Aster HDTV

Vodnik

New member
darkheart napisał:
Ktoś tam pisał że na terenie Warszawy jest za darmo Polsat Sport HD z zwyczajnej naziemnej anteny. Czy jak podłącze asterowski tuner pod naziemną TV to bede mógł oglądać Polsat Sport HD czy potrzebny jest jakiś inny tuner ?
Potrzebny zupełnie inny tuner. Aster HD to jest DVB-C, a do tego potrzebny jest DVB-T.
 

Pizzojad

New member
Vodnik napisał:
[...] a teraz jest bardzo ładnie - poza lekkim migotaniem pewnych elementów obrazu (ramki, napisy itp) na 720p to jest wyraźnie lepiej niż po analogu.

Przełącz dekoder tak żeby wypuszczał 1080i i migotanie powinno zniknąć.
 

Vodnik

New member
Pizzojad napisał:
Przełącz dekoder tak żeby wypuszczał 1080i i migotanie powinno zniknąć.

Tak, wiem, ale na mojej plazmie HD-ready 1080i nie wygląda za dobrze - widac, że jest to obraz z przeplotem. Pewnie nie za dobrze sobie telewizor radzi z przeskalowywaniem tego sygnału do 768 linii, którymi fizycznie dysponuje panel. Natomiast 720p wygląda super.
 
Ostatnia edycja:

tdj

New member
Vodnik napisał:
Potrzebny zupełnie inny tuner. Aster HD to jest DVB-C, a do tego potrzebny jest DVB-T.
dokladnie, wiec jest potrzebny tuner do kompa dvb-t + soft + sterowniki h.264 ( np. CoreAVC) lub tuner zewnetrzny z mpeg4
 

k_luke

New member
Do odbioru DVB-T powinien chyba wystarczyć telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T oraz antena do tego sygnału... oczywiście jeśli tuner obsługuje mpeg-4. Istnieje również możliwość zakupu modułu CA do telewizorów współdziałających z takimi modułami dzięki czemu możliwa jest konwersja z mpeg-4 do mpeg-2, który jest obsługiwany przez większość LCD z DVB-T. Gdzieś na innym forum czytałem, że współpracuje on z Bravią.
 
Ostatnia edycja:

darkheart

New member
Mój telewizor to Samsung LE40A656a1f czy posiada ten TV taki tuner wbudowany ? Przeglądałęm konkurencyjne forum i znalazłęm coś takiego "Tyle, że ja przy pomocy tunera DVB-C z kablówki www.ttv.fi w finlandii odbieram kanały DVB-T z pokojowej anteny podłączonej do tego tunera.Tuner Force." Stąd moje pytanie czy da się na tym tunerze asterowskim odbierać tą naziemną cyfrówke ? A może wystarczy dokupić jakiś moduł czy tam coś nie drogiego ?
 

zen28

New member
Vodnik napisał:
Żeby usyskać obraz tak nadawany na cały telewizor 16x9 i o poprawnych proporcjach to już musisz pobawić się trybami "aspect ratio" w telewizorze - z dekodera NIE DA SIĘ dla takiego sygnału uzyskać pełnego poprawnego obrazu 16x9 przy domyslnym dla HDMI ustawieniu "aspect ratio" telewizora (wide/16x9). Przy ustawieniu "pillar box" na telewizorze musisz użyć opcji, która zwykle nazywa się Zoom, która rozciąga obraz zarówno w pionie i w poziomie, żeby zupełnie pozbyć się czarnej ramy i wyrzucić ją poza brzegi ekranu. Dla trybu "panoramicznego" jest niestety gorzej, bo obraz na boki jest poprawny, a rozciągnąć musisz go jedynie w pionie - niestety nie wszystkie telewizory mają tryb "aspect ratio", który rozciąga tylko w pionie (żeby wywalić czarne pasy z góry i dołu) nie ruszając szerokości obrazu w poziomie. Musisz to po prostu sprawdzić na swoim telewizorze. I niestety zła wiadomość - jak już ustawisz sobie "aspect" tak żeby dobrze oglądać takie SD 16x9 na cały ekran, to potem żeby dobrze wyświetlało się HD będziesz musiał wrócić na telewizorze do domyślnego dla HDMI trybu "aspect" Wide/16x9. Tradycyjny "pełnoklatkowy" obraz 4x3 też będzie źle wyglądał, bo będzie miał obciętą górę i dół obrazu. Czyli jest z tym trochę zabawy...


Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Telewizor mój to 37LG LB2R. Na Scarcie oglądałem w tzw trybie specjalnym, gdzie obraz wypełniał cały ekran i nie było zniekształceń. Niestety przez HDMI tej opcji nie ma. Jest tylko oprócz 16:9 i 4:3, zoom 1 i zoom2, ale nie są najlepsze (zwłaszcza zoom1). Z tym rozciągnięciem mogę się nawet pogodzić, ale te paski u góry i na dole powodują, że obraz jest jeszcze bardzie spłaszczony (nie dość że rozciągnięty na boki to jeszcze u góry i u dołu są czarne paski). Ale nie wszystkie kanały SD mają te paski, np TVN24 ich nie ma. Nie ich też na TVN HD (są tylko na reklamach). Nie miała baba kłopotu to sobie kupiła nowy dekoder. Nie uśmiecha mi się ciągłe zmienianie trybu wyświetlania.
Odnośnie 720 czy 1080 to ciągle nie mogę się zdecydować. Raz jeden tryb lepiej mi pasuje, a za moment ten drugi. Powtórki euro na eurosporcie HD to uczta dla oka i kibica:)
 

qura12

Member
Bez reklam
W końcu mam xD Nie wiem co wy macie do obrazu SD, bo u mnie przy 1080i jest duuuużo lepszy niż w Motoroli i nic nie drga... Jakość HD oczywiście super ;]
 

aruh

New member
qura12 napisał:
W końcu mam xD Nie wiem co wy macie do obrazu SD, bo u mnie przy 1080i jest duuuużo lepszy niż w Motoroli i nic nie drga... ]
Obraz drga tylko na 720p, na 1080i nie drga.
A czy lepszy jest obraz 720p czy 1080i (na TV HD Ready) to ja tez nie jestem w stanie stwierdzić.
 

xye5

New member
cos sie skopalo z eurosportem ? brak angielskiej wersji

i przy okazji tvp polonia nadaje dzwiek w DD 2.0

ktos trafil na c+ na cos z dzwiekiem w DD ?

pozdrawiam
 

hoborg

New member
aruh napisał:
Obraz drga tylko na 720p, na 1080i nie drga.
No nie drga, ale czy przypatrzyleś się dlaczego? Podejdź bliżej i zobacz jak wyglądaja linie. Jedna linia składa się z 2-3 linii. Algorytm zastosowany do przeskalowania obrazu ma jakis feler. Już wolałbym, gdyby piksele były rozmnożone (czyli z jendego powstają dwa identyczne) niż takie nie wiadomo co - ani to 2x1 ani to antialiasing. Meczu nie da się oglądać, napisów nie da się czytać bo obraz jest taki jak po dwóch głębszych ;) (może na małych TV i dużej odległości od ekranu tego tak nie widać).

Natomiast po kablu euro SD wygląda lepiej niż na Motoroli i o wiele lepiej niż z kabla. W tej chwili HDMI służy do obrazów HDTV, a resztę opędzam euro i jest ok.
 

aruh

New member
hoborg napisał:
Natomiast po kablu euro SD wygląda lepiej niż na Motoroli i o wiele lepiej niż z kabla. W tej chwili HDMI służy do obrazów HDTV, a resztę opędzam euro i jest ok.
Jak u Ciebie wygladają kolory SD przez HDMI w porównaniu ze SCART? (Kilka postow wczesniej pisałem o tym jak to wygląda u mnie).
 

zen28

New member
Ja w końcu też HDMI mam tylko dla HD i ewentualnie canal plus. Resztę oglądam po Scarcie. SD po HDMi ma u mnie gorszą jakość i na dodatek jestem zmuszony do oglądania 16:9 co nie do końca mi się podoba. Po scarcie mam tryb specjalny, który ładnie mi rozciąga obraz po ekranie i jeszcze jakość lepsza. Ale teraz trzeba będzie wybierać trzy różne źródła (także dla dvd) więc nie ejest to zbyt komfortowe. Myślicie, że mogą poprawić jakość kanałów SD po HDMI?
PS. Podobno NG HD od 1 lipca
 

Peek

New member
Bez reklam
Witam
Najprawdopodobniej jest to mój ostatni post w tym temacie. Po wielu miesiącach wyczekiwania na HD pomimo nadzieji muszę przyznać, że czas przestać się oszukiwac co do Astera. HD jakość super, ale co z tego skoro gdy codziennie włączam jeden z meczów euro na które tak czekałem wku...rzam się jakością obrazu. Co z tego, że jest 7 kanałów HD skoro cyfrowych jest o 30 mniej niż u innych sieci kablowych. Co z tego,że są wszystkie kanały które w cyfrze oglądam skoro Aster jest JEDYNĄ!!! siecią, która nie ma w swojej ofercie cyfrowej wszytskich kanałów znajdujących się w analogu. Co z tego, że kupiłem wysokiej jakości LCD...

