Aster HDTV

Sewer78

Banned
Poczekajci. Nie bylo mojego kierownika - w poniedzialek postaram sie cos wyciagnac. Mi tez zalezy no bo chociaz ta F1 bym w 16:9 oglądnął :)
 

coper

Member
Czy ktoś może mi wyjaśnić czemu w Aster chyba jako jedynej kablówce w ofercie cyfrowej nie ma wszystkich kanałów z analoga. W szczególności tych z większą oglądalnością jak Discovery World i Discovery Science, jak dla mnie mogli by jeszcze dorzucić Kino Polska i TVN Warszawa i kilka innych.

Czy myślicie że jest sens dzwonić z tym do nich czy po prostu stracę czas swój i tej panienki z hotline, a to i tak nic nie zmieni?
 

bluray

Banned
Sądzę, że chcą zwiększyć w ten sposób łączną ilość programów.
Dla tego nie powielają każdego analogu do wersji cyfrowej.
A ciągle coś dodają i zaraz będzie ciasno na ich platformie cyfrowej.

Analog można rozdzielić na wiele TV. Lepiej niech nie zdejmują tego z analogu. Ot takie multiroom.
Taką politykę uważam akurat za rozsądną.
 

coper

Member
Piszesz że rozwiązaniem jest multiroom z analogiem w tle. Ja jestem zdania że rozwiązaniem może być pełna oferta cyfrowa z możliwością wykorzystywania modułów CI w telewizorach z dekoderami DVB-C. Co zlikwiduje konieczność posiadania dodatkowej skrznyki i kolejnego pilota. W takim rozwiązaniu można nawet mieszać kanały analogowe z cyfrowymi i układać je w dowolnej kolejności. Ale puki Aster bedzie zarabiać na zewnętrznych dekoderach to możemy tylko pomażyć o takich rozwiązaniach. Choć są one już u innych operatorów w europie.

Czy ktoś może mi podać pojemność sieci dla kanałów SD w cyfrze i ile kanałów SD zajmuje jeden HD?
 

bluray

Banned
zlikwiduje konieczność posiadania dodatkowej skrznyki i kolejnego pilota
Mam dużo pilotów i dużo skrzyneczek. Po prostu się do tego przyzwyczaiłem. To wszysko można ładnie zorganizować.
Trzeba tylko chcieć.
Za moduł CI (którego nie ma i nie będzie) oraz kilka gniazd CI w TV zapłacisz znacznie więcej niż za tuner.
 

coper

Member
Moduły są i sam widziałem takie rozwiązania w Holandii (sama konstrukcja jest banalnie prosta w chinach zrobią takie moduły za 2 torebki ryżu.).
A co do pilotów to można się przyzwyczaić do prawie wszystkiego (patrz dowcip o Icku i kozie).
Mój telewizor (Samsung le32b650) posiada gniazdo CI obsługujące takie moduły i możliwość mieszania.

Więc niestety od takiego rozwiązania dzieli nas kilka lat, w naszym kraju na obrzeżach ;(.
 

coper

Member
Jak pytałem montera o takie moduły wprost odpowiedział że aster się nie opłaca wprowadzanie takich modułów ;(. A kto w Polsce już umożliwia korzystanie z modułów ?
 

Axl2000

New member
Szybkie pytanko, czy po nagraniu na HD PVR czegos (powiedzmy F1)to mamm ozliwość potem podłączyć dekoder do nagrywarki DVD i nagrać to na płytkę?
 

awujotka

New member
Bez reklam
coper napisał:
A kto w Polsce już umożliwia korzystanie z modułów ?

Mam informację, że TESAT Poznań po 15 kwietnia wprowadza moduły Conaxu, i kiedyś wyczytałam (nie wiem czy to w 100% prawda, nie mam jak sprawdzić), że Multimedia udostępnia moduły.
 

Peek

New member
Bez reklam
Nie ma co dywagować modułów CI nie ma i nie bedzie. Z resztą nie wiem po co chcielibyście takie rozwiązanie:hmm: . Mamy dekoder HD PVR bardzo dobrej klasy z HDMI i inteligentym pilotem czego chcieć więcej? Poza tym zastanówcie się ile telewizorów ma obecnie tuner DVB-C MPEG-4.

To cos takiego jak z kinem domowym. Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy kupują amplituner i DVD i jednym :hmm: :hmm: :hmm: . Tak jak osobny amplituner można połączyć np z kosnolą do gier, tak dekoder mozna połączyć z nagrywarką DVD.
 
Ostatnia edycja:

coper

Member
Wiesz co do wysokiej klasy to bym aż tak nie wychwalał co to za super sprzęt który w standby bierze aż 21/24 W (w czasie pracy 30 W przy zapisie jednoczesnym z oglądaniem skacze do 45W) w czasie pracy to jest akceptowalne ale w standby już zupełnie NIE.
Nie musisz rozumieć wszystkiego ale jak ktoś nie potrzebuje dodatkowego pudełka z dodatkowym pilotem to czemu nie zostawić mu takiejh możliwości skoro to astera by kosztowało mniej !!!.

A ty jak koniecznie potzrebujesz 2 lub trzy doodatkowe dekodery w domu to gratuluje mi wystarczy jeden i do pozostałych tv same moduły.
 

