Aster HDTV

ra74

New member
tucz napisał:
Dzisiaj dowiedzialem sie jak wyglada aktualna promocja na TV i net w Aster. Informcje moga sie przydac, zeby zdecydowac czy wypowiedziec umowe i podpisac nowa na warunkach promocyjnych.
Otoz:
- basic + net 3/6 Mb/s - 121PLN
- PVR - 20PLN
- C+ - 28PLN
- C+HD - 6PLN
W sumie 175PLN - stala kwota przez 24 miesiace.
Mozna tez podpisac krotsza umowe, bodajze na 16 miesiecy, i wtedy jest 6zl wiecej.
Do tego instalacja wlacznie z dekoderem PVR 250PLN. Bez PVR 150PLN.
takie coś to może jest dla nowych
jak wypowiadałem umowę to w grudniu za tv + td chcieli ok 150zł
tylko w tym był chyba jeszcze dostęp do usług cyfrowych którego tu nie widzę. I przydał by się jeszcze hd pack bo tak to strasznie drogo wychodzi żeby oglądać 1 kanał hd ;)
 

mfmaster

New member
w nawiązaniu do tego co pisał tucz:
Aster odcina piratów

NOWY REGULAMIN MA CHRONIĆ WŁAŚCICIELI PRAW AUTORSKICH


Coraz więcej operatorów internetowych decyduje się na odcięcie dostępu do sieci osobom nielegalnie ścigającym pliki - zauważa "Gazeta Wyborcza". Ostatnio zapowiedziała to telewizyjna sieć kablowa Aster, która także udostępnia internet.
Od kilku dni Aster - jeden z czołowych dostawców internetu w kraju - rozsyła klientom nowy regulamin. Ostrzega, że będzie odcinał od sieci osoby, które "pobierają, dystrybuują lub udostępniają" w sieci filmy, muzykę i programy komputerowe "z naruszeniem praw autorskich". Najpierw tymczasowo zablokuje takim osobom dostęp do pirackich treści. Później wstrzyma na tydzień dostęp do sieci, a jeśli to nie poskutkuje - zerwie umowę.

"Ale o co chodzi?"

"Gazeta Wyborcza" dodaje, że Aster niejasno powołuje się na obowiązujące w kraju prawo oraz wewnętrzne branżowe praktyki. Firma nie chce odpowiedzieć na pytania, ile wysłała już ostrzeżeń ani czy wypowiedziała już komuś umowę.

Dziennik powołując się na raport firmy Symantec pisze, że Polska zajmuje już szóste miejsce w światowym rankingu liczby nielegalnie udostępnianych plików do ściągnięcia. Przed nami znalazły się tylko Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Hiszpania oraz Brazylia. A jeśli chodzi o liczbę ściąganych bezprawnie gier komputerowych, jesteśmy już drudzy na świecie.
prawo oraz wewnętrzne branżowe praktyki. Firma nie chce odpowiedzieć na pytania, ile wysłała już ostrzeżeń ani czy wypowiedziała już komuś umowę.

Dziennik powołując się na raport firmy Symantec pisze, że Polska zajmuje już szóste miejsce w światowym rankingu liczby nielegalnie udostępnianych plików do ściągnięcia. Przed nami znalazły się tylko Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Hiszpania oraz Brazylia. A jeśli chodzi o liczbę ściąganych bezprawnie gier komputerowych, jesteśmy już drudzy na świecie.
 

Grzes2

New member
ra74 napisał:
takie coś to może jest dla nowych
jak wypowiadałem umowę to w grudniu za tv + td chcieli ok 150zł
tylko w tym był chyba jeszcze dostęp do usług cyfrowych którego tu nie widzę. I przydał by się jeszcze hd pack bo tak to strasznie drogo wychodzi żeby oglądać 1 kanał hd ;)

Dla nowych też tak dobrze nie jest. Trzeba zapłacić za dostęp do usług cyfrowych (15 zł HD, 20 zł HD PVR), zapłacić za HD Pack oraz osobno za Canal+ HD. Blueray troszkę źle to policzył.

A co do odcinania dostępu piratom... Nie korzystam z wszelkiego rodzaju p2p itp., ale nie wydaje mi się żeby Aster był instytucją upoważnioną do cenzurowania zawartości ruchu. Nie mieszkamy w Chinach...

Pozdrawiam
 

zen28

New member
I znów mamy zmianę numeracji kanałów. Brawo Aster!!!! Wrócili to poprzedniej listy a nowe kanały w pakiecie cyfrowym dali na koniec. Nie można było tak od początku? Kto tam pracuje?!
 

