Aster HDTV

Szynszyl

New member
Bartur, menu jest widoczne na obydwu wyjściach jednocześnie tylko na dekoderze hd bez pvr...
A co do wyjścia component - jest zablokowane przez oprogramowanie i chyba nie ma na to żadnego sposobu :???:
 

adambe

Member
bluray napisał:
Na N-ce TVN HD też się przycina.
Wina ewidentnie po stronie "N".
ASTER i KAON sa niewinni.

Bzdura!
Oglądam właśnie " Dzień dobry TVN" (na N-ce) i przez pół godziny nie zauważyłem żadnych opisanych wyżej zjawisk. NIC!!! :)

Po przełączeniu na Aster już w ciągu pierwszej minuty były 3 przycinki z artefaktami. :p
 

pilotekk

New member
adambe napisał:
Bzdura!
Oglądam właśnie " Dzień dobry TVN" (na N-ce) i przez pół godziny nie zauważyłem żadnych opisanych wyżej zjawisk. NIC!!! :)

Po przełączeniu na Aster już w ciągu pierwszej minuty były 3 przycinki z artefaktami. :p
Kwestii winy - czy odpowiada ITI czy Aster - nie rozstrzygniemy. Aster zawsze może powiedzieć, że "problem jest po stronie nadawcy" i, istotnie, być może to co jest transmitowane na platformę N w jakości HD, nie odpowiada temu, co otrzymuje Aster. Mnie irytuje, jak zawsze, co innego, czyli to, że Aster działa w tej sprawie zbyt wolno i, jeżeli faktycznie ITI jest winien, powinien wymóc na tej firmie (skoro im płaci) informację, kiedy problem zostanie usunięty (pod groźbą kar umownych), a następnie poinformować o tym abonentów. A nie zasłaniać się formułką, że "sprawa jest im znana". Nie dziwię się, że jest znana, skoro dzwonią i mailują dziesiątki abonentów.


tucz napisał:
a czy nie rwie Wam czasem w trakcie ogladania C+Sport2?
Bo u mnie to dosyc czesto sie zdarza, na szczescie dzwiek juz jest ok.

Co się tyczy C+ 2 Sport, to faktycznie dźwięk jest już gitarka, a problem cięcia się obrazu na tym kanale, o którym wspominał ktoś wcześniej u mnie też występuje. Czasem podczas oglądania meczu odnoszę wrażenie, że obraz jest transmitowany (przez kilka chwil) z mniejszą liczbą klatek na sekundę, przez co faktycznie powstaje efekt szarpania, a obraz lekko się rozmywa. To bywa drażniące.


bluray napisał:
Kolejny dobry news to to, że Liga Mistrzów będzie na ASTER bo POLSAT ma od dziś prawa do dwóch meczy LIVE tygodniowo i skrótów.
Jest już jakiś czas POLSAT SPORT HD na ASTER.
Więc może także LM zobaczymy w wersji HD ?
Też już o tym słyszałem, oby Twoje pragnienia odnośnie nadawania meczów także w Polsacie Sport (z naciskiem na HD) zamieniły się w złoto, bo póki co w doniesieniach medialnych jest mowa tylko o otwartym Polsacie.
 

tucz

Member
do obecnego rachunku dolaczone jest info, ze w czerwcu bedzie dostepna usluga VOD. Zarowno dla uzytkownikow dekoderow HD jak i HD PVR :eek:k:
 

daimon

New member
Ja mam nieco inny problem. Od pewnego czasu jestem użytkownikiem LCD HD i kanałów Aster HD - mam wersję dekodera PVR.

Poza problemem z TVNem mam jeszcze inny problem. Otóż na wszytskich kanałach HD gdy w ruchu są obiekty czerwone/zielone/niebieskie widać wyraźne rwanie obrazu w tym miejscu - przykład piłkarz w czerwonej koszulce biegnący po murawie - masakra.

Na kanałach SD nie zauważyłem czegoś takiego. Czy ktoś sie z tym spotkał? Wida leży po stronie aster/dekodera, czy może telewizora?
 

aruh

New member
daimon napisał:
Otóż na wszytskich kanałach HD gdy w ruchu są obiekty czerwone/zielone/niebieskie widać wyraźne rwanie obrazu w tym miejscu - przykład piłkarz w czerwonej koszulce biegnący po murawie - masakra.

Na kanałach SD nie zauważyłem czegoś takiego. Czy ktoś sie z tym spotkał? Wida leży po stronie aster/dekodera, czy może telewizora?

Ja obserwuje to już od jakiegoś czasu właśnie na Canal+ Sport HD, np. na koszulkach Manchester United, Wisły Kraków z tym, że defekt ten nazwałbym drżeniem.
 

Peek

New member
Bez reklam
Co do waszego problemu to też tak miałem na 720p, ale przestawiłem na 1080i i jest ok, i odczuwam nawet jakby obraz był ostrzejszy.

Teraz TVN HD powrócił do normy, za to przycinanie i kwadraty znalazły sie na Polsacie Sport. Panowie, trzeba maltretować o TVP HD, bo zbliza się Puchar Konfedereacji w HD na tym kanale!!!
 

daimon

New member
aruh napisał:
Ja obserwuje to już od jakiegoś czasu właśnie na Canal+ Sport HD, np. na koszulkach Manchester United, Wisły Kraków z tym, że defekt ten nazwałbym drżeniem.

