Aster HDTV

k_luke

New member
A zatem wprowadzili testowo NG (91), a także CNN (73). Ponadto zostawili dwa puste miejsca na dekoderze - 51 (zapewne na NG po teście), 58. Niestety na Kaonie - kanał NG jest sam dźwięk bez obrazu... ponadto na 17 pojawiła się plansza NGHD.
 

chill

New member
W końcu dali, okrągły tydzień musiał minąć od czasu jak na chwilę testowo pojawiło się NG HG. Teraz czekamy na kanale 14 na HBO HD i na 21 na PS HD, oczywiście to drugie to pobożne życzenie ;)
k_luke napisał:
A czy śmiga wam NG SD? na kanale 91? U mnie jest tylko fonia mimo restartu dekodera...
dokładnie na 91 jest na razie fonia, ale widać, że dodadzą też w SD do BasicaPlus.
 

kaszawgarnku

New member
a NG HD w ktorym pakiecie ma byc ?

na razie niepokoja mnie 2 sprawy :
- brak polsat sport - wiadomo f1 i siatkowka (o f1 w hd nawet nie licze )
- pogorszenie jakosci Sd na kaonie - jak nieznaczne to jakos wytrzymam.tv ma jakies poprawiacze wiec moze zle nie bedzie (42z 3030).
 

BruenorBH

Member
7 kanałów

Na stronie astera: „Już teraz najlepsze programy HD w ofercie ASTER. 7 ekscytujący kanałów zaprasza Cię do zanurzenia się w najwyższej, jakości obrazu i dźwięku” :D

Jeszcze nie ma listy ….

Panasonic 32LX70 kodzik do pilota jakiś 164-167 (dokładnie nie pamiętam, bo klikałem TV ch. + i jakoś mi się tak policzyło)
 

chill

New member
Przecież wszystko się zgadza 7 kanałów to HDPack (5 kanałów) i C+ HD (2 kanały). Teraz dodali NG do HDPack'a, ciekawe jak będzie z pakietem z samym Discovery. Mnie interesuje kiedy updatuja opis i listę. Niedługo wszystkich kanałów dostępnych w HD będzie 9 bo przecież HBO HD już działa (u konkurencji).

Mam tego samego Panasa i wpisując powyższe kody dalej nic :D
 

hoborg

New member
aruh napisał:
Jak u Ciebie wygladają kolory SD przez HDMI w porównaniu ze SCART? (Kilka postow wczesniej pisałem o tym jak to wygląda u mnie).

Trudno mi określić, bo nie mam PIPa i dla różnych źródeł mogę ustawić inne parametry.
Na tych samych ustawieniach wydaje mi się, że obraz po euro bardziej wpada w zieleń (może to przez Euro2008 ;) ), jest chłodniejszy i ma większy kontrast (co powoduje utratę ciemnych szczegółów).

Jakby tak połączyć przekaz z HDMI i przeskalowanie z SD to byłoby całkiem dobrze :) Na HDMI po przeskalowaniu do 576p jest gorzej niż SD po złączu euro (chodzi o ostrość i szczegóły).
 

BruenorBH

Member
chill napisał:
Mam tego samego Panasa i wpisując powyższe kody dalej nic :D

Coś pomiędzy :) śmiesznie to działa wpisz kod np 160 i dalej TV ch + i będzie jechało po kolei do góry. Nie pamiętam dokładnie, ale pierwszy, który zadziałał wyłączył TV i nie udało się włączyć. Prawidłowo działa następny, który zgasi LCD.

Co do kanałów HD… mogło się jeszcze nie włączyć czytanie_ze_zrozumieniem.exe przed pierwszą kawą.:hmm:
 

kgorski

New member
Witam ...

Posiadam TV SHARP 52XD1E.
Od wczoraj mam ASTER HD i jestem pod wrażeniem jakości HD.

EUROSPORT HD (powtórka meczu HISZPANIA - ROSJA) - poprostu żyleta. Noc prawie nieprzespana :)
TVN HD TEST - za długo nie oglądałemm ale jest lepiej niż na SD.
discovery HD powala na kolana, żona stwierdziła, że bedzie ogladać tylko ten kanał.
CANAL+ HD - nic dodać nić ująć, dosłownie żyleta.
HBO i CINEMA zrezygnowałem, więc trudno mi wiecej cokolwiek powiedzieć o HBO HD.

Porównywałem z N-ka i Cyfrowym Polsatem u znajomych i różnic wielkich nie zauważyłem. Być może trzeba postawić dwa telwizory obok siebie, wtedy porównać.

Dostałem dekoder z wyjściem HDMI, jednakże bez HDD, pomimo że pilot posiada odpowiednią funkcjonalność.

Pilot wygląda miło i przyjemnie, właściwie bez zastrzeżeń.
Dla płci pieknej może w pierwszej chwili wydawać się skomplikowany.

Mam jednak problem z wyświetlaniem sygnału SD po HDMI.
Po SCART czy też antenie (analog) wszystko jest w porządku.