BaRiBaL

Member
Haha, to sie ciesze, ze nie reprogramowalem kanalow ulubionych w Harmony One bo dzis bym znow musial to robic :)
Inna sprawa to faktycznie zasadne staje sie pytanie czy ktos tam w Aster panuje nad tym co jest wypuszczane do aktualizacji dekoderow?

Zeby nie bylo, ze tylko sie na nich psioczy - nie mam zadnego problemu z dzialaniem i uzytkowaniem dekodera HDPVR, poprzednia wersja HD bez mozliwosci nagrywania takze nie sprawiala wiekszych problemow.
 

tucz

Member
ra74 napisał:
takie coś to może jest dla nowych
jak wypowiadałem umowę to w grudniu za tv + td chcieli ok 150zł
tylko w tym był chyba jeszcze dostęp do usług cyfrowych którego tu nie widzę. I przydał by się jeszcze hd pack bo tak to strasznie drogo wychodzi żeby oglądać 1 kanał hd ;)

a PVR wg Ciebie to nie udlugi cyfrowe?
C+HD to dwa kanaly. IMHO najwartosciowsze ze wszystkich kanalow HD w Aster. Wole dwa a tresciwe zamiast 6-ciu takich sobie. Przynajmniej dla mnie.
 

gongol

New member
Cyrk z tym Aster mieszaja w pakiecie Basic+, ludzie w lutym dostaja faktury za styczen z podwyzkami. Strona www jest bardzo aktualna w Krakowie i Zielonej Górze nadal HBO HD jest bezplatne(tak widnieje na ich stronie internetowej), Kliknałem Promocje a tam tekst: "niw masz uprawnień do ogladania strony" (jajca a do Wielkanocy jeszcze sporo czasu.
Ja jeszcze nie dostalem faktury za styczeń. Kolega dostał i 40 złotych wiecej za internet.
Czekam na ten ich nowy regulamin i rozwiazuje umowe.
 

zen28

New member
Nie wiem czasami, czy ten nowy regulamin nie wszedł w życie 1 stycznia więc czas na rezygnacje to grudzień:eek:
 

01959

New member
zen28 napisał:
Nie wiem czasami, czy ten nowy regulamin nie wszedł w życie 1
stycznia więc czas na rezygnacje to grudzień:eek:
Regulamin wchodzi w zycie z dniem 01-03-2009. Wypowiedziec umowe bez zadnych konsekwencji nalezy dokonac max na 7 dni przed wejsciem nowego regulaminu w zycie. Czyli bezpieczna data jest 20 luty. I ZEGNAJ ASTER.:bober:
 

sool

New member
Z tego co widzę w cenniku aster to dekoder HD kosztuje 450zł a HD+PVR 750zł czy jako podpisze umowę na 24M to będzie jakoś taniej może ktoś się orientuje?

Czy ten dekoder sie kupuje czy to jest jakas zwrotna kaucja?

Czy w ogolę opłaca się brać dekoder z pvr bo sporo piszecie o resetowaniu się i ze ciężko coś dobrze nagrać?

Czy warto brać hd pack w sumie 7 kanałów za 20zł to chyba tanio ale jak z jakością i przyjemnością z oglądania (dodam ze lubię discovery i mtv ale reszta to wielka niewiadoma no moze poza tvn)?

Czy przy dekoderze HD jakość kanałów SD sie trosze poprawia, wiadomo duży tv i zwykłe SD to maskara?

Czy dekoder HD upscaluje obraz SD?
 

popmart

New member
- dekoder PVR przy umowie kosztuje 150pln, nie ma żadnych kaucji

- dekoder pvr działa lepiej niż bez pvr... da się nagrywać bez problemu ... owszem czasami coś sioę dzieje ale bez przesady

- HD pack to jest jedyne dlaczego warto mieć aster nie dość ze oferta bogata to jeszcze jakość lepsza niż przez platformy satelitarne ... był wątek o tym że aster nie obniża bitrate ... i ma super jakość na DiscoveryHD w przeciwieństwie do N

- ja mam i nie ogladam praktycznie juz kanałów SD poza kilkoma takimi jak tvn24, ale kino itp ...
 

