Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Tak, ale intersowałby mnie tylko finał w HD. Chociaż teraz to i tak przeczytałem , że póki co TV mają tunery DVB-T, ale niestety MPEG-2 a nie MPEG-4, w którym kodowane sa kanały HD. A samego tunera za pare stówek dla samego finału nie kupie.
 

DJ_Adi

New member
Peek napisał:
Tak, ale intersowałby mnie tylko finał w HD. Chociaż teraz to i tak przeczytałem , że póki co TV mają tunery DVB-T, ale niestety MPEG-2 a nie MPEG-4, w którym kodowane sa kanały HD. A samego tunera za pare stówek dla samego finału nie kupie.

Nieprawda w TV montowane są również tunery DVB-T z dekoderem MPEG-4 - przykładowo moj Sony kdl46-x3500 taki ma i wszystko ładnie hula :)
 

Spinetta

New member
do DJ_Adi: DVB-T

Masz do odbioru antene zewnetrzna czy w inny sposb dostroiles PS? Mam 40x3500 i Aster i nie wiem jak korzystac z tunera DVB-T.:???:
Dzieki z gory za pomoc.
 

DJ_Adi

New member
Spinetta napisał:
Masz do odbioru antene zewnetrzna czy w inny sposb dostroiles PS? Mam 40x3500 i Aster i nie wiem jak korzystac z tunera DVB-T.:???:
Dzieki z gory za pomoc.

Kupiłem normalną antenę pokojową UHF ze wzmacniaczem, podłączyłem do TV, normalne wyszukiwanie programów w trybie tv cyfrowym i działa :)
Fakt, że do nadajnika z PKiN mam 8km i siła sygnału - wysoka.
 

Spinetta

New member
Do DJ_Adi

DJ_Adi napisał:
Kupiłem normalną antenę pokojową UHF ze wzmacniaczem, podłączyłem do TV, normalne wyszukiwanie programów w trybie tv cyfrowym i działa :)
Fakt, że do nadajnika z PKiN mam 8km i siła sygnału - wysoka.

Dzięki za odpowiedź. Ja z Natolina mam troche dalej do nadajnika, ale może też zadziała! :)
 

qura12

Member
Bez reklam
A ja zauważyłem jedną dość istotną rzecz po zainstalowaniu u mnie dekodera HD... Na analogu na Vivie Polska przestał grać mi prawy kanał! Mam dźwięk tylko z lewego głośnika. Sprawdziłem wszystkie ustawienia i wychodzi na to że wina leży po stronie Astera. Sprawdźcie czy macie u siebie tak samo i wypowiedzcie się na ten temat
 

Spinetta

New member
Jeden kanał

Mam to samo z Superstacją w momentach, kiedy są relacje reporterów z tzw. terenu na żywo. Z drugiego głośnika cos się wydobywa, ale są to jakieś szumy, odgłosy rozmów, tak jakby lecialo to z innej stacji. Dziwne! Czyżby te relacje były robione w mono?
 

qura12

Member
Bez reklam
bluray napisał:
może to stereo z DD PLII MOVIE.
Wtedy masz na tyłach takie właśnie produkcje made by kino domowe.
Nic z tych rzeczy... Po prostu nie gra mi jeden kanał i nie wiem co z tym zrobić... Na innych kanałach jest wszystko w porządku
 

kaszawgarnku

New member
coś za spokojnie na wątku. albo brak problemów lub uzytkownicy kontemplują stare ?
Po tygodniu z kaonem :
- hd jakość bardzo dobrze
- sd nie zauważyłem jakiegos spadku jakości i obraz zalezny od konkretnego kanału. niektore tragiczne kanaly na motoroli jak axn teraz jakby lepiej. czesto zle jest na tv1.
- niestety doswiadczyłem wczoraj tego co czesc kolegow, przy przełączaniu kanalow kaon zaczal zwalniac. Leczy wyłaczenie i ponowne właczenie dekodera. Długo zalapywal start ale po zaladowaniu juz wszystko OK.
- może to kwestia przegrzewania , bo cieply/goracy jest caly czas. lub softu ? jescze trzeba dopracować ?
 

tucz

Member
ja codziennie na noc wylaczam dekoder przelacznikiem z tylu i poki co jedynie raz pojawily sie problemy z przelaczaniem kanalow. Byc moze to rzeczywiscie kwestia nagrzewania, zobaczymy jak bedzie w zimie :D
 

kaszawgarnku

New member
sprobuje wylaczyc przelacznikiem z tylu.
ale juz teraz mam telewizor tylko dla siebie bo zona sie ,,obawia,, nowego pilota i przeniosla sie na mniejszy. :D

no i aster do roboty !!! przydalyby sie nowe kanaly i powrot polsat sport.
 

