Aster HDTV

Slasen

New member
Awaryjność dekoderów

Najpierw mój wielki szacuneczek przed wytrwałymi pierwszymi użytkownikami dekoderów HD. Z tego co czytam mam jednak wrażenie, że Aster leci w kólki. Wychodzi na to, że Aster udostępnił produkt w wersji mocno testowej a co najwyżej alfa a pierwsi użytkownicy robią za beta testerów. Problem polega tylko na tym, że oni jeszcze dopłacają do całego przedsięwzięcia. :(
 

xye5

New member
Vodnik napisał:
A Ty miałeś problem tylko ze spowolnieniem, o którym pisałeś, czy z kompletnym zanikiem większości funkcji też?

spowolnilo reakcja na nacisniecie przycisku na pilocie to jakies 30 sekund bylo dodatkowo rwalo obraz

dekodera nie resetowalem ale po wlaczeniu z pilota odpalal sie z minute i teraz jest ok

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Moje wrażenia z instalacji Kaona przypominają "mieszane uczucia", gdy Twoja teściowa rozbije się jadąc Twoim nowym samochodem. ;)

Sama instalacja była absolutnie bezproblemowa i nie trwała dłużej niż 40 minut. Obraz HD - taki jak ma być, czyli powalający! Natomiast SD z Kaona rzadkie jak kupa z robakami. Nie mam porównania do Motoroli, bo wcześniej miałem tylko analog Astera i C+ (teraz będę rezygnował z C+). Ale obraz SD z Kaona jest tragiczny - po HDMI przekolorowany i niewyraźny, po SCARTcie trochę wyraźniejszy, ale sygnał zasyfiony jakimiś "brudami". Doszło do tego, że mecze na żywo oglądam po analogu podpiętym przez nagrywarkę Pioneera - tak jest względnie najlepiej. Do tego dochodzą opisywane w tym wątku problemy ze skalowaniem obrazu SD wychodzącego z Kaona po HDMI - brak możliwości rozciągnięcia w pionie = koszmar.

Rozpaczliwie szukam odpowiedzi na pytanie - kto i po jaką cholerę zablokował wyjście komponentowe ??? W instrukcji o tej blokadzie nie wspomniano, natomiast sami określili to wyjście jako "wyższa jakość odbioru"...

Instalacja była w środę i już tego samego dnia wieczorem pojawił się problem z włączaniem dekodera po dłuższym "odpoczynku" (po wyłączeniu czerwonym klawiszem z pilota). Po naciskaniu przycisków pilota migała kwadratowa ramka na dekoderze, zmieniały sie także numery wybieranych kanałów, ale sygnał do TV nie dochodził. Po b.długim czasie w końcu "zaskakiwało". Problem ten utrzymywał sie przez cały czwartek. Dziś nie zaobserwowałem tego rodzaju problemów.

Co dziwne dekoder Kaona jest moim jedynym sprzętem HDMI, który wysyła obraz (ale nie dźwięk!) na 2 telewizory poprzez specjalny rozdzielacz sygnału. Ten problem opisałem w nowym wątku:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26506
 

Peek

New member
Bez reklam
U mnie 2 razy wystąpiło takie coś:

Przy przełączaniu programu na następny kanał ekran robi się czarny. Jest tylko niebieskie info takie jak zawsze po przełączeniu programu, jednak ekran cały czas czarny. Potym znowu przerzucam i na następnym kanale to samo czyli jest info a obraz czarny.

2 razy pomogło właczenie i wyłączenie dokodera z prądu.

Podkreślam! Zdarza się to przy przełaczeniu programu.

Czy wam sie to zdarzyło?

Jakie jest tego techniczne wytłumaczenie?
 

aruh

New member
Zastanawiam się czy/gdzie w danych w menu dekodera "Zaawansowane/Diagnostyka" wyświetlana jest aktualna wersja firmware. W ten sposób można byłoby sprawdzic czy nastapiła jakas aktualizacja.
U mnie wszystkie wpisy z wersjami są z 28 maja 2008 (za wyjątkie dwóch z 14.11.2007). Na samym dole listy mam wpisy:

Pobieranie oprogramowania: Odrzucony
Informacje o błędzie:: 2n: 9t: 4c: 87
Błąd tekstu: Foregrounf Download

Czyżby oznaczałoby to jakiś błąd aktualizacji firmware?
 

michaelius

New member
U mnie byl 1 jedyny problem raz mi przeskoczyl kanal na wyswietlaczu o 1 pozycje , a w niebieskim menu pokazywalo , ze o dwie , ale po zmianie o jeden w dol i powrocie juz wszystko bylo ok.

