Aster HDTV

4pac

New member
lbk napisał:
... W Kaonie SD jest spaprane totalnie. Przez hdmi obraz nieostry, badziewne kolory. Przez scart kolory ok, ale dramatyczna pikseloza, bloki i artefakty....

Wygląda na to że soft w Kaonie jest spartolony albo sam dekoder jest do du...y.
No ale ma ładny wyświetlacz w zamian (jak udowadniał to jeden z kolegów jako dowód jego wysokiej jakości..)
 

chill

New member
handlowiecupc napisał:
Nie mogę odnaleźć swoich postów i polemiki w tym temacie (może ktoś to usunął ?)
i chwała moderatorowi za to :)
michaelius napisał:
O a teraz u mnie tez sie popsulo :)
Sam sie dekoder wylaczyl ehh a poprzednie 7 dni bylo ok .
Co do zwisów to faktycznie zdażyła mi się taka sytuacja dziś. Kaon nie zareagował na pilota, w tym samym czasie pojawił się czarny ekran, potem nastąpił reset godziny na wyświetlaczu dekodera. Następnie niebieska plansza z komunikatem powitalnym i inicjalizacją. Cała ta samoistna operacja trwała max z 5 minut.
 

DJ_Adi

New member
lbk napisał:
raczej nie do końca. Ja bym predzej upatrywał się różnic w wielkości TV (chyba, że ktoś potwierdzi, że np. na 52 calach ma obraz lepszy na Kaonie).
Motorola sobie całkiem dobrze radziła i obraz był bardzo w porządku. W Kaonie SD jest spaprane totalnie. Przez hdmi obraz nieostry, badziewne kolory. Przez scart kolory ok, ale dramatyczna pikseloza, bloki i artefakty.

Chyba w stwierdzenieu, że jesteśmy beta-testerami jest sporo prawdy a Aster generalnie dał ciała. Trzeba będzie męczyć BOK.

Hmm, tak czytałem Wasze posty i byłem pełen obaw przed instalacją.
Jednak wczoraj przyszedł gostek z Astera (punktualnie). Po 40 min instalacja była zakończona. Był tylko drobny problem z kanałem zwrotnym, jednak okazało się że dekoder był przypisany do innego Uburu (czy jakoś tak) i po telefonie instalatora do centrali zmienili i wszystko hula.

Dekoder podlączyłem na 2 sposoby -
a) HDMI (to z zestawu Astera) do TV. Audio z TV opticalem do Onkyo. (i do testow równiez coaxialem z kaona do onkyo)
b) tak jak dotychczas miałem z Motki - kablem euro do nagrywarki Samsunga a z niej HDMI do TV (nagrywarka - upscaler ON do 576p)

Nadszedł czas na testy (TV- Sony Bravia KDL 46X3500, ampli Onkyo 604E)
Najpierw szybkie zaprogramowanie pilota od dekodera do podstawowych funkcji TV - 3 kod udało się.

Obraz HD bardzo dobry - dzwiek - nie udalo mi sie znaleźć DD - Onkyo wyswietla ze sygnal PCM i dekoduje wg wybranego systemu - akurat zostawilem Neo6 lub na wybranych kanałach TV Logic.
Rozdzielczość w dekoderze ustawiłem 1080i. Obraz nie skacze, nie smuży. Kolory dobrze nasycone. Długo nie mogłem się oderwać od oglądania zwierzątek na NG.
Porownałem obraz HD z PolsatHD Sport który odbieram z anteny UHF dzięki dekoderowi DVB-T w Soniaczku i nie miałem się do czego przyczepić. W Polsacie więcej zakłóceń MPEG było - włączenie redukcji pomaga.

To czego brakuje - kanałów w HD :) - ale to mam nadzieję się zmieni szybko.

Teraz jakość programów SD.
Generalnie byłem pozytywnie zaskoczony.
Opcja:
a) HDMI Obraz zdecydowanie lepszy niż dotychczas na Motoroli. Owszem nie jest idealny ale lepiej niż bylo. Z odległości ~3m naprawdę daje radę.
Po ustawieniach DRC w TV - naprawdę nieźle. Kolory dobre. Dzwięk - nie udało mi się znaleźć nic w DD - ciągle Onkyo musi dekodować z PCM. Zarówno na połączeniu hdmi via tv i optical jak i direct coaxial -> onkyo.
Na paskach informacyjnych np TVN24 lub CNN - lekka mora/drgania ale to jak się blisko ogląda. W normalnych, nie laboratoryjnych ;) warunkach- nie przeszkadza w czytaniu.
Najgorsza jakość obrazu na Canal + Sport 2 i TVP 1. Dla tych kanałów musiałem bardziej "ztuningować" opcje DRC w TV.
Wszystkie kanały skaluje mi do trybu Wide - paski na górze i dole. Ale tak ustwiłem sobie w dekoderze. TV jakoś nieżle to przeskalował. Kanały nadawane w 16/9 są wtedy automatycznie na całym ekranie. Tak jak w HD (za wyjątkiem TVN HD bo oni jakoś dziwnie nadają i trzeba rociągać obraz)
b) Po Euro - jakość trochę gorsza, ale nadal lepiej niż z Motoroli. Dzwięk - ciszej. Dlatego to połączenie używać będę wyłącznie do nagrywania.

