Aster HDTV

mfmaster

New member
mfmaster

jeszcze zacytuje informacje ze strony Asterka:
"Pakiet Basic to podstawowy zestaw blisko 60 kanałów telewizyjnych dla całej rodziny."
Wg nich 51 kanalow - ewentualnie 52 kanaly - to "blisko 60".

p.s. a macie tvn siedem w analogu? doszły mnie słuchy, że jego też wyłączyli, ale może po prostu znajomy nie może go znaleźć... ja jestem teraz w pracy i nie mogę sprawdzić.
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
Z tym obcinaniem obrazu to dość dziwna sprawa bo u mnie jest tak że gdy mam tv w trybie 16:9 jest minimalnie obcięte natomiast gdy ustawię "bez overscanu" ucięte już nie jest ale pojawia się migocząca kreska na górze. W okienku jest normalnie, nieobcięte i nic nie migota ;P
 

sqallpl

New member
Nie potrzebnie kolega robil nadzieje na ten Sport Extra ;)

Mam takie dosc specyficzne pytanie. Jak wspomnialem przeprowadzam sie do noewgo mieszkania, ktore bede wynajmowal. Do tej pory nie ma tam zadnego dostawcy a z tego co mowi administrator na dniach ma byc Aster.

Budynek jest nowy, oddany w zeszlym roku, w mieszkaniu nikt wczesniej nie mieszkal. Wlasciciel nie orientuje sie kompletnie w tej kwestii.

Chcialbym zapytac jak w takim wypadku moze wygladac okablowanie budynku. Inny mieszkaniec powiedzial mi przez tel ze budynek juz jest okablowany przez Aster.

Bylem tam 2 razy ale nie widzialem ani jednej skrzynki na korytarzu, w mieszkaniu tylko miejsca pod gniazdka pradu. Czy to mozliwe aby kable byly wpuszzcone w peszlach, tak aby montrzy je podlaczyli do punktu? Czy moze jednak budynek nie jest zrobiony, skoro nie widzialem zadnych puszek i kable beda pociagniete do mieszkan z korytarza, przez sciany?

Pojecia nie mam jak to moze wygladac w praktyce. Wiem ze najlepiej poczekac i samemu sie przekonac ale nie ciekawi mnie to a nie mam skad zaczerpnac pewncyh informacji.

Jak to wyglada w praktyce?
 

bulczas

New member
pasy pasy pasy....

witam, dzisiaj a właściwie wczoraj, zamontowałem dekoder hd bez pvr

w ustawieniach dekodera jak wezmę na 720p lub 1080i to na programach SD na tv mam czarne pasy u góry i na dole, nie mogę moim sharpem lc-32dh65e tego rozszerzyć bo w trybie 720/1080 mam tylko dostepne opcje piksel-piksel albo rozszerzony co w zasadzie nie zmienia nic... zmieniłem więc do trybu bodajże 578p i już mam nie HD-owe opcje czyli 16:9, 14:9 itd... i mogę sobie bez problemu rozciągnąć góra/dół obraz żeby wypełnił cały ekran ale za to miga pierwasza linia od góry...

tylko teraz lipa bo jak bede oglądał programy w hd to muszę wchodzić w ustawienia i zmieniać rozdziałkę... czy da się to jakoś ustawić żeby na stałe było 720 lub 1080 a obraz wypełniał cały ekran i nic nie migało?
 
Ostatnia edycja:

denon72

New member
sqallpl napisał:
Nie potrzebnie kolega robil nadzieje na ten Sport Extra ;)

Mam takie dosc specyficzne pytanie. Jak wspomnialem przeprowadzam sie do noewgo mieszkania, ktore bede wynajmowal. Do tej pory nie ma tam zadnego dostawcy a z tego co mowi administrator na dniach ma byc Aster.

Budynek jest nowy, oddany w zeszlym roku, w mieszkaniu nikt wczesniej nie mieszkal. Wlasciciel nie orientuje sie kompletnie w tej kwestii.

Chcialbym zapytac jak w takim wypadku moze wygladac okablowanie budynku. Inny mieszkaniec powiedzial mi przez tel ze budynek juz jest okablowany przez Aster.

Bylem tam 2 razy ale nie widzialem ani jednej skrzynki na korytarzu, w mieszkaniu tylko miejsca pod gniazdka pradu. Czy to mozliwe aby kable byly wpuszzcone w peszlach, tak aby montrzy je podlaczyli do punktu? Czy moze jednak budynek nie jest zrobiony, skoro nie widzialem zadnych puszek i kable beda pociagniete do mieszkan z korytarza, przez sciany?