Przy sygnale po HDMI, wszystkie kanały HD odbierają na całym ekranie, natomiast w przypadku kanałów SD oraz reklam na kanałach HD, obraz wyświetlany jest tak, jakby wyświetlić obraz niższej rozdzielczości (np. 800x600) na monitorze LCD, gdzie natywna rozdzieloczość jest 1280x1024. Po bokach i od góry sa czarne pasy.
Ustawiłem w dekoderze domyślnie HD na 720p. Na 576p czy też 1080i jest tak samo. Wiem że sygnał SD jest nadawany w innej rozdzielczości, niż HD. Jednkaże sądze, że w przypadku sygnału SD, powinna być możliwość rozciągnięcia obrazu.

W dekodrze można ustawić SD (4:3)
- obraz panoramiczny
- obraz letter box (jeżel dobrze pamietam)
- obraz rozciagniety

oraz podaobnie dla SD(16:9)
- obraz panoramiczny
- obraz rozciagnięty
- i jeszcze jedna opcja, której nie pamieŧam

Opcja automatycznego ustawienia rozmiaru obrazu w TV poprostu nie działa, tak jak to ma miejsce w przypadku sygnału SCART czy anteny analogowej.

Po długim klikaniu osiągnałem stan taki, że obraz został rozciągniety tylko w pionie. Niestety po bokach nadal są czarne pasy.

Być może kanały SD cyfrowe, powinno być oglądane przez SCART, a analogowe przez antenę (TV4 - KUBICA w trakcie EURO). W takim przypadku potrzebujemy trzy źródła sygnału, co przyznam jest troszeczkę przesadą.

Kolejny problem, który zauważyłem, to przy ustawieniu w dekoderze opcji 1080i (opcja w telewizorze potwierdza wyświetlanie obrazu 1920x1080i/50 Hz), pojawiają się dość cześto białe pasy na ekranie. W przypadku ustawienia 720p, taki problem nie występuje.

Proszę o wasze opinie.

Pozdrawiam
Krzychu
 
Ostatnia edycja:

BaRiBaL

Member
darkheart napisał:
SD na 91 tylko fonia, HD - pięknie śmiga
U mnie jest i fonia i dzwiek, wlasnie sprawdzilem.

Ogolnie dzis dopiero mialem instalacje, calosc trwala ze 20 min, soft sie sciagal 5-7 min.
Nie lubie sportu ale akurat na Eurosport HD leci powtorka naszego meczu z Niemcami i milo sobie go obejrzec w takiej jakosci :). Fajnie, ze NG HD juz dziala caly czas. Gosciom nie trzeba juz pokazywac filmow blu-ray, zeby zauwazyli roznice meidzy SD a HD.
Faktycznie wydaje mi sie, ze niektore programy (np TVP1) wygladaja na Kaonie nawet gorzej niz chocby z normalnej anteny ale nie sa to faworyci dla mnie w ogladalnosci, wobec czego nie jest to wielki problem.

NAJGORSZE jest jednak to, ze pilot dziala mi na klimatozator :( Obojetnie gdzie go skieruje kazdy przycisk powoduje glosne <pik> w klimatyzatorze a wlasnie przed chwila sie okazalo, ze przelaczanie kanalow potrafi wylaczyc klimatyzator :O , makabra.
 

qura12

Member
Bez reklam
kgorski napisał:
Witam ...

Posiadam TV SHARP 52XD1E.
Od wczoraj mam ASTER HD i jestem pod wrażeniem jakości HD.

EUROSPORT HD (powtórka meczu HISZPANIA - ROSJA) - poprostu żyleta. Noc prawie nieprzespana :)
TVN HD TEST - za długo nie oglądałemm ale jest lepiej niż na SD.
NG HD powala na kolana, żona stwierdziła, że bedzie ogladać tylko ten kanał.
CANAL+ HD - nic dodać nić ująć, dosłownie żyleta.
HBO i CINEMA zrezygnowałem, więc trudno mi wiecej cokolwiek powiedzieć o HBO HD.

Krzychu
skąd ty masz NG hd??? :D


edit: dobra ja też mam xD nie czytalem wczesniejszych postów
 
Ostatnia edycja:

Vodnik

New member
kgorski napisał:
pytam o cos innego.
Zerknij sobie na stronę 89 tej dyskusji i przeczytaj mój post. Dla sygnałów z HDMI istotnie nie działa opcja automatycznego dopasowania formatu. Tak już jest i nic nie poradzisz - trzeba ręcznie przestawiac tryby w TV.
 
Ostatnia edycja:

tucz

Member
A ja wcale nie potrzebuje PVR - nie korzystam z nagrywania programow tv. I tak nie mam kiedy ogladac wielu rzeczy na zywo, wiec tym bardziej nagranych.
Zdecydowanie wolalbym, aby Aster skupil sie nad swoja oferta programowa. Fajni by bylo, gdyby w koncu podzielili TV na mniejsze pakiety tematyczne, mysle ze bardzo wielu abonentow, by sie ucieszylo z tego powodu.
 
Do góry