Grzes2

New member
coper napisał:
Czy ktoś może mi wyjaśnić czemu w Aster chyba jako jedynej kablówce w ofercie cyfrowej nie ma wszystkich kanałów z analoga. W szczególności tych z większą oglądalnością jak Discovery World i Discovery Science, jak dla mnie mogli by jeszcze dorzucić Kino Polska i TVN Warszawa i kilka innych.

Czy myślicie że jest sens dzwonić z tym do nich czy po prostu stracę czas swój i tej panienki z hotline, a to i tak nic nie zmieni?

Bo Aster do kodowania obrazu wykorzystuje MPEG2, co znacząco wpływa na ograniczenie dostępnego miejsca. Żeby to zmienić musieliby wymienić wszystkim klientom stare dekodery SD na coś nowego, a to nie jest takie proste, a na pewno nie jest tanie...

Ciekawą opcją byłyby moduły CI, ale klientów, którzy mają telewizory z dekoderem MPEG4 (dla HD) i obsługą DVB-C można chyba policzyć na palcach obu rąk.
 

Peek

New member
Bez reklam
coper napisał:
A ty jak koniecznie potzrebujesz 2 lub trzy doodatkowe dekodery w domu to gratuluje mi wystarczy jeden i do pozostałych tv same moduły.

Mi akurat wystarczy jeden dekoder... To nie ja tylko ty cudujesz chcąc czegoś czego nigdzie nie ma. Ja akurat jestem w stanie zrozumiec Aster. Przecież na giełdzie komputerowej wystarczy kupić sobie moduł CI CP lub C+ i masz TV praktycznie za darmo, tylko musisz sobie kupic dekoder. Piraci pewnie wymysliliby coś sprytnego i do DVB-C, więc kablówki nie ryzykują. Poza tym tak jak wczesniej mówiłem i powiedział kolega wyżej uzytkowników TV z DVB-C MPEG4 mozna policzyć na palcach.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Na pewno wejście na moduł mają Philipsy oznaczone literką H, WSZYSTKIE nowe tv Sony Bravia, czyli seria W4500, Z4500, X4500, W5500. I na pewno włascicieli tych modeli jest więcej niz palców u rąk i nóg... Ja np. nie mam miejsca na nowy dekoder, nie mam wolnego hdmi (wiem, wiem, można kupić rozdzielacz), i nie chcę nastepnego dekodera i następnego pilota. Chcę wykorzystać zalety mojego telewizora, a nie mogę, bo operator mi to uniemożliwia. I to ma być super, hiper nowoczesność???? Wystarczyłoby, gdyby mi odblokowali sygnał cyfrowy, nie musze miec od nich programów kodowanych dodatkowo płatnych jak np. C+ (wiem, że cos takiego jest technicznie mozliwe), nie chcą stwarzać precedensów i nie ma kto podjąc decyzji.... lepszy jest klient masowy, a nie wymagający... więc póki co czekam, może jednak plotka okaże sie prawdą i przejmie nas Asterowiczów ktoś bardziej zaawansowany technologicznie i bardziej otwarty na klienta...
Ciekawe jakbys gadał, gdyby problem dotknął ciebie...
 

Peek

New member
Bez reklam
Równie dobrze możecie mieć pretensje, że operator nie umozliwia wam lotu w kosmos.
Niestety nie sądze, żeby takie rozwiązanie zawitało do kablówek, bo klienci o to nie proszą (tak mysle, bo wasze prosby są pierwszymi w tym wątku). Radziłbym ograniczyć liczbe dekoderów, bo po waszych postach widzę, że macie ich przynajmniej po 5... A tak poważnie to próbujcie, może wysłuchają wasze prośby.
 
Ostatnia edycja:

lbk

New member
awujotka napisał:
Na pewno wejście na moduł mają Philipsy oznaczone literką H, WSZYSTKIE nowe tv Sony Bravia, czyli seria W4500, Z4500, X4500, W5500. I na pewno włascicieli tych modeli jest więcej niz palców u rąk i nóg...
I chyba niewiele więcej. Rozumiem, że to byłoby dla Ciebie wygodne, ale klientów wielu by na to nie mieli.
awujotka napisał:
nie chcą stwarzać precedensów i nie ma kto podjąc decyzji.... lepszy jest klient masowy, a nie wymagający...
Za każdą decyzją zapewne musi stać rachunek kosztów i zysków. A co to dla Astera za wymagający klient, który nie chce nawet wykupić C+ ;)
awujotka napisał:
więc póki co czekam, może jednak plotka okaże sie prawdą i przejmie nas Asterowiczów ktoś bardziej zaawansowany technologicznie i bardziej otwarty na klienta...
Tak, przejmnie nas TESAT Poznań, bo to jedyna pewna kablówka, która wg Ciebie oferuje moduły CI ;)
 

awujotka

New member
Bez reklam
Jejku, ludzie, ale złośc (zawiść, zazdrość - niepotrzbne skreslić) przez was przebija, ciekawe jak wy byście spiewali,, gdyby wasz tv masz taką możliwośc i nic nie moglibyście zrobić...
 

coper

Member
awujotka też zauważyłem tą agresje u innych w tym wątku dlatego zaprzestałem rozwijania watku. Ja zawsze się staram znaleźć jakieś "leprze" (przynajmniej dla mnie) rozwiązanie. Ale jak ktoś mnie atakuje to ja dziękuje i tylko sobie poczytam.
 
Do góry