Aster HDTV

zen28

New member
Witam
Zaobserwowałem u siebie różnicę między 720 a 1080 na kanałach HD. Obraz lepszy, bardziej ostry na 1080 niż 720 ale na 1080 przy dynamicznych akcjach widać np wokół postaci smużenie. Myślałem, że na HD tego nie zaznam ;( To wina telewizora? (mam tylko HD Ready)
 

Peek

New member
Bez reklam
zen28 napisał:
Witam
Zaobserwowałem u siebie różnicę między 720 a 1080 na kanałach HD. Obraz lepszy, bardziej ostry na 1080 niż 720 ale na 1080 przy dynamicznych akcjach widać np wokół postaci smużenie. Myślałem, że na HD tego nie zaznam ;( To wina telewizora? (mam tylko HD Ready)

To nie wina TV. Na 1080i na szybkich migawkach pojawia się smużenie dlatego do sportu lepsze jest 720p.
 

PWK

New member
Peek napisał:
Pozwoliłem sobie obejrzeć oferty sportowe Astera i Vectry i co zauważyłem? Z 16 dostępnych w Polsce kanałów sportowych Vectra nie ma tylko 2 (Nsportu nie ma w żadnej kablówce a TVP Sport to najsłabszy z programów sportowych.) Wówczas Aster ma... 7! Czyli 2 razy mniej.

Kiedyś Vectra przymierzała się do przejęcia Aster, może jeszcze wrócą do tego pomysłu, bo mają w planach kolejne przejęcia, w tym w Warszawie. Dla mnie taki pakiet jak Sport na ostro w Vectrze to marzenie ;)
 

chill

New member
Ciekawe Vectra ma w sumie 660tyś abonentów (120tyś ma cyfre) a nasz Aster 370tyś (60tyś). Podejrzewam, że ich nie stać na wchłonięcie naszej kablówki :-D
 

tucz

Member
odbiera ktos w koncu NG HD? Ja dzwonilem juz cztery razy do BOKu i caly czas to samo: wysylaja nowy soft do mnie i mam zrobic restart dekodera. I caly czas bez skutku. Wyglada na to, ze tak maja mowic i nie moga sobie poradzic z problemem...
PS. U mnie tez zaczely sie problemy z dekoderem, co jakis czas znika obraz i mam tylko czarne tlo. Musze wylaczyc dekoder i dopiero wszystko wraca do normy.
 

jacek76

New member
tucz napisał:
odbiera ktos w koncu NG HD? Ja dzwonilem juz cztery razy do BOKu i caly czas to samo: wysylaja nowy soft do mnie i mam zrobic restart dekodera. I caly czas bez skutku. Wyglada na to, ze tak maja mowic i nie moga sobie poradzic z problemem...

Witam,

u mnie też nic i dałem już spokój - szkoda czasu.
Pzdr
Jacek
 

kaszawgarnku

New member
Instalacja dekodera miala miejsce wczoraj. Szybko sprawnie i bezproblemowo. Podlaczenie kabelkow, sprawdzenie w skrzynce, telefon o podlaczeniu i wszystko chodzilo. Co ciekawe softu nie sciagal bo instalator przyniosl dekoder z wgranym softem.
Kanaly HD bardzo dobrze tak jak mialo byc ale i tak robi wrazenie. teraz dopiero wiem dlaczego kupilem lcd hull hd (chociaz wczesniej ogladalem materialy na BlueRay na nim).
na rzie wyglada ze glownie bede ogladal descovery hd, ng hd i eurosport hd. mecze na eurosport w hd WYMIATAJA.
Sd moze rzeczywiscie gorzej lub gorzej musza wygladac po wczesniejszym patrzeniu na sygnal hd.
Trzeba bedzie sie z tym oswoic.
Kobitka jak zwykle sabotaz, i ze nie widzi roznicy a pewnie jest po prostu przestraszona obsluga nowego pilota. Przyjda ciezkie chwile bo i 20 lub 50 krotny instruktaz nie pomaga. generalnie wciska co popadnie i pod palec sie nawinie a potem sie dziwi ze sie popsulo.
ale dam rade !!! Aster powiniem wprowadzic pilota z dwoma przyciskami : jeden dla m jak milosc a drugi taniec z gwiazdami lub sikanie pod wiatr - jak tam te glupoty nazywaja.
Ustawilem na 720 p i jest OK.
No to teraz pozostaje tylko czekac az wroci polsat sport i pojawia sie nowe atrakcje w hd.
 

BruenorBH

Member
tucz napisał:
mam zrobic restart dekodera. I caly czas bez skutku. Wyglada na to, ze tak maja mowic i nie moga sobie poradzic z problemem....

Wczoraj był u mnie magik z „Serwisu Aster”, (co prawda miałem NG HD, ale standardowe problemy z pilotem, wygaszaczem, brakiem reakcji na menu)

Zrobił restart do ustawień fabrycznych i poszło.

Przycisk menu + ok. na panelu dekodera (chyba przy stand by dekodera, – ale tego nie jestem pewien, bo Pan próbował kilka razy) wyświetliło się „czy chcesz przywrócić ustawienia fabryczne, oczywiście OK. Jak dekoder skończył poprosił o restart (hard restart - wtyczka z prądu, Pan mówił, że wyłącznik z tyłu nie wystarczy – ciekawe czemu….). Potem trzeba wybrać tak jak przy instalacji: rozdzielczość, region (wa-wa, Krak, Z G) – no może nie w takiej kolejności ;) i zaczęło hulać.
 

tucz

Member
Ciekawe jest to co piszesz, wobec tego najpierw sprobuje odlaczenie kabla z gniazdka, bo do tej pory wylaczalem przyciskiem z tylu, bo bylem przekonany, ze to wystarczy. Jak nie pomoze to sprobuje z przywroceniem ustawien fabrycznych. Dzieki za info.
 