Po długich chwilach rozmyslań nad głupotą działaczy Astera:
-Polsat sport...
-Gdy pytałem się czy będzie Eurosport 2 a oni mówią, że nie bedzie bo juz kiedyś był i były problemy:hmm:

Po długich słowotokach przekleństw cisnących się na usta pod Adresem Astera gdy oglądam Euro na Polsacie otwartym...

Z bólem i przykrością przyznaję:
handlowiecupc, ravel i inni, którzy przeniesli się do UPC lub są w nim od poczatku - Wygraliscie, UPC treścią programów w HD i cydrowych przebija Astera pod każdym względem. Nie wiem jak jest z awaryjnościa w UPC, ale przecież to nie są chyba jakieś kolosalne różnice. Wy oglądacie sobie mecze Euro w HD na Polsat Sport HD wówczas gdy jla ogądam to samo patrząc na pixele, które kaleczą mój telewozor...

Teraz gdy o tym pomysle kolejne przekleństwa cisną mi się na usta, więc skwituje całą wypowiedź jednym zdaniem:

Aster jest, był i zawsze bedzie z tyłu:( :( :(
 

darkheart

New member
Też się niesamowicie wkurzam na Aster za brak Polsat Sport HD! Kupiłem specjalnie na Euro2008 nowy wypasny wielki TV i ogladam taką pikseloze na zwyczajnym polsacie! Można się załamać! Ale ostatnio wyczytałęm że na terenie Warszawy bezpłatnie leci testowo w czerwcu Polsat Sport HD ze zwyczajnej antenteny naziemnej którą każdy ma w domu. Potrzebny jest tylko tuner DVB-T z mpeg-4 AVC (h.264). Koszt takiego zewnętrznego tunera to około 600 zł, taniej do komputera taki tuner bo tylko 160 zł i można wtedy z komputera puścić sygnał. Poważnie zastanawiam się nad tą opcją bo już jutro drugi mecz Polaków. Ewentualnie jeśli w telewizorze ma się slot common interface (CI) to można kupić moduł pozwalający na dekodowanie z mpeg-4 do mpeg-2. (DVB-T mpeg2 ma chyba każdy telewizor). Ale trzeba uważać na taki moduł bo niektóre działają poprawnie z danym modelem telewizora a niektóre nie. Sam do końca nie wiem co zrobie, ale musze mieć jutro Polsat Sport HD! Może ktoś widział gdzieś zewnetrzny tuner za mniej niż 600 zł ?
 

michaelius

New member
Peek napisał:
Witam
Co z tego, że jest 7 kanałów HD skoro cyfrowych jest o 30 mniej niż u innych sieci kablowych

I co z tego ? Do ogladania nadaje sie 15 moze 20 kanalow reszta to 3 ligowa szmira. Zaden z kanalow nie HD nieobecnych w cyfrze nie jest wart zmiany platformy.

-Polsat sport...

To imho jedyny powod dla ktorego mozna myslec o zmianie operatora.

handlowiecupc, ravel i inni, którzy przeniesli się do UPC lub są w nim od poczatku - Wygraliscie, UPC treścią programów w HD i cydrowych przebija Astera pod każdym względem.
Aster jest, był i zawsze bedzie z tyłu:( :( :(

Conajwyzej w ofercie TV bo przez dlugie lata internet w UPC byl beznadziejny w porownaniu z Asterowskim , a przynajmniej ten poza pakietami po 200-300 zeta.

Zreszta teraz i tak za pozno bo dobrze liczac minal juz termin 10 dni na rozwiazanie umowy zawartej na odleglosc.
 

aruh

New member
Peek napisał:
Po długich chwilach rozmyslań nad głupotą działaczy Astera:
-Polsat sport...
-Gdy pytałem się czy będzie Eurosport 2 a oni mówią, że nie bedzie bo juz kiedyś był i były problemy:hmm:

Peek napisał:
Wy oglądacie sobie mecze Euro w HD na Polsat Sport HD wówczas gdy jla ogądam to samo patrząc na pixele, które kaleczą mój telewozor...

darkheart napisał:
Też się niesamowicie wkurzam na Aster za brak Polsat Sport HD! Kupiłem specjalnie na Euro2008 nowy wypasny wielki TV i ogladam taką pikseloze na zwyczajnym polsacie!
A co takiego ciekawego będzie do oglądania w Polsacie Sport za chwilę, jak Mistrzostwa Europy się skończą? Chyba ciagłe powtórki ale te można obejrzeć już teraz na Eurosporcie HD. Kiedyś to chociaż była liga niemiecka i szkocka (mówię o meczach na żywo) a teraz ... ?
O Eurosporcie 2 juz nawet nie wspominam bo co tam można obejrzeć ciekawego ...