Sam dekoder - design ok, funkcjonalność - zubożona przez Aster (usb, component, ethernet - wyłączone). Menu - ubogie.
Duży minus za brak możliwości posortowania sobie programów. Niby jest opcja ulubione ale to nie to samo.
Przewodnik i program TV - znacznie lepiej i szybciej niż w Motoroli.

Ogólna moja ocena w skali (1-6):
- jakość HD 6- (minus za brak DolbyDigital)
- jakość SD 4+
- parametr jakość/cena 5
 

tucz

Member
czy ktos kto ma C+HD, a nie ma HDPack odbiera NG HD?
Do konca czerwca niby jest dla wszystkich za darmo, a u mnie nie dziala.
Wiec dzwonie na infolinie i mowie, ze nie dziala. Cos mieli poprawic i kazali po 10-15 minutach zrestartowac dekoder. Nic nie pomoglo.
Kolejny tel na infolinie. Taka sama procedura i nadal bez skutku.
Ktos przerabial ten temat?
 

lbk

New member
DJ_Adi napisał:
Teraz jakość programów SD.
Generalnie byłem pozytywnie zaskoczony.
Może Sony lubi się z Kaonem albo część dekoderów jest 'lewa' ;) A tak na poważnie, to sam już nie wiem. Może niech zadowoleni i rozczarowani sprawdzą w ustawieniach jaką siłę i jakość sygnału podaje dekoder.

DJ_Adi napisał:
- jakość HD 6- (minus za brak DolbyDigital)
nad tym to popracuj, bo generalnie jest na pewno.
Problem występuje natomiast z C+. Sprawdziłem na stronie Cyfry+, co nadają w DD. Niestety w Kaonie lipa - stereo :( Pytanie: czy to sprawka astera czy c+.



-
 

tucz

Member
dzisiaj kolejny tel do BOK w zwiazku z NGHD i info, ze maja problem z oprogramowaniem, ktory jutro technicy beda probowali rozwiazac, maja kontaktowac sie ze mna telefonicznie. Ciekaw jestem czy im sie uda 8)
 

DJ_Adi

New member
lbk napisał:
nad tym to popracuj, bo generalnie jest na pewno.
Problem występuje natomiast z C+. Sprawdziłem na stronie Cyfry+, co nadają w DD. Niestety w Kaonie lipa - stereo :( Pytanie: czy to sprawka astera czy c+.

-

udało mi się uzyskać dźwięk DD tylko po COAXIALu. Po HDMI - no way :(
Zarówno Discovery HD jak i NG HD mają dźwięk DD.

Jednak to głupota żeby bitsream wychodził wyłącznie po Coaxcialu a nie po HDMI. Co oni namącili w tych dekoderach ? :confused:
Przez to muszę przełączać źródła na ampli. Inny do kablówki, inny do naziemnej......
 

Peek

New member
Bez reklam
Panowie, dziś rano tj. 9:00 zaczał się film Sky kapitan i swiat jutra czy jakoś tak. Pred filmem dali obrazek z napisem "film nadawany w systemie Dolby Digital 5.1" wiec włączyłem kino. I co? I jest! Pierwszy film na C+film HD w 5.1 jaki widizałem:)
 

tucz

Member
Peek:
Na pewno bylo DD5.1?? Czy tylko byla plansza? Bo wg C+ to kilka dziennie filmow ma DD5.1, ale niestety do nas nie dolatuje taki sygnal...
A poza tym ciekawe jest co piszesz, bo wg programu dzisiaj lecial ten film, ale o 7:00 i nie mial wcale dzwieku DD5.1, a jedynie DD2.0 :hmm:

zen28:
w ustawieniach dekodera, cos w stylu zaawansowane
 

Peek

New member
Bez reklam
tucz napisał:
A poza tym ciekawe jest co piszesz, bo wg programu dzisiaj lecial ten film, ale o 7:00 i nie mial wcale dzwieku DD5.1, a jedynie DD2.0 :hmm:

Zalezy według którego np. wakacje jasia fasoli na tym programie są o 20.00:
http://www.canalplus.pl/program

A w programie dekodera są o 23.10

Na pewno nie było to o 7.00 bo obudziłem się o 8:40 i włączyłem TV.
 

Peek

New member
Bez reklam
u mnie od 230 do 249. Jakość sygnału max

Nie wiecie czy Wimbledon na Eurosporcie też bedzie w HD?
 
Ostatnia edycja:
Do góry