Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
Trochę ściągam filmów w HD i oto moje wnioski:

45 minut ściągniętego z USA serialu Prison Break w pliku mkv (HD) 720p z dźwiękiem Dolby digital 5.1 waży 1.09GB.

Jeżeli nagrałeś 120minut to powinno to ważyć ok 3BG.

Skoro 2,5 GB to 1% z 250GB to powinno to być trochę ponad 1%, ale moje obliczenia mogą być błędne. Ale w istocie to jest baaaaardzo duzo!!!
 
Ostatnia edycja:

PJAST

New member
Peek napisał:
Kabel Euro w ogóle nie przesyła HDMI !!!
Chyba chodziło ci o HD - ale fakt euro przesyła teoretycznie w gorszej jakości.
Nie ma szans, żeby na Euro było lepiej.
- a jednak u mnie jest i to jest dla mnie dziwne. Prosiłem o sprawdzenie jak to wygląda na waszych/twoich dekoderach. Nie wiem czy to wina mojego dekodera czy tak jest w Aster u wszystkich, tzn. lepszy obraz po euro(rgb) niż hdmi.
Pytam nie dlatego, że mam jakieś zwidy a poprostu stwierdziłem organoleptycznie (wzrokowo), że euro>hdmi w przypadku kaon-Aster HD (nie pvr).
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Sprawa procesora:
Norweski tester (kwiecień 2008) podaje:
Get box HD PVR er utstyrt med en ny Broadcom 7401-chip
Czyli tym razem pierwsza liga.
http://www.teknofil.no/wip4/review/tester_get_box_hd_pvr/d.epl?id=27403

po przetłumaczeniu na polski przez google engine:
http://translate.google.pl/translat..._box_hd_pvr/d.epl%3Fid%3D27403&hl=pl&lr=&sa=G
Krystalicznie czystej obrazek
Pobierz pole HD PVR jest wyposażony w chip Broadcom 7401, która zapewnia sylskarpe, realistyczne obrazy. Myślimy, że SD obrazów (regularne telewizyjne) był zauważalnie lepszy niż poprzednio, chociaż my spojrzenie ingerencji (artefaktów) w formie sagtenner w ukośną linie.
Get-SD polu skali zdjęcia, aby wypełnić wszystkie piksele na płaskim ekranie.
Z sygnału HD, obraz jest krystalicznie czysty po prostu. Nie jest to jednak łatwe, aby zobaczyć różnicę między 1080i i 720p. Piłka nożna (fast motion) jest lepsza z 720p.
Jakość obrazu jest zależna od jakości technicznej wniosków, a tutaj jest znaczna różnica w jakości zarówno SD i HD.
 
Ostatnia edycja:

PJAST

New member
bluray - czy obraz wyświetlany przez dekoder pvr w SD i HD jest lepszy niż ten który dawał dekoder stary (nie pvr).
Nurtuje mnie kwestia jakości obrazu wyświetlaqnego przez kabel hdmi w starym dekoderze Astera. Podłączyłem go ostatnio przez euro i.... o dziwo moim oczom ukazał się ZDECYDOWANIE lepszy obraz niż ten który uzyskałem przez kabel hdmi (kabel standard Astera ale też Prolink za 100 zł). Powinno być odwrotnie - a nie jest.
Zastanawiam się więc czy jest to wina dekodera - mojego, czy w ogóle dekoderów HD Astera i czy wymiana na pvr poprawi obraz.
 

BaRiBaL

Member
PJAST napisał:
- a jednak u mnie jest i to jest dla mnie dziwne. Prosiłem o sprawdzenie jak to wygląda na waszych/twoich dekoderach.

Byc moze piszesz o kanalach SD bo na pewno nie mozesz miec lepszego obrazu na kanalach HD via scart niz na hdmi, po prostu fizycznie to nie jest mozliwe :)
 

PJAST

New member
Teoretycznie masz rację. Ale czy sprawdziłeś jak to wygląda u Ciebie?
Różnica na kanałach HD (u mnie C+), choć nie duża, to jednak jest na korzyść euro. W SD euro bije na głowę połączenie hdmi w moim Kaonie Aster (nie pvr).

Jeśli znajdę czas to wkleję zdjęcia - zawsze to lepszy argument :)
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Masz uszkodzony tor HDMI. Albo .....
Jaki masz TV ?
Jakie nastawy w HD TV tunera: 720p czy 1080i ?
Może być tak, że Twój TV nie ma systemu zabezpieczeń HDCP.
Być może wtedy natępuje degradacja sprzętowa do SD.
Podłącz na próbe po componencie i opisz.
 

popmart

New member
nie no bez jaj kanały HD są wiele lepsze na HDMI ..... nie ma co porównywać, natomiast kanały SD oczywiście lepsze po RGB (EURO) mam podłączone oba tory, obraz HD przez RGB jest mydlany i wogóle be.

mam na razie "starego" Kaona.
 