Pojecia nie mam jak to moze wygladac w praktyce. Wiem ze najlepiej poczekac i samemu sie przekonac ale nie ciekawi mnie to a nie mam skad zaczerpnac pewncyh informacji.

Jak to wyglada w praktyce?
Teraz w nowych mieszkaniach tak się robi że kable są już w peszlach pod tynkiem a w mieszkaniu widać tylko gniazdko.Kable sa doprowadzone do piwnicy i tam jest cała rozdzielnia.Z reguły UPC ma beżowe skrzynie a Aster ciemno niebieskie.,tak przynajmniej jest w Krakowie
 

Peek

New member
Bez reklam
U mnie juz Polsat Sport HD śmiga. Jakość jak to HD, super. Napisałem list do Polsatu Sport, żeby dali raz dziennie jeden mecz z Euro 2008, bo i tak lecą tam prawie same powtórki. Zobaczymy co odpiszą.
 

mataman

New member
Bez reklam
bulczas napisał:
witam, dzisiaj a właściwie wczoraj, zamontowałem dekoder hd bez pvr

w ustawieniach dekodera jak wezmę na 720p lub 1080i to na programach SD na tv mam czarne pasy u góry i na dole,

Nie wiem jak w tym bez pvr ale w moim pvr można wybrać ustawienie rozszeżony czy coś takiego. Wtedy wzystkie kanały SD są na całym ekranie.
 

sqallpl

New member
denon72 napisał:
Teraz w nowych mieszkaniach tak się robi że kable są już w peszlach pod tynkiem a w mieszkaniu widać tylko gniazdko.Kable sa doprowadzone do piwnicy i tam jest cała rozdzielnia.Z reguły UPC ma beżowe skrzynie a Aster ciemno niebieskie.,tak przynajmniej jest w Krakowie

Dzieki za informacje. Orientujecie sie moze, czy jezeli bede chcial cyfre w jednym a internet w innym pokoju, to nie ma problemu ze zrobieniem dwoch osobych punktow, czy moze musi byc to jeden glowny punkt w mieszkaniu, z ktorego pojda kable do modemu i dekodera?
 

bartur

Member
Witam szanownych Forumowiczów,

Warszawa-Ursus:
Właśnie pożegnałem się ozięble ze swoim bieżącym tele-operatorem (Spray) i podpisałem cyrograf 3U w Aster.

Mam w umowie telefon, internet 6mb i telewizje HD-PVR. Jako, że jestem kompletnie zielony na gruncie Aster'a, chciałbym zasięgnąć opinii na kilka tematów i ewentualnie przygotować się mentalnie na "new-generation-service"...

A więc pozwólcie, że wywnętrzę się z zapytań licząc na Bratnią Duszę, która rozświetli mi mroki tej diabelskiej technologii.

1. Set-top-box: z tego co wiem to KAON HD z HDD - jakie opinie? nie wiesza się? jaka jest pojemność dysku? Czytałem kolidujące komentarze, że względem standardowego tunera HD obraz jest lepszy, ktoś inny mówi że nie... To jak jest naprawdę?

2. Jakość EPG - rozumiem, że działa jak należy, znaczy jak IEEE standardy przewidują? :krol: A tak na serio - użyteczne czy niekoniecznie? Sprawdza się przy układaniu swojego programu na weekend?

3. Czy ktoś z Forumowiczów przemigrował, tak jak ja ze Spray'a? Zależy mi na opinii kogoś, kto ma bezpośrednie porównanie w jakości obrazu. Mam wrażenie, że czasem bitrate w Spray jest tragiczny...

4. Jakieś istotne komentarze, na co zwracać uwagę albo co sobie życzyć podczas instalacji?

5. Internet - czy ktoś testował łącze 6mb (powiedzieli, że to 6 to jest max i w ciągu dnia będzie mniej - cytat: "około 3mb"). Jakie transfery wykręca się w rzeczywistości?

Stokrotnie dziękuję za wszelkie komentarze.
bartur
 

bluray

Banned
Ja tak mam.
Trochę mocniejszy internet.
Zakupiłem pakiet C+ i to jest najlepsze rozwiązanie na rynku.
POLSAT Sport HD nie wejdę bo nie widzę tam dla mnie atrakcji.

Ale rozumiem pytanie o stabilność świadczonych usług.
Ja nie mam żadnych problemów.
O PVR się nie martw. Jest OK !
 

