Aster HDTV

Shiva

New member
Pytanie do posiadaczy dekodera HD:

ile razy dziennie/w tygodniu/w miesiącu resetuje wam się dekoder?

Puszczają mi już nerwy; po wymianie dekodera (ciągle się wieszał), ten kolejny znowu resetuje się po 4-5x dziennie.
 

aruh

New member
Shiva napisał:
Pytanie do posiadaczy dekodera HD:

ile razy dziennie/w tygodniu/w miesiącu resetuje wam się dekoder?

Puszczają mi już nerwy; po wymianie dekodera (ciągle się wieszał), ten kolejny znowu resetuje się po 4-5x dziennie.
Mój poprzedni dekoder HD resetował się ale nie tak czesto jak Twój, obecny HD PVR na razie (2 tygodnie) nie zresetował sie ani razu.
 

gongol

New member
Mój dekoder HD zawieszał sie parę razy na poczatku, teraz chodzi ok.
U kolegi zawiesił sie narazie raz. Nigdy sie nie restartował sam.
Myslę ze sie przegrzewał. Obecnie wyłączam zasilanie na noc i od tego czasu sie nie wiesza. Troche to kłopotliwe gdyż przy włączaniu dosc długo sie uruchamia.
Próbowałem kilka razy dodzwonić sie do BOK. Słychać tylko komunikat: wszystkie linie są obecnie zajęte.
Może ktoś wie coś na temat pakietu Filmbox oraz co z HBO HD?
 

sok00_krk

New member
Witam, mam pytanko czy wiadomo komuś kiedy w Krakowie planowane jest wprowadzenie dekoderów HD PVR ? Bo mi wczoraj pani z infolinii powiedziała że na ten moment w Krakowie nie ma dekoderów . Pozdrawiam
 

Vodnik

New member
C+ - napisy

Czy udalo sie moze komukolwiek uzyskac napisy na programach C+?... Mnie od biedy udaje sie czasem wlaczyc napisy na HBO i HBO2 (ale nie na HBO HD... no i w ogole to jest mocno nieprzewidywalne kiedy racza sie pojawic a kiedy ich nie bedzie...), ale na C+ pomimo dostepnego przy napisach wyboru jezyka polskiego, zadne napisy sie nie pojawiaja :???:

Dzisiaj wymienili mi na PVR i mialem nadzieje, ze moze cos sie w tym temacie polepszy, ale kicha - jak nie bylo napisow, tak nie ma nadal...
Za to Luxe TV HD nareszcie wyswietla sie poprawnie na caly ekran przy ustawieniu "pillarbox", a nie scisniete z czarnymi pasami po bokach jak bylo na zwyklym dekoderze HD (musialem dla tej jednej stacji HD zmieniac aspect na telewizorze, zeby miec full screen). Tyle, ze Aster wylaczyl na tym kanale dzwiek DD5.1 i jest tylko kicha PCM stereo... :confused:

No i rzeczywiscie kanaly SD wydaja sie byc nieco lepszej jakosci na PVR!

Pawel
 

Vodnik

New member
jeszcze jedno

A, i jeszcze jedno - czy u Was tez na angielskiej sciezce dzwiekowej DD na HBO HD jest pochrzaniony, brzeczacy i niewyrazny dzwiek? Na polskiej sciezce nie ma tego problemu i kiedy HBO od swieta pusci cos w DD 5.1, to wtedy tez jest prawidlowo na sciezce angielskiej, ale DD 2.0, w ktorym nadaja zazwyczaj (lub czasem DD2.1), jest w angielskiej wersji spieprzone... :confused:

Pawel
 

Andrew150

New member
U mnie dekoder HD resetuje się średnio co drugi dzień, tak że mogę zapomnieć o nagraniu jekigoś programu np. podczas kilkudniowego wyjazdu. Parę razy próbowałem i nagrał się oczywiście ekran powitalny - shit.
Czy ktoś ma lepszą sytuację? Może powinienem wymienić tą skrzynkę, tylko zawsze można trafić na jeszcze gorszą. PVR niestety w Zielonej Górze jeszcze nie ma.
Czy ktoś w ogóle odbiera Filmbox HD ???
 

gongol

New member
Uzyskałem wreszcie informacje z infolini.
Pakiet Filmbox HD (Extra+HD) 15zł/miesiąc. Dekodery PVR w Zielonej Górze za około 2 miesiące. TVP HD nie wróci. HBO HD 6zł/miesiąc dla posiadaczy pakietu HBO. Na wiosne VOD (prawdopodobnie będzio to HBO Digital).
 

Vodnik

New member
gongol napisał:
Uzyskałem wreszcie informacje z infolini.
TVP HD nie wróci.
Pozostaje miec nadzieje, ze ta informacja jest rownie wiarygodna i wartosciowa jak wiekszosc innych jakie mozna uzyskac na infolinii Aster.

Czyli jest g. warta i najprawdopodobniej nieprawdziwa :)

Pawel

P.S. Ja odbieram i HBO HD i Filmbox HD. Filmbox HD jest nawet niezly i nadaja caly czas dzwiek DD5.1 (przynajmniej taki jest sygnal, a czy taki jest rzeczywiscie dzwiek w filmach to inna sprawa) tyle ze jest tylko jedna sciezka dzwiekowa - polska z lektorem.
 
Ostatnia edycja:

gongol

New member
Według informacji z BOK TVP HD był nadawany do 30 listopada jako kanał testowy za który Aster nie wnosił opłat. Teraz, jak mówi pani z infolini TVP chce od Aster kasy.
Jako telewizja publiczna za którą płacimy abonament powinna być dostępna tak jak TVP1,TVP2 i TVP Info.
 
