Aster HDTV

Grzes2

New member
Jeśli chodzi o ceny, to porównywalny pakiet do Aster, Multimedia oferowała mi ok 40 zł taniej - róznica była w trochę wolniejszym Internecie braku dekodera PVR i mniejszym wyborze kanałów HD. Wydaje mi się więc, że jednak są konkurencyjni (w zależności od oczekiwań użytkownika oczywiście).

W kwestii Internetu, to zauważcie, że można go czasami wykorzystywać np. do pracy i nie korzystać z p2p, rapidshare itp. wynalazków... A im szybciej tym większy komfort pracy. :)
 

popmart

New member
Grzes2 napisał:
Jeśli chodzi o ceny, to porównywalny pakiet do Aster, Multimedia oferowała mi ok 40 zł taniej - róznica była w trochę wolniejszym Internecie braku dekodera PVR i mniejszym wyborze kanałów HD. Wydaje mi się więc, że jednak są konkurencyjni (w zależności od oczekiwań użytkownika oczywiście).

W kwestii Internetu, to zauważcie, że można go czasami wykorzystywać np. do pracy i nie korzystać z p2p, rapidshare itp. wynalazków... A im szybciej tym większy komfort pracy. :)


to dostajesz za co płacisz róznica to tylko ..... albo aż tyle ....

do pracy 10Mbit masz studio graficzne czy co ?

90% treści działa tak samo na 2Mbit jak i na 10Mbit ...
 

popmart

New member
pozwoliłem sobie pociagnać 2 wpis ponieważ rano zadzwoniłem do BOA Aster z moimi problemami dotyczącymi wyjścia RGB (SCART) , wyświetlania menusów i błednego programu na MTV HD .

- złacza na dekoderze kaon są albo źle opisane albo źle oprogramowane właściwie działające złącze z TV jest opisane jako VCR (poprostu jest odwrotnie) i znika zafarb ogłólnie jest ok.

- MTV HD nadaje program (EPS) dla UK ... przesunięcie 2h podobno pracują nad tym

- menusy dekodera rzeczywiscie są albo RGB (low res) albo HDMI (hi res), a uzyskuje sie owe tryby poprzez zresetowanie i zostawienie tylko tego podłączenia które nas interesuje. (niestety nie mozna zostawić rgb i potem po restarcie na głupa podłaczyć hdmi dekoder to wykrywa i każe restartować) ... nie wiem czy nad tym takze pracują, wiec zostaje abo abo....
 

zen28

New member
Działa Wam wyjście coaxial w dekoderze? Ja mam problem z połączeniem dekodera z kinem domowym, żeby mieć dźwięk cyfrowy. Kino ma wejście optyczne więc łącze dekoder kablem coaxial z konwerterem a konwerter kablem optycznym z kinem domowym. W poprzednim dekoderze to działało, ale nagle przestało. Wymieniłem dekoder na PVR i nadal nic. Między czasie kupiłem już trzeci konwerter więc to nie jego wina. Kina domowego też nie bo ma 2 wejścia optyczne i nie gra na żadnym z nich (a jak łącze z laptopem to gra muzyka). Wychodzi na to, że wina dekodera...
 

balpio123

New member
aster a upc

Holt_ napisał:
mimo wszystko polemizowalbym z tą lepszą ofertą.

Różnice są w gruncie rzeczy kosmetyczne i dotyczą programów co tu dużo gadać niszowych.
UPC ma National Geographic, Extreme Sports i Polsat Sport Extra, z kolei Aster teraz ma np Filmbox, Comedy Central, Movies 24, Blue Hustler :) :) :), TVP Sport czy C+Sport 2 własnie. Nie są to programy moim zdaniem przechylające szalę w którąś ze stron. A najpopularniejszymi pakietami dysponują obie sieci.

Co kto lubi i woli.
ja mam upc i comedy central jest ,w upc jest lacznie okolo 115 kanalow w cyfrze a w aster chyba zaledwie niewiele ponad 70,z koleji np.w vectra maja juz okolo 135 kanalow.w tym roku upc ma podobno udoskonalic oferte i mysle ze przynajmniej czesc kanalow ktorych niema a sa w aster upc niedlugo wprowadzi.
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
ra74 napisał:
dokładnie 15 minut i jest film i nikt się do mnie nie przypina

ale wtedy trzeba mieć opłacone rapid ... bo juz za darmo to raczej takiej bajki nie ma ?

15 min film HD ? przy pełnej przepustowości 10Mbit to min 1h dla mkv 720.... prawdę mówiąc nie wiem o co halo imo dlamnie przy 2mbit łaczyu poczekanie noc przy p2p nie robi wielkiej róznicy.
 

ra74

New member
popmart napisał:
ale wtedy trzeba mieć opłacone rapid ... bo juz za darmo to raczej takiej bajki nie ma ?

15 min film HD ? przy pełnej przepustowości 10Mbit to min 1h dla mkv 720.... prawdę mówiąc nie wiem o co halo imo dlamnie przy 2mbit łaczyu poczekanie noc przy p2p nie robi wielkiej róznicy.
no trzeba płacić ;)
na mkv jeszcze się nie przerzuciłem muszę najpierw z 10m kabelek kupić
ja nie lubię czekać do następnego dnia, jutro mogę mieć fazę na coś innego
 

tucz

Member
a poza tym po co zostawiac kompa wlaczonego na noc :p
RS + 3/6Mb/s w Asterze jest super polaczeniem. Godzinka i film sciagniety
 

Peek

New member
Bez reklam
Słyszeliście o nowej promocji na mobilny internet?
0,25 GB za 9zł zamiast 29zł
1GB za 29zł zamiast 59zł

Kupuje modemik USB za złotówke i wchodze w to!!!
 

krzychd

New member
Jak napisałem wcześniej, mam Aster w promocji na 24 miesiące i myślałem jak to rozegrać, żeby po tym czasie mało płacić.

Propozycja nr1 : Ja wymawiam a moja żona podpisuje umowę na warunkach promocyjnych w Aster i dalej lecimy na niskich opłatach(jak będzie taka możliwość)

nr2 : Wymawiam i czekam na telefon od nich, w między czasie dowiaduje się o warunki promocji w UPC i w razie czego negocjuje

Tylko czy można z nimi coś wynegocjować?

Moja kuzynka pracowała w infolinii Orange i mówiła, że u nich są negocjacje 3-poziomowe, za pierwszym razem(gdy kończy się umowa) trzeba im wciskać kit, że się zastanawiamy nad innym operatorem lub że drogo itd.
Za drugim razem coś nam proponują a my kręcimy nosem, a za trzecim razem podobno zgadzają się na nasze warunki(sensowne oczywiście)

Może to działa jakoś i w przypadku Aster, jednak odradzam zapraszanie konsultantów do domu.
 

zen28

New member
Info od montera. Do końca lutego mają "naprawić" EGP, będą całe napisy. Wymieniłem PVR i dalej nie działa mi dźwięk przez coaxial. Tylko straciłem wszystko co nagrałem:(
 

BaRiBaL

Member
Bedac kilka dni w domu zauwazylem, a wlasciwie uslyszalem, ze czasami w tunerze PVR wzbudza sie dysk twardy (odglosy takie same jak przy wlaczaniu tunera) jednakze oczywiscie sam tuner sie nie wlacza.
W sumie mi to nie przeszkadza poniewaz tuner dziala ok, nagrywane sa zaprogramowane stacje itd, ale jestem ciekaw czy u kogos z Was dzieje sie podobnie?
 
Do góry