Peek

New member
Bez reklam
Było by miło ogladać newsy w HD, ale mimo bardzo dobrego wyboru kanałów w HD Aster musi dodawać jeszcze jakieś w SD, bo do innych dzieli ich minimum 20 kanałów:( . Co do kanałów SD to ciągle brak Polsatu Sport Extra, zwykłego i ewentualnie HD (jesli chodzi o sport przydały by się jeszcze Eurosport 2, Sportklub+) przydałby się też nowy kanał Polsat News. Może i TVN 24 lepsze, ale liczy się sztuka;)
 

cezi

New member
Andy1000 napisał:
Wielkie dzięki ! O tę informację właśnie chodziło. Rzeczywiście pomogło.
Szkoda, że Aster woli ponosić koszty wysyłania ludzi do naprawy zamiast podawać takie informacje.

Przy okazji - czy ktoś próbował zaprogramować Kaona w pilocie Logitech Harmony? Jaki model Kaona podawaliście?


Mi się udało z Logitechem - ale niestety musiałem ręcznie programować przyciski, robiłem to na Kaonie KCF-660HD - nic innego nie pasowało. Troszkę pracy musiałem w to włożyć, opóźniź niektóre polecenia, niektóre przyspieszyć - ale efekt jest stuprocentowy - udało mi się zmusić tye dwie maszynki do współpracy - wciskam polecenie Oglądaj HD - i śmiga.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja jestem już prawie miesiąc po montażu, więc postaram się podsumować to co Aster zaserwował klientom jesli chodzi o sprzęt HD. Otóż 2 czerwca odbyła sie u mnie instalacja trwała dobre 2 godziny, ale wszystko teraz sprawnie. Żadnych awarii nie było (może 2 razy zrobił się czarny ekran przy przełączaniu programów, ale restart z prądu zawsze pomagał). Co bardzo mile mnie zaskoczyło: NIE MA żADNYCH SZARPNIEć JAK TO BYłO W STAREJ MOTOROLI!! Moim zdaniem obraz SD lepszy po HDMI niż po Euro, ale patrząc po opiniach to sprawa subiektywna.
Na dekoderze czytelnie wyświetlana jest godzina co musze przyznać jest bardzo przydatne;) . Podsumowując ja do sprzętu zastrzeżeń nie mam żadnych i nie zawacham się stwierdzić, że Aster wyciągnął wnioski z kupna tanich Motoroli.

Co do oferty programowej:
Ilość kanałów HD cieszy, bo nikt aż tylu nie ma, lecz dla mnie dotkliwy jest brak Polsatu Sport HD, chociaż Euro teoretycznie i tak się już kończy. Jakość kanałów HD oczywiście idealna.

Za to jakość kanałów SD w moim odczuciu uległa znacznej poprawie (oprócz TVP1). Ogólnie jestem zadowolony, tyle że brakuje ciągle Polsatu Sport we wszystkich wersjach. Troche boli też brak kanałów których sie nie ogląda;) . W innych sieciach takich kanałów jest mnóstwo, w Asterze w ofercie cyfrowej ciągle ich mało...

Podsumowanie:
Trochę smutno z powodu małej ilosci programów cyfrowych oraz o czym juz wspominałem , że w cyfrze nie ma wszystkich programów z analogu, ale wybaczam to Asterowi, bo tyle ile nasłuchałem się od kolegów o awariach w UPC, to już wole zaczekać na te programy w Aster.

Plusy:
+Praktycznie bezawaryjność tunera (przynajmniej w moim wypadku)
+Znakomita jakość kanałów HD
+Ilość kanałów HD
+Poprawa SD

Minusy:
-Dokuczliwy brak Polsatu Sport we wszystkich wersjach.
-Ciągle mała ilość kanałów cyfrowych
 
Do góry