Sewer78

Banned
Dzis jak bede w firmie to zapytam sie co z tym polsatem sport exstra bo patrzac na to co jest w polsacie HD to nei ma tego na czym mi zalezy czyli F1 :(
 

gongol

New member
Według informacji od montera montujacego dekoder HD u mojego kolegi miał byc Pakiet z Plsatem Sport HD i Extra. Jest tylko SportHD.
Ma się pojawić Foxlife w miejsce Superstacji.
 

bluray

Banned
Jeżeli zniknie na zawsze Superstacja to będzie to dowód klasycznego wrogiego przejęcia.
Solorz niedawno kupił i teraz wycofuje z kabla.
Mi szkoda Reality Zone. Bardzo lubiłem tam "kryminałki".
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja tam nie żałuję ani Superstacji, ani kanałów Zone. Żadnego z nich nie oglądałem. Też mam nadzieje na ten Polsat Sport Extra.

@bartur

1. STB praktycznie bezawaryjny, nie zawiesza się, 250GB!!!, praktyczny zegarek, ładny wyląd. Same zalety. Ważne jest to, ze firma Kaon zajmuje się tylko dekoderami, więc są one naprawde wysokiej klasy.

2. EPG przydatne, program na 7 dni jest, ale jak dla mnie to nic nigdy nie zastąpi gazety z programem.

5. Ja mam łącze 10Mb i jest znakomicie. Prędkość jest na wszytskich testach taka jak obiecywana w umowie, nie ma awarii z resztą tak jak z TV.

Również polecam pakiet C+ ( możesz dokupić za 6zł HD), Polsat Sport HD wykupiłem i na razie nic nie ma ale zaraz Liga Światowa. Potwierdzam to najlepsze rozwiązanie na rynku.

Witamy w gronie Asterowców.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Moj pvr wieszał się jak głupi (no i pilot przestał działać) ale po wymianie jest ok. Co do jakości to można dyskutować, grzeje sie okropnie i sam monter stwierdził że nie jest to szczyt jakości. Zreszta monterzy obchodzą się z nimi jak z kartoflami więc moze stąd czasami problemy.
 

Axl2000

New member
Witam!

mam pytanie odnośnie Aster HD. Od wielu lat mam telewizje Aster razem z internetem. Aktualnie w domu mam zwykłą kablówkę pakiet basic + internet 3/6MB i dekoder cyfrowy który to stoi sobie w szafce i nic nie robi bo nie widze różnicy w jakości a nie mam kabla euro. W związku z kupnem nowego telewizora zastanawiam się mocno nad zamówieniem sobie kanałów HD. Aktualna kwota jaką płacę za kablówkę i internet to ~120/130zł nie pamiętam dokładnie. Czy warto dopłacać 5zl miesięcznie za posiadanie dekodera HD (cos takiego mi Pan w słuchawce powiedział) + płacenie 20zł miesięcznie za pakiet HD?

Jak wygląda sprawa C+ Film HD - cokolwiek tam leci ciekawego? Bo na Polszmat Sport HD nie łasze sie do czasu, aż będzie tam F1 w HD. Co z Eurosportem? Jak w HD wygląda wieczorny wrestling? Discovery HD miałem kiedyś w "N" ale z Nki zrezygnowałem, zmieniło się coś czy dalej w kółko to samo leci? No i jeszcze NG HD, można odpocząć przed telewizorem oglądając nationala?

A no i czy posiadając taką telewizję można się już nie martwić o wejście w 2013 roku telewizji tylko cyfrowej? Nie trzeba będzie zmieniać telewizora?
 

Peek

New member
Bez reklam
I bez kupna telewizora mozesz miec cyfrową kablówke. Kanały HD to bajeczna jakość obrazu. Warto wykupić nie tylko HD Pack, ale też C+ HD, Polsat Sport HD też na Ligę Światowa sie przyda. Pytanie czyu na C+ Film leci coś ciekawego jest troche głupie. Przeciez to najlepszy po HBO kanał filmowy. Na Eurosporcie w HD leci stosunkowo mało (ostatnio finał mistrzostw świata w Curlingu, Australian Open, Mistrzostwa świata narciarskie w Val'di Sere) większość to SD 16/9. Na Discovery HD czasami leci coś ciekawego, jak np "dziwaczne stworzenia". Na Nationalu przyrody leci mało (jeśli już to o gepardach albo "śmiercionośna dwunastka"), większość to dokumenty o największych budowlach, seria "wierzyć, nie wierzyć?. Bardzo ciekawym kanałem jest History HD, leci tam naprawde wiele ciekawych rzeczy. C+ Sport no to wiadomo najlepsze ligi w HD.
 
Do góry