Andy1000

New member
BruenorBH napisał:
Zrobił restart do ustawień fabrycznych i poszło.
Przycisk menu + ok. na panelu dekodera

Wielkie dzięki ! O tę informację właśnie chodziło. Rzeczywiście pomogło.
Szkoda, że Aster woli ponosić koszty wysyłania ludzi do naprawy zamiast podawać takie informacje.

Przy okazji - czy ktoś próbował zaprogramować Kaona w pilocie Logitech Harmony? Jaki model Kaona podawaliście?
 

mrowkapj

New member
tucz napisał:
PS. U mnie tez zaczely sie problemy z dekoderem, co jakis czas znika obraz i mam tylko czarne tlo. Musze wylaczyc dekoder i dopiero wszystko wraca do normy.

Też tak miałem parę razy. Tylko wył/wł pomaga. I update softu nadal nie dochodzi:(
 

atpuh

New member
BruenorBH napisał:
Przycisk menu + ok. na panelu dekodera (chyba przy stand by dekodera, – ale tego nie jestem pewien, bo Pan próbował kilka razy) wyświetliło się „czy chcesz przywrócić ustawienia fabryczne, oczywiście OK. Jak dekoder skończył poprosił o restart (hard restart - wtyczka z prądu, Pan mówił, że wyłącznik z tyłu nie wystarczy – ciekawe czemu….). Potem trzeba wybrać tak jak przy instalacji: rozdzielczość, region (wa-wa, Krak, Z G) – no może nie w takiej kolejności ;) i zaczęło hulać.
U mnie nie chce się to uruchomić te przyciski to trzeba przytrzymac przez jakis czas czy poprostu naciskasz i od razu zapala sie prośba o potwierdzenie
Może ktoś mógłby opisac po kolei co trzeba nacisnąć .................. ??????????
Andy1000 może ty bo tobie chyba udało się samemu przywrócić ustawienia fabryczne
 
Ostatnia edycja:

Andy1000

New member
atpuh napisał:
Andy1000 może ty ...

Bardzo proszę.
Naciskasz oba przyciski jednocześnie i od razu jest komunikat "czy chcesz przywrócić ustawienia fabryczne".
Problem tylko jest wtedy, gdy te przyciski nie reagują. Opisywałem już jak sobie z tym poradzić:

"Po wyłączeniu (z sieci) i ponownym włączeniu dekodera czekam na pełne uruchomienie. Pojawia się menu. Wychodzę z niego WYŁĄCZNIE używając przycisku "wróc", w żadnym wypadku "wyjdź". Następnie, oglądając jakiś program naciskam "Aster". Pojawia się z lewej strony u dołu komunikat "kanał 310 niedostępny". Wtedy naciskam jeszcze raz "Aster" i teraz ten sam komunikat pojawia się z prawej strony na górze, jednocześnie poprzedni nie znika. Zatem widzę dwukrotnie "kanał 310 niedostępny". Od tej pory można zmieniać kanały + i -, wchodzić do menu."

Gdy osiągniesz ten etap, spokojnie możesz na dekoderze nacisnąć (przy działającym dekoderze na dowolnym programie) jednocześnie "menu" i "ok", potwierdzić wybór "tak" i w odpowiednim momencie wyciągnąć wtyczkę.
Powinno zadziałać.
 

aruh

New member
Andy1000 napisał:
Przy okazji - czy ktoś próbował zaprogramować Kaona w pilocie Logitech Harmony? Jaki model Kaona podawaliście?
Nie pamietam teraz jaki ja wybralem ale najlepiej zrob tak:
wybierz typ urządzenia, firmę Kaon a w miejscu modelu wpisz cokolwiek, aby nie bylo takiego modelu w bazie, wtedy w kolejnym kroku zapyta się czy masz oryginalnego pilota, wybierz tak a potem nastąpi przejście w tryb odczytu kilku kodów (2 albo 3) z oryginalnego pilota i na tej podstawie znajdzie w bazie model najbardziej pasujący do testowanego pilota. Pilot który mi znalazł niestety nie miał wszystkich kodów a kilka miał błędnie przypisanyc, tzn. do niewłaściwych przycisków (nazwa). Musiałem więc go trochę douczyć.
 

Spinetta

New member
Witam,
pisze pierwszy raz, ale czytam Was od kilku miesiecy i sporo sie dowiedzialam, za co dziekuje :). Od niecalego tygodnia mam lcd i Aster HD, wiec jestem w trakcie eksperymentow z polaczeniami sprzetu. Programowalam tez mojego Logitecha. Rowniez nie znalam dokladnego oznaczenia, wiec wpisalam cos znalezionego na forum, jakies KSF cos tam. I potem jest tak jak opisal aruh. Ale mnie po zestawieniu z oryginalnym pilotem Logitech go zidentyfikowal jako KSF S-700 H2 (takiego typu nie ma na stonie Kaona, wiec chyba jest prawda to, co mi powiedzieli na infolinii Aster, ze dekodery sa produkowane specjalnie dla nich).
 

Szynszyl

New member
Mam pytanie do wszystkich posiadaczy Kaona ;)
Czy u każdego z Was było wymieniane całe okablowanie Astera w mieszkaniu?
U mnie kable są schowane nad podwieszanym sufitem i boję się że będzie z tym mały problem... :sad:
 

qura12

Member
Bez reklam
Nie zmieniają całego okablowania... Ja mam kable od początku istnienia Aster (a wcześniej u mnie ZTP) i nic mi nie zmieniali.
 
Do góry