Aster HDTV

aruh

New member
Szynszyl napisał:
Mam pytanie do wszystkich posiadaczy Kaona ;)
Czy u każdego z Was było wymieniane całe okablowanie Astera w mieszkaniu?
U mnie kable są schowane nad podwieszanym sufitem i boję się że będzie z tym mały problem... :sad:
U mnie wymienili tylko wszystkie rozgałęźniki i coś w skrzynce na klatce (chyba tłumik czy coś podobnego).
 

Szynszyl

New member
Uff, no to całe szczęście :eek:k: Dzięki za odpowiedzi ;)
Już jakiś czas temu przeczytałem o rozgałęziaczach i chyba jakoś mi się to pomieszało z kablami :p
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
wszystkie rozgałęziacze są obowiązkowo wymieniane, gdyż Aster żąda od monterów aby zainstalowali odprowadzenie sygnału zwrotnego (dla potrzeb VoD)
 

tucz

Member
nie masz racji kolego, u mnie zadnych rozgaleziaczy nie wymieniali. Tylko sam dekoder i wszystko dziala.
A wracajac do tematu NG HD, przywrocilem ustawienia fabryczne zgodnie z sugestia jednego kolegi i niestety nadal brak NG HD :(
 

michaelius

New member
Zalezy od wieku instalacji w budynku, u mnie wymieniali rozgaleziacze tylko w gniazdku wchodzacym do mieszkania, a na glownie skrzynce astera na blok juz nic nie robili bo sygnal byl silny bez tego.
 

DJ_Adi

New member
aruh napisał:
U mnie wymienili tylko wszystkie rozgałęźniki i coś w skrzynce na klatce (chyba tłumik czy coś podobnego).

u mnie również wymienili jedynie rozgałęziacz sygnału w torze TV. Ten nowy zapewnia sygnał zwrotny.
Toru internetu i telefonu nie dotykali. Kabli również - zresztą ciężko by było bo są w ścianie :)
 

jacek76

New member
A wracajac do tematu NG HD, przywrocilem ustawienia fabryczne zgodnie z sugestia jednego kolegi i niestety nadal brak NG HD :([/quote]

Witam,
u mnie już działa od wczoraj- poprawili bez mojej ingerencji w dekoder.

Pzdr
Jacek
 

chill

New member
To ja z innej beczki. Dziś przyszedł rachunek i w dodatkowym piśmie Aster informuje klientów, że od sierpnia będzie podwyżka na pakiet Basic - 3zł czyli razem 67.10zł. Mam nadzieję, że dzięki temu uruchomią w końcu paczkę Polsat Sport. Bo jak na razie to są w lesie z analogiem i cyfrą :rolleyes: Oprócz tego chwalą się oczywiście jakie to "wspaniałe" kanały doszły do oferty Basic i BasicPlus, natomiast ani słowa nie widać o programach, które zostały usunięte z pakietów. Jeszcze mają czelność pisać, że mają najbogatszą ofertę programową z kablówek jeśli chodzi o kanały HD :???:
 

Peek

New member
Bez reklam
chill napisał:
Jeszcze mają czelność pisać, że mają najbogatszą ofertę programową z kablówek jeśli chodzi o kanały HD :???:

To z HD to jest właściwie prawda, bo żadna nie ma 8 kanałów w HD.

Ale z tym Basiciem Plus to przesada, bo bez Polsatu Sport Extra, HD...
 

k_luke

New member
Ja jeszcze mam ważna przez rok umowę na internet i basic... wiec podwyżka mnie nie dotyczy:) A ofertę na internet mam fajna - monter przy HD powiedział, że takich to już nie dają (TD za 57,99 brutto). Natomiast na umowa na BasicPlus i Canal+ kończy się za miesiąc.
Mam tylko nadzieje, że w miarę zwiększania pakietu HDPack nie będą zmieniać ceny...
 

Peek

New member
Bez reklam
Co do podwyżki to Aster strzela sobie po raz kolejny samobuja...

Co prawda 3 zł, ale liczy się zasada. Nie rozumiem tego dlaczego mamy płacić

67 Basic+10 BasicPlus+15 UsługiCyfrowe+ 20 HDPack=112zł Razem licząc bez promocji. Mamy w tym Analog, Cyfre i HD.

Wydaje mi się bardzo dziwne dawać takie pieniądze wówczas kiedy w Vectrze mamy za podobną cenę kanałów ponad 100 a nie 50.
 

zen28

New member
Połączyłem w końcu dekoder z kinem domowym kablem cyfrowym (coaxial - konwerter - optical) i dźwięk jest dużo cichszy niż przy połączeniu analogowym. Ktoś wie w czym może tkwić problem?
 

ra74

New member
Peek napisał:
To z HD to jest właściwie prawda, bo żadna nie ma 8 kanałów w HD.

Ale z tym Basiciem Plus to przesada, bo bez Polsatu Sport Extra, HD...

No ale oni piszą:
w ofercie HD znajduje się 7 kanałów dzięki czemu jest to najlepsza i najbogatsza oferta na polskim rynku

W momencie wysyłania listu upc miała AFAIK 8, teraz widzę że mają 9 więc niech będzie że są najlepsi, nagrywarka będzie już na jesieni
 

chill

New member
Peek napisał:
To z HD to jest właściwie prawda, bo żadna nie ma 8 kanałów w HD.
Ale z tym Basiciem Plus to przesada, bo bez Polsatu Sport Extra, HD...

Faktycznie w Asterze mamy 8 i czekamy na HBO HD, które konkurencja juz oferuje. Sprawdzilem wlaśnie ofertę UPC widnieje ze mają 7 kanałów HD (TVN, NG, Histrory Channel, Polsat Sport i premium C+ Film, C+ Sport i HBO) .
 
Do góry