Aster HDTV

popmart

New member
no ja niestety jestem prawie pewien że artefakty kompresji występują na wszystkich kanałach HD ... rozmazane placki i spadek ostrości...


naprawde żenada a C+ przy szybkich scenach nawet się "rozpada" na kawałki

a jeszcze tydzień temu wszystko było super

btw jakie macie tv ile cali bo ja mam 50" i może u mnie lepiej widać ...
 

vib

New member
nie wiem jak na kanalach SD bo nie wlaczam, ale na HD nie widze zadnej utraty bitrate czy innych czynnikow, ktore by pogorszyly obraz (TVN HD nie traktuje jako kanalu HD, bo skalowac SD do wyzszej rozdzielczosci kazdy potrafi, tylko po co zaraz nazywac to telewizja HD)
 

Rob231

New member
Czy ktos podlaczyl dekoder Aster do komputera przez kabel S/PDIF?

Czy ktos korzysta z takiego podlaczenia w celu uzyskania dzwieku 5.1 przez karte X-FI( ktora posiada cyfrowe wyjscie/wejscie) i zestawie 5.1 podpietego do komputera ? Jesli tak, jakas podpowiedz co do samego kabla?

Pozdrawiam ,
Robert
 

zen28

New member
vib napisał:
nie wiem jak na kanalach SD bo nie wlaczam, ale na HD nie widze zadnej utraty bitrate czy innych czynnikow, ktore by pogorszyly obraz (TVN HD nie traktuje jako kanalu HD, bo skalowac SD do wyzszej rozdzielczosci kazdy potrafi, tylko po co zaraz nazywac to telewizja HD)

ale trzeba przyznać, że programy które robi tvn w 16:9 i hd (Taniec z gwiazdami, You Can Dance czy seriale tvnowskie) są duuużo lepszej jakości w TVN HD niż w cyfrowym TVNie
 

gilardinio

New member
Witam!Dopiero co podłączyłem sobie aster wraz z dekoderem HD i mam 2 pytanka:

1. Czy można usuwać kanały(nie chcę oglądać kanałów Cinemax) jeżeli tak to w jaki sposób?

2. Czy można zmieniać położenie kanałów (na kanale 1 mam HBO a chcę wrzucić TVP 1 ) jeżeli tak to w jaki sposób?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.Pozdrawiam
 

Peek

New member
Bez reklam
Na media2.pl napisali, że Polsat rozsyła swoja oferte z kanałami tematycznymi po promocyjnych cenach. W dodatku ktorys forumowicz napisal ze monter powiiedział mu, że mogą by S HD i Nsport HD a w dodatku juz niedługo PVR, miejmy nadzieje ze wszytsko do Astera wejdzie, bo wszytskie mecze Ligi Mistrzów a do tego 1 w HD to naprawde duża moc!
 

tucz

Member
z nowymi kanalami pozyjemy zobaczymy. Ale na pewno w najblizszym czasie musza wlaczyc cos nowego, zeby nie zostac w tyle za konkurencja.

PS. Czy komus sie rowniez wiesza KAON? Tak, ze w trakcie ogladania robi sie caly czarny ekran bez dzwieku. Wtedy musze wylaczyc dekoder i wlaczyc od nowa. Wczoraj chyba z 10 razy mi sie tak zawiesilo. Czy dzwonic na BOK, aby mi wymienili dekoder czy moze restart sprzetowy do ustawien fabrycznych pomoze?
 

raaa

New member
tucz napisał:
z nowymi kanalami pozyjemy zobaczymy. Ale na pewno w najblizszym czasie musza wlaczyc cos nowego, zeby nie zostac w tyle za konkurencja.

PS. Czy komus sie rowniez wiesza KAON? Tak, ze w trakcie ogladania robi sie caly czarny ekran bez dzwieku. Wtedy musze wylaczyc dekoder i wlaczyc od nowa. Wczoraj chyba z 10 razy mi sie tak zawiesilo. Czy dzwonic na BOK, aby mi wymienili dekoder czy moze restart sprzetowy do ustawien fabrycznych pomoze?
nie pomoze
 

PJAST

New member
Ja mam to samo - nieregularne zawieszanie dekodera - zanik obrazu i dźwięku. Pomaga jedynie restart dekodera (nie mylić z reset). Zgłaszać i wymieniać?
 

popmart

New member
mi także się czasem zawiesza .
do tego długo nie resetowany zamula się i coraz wolniej działa .....

raz na tydzień zdrowo jest go zresetować

pozdro
 

fapers

New member
jaka roździelczość a wster hd

Witam!

Dziś wpada do mnie monter z aster. Mam pytanko, czy w przypadku posiadanego przezemnie televizora Philips 42pf3331 (HD ready) najlepszą jakość obrazu uzyskam ustawiając w dekoderze rozdzielczość na 720p czy 1080i?

Zresztą podobnie zastanawiam sie jak to powinno być w przypadku skalowania filmów DVD. Czy teoretycznie lepsza jakość będzie gdy skaluje (z poziomu DVD) do 720p czy lepsza powinna być w 1080i.

I jeszcze jedno ostatnie pytanko odnośnie dźwięku z dekodera KOEN. Czy jeżeli podłączę czincze (audio out) z dekotera KOEN do moich głośników Creative 2.1 to czy sygnał docierający do głośników będzie w Dolby Digital. CHodzi mi o to czy będzie można uzyskać efekt dzwięku przestrzennego?

Dżięki z góra z odp.
 

tucz

Member
Ja codziennie na noc wylaczam dekoder z gniazdka, wiec przynajmniej raz dziennie ma reset, ale to niestety nie przeszkadza mu ciagle sie wieszac...

roznica miedzy 720p a 1080i jest dyskusyjna, jedni uwazaja, ze pierwsze lepsze, a inni ze drugie, najlepiej zobaczyc u siebie i samemu podjac decyzje, ja osobiscie korzystam z 720p.
Co do Dzwieku DD to wydaje mi sie, ze uzyskasz go jedynie poprzez zlacze coaxialne lub hdmi
 

Szynszyl

New member
Ja nigdy nie wyłączam dekodera z tyłu, a zawiesił mi się może z 2 razy :p
Tryb 720p wydaje mi się lepszy, ma jedynie taką wadę, że widać te dziwne drgania obrazu, mam nadzieję że zostanie to poprawione w nowym sofcie, o ile kiedykolwiek jeszcze takowy wyjdzie
Co do dźwięku DD 5.1 - już wcześniej zostało tutaj potwierdzone, że można go uzyskać jedynie przez coaxial spdif - nawet przez hdmi leci dźwięk dwukanałowy.
 
Do góry