BaRiBaL

Member
PJAST napisał:
Teoretycznie masz rację. Ale czy sprawdziłeś jak to wygląda u Ciebie?
Różnica na kanałach HD (u mnie C+), choć nie duża, to jednak jest na korzyść euro. W SD euro bije na głowę połączenie hdmi w moim Kaonie Aster (nie pvr).

Jeśli znajdę czas to wkleję zdjęcia - zawsze to lepszy argument :)
Teoretycznie musze miec racje :)
Owszem, kaona mialem podlaczonego via euro do mojej plazmy Panasa dosc dlugo, poniewaz gdy do ps3 dokupilem xboxa elite to mialem 'zapelnione' obydwa lacza hdmi w TV. Kanaly SD wygladaly inaczej ale czy lepiej nie potrafie powiedziec (choc chyba ktos kilka m-cy temu pisal, ze faktycznie wygladaja lepiej) natomiast od razu zapomnialem o HD bo to byla pomylka. Ba, nawet nie wlaczalem pozniej Kaona tylko normalnie z analogowej anteny ogladalem, jesli juz musialem, cos na SD.
Skusilem sie jednk na sprawdzenie xklocka kablem component i juz tak zostawilem a Kaona spowrotem podlaczylem po HDMI.
Rozumiem, ze cos u Ciebie jest nie tak, w koncu sobie tego nie wymysliles, aczkolwiek jest to dosc dziwne.
Zaczynam sie zastanawiac czy kiedykolwiek na swoim TV naprawde widziales cos nadawanego i odbieranego w _wyzszej_ rozdzielczosci...?
 

PJAST

New member
Ano widziałem NG w HD (jakiś czas temu puścili odkodowany) i przez ten sam kabel hdmi wyglądał jak bajka. Niestety nie mam porównania teraz przez euro.
Tym bardziej osłupiałem kiedy przypadkowo podpiąłem euro.
Mój TV to Panas 42PV80 hdready. Oglądając przez hdmi widzę dużą różnicę pomiędzy C+ w sd i hd na korzyść hdmi oczywiście.
Jednak podpinając euro, c+ w sd jest porównywalny z c+ w HD przez hdmi. Kanały w sd są DUŻO lepsze niż przez hdmi(kolorystyka, ostrość). A HD przez euro jest zbliżony do HD przez hdmi (obraz trochę ostrzejszy przez euro jednak).
Wiem, że trudno w to uwierzyć - sam miałbym wątpliwości gdybym tego nie widział na własne oczy.
Dlatego zachęcam do tego żebyście sprawdzili jak to wygląda u WAS.
Do dekodera Aster dawał kabel hdmi gratis i nawet do głowy by mi wtedy nie przyszło żeby podpinać cyfrowy dekoder przez euro. Przecież teoretycznie będę miał lepszy obraz.
Aha - pisząc SD mam na myśli cyfrowy sygnał Astera, odbierany przez dekoder kaon. Nie ma znaczenia czy dekoder jest ustawiony na 720p czy 1020i.
Może jutro wieczorem zapodam jakieś zdjęcia.
Generalnie chodzi mi o to czy mój dekoder jest "walnięty" czy może wszystkie kaony tak mają - co może oznaczać, że ich sygnał hdmi nie jest najlepszej jakości.
 
Ostatnia edycja:

Shiva

New member
Witam na forum.

Prześledziłem ostatnie kilkadziesiąt podstron tego tematu i muszę szczerze przyznać, że mądrości typu "przez Euro nie idzie HDMI" zapamiętałem najmocniej. Mniejsza z tym, było dużo konkretów, więc tytułem podsumowania:

- dekoder HD w Aster mam od niespełna pół roku. OD samego początku obraz zacinał się (głównie TVN HD, Eurosport HD; bo to najczęściej oglądam). Do tego dekoder sam z siebie się resetował. Nie wytrzymałem nerwowo w chwili, gdy oglądając mecz, był rzut karny, piłkarz podszedł do piłki i... Tak, restart dekodera, który trwa 2-3 minuty. Dekoder reklamowany był od samego początku, po 5 miesiącach (i wcześniej dwóch wizytach "techników") został wymieniony na nowy. Problemy wstępują rzadziej, ale oczywiście dalej występują.

- oferta kanałów HD. Usunięcie TVP HD, na którym przynajmniej można było obejrzeć jakiś film oraz mecze PUEFA i polskiej reprezentacji w HD, dając w zamian kanał, w którym w HD jest tylko logo, nie wymaa chyba komentarza.