Jestem zapalonym fanem piłki nożnej (i sportu) od urodzenia ale żeby aż tak rozpaczać z powodu możliwości oglądania "tylko" w SD to naprawdę jest śmieszne, a te pixele to chyba oglądacie z 20 cm?

Poza tym, ile procent ludzi interesuje sport? A liczba dostepnych kanałów to chyba ma znaczenie tylko dla statystyk, kto je wszystkie ogląda?

Śmieszą mnie też wypowiedzi osób o tym, że oglądają dany kanał tylko dlatego że jest w HD. Nie mam zamiaru wpatrywać się w jakiś nudny program przyrodniczy na Discovery HD czy historyczny na History Channel HD albo reklamówki na Luxe TV HD tylko dla samej jakości obrazu.

Nowe kanały pewnie będą się stopniowo w Aster pojawiać i oferty Aster i UPC będą podobne. Nie mam zamiaru skakać od jednego operatora do drugiego bo akurat w danej chwili jeden oferuje kanał, którego nie ma drugi. Akurat mam możliwość wyboru pomiędzy Aster i UPC ale nie widze powodu do zmiany Astera na UPC.
Nie mniej muszę przyznać, że oferta Aster zawsze była droga ale nigdy nie miałem problemów technicznych ani z Internetem ani z telewizją.
 
Ostatnia edycja:

lbk

New member
Peek napisał:
Najprawdopodobniej jest to mój ostatni post w tym temacie. Po wielu miesiącach wyczekiwania na HD pomimo nadzieji muszę przyznać, że czas przestać się oszukiwac co do Astera.
Brawo Peek... Brawo. Takie to typowo polskie... Od nieuzasadnionego hurra-optymizmu do totalnej załamki. Zupełnie jak z naszą reprezentacją. Najpierw pompujesz balon a jak pęknie to biadolisz nad rozlanym mlekiem. Żal.
Peek napisał:
Co z tego, że kupiłem wysokiej jakości LCD...
Jeżeli najpierw piszesz, że jakość SD masz lepszą niz na motoroli a potem, ze widzisz pikseloze, to masz gówniany telewizor. Ja na motoroli miałem obraz bardzo dobrej jakości.
Peek napisał:
Z bólem i przykrością przyznaję:
handlowiecupc, ravel i inni, którzy przeniesli się do UPC lub są w nim od poczatku - Wygraliscie
I teraz napiszesz, że jednak dekoder Philisa jest lepszy od Kaona? WOW.

Peek napisał:
Aster jest, był i zawsze bedzie z tyłu:( :( :(
Tobie to się chyba nudzi...... i masz chyba za dużo czasu na oglądanie telewizji. Jeżeli jesteś wstanie oglądać 60 czy 70 programów, to gratuluję... a może jednak współczuję. Ja oglądam może z 15 a resztę mam głęboko w d..., Eurosport2 mam też w d..., Polszmate Sport mam w d..., a Euro bez HD też da się obejrzeć... Poza tym Polsat HD lata w powietrzu i wystarczy zwykły druciak aby mieć w HD.

Generalnie, jeżeli postanowiłeś nie siać więcej zamętu i popeliny, to może lepiej.

Jeszcze jedno... może przemyśl opcję przeprowadzki, żeby być w zasięgu UPC ;) Będziesz z przodu i WYGRASZ!!!
 
Ostatnia edycja:

PWK

New member
aruh napisał:
A co takiego ciekawego będzie do oglądania w Polsacie Sport za chwilę, jak Mistrzostwa Europy się skończą? Chyba ciagłe powtórki ale te można obejrzeć już teraz na Eurosporcie HD. Kiedyś to chociaż była liga niemiecka i szkocka (mówię o meczach na żywo) a teraz ... ?
Ale mnie rozbawiłeś. Liga szkocka jest nadal, poza tym najlepsze mecze z portugalskiej, holenderskiej, belgijskiej, włoskiej, rosyjskiej, greckiej i puchar UEFA.

Oprócz tego: F1, większość najlepszych gal boksu zawodowego, sporo siatkówki (reprezentacje, ligi, puchary), koszykówki, piłki ręcznej, tenisa (m.in. Wimbledon). Dodatkowo dużo imprez rangi MŚ i ME, jak choćby MŚ w piłce ręcznej, hokeju na lodzie itd.

Dla kogoś, kto interesuje się czymś więcej niż tylko piłką skopaną (wiadomo - tu żądzi C+), PS i PSE mają zdecydowanie najlepszą ofertę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry