Aster HDTV

aruh

New member
Jestem właśnie świeżo po zmianie dekodera z HD na HD PVR i go testuje.

juby456 napisał:
Mam pytanie do wlascicieli dekoderow PVR:czy mozna w nim jednoczesnie ogladac program i nagrywac zupelnie inny??
Tak.
Można również nagrywać jednocześnie 2 programy z tym, że jeden z nich musi być aktualnie oglądany (oczywiście wtedy gdy jest włączony TV).

Zastanawiam się w jakiej pamięci trzymany jest bufor (maks. 90 minut), do którego zapisywany jest aktualnie nadawny program (jeżeli jest oglądany min. 10 sek): w RAMie, flashu czy może na HDD?
 

Szynszyl

New member
BaRiBaL napisał:
Mam dokladnie to samo.
Zielona diodka sie pali wowczas gdy wlaczam Kaona do gniazdka (np. po dluzszej nieobecnosci w domu) i na ekranie mam wygaszacz.
Zolta dioda na gorze tez mi sie zapala w roznych momentach podczas np. przelaczania kanalow. Dlaczego? Nie wiem i w sumie mnie to nie interesuje.. dopoki sprzet dziala.
Na moim dekoderze także dzieje się dokładnie to samo. :roll: Jeśli chodzi o to "udawanie" włączonego, nie trzeba nawet odłączać od prądu i podłączać ponownie, zdarza się to po prostu samo z siebie.
 

k_luke

New member
Jestem po wymianie dwóch dekoderów HD i SD (Motorola) na PVRy... I powiem jak na razie bajka - co bardzo pozytywne poprawiła się znacznie jakość kanałów SD z dekodera, ponadto wg mnie szybciej się przełączają w porównaniu do zwykłego dekodera HD. Nagrywanie i buforowanie działa bardzo sprawnie. Gdy mamy zaplanowane dwa nagrania w tym samym czasie ale też oglądamy inny kanał - wyskakuje informacja którą z tych czynności anulować. Jeśli nic nie zmieniamy dekoder automatycznie przerzuca na jeden z dwóch nagrywanych kanałów. Uważam wymianę dekodera HD na PVR za bardzo dobry pomysł zważywszy na w/w fakty - opłata tylko 5zł więcej. Standardowo dodali C+ (łącznie z HD), Cinemaxy i Discovery na próbę. Dodam iż przy wymianie SD na PVR nie potrzeba wykupić żadnego dodatkowego pakietu HD (jeśli ma się jakiś inny pakiet premium np. C+ lub HBO).
 

BaRiBaL

Member
Szynszyl napisał:
Jeśli chodzi o to "udawanie" włączonego, nie trzeba nawet odłączać od prądu i podłączać ponownie, zdarza się to po prostu samo z siebie.

A u mnie wlasnie cos takiego dzieje sie tylko po ponownym podlaczeniu do pradu (listwa wylaczam caly sprzet jak mnie kilka dni nie ma w domu).
No ale nic, po powrocie zamawiam wymiane na dekoden PVR i powinno - z opisow - byc lepiej :)
 

bluray

Banned
Można również nagrywać jednocześnie 2 programy
To chyba jest niemożliwe. Tak jest na ich stronie www ale już w instrukcjach brak tej opcji.
Mi nie udało się nagrywać 2 praogramy jednocześnie.
Jest w końcu tylko jeden dysk twardy. Nie wiem czy można w tej sytuacji zapisywać dwa strumienie jednocześnie.

natomiast od razu zapomnialem o HD bo to byla pomylka.
Jak można takie bzdury pisać. Albo masz plazmę 480 linii.
Myślę, że o HD mogą się wypowiadac posiadacze odpowiedniego sprzętu czyli ekranów natywnych 1920 x 1080 i źródeł 1080 linii.
To oczywiste , że tylko po HDMI i w opcji dot to dot czyli bez overscanu.
ALBOWIEM:
każde przeskalowanie to katastrofa dla obrazu.
 
Ostatnia edycja:

aruh

New member
bluray napisał:
To chyba jest niemożliwe. Tak jest na ich stronie www ale już w instrukcjach brak tej opcji.
Mi nie udało się nagrywać 2 praogramy jednocześnie.
Jest w końcu tylko jeden dysk twardy. Nie wiem czy można w tej sytuacji zapisywać dwa strumienie jednocześnie.
Z ciekawości właśnie sprawdziłem i 2 programy nagrywają się jednocześnie.

Inna możliwa kombinacja: odtwarzanie nagranego programu i jednoczesne nagrywanie dwóch innych programów.

I jeszcze jedno, w porównaniu z dekoderem HD nie drży pasek informacyjny w TVN24.
 
Ostatnia edycja:

joki

New member
pierwszy post

aruh napisał:
Z ciekawości właśnie sprawdziłem i 2 programy nagrywają się jednocześnie.

Inna możliwa kombinacja: odtwarzanie nagranego programu i jednoczesne nagrywanie dwóch innych programów.