- dekodery z HDD. W Krakowie jeszcze nie ma, ale patrząc na to co było wrzucane na forum i dotyczyć ma Warszawy: wymiana dekodera HD na HD z HDD to koszt 99 zł. Wcześniej 149 zł brali za wymianę ze standardowego na HD. Jednym słowem cała opeacja to 248 zł. Tymczasem użytkownicy posiadający zwykłe dekodery za wymianę na dekoder HD z HDD będą płacić 149 zł. To nawet nie jest kpina, to jest żenujące.

- BOK. To cała osobna historia. Przyznali mi dotąd ok. 7 zł rekompensaty (za okres 5 miesięcy, przez które nie dało się normalnie olądać kanałów HD, z uwagi na przycinanie obrazu na parę sekund i samoistnych restartów dekodera parę razy dziennie). Uzasadnienie: "Użytkowanie dekodera było w ograniczonym zakresie, ale nie uniemożliwiało olądania TV w ogóle". To był kapitalny tekst. W odpowiedzi napisałem, że sprzedam im samochód, który jest fantastyczny, jeździ jak błyskawica, ale co 1km staje na 2-3 minuty, po czym rusza i da się nim jechać (kolejny cały 1km).

Tyułem wyjaśnienia: byłem użytkownikiem niemal wszystkich platform cyfrowych w Polsce, łącznie ze świętej pamięci Wizją TV. Do dziś mam dostęp do cyfrowego C+ oraz "n"-ki (w innej lokalizacji). To co wyprawia Aster, to kwintesencja "polskości", w najgorszym tego słowa znaczeniu. Na kolejne reklamacje od 1,5 miesiąca cisza:). Po przejrzeniu tego wątku tylko upewniłem się, że w te seci to norma.
 

Peek

New member
Bez reklam
Shiva napisał:
"przez Euro nie idzie HDMI"

- oferta kanałów HD. Usunięcie TVP HD, na którym przynajmniej można było obejrzeć jakiś film oraz mecze PUEFA i polskiej reprezentacji w HD, dając w zamian kanał, w którym w HD jest tylko logo, nie wymaa chyba komentarza.

- dekodery z HDD. W Krakowie jeszcze nie ma, ale patrząc na to co było wrzucane na forum i dotyczyć ma Warszawy: wymiana dekodera HD na HD z HDD to koszt 99 zł. Wcześniej 149 zł brali za wymianę ze standardowego na HD. Jednym słowem cała opeacja to 248 zł. Tymczasem użytkownicy posiadający zwykłe dekodery za wymianę na dekoder HD z HDD będą płacić 149 zł. To nawet nie jest kpina, to jest żenujące.

TVP HD ma wrócić, a wymiana dekodera z SD na HD kosztowała nie jak błędnie podajesz 149 a 99zł
 

Shiva

New member
Za wymianę zapłaciłem 149 zł (Kraków). Nawet licząc po obecnej cenie 99 zł, razem wychodzi 198 zł. Wymiana z dekodera SD na HD z HDD ma kosztować 149 zł.

Co do TVP HD - świetnie, że ma wrócić. Pytanie, jak bardzo trzeba być nieprofesjonalnym, by podmienić kanał bez wiedzy widzów. A tłumaczenie, że to był TEST, i kanał kosztował operatora grosze, podczas gdy teraz kosztuje więcej (i dlatego zniknął), to jakaś farsa.
 
Ostatnia edycja:

Asteroid

New member
Peek napisał:
Mi powiedzieli, że kanał w ogóle przestał nadawać...
A wystarczy przespacerować się na www(kropka)tvp(kropka)pl. Ignoranci w tym Asterze do n-tej potęgi...

Mam zagadkę: mój Kaon (bez HDD) czasem wyświetla zieloną diodę, tak jakby był włączony, ale w rzeczywistości nie jest. Muszę 2 razy wcisnąć przycisk on/off aby wrócił do diody czerwonej. Niby nie uciążliwe, ale mylące gdy spoglądam w stronę dekodera, a ten powinien być wyłączony. Też tak macie?

O i jeszcze jedna sprawa: na wierzchu dekodera (w pozycji poziomiej) coraz częściej zapala się taka mała żółto-pomarańczowa dioda punktowa. Nie wiem co ona oznacza, gaśnie sama po jakimś czasie. Potem znów się zapala. Ktoś się spotkał z czymś takim?

Pozdrawiam
 

BaRiBaL

Member
Mam dokladnie to samo.
Zielona diodka sie pali wowczas gdy wlaczam Kaona do gniazdka (np. po dluzszej nieobecnosci w domu) i na ekranie mam wygaszacz.
Zolta dioda na gorze tez mi sie zapala w roznych momentach podczas np. przelaczania kanalow. Dlaczego? Nie wiem i w sumie mnie to nie interesuje.. dopoki sprzet dziala.
 
Do góry