Aster HDTV

Archon^^

New member
Wracajac do watku uzycia CI do Aster HD. Skoro mam w TV dvb-c, obsluge mpega 4 to z tego co rozumiem potrzebuje jeszcze tylko modulu CI tak zeby wsadzic karte z dekodera aster do TV i powinno dzialac. Czy ktos wie czy / gdzie taki modul jest osiagalny? Z tego co wyczytalem to Aster uzywa NDS Videoguard do szyfrowania streamu, czy mam racje?
 

Peek

New member
Bez reklam
Tak, masz rację, ale jak napisano wcześniej modułów CI w Aster nie ma i nie bedzie, bo powoduje to kradziez sygnału.
 

Peek

New member
Bez reklam
Przepraszam za podówjny pos ale jest zamierzony.

Zobaczcie na króliczka wielkanocnego na Polsacie Sport na dekoderze. Czy u was też ma lekko uciete uszy? Bo nie wiem czy cos z moim dekoderem jest nie tak.
 

sidnej

New member
Hoodzielec napisał:
Przepraszam za wyrażenie, ale
CZY ICH POWALIŁO ???
7 zeta za Polsat Sport HD?
Za jeden kanał?
Chyba ich (autocenzura) ...

Tak na chwilę obecną ich powaliło ;), ale zapewne liczą że Liga Światowa przyciągnie odbiorców, a jeśli się okaże że wygrają przetarg na Ligę Mistrzów (piłka nożna) to napewno znajdą się tacy co to wykupią (np Ja;) który obecnie uważa że gucio tam obecnie nadają, i sam chętnie bym sobie np za 10 zł N-sport wykupił, więc jeśli będą mieli Ligę mistrzó to będzie spor chętnych)
 

Slasen

New member
sidnej napisał:
a jeśli się okaże że wygrają przetarg na Ligę Mistrzów (piłka nożna) to napewno znajdą się tacy co to wykupią (np Ja;) który obecnie uważa że gucio tam obecnie nadają, i sam chętnie bym sobie np za 10 zł N-sport wykupił, więc jeśli będą mieli Ligę mistrzó to będzie spor chętnych)
Popieram. Z tymi programami to tak jest. Kumpel parę lat temu poszedł w satelitarną N-kę dla LM i Top Gear ;) Tu mogą być telewizje kablowe bardziej elastyczne.
 

Sewer78

Banned
O ile mi wiadomo Polsat Sport Exstra ma byc w basic plus po prostu - a jak bedzie to sie okaże . Co do kolegi z Krakowa to niestety nie pomoge bo ja nie mam wglądu w te sprawy . Jesli cos mowili o "wspolnym" kablu z TPSA to chodzilo raczej o wykorzystanie ich studzienek do pociagniecia okablowania.
 

Peek

New member
Bez reklam
Czytałem, że na jesień Nsport planuje wejsć do kablówek i dlatego chce wygrac prawa do LM, zeby była lepsza karta przetargowa, oprócz tego N bedzie walczyć, bo ten program z tego co się orientuje oprócz LM i NHL nic nie ma.
 

Andrew150

New member
telemark napisał:
Mam dziwny problem - co jakis czas znika mi sygnał z dekodera po HDMI. Ekran telewizowa robi się czarny i musze wyłaczyć dekoder i telewizor żeby wszystko wróciło do normy. Telewizor to Panasonic TH-50PZ800 a dekoder PVR. Aha, sygnał po SCART jest cały czas OK. Czy ktos miał podobny problem?
Miałem taki problem, ale sygnał po HDMI zniknął zupełnie (po SCART był) - wymieniłem dekoder i po kłopocie.
Muszę przyznać, że z serwisem Astera w Zielonej Górze nie miałem nigdy problemów (jestem u nich już kilkanaście lat - wcześniej ZTP) - zawsze chętni do pomocy i uczynni, chociaż co do sprzętu to miałem i mam wiele zastrzeżeń.
 

bartur

Member
Witam,

Jestem dzień po instalacji Aster'owych serwisów, chcialbym podzielić się spostrzeżeniami i poprosić o radę.

