy po ponownym restarcie wcisnę przycisk "PR.TV" wchodzę do spisu kanałów i mogę przewijać zarówno całe ekrany spisu kanałów przyciskiem "Kanał góra/dół" oraz pojedynczo strzałkami. Teraz mogę już wyjść z menu, ale nie daje się przełączać kanałów "góra/dół". Działają przyciski numeryczne - ciekawostka: numer kanału pojawia się z lewej strony poniżej połowy ekranu, a wcześniej to był prawy górny róg. Wygaszacz włącza się sam po 10 minutach, nie ma w menu opcji całkowitego wyłączenia... Jest tylko od 1 minuty do 60 minut. Działa przycisk "Aster", nie działa przycisk "PR.TV". Czy ktoś z Was ma tak może? Acha - soft sprawdziłem, że jest z 18.06.2008, czyli nie jest to wina podmiany oprogramowania, bo taką samą wersję miałem jeszcze w piątek, gdy wszystko działało. Nie mam już cierpliwości wisieć na telefonie czekając aż ktoś łaskawie na infolinii podniesie słuchawkę...
 

albercikk

New member
AsterUser mam podobne objawy, jakies cyrki się dzieją z Pilotem albo dekoderem, nie da sie przełączać kanałów przyciskami Góra/Dół, nie działają przyciski : Ulubbione, Menu, ?, I, PVR, ...praktycznie to nic nie działa, tylko zwykłe przełączanie klawiszami numerycznymi, w takiej postacji oglądanie knałów cyfrowych to mordegą :( i tak prawie przez cały weekend :(

Pozdrawiam
 

albercikk

New member
dzięki za pomoc, pomogło :)

P.S. może takie sztuczki (wraz z opisem jak zrobić reset do ustawień fabrycznych) i inne porady dotyczące Aster warto by umieścić w jakimś FAQ odnośnie Aster, bo w takim potężnym wątku są małe szanse na odnalezienie takich cennych info.

Pozdrawiam
 

popmart

New member
albercikk napisał:
dzięki za pomoc, pomogło :)

P.S. może takie sztuczki (wraz z opisem jak zrobić reset do ustawień fabrycznych) i inne porady dotyczące Aster warto by umieścić w jakimś FAQ odnośnie Aster, bo w takim potężnym wątku są małe szanse na odnalezienie takich cennych info.

Pozdrawiam

ta niesłychana porada to pierwsza rzecz jaką się robi z każdym urządzeniem elektronicznym z którym są jakieś problemy.
 

kriss1972

New member
Vod

No i mamy VOD:cool: - oglądam sobię rano TVN24, a tu dekoder zrobił czarny ekranik i pobrał soft - no i jest. Filmy jak było w wątku wcześniej 8 PLN, jak patrzę po spisie - trochę komuś przydział do kategorii nie do końca wyszedł... Jest parę filmów for free do przetestowania.
Jak na razie jedna uwaga - mogli dać info o konieczności restartu dekodera, anie walić po oczach. :roll:
 

bluray

Banned
Duże wzmocnienie internetu w ASTER.
I ZA DARMO.
Teraz dostajemy szybsze tempo przez 12 godzin na dobę: od 24oo do 12oo.
Było szybciej tylko od 2.oo do 10.oo.
To ma ogromne znaczenie przy ściąganiu w nocy dużych plików HD.
Warto przypomnieć, że w ASTER nie ma żadnych limitów na ściąganie danych.
WYLICZENIA:
było: 16h x 3 (MB/S) + 8h x 6 (MB/s) = 102 jednostek/dobę
jest: 12h x 4 + 12 h x 8 = 144 jednostek/dobę
Darmowy przyrost ilości danych możliwy do zassania jest ok. 42 %.
Brawo !
http://media2.pl/telekomunikacja/51975-szybszy-internet-w-sieci-aster.html
 

wojniew

New member
VoD jest potwierdzam

ALe te kategorie. Lepiej by było podzielić z lektorem, z napisami i ewentualnie HD. I może krótki opis filmu.
 

krzychd

New member
bluray napisał:
Duże wzmocnienie internetu w ASTER.
I ZA DARMO.
Teraz dostajemy szybsze tempo przez 12 godzin na dobę: od 24oo do 12oo.
Było szybciej tylko od 2.oo do 10.oo.
To ma ogromne znaczenie przy ściąganiu w nocy dużych plików HD.
Warto przypomnieć, że w ASTER nie ma żadnych limitów na ściąganie danych.
WYLICZENIA:
było: 16h x 3 (MB/S) + 8h x 6 (MB/s) = 102 jednostek/dobę
jest: 12h x 4 + 12 h x 8 = 144 jednostek/dobę
Darmowy przyrost ilości danych możliwy do zassania jest ok. 42 %.
Brawo !
http://media2.pl/telekomunikacja/51975-szybszy-internet-w-sieci-aster.html

Dobra wiadomość, szkoda tylko, że nie zwiększyli uploadu przy okazji.

Co do VOD, może ktoś podać więcej danych technicznych, jaka jakość filmów, rozdzielczość, dźwięk, napisy, ile czasu się film ściąga itd.
 

aerde

New member
bluray napisał:
Teraz dostajemy szybsze tempo przez 12 godzin na dobę: od 24oo do 12oo.
Było szybciej tylko od 2.oo do 10.oo.

Problem tylko w tym, że zwiększenie transferu między 24 a 12 to nie jest żadna nowość, bo tak jest od dawna.
 
Do góry