I jeszcze jedno, w porównaniu z dekoderem HD nie drży pasek informacyjny w TVN24.

witajcie to mój pierwszy post, dekoderem asterowym trochę się bawiłem i oto moje uwagi dot. nagrywania:
- można nagrywać na raz 2 programy podczas gdy jeden z nich się ogląda
- można nagrywać 2 na raz i w tym czasie oglądać program z dysku
- trzeba uważać przy ustawieniach nagrań czy nie nachodzą na siebie - a w zasadzie nie trzeba uważać bo dekoder powinien wykryć ew. konflikt i poprosić o decyzję - nie wiem czy w każdej sytuacji to działa ale w kilku próbach zadziałało mi ok

czy ktoś zauważył, że można odtwarzać w zwolnionym tempie (tylko w przód) 1/10, 1/4 1/2 => wciśnij pauzę i potem przewijanie w przód ..
 

Peek

New member
Bez reklam
Jestem zapisany na wymianę z HD na HD PVR w Sylwestra w godzinach 11:30-13:30. Dodatkowo obniży mi po 5zł za Basic Plus i C+ a w miejsce tych 10zł da mi nowy pakiet Filmbox (Filmbox Extra + Filmbox Mini jest dostepny też Filmbox HD za dodatkowe 5zł, ale nie brałem) także bede miał dodatkowy pakiet a na abonamencie nic nie odczuje.;)
 

aruh

New member
Moje kolejne wrażenia z użytkowania dekodera HD PVR:

- nie można ustawić nagrywania danego programu w mniejszym zakresie niż: 1 minuta + czas trwania programu + 1 minuta, tzn. nagrywanie może rozpocząć się najpóźniej na minutę przed planowaną godziną startu programu a zakończyć może się najwcześniej minutę po planowanym końcu programu;
chyba nie spotkałem sie dotąd z sytuacją, aby jakiś program rozpoczął się wcześniej niż planowany termin tak więc przydałaby się możliwość ustawienia początku nagrania dokładnie o planowanej godzinie.
W związku z powyższym ograniczeniem nie można więc ustawic nagrania kawałka programu np. jednej połowy meczu.

- utrudnione przeglądanie nagranych programów jeżeli jest ich duża ilość (np. 10 minutowe bajki z MiniMini), przydałaby sie możliwość tworzenia folderów lub kategoryzacji/sortowania wg np. kanału, z którego pochodzi program lub dodawania swoich nazw folderów/kategorii korzystając z jakiejś klawiatury wirtualnej.

- nie znam hasła do ustawień zaawansowanych (1111 nie wchodzi)

- brak możliwości kopiowania nagrań z dysku (np. na pendriva) - ale to chyba z wiadomych przyczyn nigdy nie będzie możliwe.
 

gongol

New member
Szykują się podobno spore zmiany. Mezzo i RTL przechodzą od nowego roku do BasicPlus. W analogu dodadzą Filmbox. Ma tez ponoc być pakiet Filmbox (3 kanaly filmbox w tym FilmboxHD). Słuchy chodzą ze HBO HD bedzie mozna wykupic jako pojedynczy kanal(ciekawe za ile?).
Może ktos wie cos wiecej?
 

joki

New member
bluray napisał:
Jeżeli jak piszecie można nagrywać dwa programy jednocześnie to o jakim konflikcie piszecie ?
chodzi o to, że jak próbujesz ustawić nagranie więcej niż 2ch programów w tym samym czasie to dekoder krzyczy o konflikcie ustawień i trzeba wtedy wybrać ,które 2 nagrać - wiecej niż 2 nie da się, dekoder krzyczy też gdy masz aktualnie nagrywane 2 programy (jeden oglądasz) i próbujesz przełączyć na inny kanał - nie da się nagrywać 2ch naraz i trzeciego oglądać bo są "tylko" 2 tunery
 

popmart

New member
problem ? :

przez RGB dekoder nie daje menusów co jest duzym uniedogodnieniem.

ktoś coś ? na ten temacik ?

poza tym wymagał zresetowania aby zaczeły działać funkcje pvr (pewnie dysk się zawiesił alboco ;]


a tak wogóle działa sporo lepiej od zwykłego HD .... jakość obrazu HD i SD klasa do góry.

BTW w moim jest seagate barracuda ;)
 
Ostatnia edycja:

panedi

New member
Panowie wlasnie zamontowali mi pvr hd. Przelaczanie kanalow dziala szybciej, obraz tez troche lepszy ale mam jedno pytanie tj. na kanale luxe hd nie mam dzwieku dd. Na pozostalych kanalach typu NG Hd wszystko jest ok. Na poprzednim dekoderze kaona na kanale luxe hd mialem dzwiek dd. Aha dekoder mam podlaczony tak samo jak poprzednio czyli coxialem do ampli denona.
 

popmart

New member
panedi napisał:
na kanale luxe hd nie mam dzwieku dd. Na pozostalych kanalach typu NG Hd wszystko jest ok. Na poprzednim dekoderze kaona na kanale luxe hd mialem dzwiek dd..


jest tak jak mówisz ... ale za to prawidłowo sie wyswietla 16:9 a nie jak wcześniej scisniety do 4:3.

BTW masz podłączone RGB przez scart.?
 
Do góry