1. Wizyta monterów - punktualnie i bardzo kulturalnie. Szybko i czysto. Jedyny "zonk" - brak miernika poziomu sygnału - jak się okazuje brak dość istotny. Ale o tym za moment. Poza tym fachowe doradztwo w zakresie kabelkologii, bezpłatna wymiana gniazdek, podobnie dorabianie kabli i rozgałęziaczy do innych pokoi i urządzeń "analog"

2. Instalacja telefonu - "lodzio miodzio" jak mawiają pingwiny, ale w analogowym telefonie nic zwalić się nie da.

3. Internet - po wstępnej rejestracji rusza, na moment podniesione ciśnienie na widok usługi "dodatkowy komputer w domu za 16.99PLN miesięcznie, ale po poprawnej instalacji routera/wifi wszystko hula. Prędkość wyrywa z butów - bite 3 mega w dzień, po 24-tej ponad 6. Jak w umowie. Bomba.

4. Telewizja cyfrowa + PVR. Dekoder bardzo fajny i funkcjonalny. Dokładnie to czego się spodziewałem i bardzo mi pasuje. EPG może i standardowe, ale po pustych e-pe-gowych obiecankach w Spray'u - jakbym złapał Boga za nogi.

5. Dobra, tyle podniet, teraz zgrzyty i prośba o Wasze komentarze.
* coś nie tak z sygnałem cyfrowym do tunera, co jakiś czas duuuzo artefaktów, zamrożony obraz, zielone kwadraciki, duszki, etc. A czasem żyleta jak trzeba. Artefakty można sztucznie wywołać poprzez wywołanie na ekran menu dekodera albo tabliczek z EPG, wowczas na pare sekund obraz sieje. Dzwonilem na infolinie, powiedzieli ze "albo za slaby albo za mocny sygnal" i ze przyjdzie technik i wysteruje. Mial to ktoś? To na pewno poziomy a nie dekoder?
* menu>ustawienia>zaawansowane. Poziom sygnalu 192-198 (ok. 70%), jakosc 100% (BitErrorRate 0.0E-7, wiec praktycznie zero) Wiec skad te artefakty i sianie???? Jakby panowie mieli analizator or razu to byloby git, a tak to musze czekac do przyszlego tygodnia...
* dalej - menu "diagnostyka" - komunikat pobieranie oprogramowania - odrzucony (i kod bledu) - jak jest u Was? poza tym na koncu tej listy - status portu HDMI - "błąd". Co jest? w praktyce po HDMI wszysto hula.
* no i na deser zagadka dnia - jak w tym tunerze odblokowac wyjsce COMPONENT? Mam projektor bez HDMI i to dla mnie b.wazne... Pan na infolinii powiedzial ze te chinch'e w ogole nie dzialaja co jest bzdurą, ponieważ jak podlaczyc po komponencie i zbootowac tuner to sygnal jest, tekst "prosze czekac" tez jest i dopiero potem synchro znika, wiec to "jeno" programowa blokada aktywowana podczas startupu.


Prosze o komentarze i wskazówki techniczne, chociaz formalne tez mile widziane...


pozdrawiam
Bartur
 

Grzes2

New member
Odpowiadając na problemy z pkt. 5. U mnie jest tak:
- żadnych zniekształceń nie mam, włączanie dowolnego menu nie zmienia sytuacji
- pobieranie oprogramowania - mam to samo
- komponent - nie działa i pewnie nie będzie. Wszyscy się boją, że zaraz rzucisz się do nagrywania wspaniałego materiału HD na płyty albo rozpowszechnisz w Internecie... Gdyby mi się chciało w to bawić, to pewnie teraz sciągałbym coś za pomocą P2P, a nie płacił za pakiet HD i HBO...

Pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
@bartur

Z tym routerem Wi-Fi to dałeś się troche nabić w butelkę, bo o wiele korzystniej byłoby kupić router Wi-Fi osobno jakiś lepszy (Pentagram, Linksys) i podłączyć sobie do internetu z kabla i masz na ile chcesz komputerów za darmo (ja tak mam do laptopa WiFi i stacjonarnego po kablu przez router WiFi Pentagram) a tak dopłacasz do rachunku, jesli się nie myle. Co do prędkości to rzeczywiscie Aster chyba najlepszy ja mam Twój Świat i 10Mb rzeczywiście jest i w dzień i w nocy, A MAJĄ JESZCE PAKIETY PRZYSPIESZYĆ!!!

http://media2.pl/telekomunikacja/50...erte-upc.html?utm_source=rss&utm_campaign=rss

Co do dekodera, to rzeczywiście bezawaryjny i ogólnie same zalety, tylko się grzeje, ale zadnych sensacji nie ma.

Component jest zablokowany i nic nie zrobisz, a do reszty problemów wezwij technika i niech reperuje.

@Sewer78

Jak myslisz, możemy się spodziewać Polsatu Sport Extra i Play na koniec kwietnia/ i początek maja?
 

vib

New member
Tak mi zaswitalo w glowie pewne pytanie, przegladajac teraz ten watek:

Czy w dekoderach tv Aster (ale nie tych pvr nowych) jest jakies wejscie w menu serwisowe ? Albo co sie kryje pod funkcja w ustawnieniach "Zaawansowane" - jakis kod trzeba podac tam ?

thnx za pomoc
 

aruh

New member
Peek napisał:
możemy się spodziewać Polsatu Sport Extra i Play na koniec kwietnia/ i początek maja?
Zgodnie z informacją na ostatniej fakturze: od 31 maja w pakiecie Basic Plus: Polsat Play i Polsat Sport EXTRA (zastąpi ESPN Classic).
 

Peek

New member
Bez reklam
mataman napisał:
Co do bezawaryjności pvr to bym polemizował, ja juz mam drugi.
Wydaje mi się, że zależy na jaki trafisz egzemplarz.

Szkoda, że ESPN, bo program wcale nie taki zły jest wiele programów, które mogliby usunąc zamiast niego.

PS: Na jednym z kanałów w analogu juz od kilku tygodni jest napis, ze planowane jest włączenie nowego kanału, wiecie cos jaki to ma byc?
 
Ostatnia edycja:

vib

New member
mataman napisał:
nic specjalnego wpisz cztery zera.

dzieki :)

ESPN - co juz sie "przyzwyczaje" do jakiegos programu i mi sie spodoba - to Aster robi zamieszanie i kasuje - czy oni naprawde nie potrafia rozszerzac oferty dodajac rozne kanaly, a nie zamieniajac i kasujac inne ?

mam u nich i tv i internet - z jakosci uslug jestem bardzo zadowolony, ale z podejscia do klienta to maja jeden wielki minus - i chociaz jestem ich klientem od paru lat, to znajomym zawsze odradzam korzystanie z Aster i gdyby nie moje lenistwo i brak czasu na formalnosci zwiazane z rozwiazaniem umow, wyszukaniem jakiejs lepszej oferty to juz dawno bym podziekowal im i zmienil dostawce netu i tv
 

qbaxik

New member
Witam,
Mam pytakono, w marcu zmienialem dekoder SD na HD PVR, teraz przyszla faktura za marzec i kwiecien i wszytsko ok tylko ze za Canal+ licza mi 1 zl i to juz drugi miesiac (a wczesniej normalnie placilem 29 zl miesiecznie) Czy ktos mi potrafi odpowiedziec dlaczego mam od 2 miesiecy Pakiet Canal+ za 1 zl ?
 
Do góry