BTW mam nadzieje , ze osoby narzekajace na gorsze kolory w hdmi niz po euro pamietaja o tym , ze czesc tv ma osobna ich kalibracje na kazde wejscie i nie jest to tym spowodowane :)
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
specjalnie skalibrowałem ustawienia wyswietlania identycznie dla wszystkich wejść i mimo to przez HDMI z Kaona (i tylko z Kaona) mam obraz przekolorowany, tak jakby o mniejszej palecie kolorów, za to o znacznie większym ich nasyceniu, a dokonanie później zmniejszenie nasycenia kolorów nie poprawiło jakości obrazu ani trochę


przy okazji: miałem też taki problem o którym zapomniałem napisać - Kaon mi się wczoraj po prostu raz wyłączył, tak sam z siebie (przestał podawać sygnał)
 
Ostatnia edycja:

mrowkapj

New member
Peek napisał:
Czy u was na kanale National Geographic HD w czasie gdy są bąble lub kruszący się lud albo żółta kropla z napisem (albo też na latającej sowie)Reklama jest w głośnikach charakterystyczne szczekniecie lub słychać drżącą membrane?

U mnie właśnie tak jest ale pomyślałem sobie, że to może taki efekt dzwiękowy: takie przesterowanie z trzeszczączą membraną. Póki co to dobrze, że tylko na reklamie tak trzeszczy.
Cały czas martwi mnie natomiast jakość SD po HDMI: artefakty cyfrowe, bloki pikselozy i szum w przekazie. Wczoraj podczas meczu z Austrią to była jakaś porażka.:(
 

mrowkapj

New member
kaszawgarnku napisał:
a NG HD w ktorym pakiecie ma byc ?

na razie niepokoja mnie 2 sprawy :
- brak polsat sport - wiadomo f1 i siatkowka (o f1 w hd nawet nie licze )
- pogorszenie jakosci Sd na kaonie - jak nieznaczne to jakos wytrzymam.tv ma jakies poprawiacze wiec moze zle nie bedzie (42z 3030).


Od lipca NG HD będzie w HDPack, czyli te 20 zł będzię w końcu jakoś umotywowane.
Żeby jeszcze zrobili coś z tym kaszaniastym sygnałem na SD.
 

tucz

Member
"zakucenia" :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Zeby nam przypadkiem jakis kucyk z gniazdka nie wyskoczyl ;)
U mnie poki co dekoder dziala i mam nadzieje, ze tak zostanie :eek:k:
 

Peek

New member
Bez reklam
Panowie nie wiem co macie do obrazu SD po HDMI. U mnie po HDMI na meczu Holandia - Francja obraz jest naprawde ostry, tak samo na wydarzeniach Polsatu. Kolory na SD jak i w HD są idealne (ale to akurat może kwestia Bravii bo te TV słyną z pięknych kolorów). Jedyne co moge poradzić w kwestii SD to może spróbujcie wymienić kabel HDMI (ja mam Vivanco Prowire i obraz SD ostrzejszy niz na Motoroli).

Czy u was na Discovery HD na czarnych obrazach też wystepują mroczki?
 

michaelius

New member
Kwestia roznic zdania w jakosci SD wynika z roznej sily sygnalu jaki ludzie maja w domach zapewne :)
No i tego jak dobre skalowanie mial ich telewizor na starych motorolkach.
 

lbk

New member
michaelius napisał:
Kwestia roznic zdania w jakosci SD wynika z roznej sily sygnalu jaki ludzie maja w domach zapewne :)
raczej nie do końca. Ja bym predzej upatrywał się różnic w wielkości TV (chyba, że ktoś potwierdzi, że np. na 52 calach ma obraz lepszy na Kaonie).
Motorola sobie całkiem dobrze radziła i obraz był bardzo w porządku. W Kaonie SD jest spaprane totalnie. Przez hdmi obraz nieostry, badziewne kolory. Przez scart kolory ok, ale dramatyczna pikseloza, bloki i artefakty.

Chyba w stwierdzenieu, że jesteśmy beta-testerami jest sporo prawdy a Aster generalnie dał ciała. Trzeba będzie męczyć BOK.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
lbk napisał:
Motorola sobie całkiem dobrze radziła i obraz był bardzo w porządku. W Kaonie SD jest spaprane totalnie. Przez hdmi obraz nieostry, badziewne kolory. Przez scart kolory ok, ale dramatyczna pikseloza, bloki i artefakty.
Spróbuj wymienić HDMI, ja nie miałem na HDI Astera więc nie wiem, ale na nowym kablu (wartość ok 130zł) obraz naprawde ostry i nie zawacham się stwierdzić, że ostrzejszy niżna Motoroli i nie ma występującego na niej smuzenia.

Dla ciekawości podłączyłem jednak po Scarcie i obraz był dramatyczny, kolory wyblakłe i z 5 razy mniej ostry niż po HDMI.
 
Ostatnia edycja:
Do góry