Tak faktycznie jest to bardziej drżenie. Z ciekawości jaki masz telewizor?

Co do przestawienia na 1080i, to u mnie 720p wygląda duzo lepiej niż 1080i (co zresztą powinno być zrozumiałe).

Ja mam sony KDL-52V4210 (LCD 1080p)
 

bartur

Member
Witam,

Mam pytanie... 19-go maja otrzymałem maila z informacją o wystawionej fakturze. To moja pierwsza w Aster, więc nie mam doświadczenia. Do dziś nie mogę jej pobrać z portalu WILGA. Jak rozumiem, nie ma tu żadnego błędu, ponieważ jest tam adnotacja, że obraz faktury będzie dostępny do 14 dni od wystawienia, więc jest jeszcze sporo czasu.

Wszystko pięknie, problem tylko w tym, że nie mam pojęcia do kiedy muszę zrealizować płatność, na jakie konto, z jakim opisem przelewu, jaki jest nr faktury, etc. No i koniec końców wolę wiedzieć za co płacę, czyli widzieć tę fakturę na oczy.

Moje pytanie - do kiedy należy opłacać faktury aby uniknąć kar za zwłokę? I czy można jakoś wcześniej dostać fakturę, np. mailem.

Pozdrawiam
BArtur
 

lbk

New member
daimon napisał:
Co do przestawienia na 1080i, to u mnie 720p wygląda duzo lepiej niż 1080i (co zresztą powinno być zrozumiałe).
Skoro Ci drży, to chyba jednak nie lepiej. Jak już napisano, 1080i rozwiązuje problem. Wina leży zdecydowanie po stronie dekodera a nie tv.
 

daimon

New member
Ok przestawiłem na 1080i i chyba jest faktycznie lepiej pod kątem drżenia - ale jednak sama jakość obrazu była lepsza na 720p - może dlatego, że mam telewizor 1080p (a nie 1080i) i jestem w stanie różnicę w jakości zobaczyć.
 

abo

New member
Witam,

prosze o info ktory pakiet filmowy jest najlepszy biorac pod uwage przede wszystkim czestotliwosc nadawania filmow z oryginalna sciezka dzwiekowa (bez lub z napisami)
mam dekoder hd

dzieki
 

fan HDTV

New member
daimon napisał:
ale jednak sama jakość obrazu była lepsza na 720p - może dlatego, że mam telewizor 1080p (a nie 1080i) i jestem w stanie różnicę w jakości zobaczyć.

:)
Jeśli byłbyś faktycznie w stanie zobaczyć różnicę w jakości.. to różnicę na korzyść zauważyłbyś po przełączeniu na 1080i, a nie odwrotnie. To co wydaje ci się różnicą na plus po przełączeniu na 720p, to siła sugestii.
 

Peek

New member
Bez reklam
Kolejny popis w wykonaniu Aster:

Od 31 maja dodają Polsat Sport Extra i Polsat Play.

Wycofują ESPN Classic, Planete i najprawdopodobniej TVP Sport (taka informacja rzekomo jest na Aster info, ale media2.pl pisze, że Aster i TVP zaprzeczają wycofaniu kanału.

W zamian za Planete do BasicPlus dołączy Discovery World.

Słabo to troche wymyślone, czy Aster nie może jakiegoś kanału po prostu dodać nie wyrzucając 5 innych?

Po rozmowie z kosnultantem:
ESPN Classic i TVP Sport zostają (informacja na Aster info była nieprawdziwa), wycofane bezie Planete i raczej nie ma szans, że wróci, a dołączą Polsaty Sport Extra i Play oraz Discovery World do Basic Plus.

Jak dla mnie to i tak dobrze, bo Planete kanał może i dobry, w 16/9, ale chyba ani razu nic na nim nie oglądałem, a jako kibic sportowy PS Extra to dobry prezent, w dodatku paczka Discovery to chyba lepsze kanały od Planete, a dokumenty jeżeli już to i tak tylko na HD oglądam:p
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Zalezy od programu, ale zdecydowana większość w tym m.in Formuła 1 na żywo jest w 16:9.
 

bluray

Banned
I tak w zasadzie ASTER ma wszystko co wartościowe na rynku.
Jedyny wyjątek stanowi TVP HD.
Szczególnie cenna jest udana współpraca z POLSATEM !!!
N-Sport jest niepotrzebny bo LM i tak dostaniemy.
Oby w wersji HD na POLSAT SPORT HD.
Czyli w zasadzie kompletny sport jest na ASTER.
Najlepsze rozwiązanie dla fanów HD i kibiców.
 

Peek

New member
Bez reklam
Niestety LM w HD na Polsacie nie dostaniemy, ale może to się zmienić ponieważ Nsport powiedział przed przetargiem, że jeśli wygra LM bedzie to dobra karta przetargowa by na jesień wejść do kablówek, ale nawet jeśli to się nie stanie, to ktoś wreszcie do LM podchodzi poważnie, bo studio ma się kończyć grubo po północy a nie jak w TVP 5 minut po meczu.
 

tucz

Member
a czy z LM sprawa nie jest juz pozamiatana?
N-ka juz reklamuje sie, ze LM bedzie u nich dostepna przez kolejne trzy lata...
 
Do góry