Ostatnia edycja:

Andrew150

New member
Vodnik - w jaki sposób odbierasz Filmbox HD ? Przecież jeszcze nie ma możliwości wykupienia tego pakietu. U mnie jest zablokowany...
P.S. Może ktoś powiedzieć ile kosztuje wymiana dekodera HD na PVR?
Z góry wielkie dzięki!
 

BaRiBaL

Member
Andrew150 napisał:
P.S. Może ktoś powiedzieć ile kosztuje wymiana dekodera HD na PVR?
Jednorazowo 99zl + 5zl miesiecznie dodatkowo.

Tez jestem po wymianie dekodera. Calosc trwala z 20 min, nawet monter byl zdziwiony szybkoscia sciagniecia softu i aktualizacji dekodera.
Nie pamietam by ktos pisal wczesniej ale porawione (zmniejszone?) sa czcionki w EPG i w koncu caly tekst opisu sie miesci na ekranie, poza tym wygladaja teraz o wiele lepiej niz w dekoderze HD bez nagrywarki.

Predkosc przelaczania kanalow taka sama albo niezauwazalnie szybsza ale kupilem Logitecha Harmony One wiec trzeba sie bedzie znow do kolejnego pilota przyzwwyczajac.
Delikatnie wydaje sie byc lepsza jakosc kanalow SD.
Luxe HD wyswietlalo mi sie porawnie i wczesniej i teraz, niestety potwierdzam, ze leci tylko stereo, DD zniknelo.
Na razie dekoder PVR mi sie nie zawiesil i mam nadzieje, ze tak bedzie nadal - podobnie jak z poprzednim dekoderem wszystko bylo ok.
Wiekszosc glownych modulow oprogramowania jest z 18 grudnia, wiec swiezyzna .
Rozmiar HDD: 233700 MB i tyle tez jest dostepne zaraz po formacie.
 

wooh

New member
Miałem dekoder HD, który resetował się parę razy w tygodniu. Po jakimś czasie pilot odmówił posłuszeństwa ( obsługiwał telewizor - to znaczy te górne klawisze uniwersalne działały a klawisze od dekodera nie ). Do tego doszła jeszcze jedna ciekawa usterka w postaci wygaszacza ekranu asterowskiego co 10 min. oglądania jakiegokolwiek kanału ( wygaszacz znikał po nacisnięciu jakiegokolwiek klawisza na pilocie od dekodera). Przedzwoniłem na infolinie, zamówiłem technika - mistrzunio przyszedł wymienił dekoder na inny HD. Niestety znów mam problemy. Tym razem co jakis czas obraz sie robi czarny, dzwiek znika. Raz juz zauważyłem ze się zresetował. Sytuacja pewnie i z tym egzemplarzem sie nie poprawi :/.

W związku z powyższym pytam się Was czy myslicie ze wymiana dekodera z HD na PRV by cos pomogła na mój ze tak ujme "extremalny" odbiór telewizji?
Pomijam opcje nagrywania, czy polepszenie odbioru, czy wygladu menu - chodzi bardziej o niezawodnosc dzialania. Zastanawiam sie czy męczyc ich zeby na kolejny dekoder HD mi wymienili? Płace według mnie bardzo duzo za kablówkę i chciałbym zeby działała powiedzmy na przyzwoitym poziomie.
 

popmart

New member
powracam z uporem maniaka do sprawy dekodera PVR

chcę nadmienić że problemy z nagrywaniem o których mówiłem wcześniej jakby przestały isnieć, nagrywa na wszelkich kanała w wszelaki sposób ... jakby się "ułożył"


niestety dalej problemy z sygnałem RGB

1. problem braku wyświetlania menusów przez RGB

2. problem jakosci obrazu przez RGB mam wrażenie że obraz z PVR przez rgb jest znacząco gorszy niż w zwykłym dekoderze HD. występuje dominanta czerwonego której nie mogę wyelimionować poprzez ustawienie TV dodam że przez HDMI jest wszystko OK z kolorami .... obraz przez RGB jest rozmyty i wogóle na poziomie composite , co ciekawe po ustawieniu w PVR s-video nie mam skladowej koloru !?

Dodam ze kabel SCART mam dobry jest to prolink gold , który na wcześniejszym dekoderze sprawował się wzorowo.

może posiadacze PVR sprawdzą ten problem .... bo wiekszość zwykłych kanałów lepiej wyswietlał sie na RGB niz HDMI .....
 

juby456

New member
Panowie Aster umiesicl oficjalnie cenniki dla HBO HD i dla filmboxu na swojej cenie tylko dziwnie przy HBO HD w wymaganiach wpsiali
  • Pakiet dostępny dla Abonentów korzystających z Dostępu do usług cyfrowych z HD.
  • Pakiet dostępny tylko dla Abonantów pakietu CANAL+.
Moje pyatnie brzmi czy ktos potrafi zweryfikowac czy przypadkiem sie nie walneli i zamisat pakiry HBO wpsiali C+.Osobiscie nie mam pakietu HBO tylko wlasnie C+ i az mi sie wierzyc nie chce ze moglbym za 6 zl samo HBO HD dokupic.Oczywiscie standardowo nie moge sie dodzwonic do nich stad moej pytanie na forum.
 

BruenorBH

Member
Drugi Dekoder

Dzwoniłem na infolinie i … w umowie i regulaminie nigdzie nie jest napisane, że usługa jest świadczona, tylko do dekodera dostarczonego przez Aster, ani że abonament świadczony jest tylko do określonego punktu abonenckiego :hmm: czyli nie ma podstaw by żądać dodatkowego abonamentu i opłat dodatkowych za kolejny dekoder cyfrowy.

Czy ktoś kontaktował się z UOKIK bądź inną instytucją w tej sprawie?:twisted:
Aster nie jest zainteresowany rozwiązaniem problemu…
 
Do góry