mrowkapj

New member
MMrozo napisał:
[gkoperek]Czy u was na dekoderach PVR menu informacji o kanale lub menu informacji o programie - zostawia po wyłączeniu na prawej krawędzi ekranu pasek o szerokości paru pikseli - nie zdarza się to zawsze ale w 90% przypadków po tym jak znika menu z informacja o kanale - zostaje jego kawałek na prawej krawędzi ekranu

efekt widoczny tylko wtedy, kiedy TV nie powieksza w zadnen sposób obrazu (panasonic domyslnie powiększa o pare % obraz ) natomiast jest niezależny od formatu obrazu 720p lub 1080i


Mam to samo i zastanawiałem się co to jest :D

Pozdro


Mam niestety to samo. Przy 1:1
 

oscarek

New member
mam PVR od wczoraj, narazie same pozytywy. atomówki o 3 nad ranem bez 2 zdań same się nagrały, dziś sobie obejrze :mrgreen:

Możliwość ustawienia nagrywania z EPG to super sprawa... już nie trzeba będzie czekać na film do późna w nocy, wystarczy nagrać i obejrzeć spokojnie w weekend :)

W PRV menu działa szybciej chyba. co może zainteresować, przy przejściu z HDMI na DVI nie ma już "różowego filtra", ale są za to zakłucenia (przynajmniej u mnie, dziś robie test z innym TV). No i w wersji PRV jest nowszy soft, z grudnia chyba.

Jak mi się coś skopie, dam znać, ale narazie duży pozytyw :cool:
 

Szynszyl

New member
Czy u was również ostatnio w opisach programów są błędnie wyświetlane niektóre polskie znaki? (dekoder HD bez PVR)
 

gongol

New member
Błędne znaki są od wtorku czyli od momentu powrotu do starej kolejności kanałów.
W EPG nie wyświetlają sie całe opisy.
Na obrazie bez overscanu (czyli 1:1) pojawia sie na chwile pasek po menu
 

aniolm

New member
W sumie zmiany jakosci po przesiadce na PVR nie zauwazylem (chyba) ale jego funkcjonalnosc jest nieoceniona. Teraz juz sobie nie wyobrazam zycia bez mozliwosci nagrania czegos, albo zrobienia pauzy w trakcie. Czlowiek sie przzwyczaja do luksusu.
W zwiazku ze zmiana regul tez sie dluuugo zastanawialem nad zmiana na N, przeliczalem, porownywalem itd. I moze to wielu z was zdziwi, ale w zasadzie za zostaniem przy Aster zdecydowal jeden kanal, a mianowicie National Geog HD. W sumie 70% czasu przy TV spedzam przy tym kanale. Jest po prostu rewelacyjny.
Rowniez History Ch HD jest swietnym programem.
Ja w sumie ogladam w 90% tylko HD, czasem RTL zeby byc na biezaco z jezykiem.
Jakosc kanalow HD w Aster jest naprawde bardzo dobra. Mysle, ze czasem warto doplacic te pare zlotych i miec to co sie chce (czytaj NG HD). Ale to tylko moje zdanie.

Najbardziej irytuje mnie w Aster brak radia w Warszawie. Uwazam, ze to jest po prostu skandal. (W N-ce jest 300 stacji :( ).

Ale coz, chyba nie mozna miec wszystkiego ......

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.
 

krzychd

New member
Korzystając z tego, że istnieje ten wątek to ile według Was kosztować stałego klienta sieci aster taki pakiet : Telefon, internet 6Mbit oraz telewizja Basic + pakiet HD? Mój znajomy płaci 250 zł, a ja za to samo w porywach max 150zł w promocji. Ile może wytargować i czy można to jakoś wynegocjować z nimi?
 

Shiva

New member
Ja mam Internet 3/6Mbit/sek., pakiet Basic+, pakiet HD z dekoderem HD (wymienionym po raz trzeci, na razie działa poprawnie) za 179 zł brutto.
 

01959

New member
Shiva napisał:
Ja mam Internet 3/6Mbit/sek., pakiet Basic+, pakiet HD z dekoderem HD (wymienionym po raz trzeci, na razie działa poprawnie) za 179 zł brutto.
Witam. Co do oplat w naszej kochanej Aster to jest masakra. Stalego klienta traktuje sie po macoszemu. (wiadomo ze juz sa i basta) Nowy klient a jakze moze wynegocjowac bardzo dobre warunki.(promocje) Ale od pewnego czasu pojawila sie mocna konkurencja (warszawa) pod nazwa MultiMedia.
Proponuje zapoznac sie z ich oferta bo naprawde warto ( chocby na 2 lata) a potem zobaczymy ,,czym nas zaskoczy ; Aster. Przypominam ze mamy czas na ,,bezbolesne,, rozwiazanie umowy do 21-02-09. :niewiem:
 
Do góry