Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
A czy ktoś nie ma przytłumionego dźwięku na C+Sport2? Na infolinii powiedizeli, że to wina dekodera, ale nie tylko ja to mam.
 

pilotekk

New member
jak już wspominałem 3 maja za pośrednictwem eBOK Aster przesłałem następujący komunikat:

Kod:
Szanowni Państwo,
   
  od kilkunastu dni dźwięk z Canal+ Sport2 ma fatalną jakość, jest cichy i bardzo niewyraźny, tak jakby fatalnej jakości połączenie telefoniczne.
  Problem dotyczy wyłącznie tego jednego kanału. Kanały cyfrowe odbieram za pośrednictwem dekodera HD (bez PVR).
   
  Z góry dziękuję za informację, czym spowodowany jest problem (czytam na forach internetowych, że dotyczy on wielu Państwa abonentów) i proszę o jak najszybsze usunięcie usterki.
   
  Pozdrawiam
Ponieważ do dziś nie było ŻADNEJ reakcji z ich strony, w poniedziałek nie będę już taki milutki.
 

pilotekk

New member
Oto odpowiedź, którą dziś otrzymałem via e-mail od Astera:

Kod:
    Witam Pana,
   
  Dziękujemy za kontakt.
   
  Potwierdzamy, że Dzwięk na Canal +  Sport 2 jest cichszy niż na innych kanałach, jednak taki sygnał otrzymujemy od strony nadawcy programu.
   
  Pozdrawiam serdecznie, 
   
  Ewa Gąsiorowska 
  Konsultant ds. Korespondencj

zakładając, że tak jest w istocie - trzeba spytać przedstawicieli C+, o co chodzi.
 

Slasen

New member
Ale jakoś w tej odpowiedzi nie ma napisane że Aster, że coś z tym robi, interweniuje w C+ tylko, że się zgadzają z Tobą :) no bo to w sumie nie problem Aster tylko odbiorców i C+ ;)
 

pilotekk

New member
Slasen napisał:
Ale jakoś w tej odpowiedzi nie ma napisane że Aster, że coś z tym robi, interweniuje w C+ tylko, że się zgadzają z Tobą :) no bo to w sumie nie problem Aster tylko odbiorców i C+ ;)
to niestety standardowy sposób postępowania Astera: "nie nasza wina, proszę dać nam spokój". jestem zdania, że biuro obsługi klienta tego dostawcy to tragedia, na połączenie z konsultantem czeka się czasem po kilkadziesiąt minut, a odpowiedź na maile (które mają właśnie odciążyć ich infolinię) dociera po tygodniu.

dla mnie jako abonenta zupełnie nie ma znaczenia, czy problem jest po stronie Astera, C+, KRRiTV czy Państwa Watykan (z całym szacunkiem). mnie interesuje odbiór kanałów premium w wysokiej jakości, a nie z dźwiękiem jak ze studni i to Aster powinien mi zapewnić, a jeśli C+ dostarcza taki sygnał, to już ich powinna być w tym głowa, żeby odpowiednio na to zareagować.
 

k_luke

New member
Jak wam odbiera ostatnimi czasy analog w Aster? Ja niedawno zmieniłem telewizor z CRT na LCD w drugim pokoju, no i nieco lipnie - po skosie przebijają pasy na niektórych kanałach (szczególnie na Polsacie). Kanały z dekodera bez zastrzeżeń. Wcześniej na CRT też to było nieco widoczne, ale teraz bardzo się rzuca i wkurza...
 

pilotekk

New member
Peek napisał:
tymczasem dźwięk na C+Sport 2 znów stał się normalny.
ciekawe, ciekawe, sprawdzę o 13, kiedy ruszają z programem.

oto kolejna porcja mojej korespondencji z Asterem, odpowiedź otrzymałem dziś o 11:27:

Kod:
  Witam Pana,
   
  Zapewniam, że problem jest nam znany i jest w trakcie rozwiązywania.
  Niestety czas usunięcia opisanych niedogodności nie jest obecnie znany.
   
  Pozdrawiam serdecznie, 
   
  Ewa Gąsiorowska 
  Konsultant ds. Korespondencji 

________________________________________________________________
 
Witam, 

dziękuję za odpowiedź mimo, że jest niepełna, albowiem 
nie dowiedziałem się, jakie kroki Państwo przedsięwzięliście, 
żeby tę sytuację zmienić. Czy Canal+ jest poinformowany 
o sprawie? Kiedy ten problem zostanie przez nich rozwiązany? 
Z kim po stronie Canal+ można się kontaktować w tej sprawie?
   
Pozdrawiam

z odpowiedzi Pani Gąsiorowskiej wnoszę, że albo problem jeszcze nie został rozwiązany, albo został tylko eBOK nie został jeszcze o tym powiadomiony przez techników (najbardziej realne).
 

popmart

New member
nie bardzo rozumiem czemu ktoś domaga się wyjaśnienia jakie kroki w jaki sposób itp ? czy to nie przesada ?

kiedy i czy, to jest imo jedyna informacja kktórą ma obowiązek przekazać usługodawca.
 

tucz

Member
a czy nie rwie Wam czasem w trakcie ogladania C+Sport2?
Bo u mnie to dosyc czesto sie zdarza, na szczescie dzwiek juz jest ok.
 

pafelek1

New member
A ja mam pytanie o inny kanał, czy u was tez jest problem z TVN HD, bo u mnie obraz sie rwie od czasu do czasu zatrzymuje, szarpie itp. :( i tylko i wyłącznie na tym kanale HD mam takie problemy.
 

adambe

Member
berbor napisał:
U mnie TVN HD rwie,artefakty.Dlugi czas mialem spokoj ale dzis i wczoraj padaka straszna


Potwierdzam - u mnie to samo.
Wina musi leżeć po stronie ASTER , ponieważ tak się składa że mam również N-ke, i tam jest wszystko w porządku.
 

Szynszyl

New member
Ja również potwierdzam, dzieje się tak już od kilku dni...
Do tej pory myślałem że to wina nadawcy, ale wychodzi na to że jednak Aster ma jakiś problem z tym kanałem :roll: To dziwne, bo kiedyś już była podobna sytuacja, później wszystko przywrócono do porządku na długi czas, a teraz artefakty i rwanie się obrazu powróciły :/
 

Stanek3

New member
Witam

Mam dekoder Aster HD od poniedziałku i u mnie też zacina się TVN HD, ale chciałem zapytać o co innego.

Czy możecie napisać na jakich programach macie dźwięk Dolby Digital ? U mnie jest tylko na Discovery HD i National Geografic HD. Wczoraj leciał program w TVN HD który miał logo DD a mimo to amplituner nie wykrył dziwięku DD :(

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam
Stanek
 

tkrawczyk

New member
Witam,

potwierdzam te same problem z TVN HD w a$ter na Kaonie HD od poczatku tygodnia z drobnymi przerwami.
Artefakty, przycinki, dropy, a takze chwilowe zaniki dzwieku.

Power reset czasami pomaga, czasami nie.

Problem dotyczy wylacznie tej stacji i musi lezec po stronie a$ter, bo wczoraj przez pol dnia bez problemow Discovery HD, History HD, NG HD.

Pozdrawiam,
Tomo
 

tkrawczyk

New member
Stanek3 napisał:
Witam

Mam dekoder Aster HD od poniedziałku i u mnie też zacina się TVN HD, ale chciałem zapytać o co innego.

Czy możecie napisać na jakich programach macie dźwięk Dolby Digital ? U mnie jest tylko na Discovery HD i National Geografic HD. Wczoraj leciał program w TVN HD który miał logo DD a mimo to amplituner nie wykrył dziwięku DD :(

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam
Stanek

Stanek

u mnie DD jest na wszystkich HD (ampli Onkyo link z Kaonem HD a$tera po coaxialu). TVN HD to zupelnie inna bajka w DD niz stereo w SD.

Pozdrawiam
Tomo
 

bartur

Member
Witam Wszystkich,

Uffff... a już myślałem, że to tylko problem u mnie z tym TVNHD, ale Wasze wpisy trochę mnie uspokoiły.

Właśnie zakończyłem rozmowę z BOK'iem i miła Pani potwierdziła naturalnie, że problemy TVNHD są im znane.

Cytat:
"Temat jest znany. Problemy są po stronie nadawcy, tzn. TVN, a dokładnie sprawa jest w platformie 'N' ponieważ to oni zarządzają kanałami HD. Czekamy na odpowiedź."


I przy okazji mam do szanownego Forum jeszcze jedno pytanie - ponieważ Kaon'y mają programowo wyłączone wyjście component (a tylko takie kable mam puszczone pod podłogą do projektora), byłem zmuszony wyjść z Kaona scartem RGB do nagrywarki DVD i dopiero stamtąd przepuścić po componencie do projektora. Wszystko cacy, tylko zauważyłem że na wyjściu scart w ogóle nie ma widocznego overlay'a z Kaon'a. Znaczy np. równocześnie oglądając to samo na telewizorze (po HDMI) i na projektorze (po SCART'cie) - tylko na telewizorze mam widoczne menu dekodera, epg, wskaźnik głośności, etc. Ba, nawet z palca wpisując numer programu te wstukiwane cyferki widać tylko na TV. O tyle to niewygodne, że aby zmienić coś w ustawieniach albo przejrzeć program trzeba na chwilę włączać telewizor.

Też tak macie? A może... że tak powiem "da się" jakoś :roll: psiejsko-czarodziejsko włączyć tenże component w Kaonie?

Pozdrawiam
BArtur
 

bluray

Banned
Na N-ce TVN HD też się przycina.
Wina ewidentnie po stronie "N".
ASTER i KAON sa niewinni.

Kolejny dobry news to to, że Liga Mistrzów będzie na ASTER bo POLSAT ma od dziś prawa do dwóch meczy LIVE tygodniowo i skrótów.
Jest już jakiś czas POLSAT SPORT HD na ASTER.
Więc może także LM zobaczymy w wersji HD ?
 
Do góry