Aster HDTV

hubertc

New member
qura12 napisał:
A jakim cudem chcesz później ten 5.1 wysłać z tv do amplitunera? Jedyna możliwość to podpięcie hdmi do amplitunera ale wtedy chyba musi być z obsługą hdmi 1.3...


Sprawa chyba oczywista - dekoder podłączony poprzez HDMI do amplitunera.
Nie musi być HDMI1.3, DD 5.1 to raczej podstawowy format dźwięku, i był on obsługiwany po HDMI zawsze...
 

Kleszcz25

New member
No i po instalacji: 40-50 minut bez problemów

+ Jakosc HD - bez uwag (tzn. ekstra) - szczególnie EurosportHD

- Jakosc SD - niektóre programy tak samo inne gorzej (TVP) - wie ktoś czemu ?

- największe negatywne zaskoczenie: sygnał cyfrowy jest bardzo przeciętny, delikatne rozmycia, drżenie pasków informacyjnych, na 100% wcześniej tak nie było, na analogu nie ma tego efektu i np: TVN24 wygląda przyjemniej na analogu niż na syg. cyfrowym !!! (postęp ?!)

Już 4 osoby na tym forum o tym wspomninały, jak dla mnie zaskakujące rozczarowanie. Może ktoś wie jak temu zaradzić.

P.S. Okablowanie w bloku nowe (4 lata), na Motoroli sygnał cyfrowy był zawsze nieznacznie ostrzejszy niż na analogu, więc moc chyba była odpowiednia.
 

chill

New member
Kleszcz25 napisał:
P.S. Okablowanie w bloku nowe (4 lata), na Motoroli sygnał cyfrowy był zawsze nieznacznie ostrzejszy niż na analogu, więc moc chyba była odpowiednia.
Podepnij jednocześnie Scart do TV i zmieniając wyjście z HDMI na Scart ujrzysz ostrzejszy obraz na sygnałach SD.

BTW. Niemogę skonfigurować pilota do LCD Panasonica? Komuś z forumowiczów może udała się taka sztuka? Postępuję zgodnie z instrukcją ale rezultatów brak.
 

tucz

Member
mi tez nie udalo sie skonfigurowac pilota, w moim przypadku do plazmy Pioneera.

A z tym scartem dla SD to az wezme i sprawdze :D
 

Nicodem

New member
Kleszcz25 napisał:
- największe negatywne zaskoczenie: sygnał cyfrowy jest bardzo przeciętny, delikatne rozmycia, drżenie pasków informacyjnych, na 100% wcześniej tak nie było, na analogu nie ma tego efektu i np: TVN24 wygląda przyjemniej na analogu niż na syg. cyfrowym !!! (postęp ?!)

Już 4 osoby na tym forum o tym wspomninały, jak dla mnie zaskakujące rozczarowanie. Może ktoś wie jak temu zaradzić.

To jest właśnie porażka. Ktoś pisał o podłączeniu przez scart dla SD i HDMI dla HD ale... wtedy trzeba używać kilku pilotów, a to mnie wkurza. O małżonce nie wspominając...
Dla mnie to totalna porażka i uważam że nadaje się do reklamacji. Jak to może być aby sygnał, bądź co bądź, cyfrowy był gorszy od starego analogowego. Dodam że zmiana na wszelakie tryby TV nic nie daje. Od najniższego bez przeplotu po 1080i.
 

xye5

New member
Nicodem napisał:
To jest właśnie porażka. Ktoś pisał o podłączeniu przez scart dla SD i HDMI dla HD ale... wtedy trzeba używać kilku pilotów, a to mnie wkurza. O małżonce nie wspominając...
Dla mnie to totalna porażka i uważam że nadaje się do reklamacji. Jak to może być aby sygnał, bądź co bądź, cyfrowy był gorszy od starego analogowego. Dodam że zmiana na wszelakie tryby TV nic nie daje. Od najniższego bez przeplotu po 1080i.

w sumie to moze tak jest bo wszystkie ulepszacze w tv nie dzialaja jak sygnal dostaje po HDMI ?

dodatkowo na C+ pixeloza wlasnie straszna ciecie dzwieku na eurosporcie brak foni ale angielska jest i DD 5.1 :)

pozdrawiam
 

ravel

Banned
Kleszcz25 napisał:
- największe negatywne zaskoczenie: sygnał cyfrowy jest bardzo przeciętny, delikatne rozmycia, drżenie pasków informacyjnych, na 100% wcześniej tak nie było, na analogu nie ma tego efektu i np: TVN24 wygląda przyjemniej na analogu niż na syg. cyfrowym !!! (postęp ?!)

Już 4 osoby na tym forum o tym wspomninały, jak dla mnie zaskakujące rozczarowanie. Może ktoś wie jak temu zaradzić.

P.S. Okablowanie w bloku nowe (4 lata), na Motoroli sygnał cyfrowy był zawsze nieznacznie ostrzejszy niż na analogu, więc moc chyba była odpowiednia.
Ale jaja widzę, że macie ten sam problem co ja w UPC na dekoderzeHD. A już miałem rezygnować z UPC i przejść znowu na Aster, bo tak mi się podobał obraz SD na motorolce:mrgreen: . Włąśnie najgorzej obraz rozmyty widać na pasku TVN24. Jutro przychodzą do mnie technicy. Ciekawe co powiedzą;)
Też eksperymentuje z kablem scart bo wynika z tego ,że żródłem problemu jest połączenie z TV kablem HDMI.
 
Ostatnia edycja:

michaelius

New member
Może po prostu dekoder ma gorsze procedury skalowania niż porządne TV użytkowników forum :)

Chociaż imho to pogorszenie widać w zasadzie tylko na TVP1 i TVN24 reszta chyba wygląda tak samo lub lepiej.

Acha u mnie najlepiej się sprawdza 1080i zamiast 720p.
 

raaa

New member
tucz napisał:
Tylko na niektorych filmach da sie zmienic na oryginalny jezyk.
Dzisiaj mialem ciekawa akcje w BOK astera. Pojechalem oddac stary dekoder motoroli, ktory zostawil mi monter, bo podobno trzeba zwracac samemu. Pan w BOK sie zdzwili, bo monterzy powinni odbierac stare dekodery. Po wymianie dekodera motorolki juz nie bylo u mnie na stanie, a znalazlo sie na koncie montera. Wiec jesli komus monter zostawil motorolke to mozecie jej nie zwracac ;) niech monter sie martwi jak ja odzyskac ;)

Odradzam zatrzymywanie dekodera motoroli przy wymianie na hd bo i tak zwindykują gdy sprzet bedzie na koncie klienta. A monterzy sie myla bo to nowosc.
 

PJAST

New member
chill napisał:
BTW. Niemogę skonfigurować pilota do LCD Panasonica? Komuś z forumowiczów może udała się taka sztuka? Postępuję zgodnie z instrukcją ale rezultatów brak.
Zgłaszam ten sam problem z plazmą 42PV80. Naciskam TVKanał+- i nic się nie dzieje. Trzeba naciskać raz po raz tylko "+" lub tylko "-", czy trzymać wciśnięty, czy na przemian "+" i "-" ??????
 

Vodnik

New member
Luxe.TV - Aster zle podaje format?...

Godzine temu monter sobie poszedl. Potem jeden telefon do biura obsługi i po tym nawet miałem już taki zestaw programów jak zamawiałem... :hmm:

Generalnie niezle, chociaz rzeczywiscie SD po HDMI jest do d...
No i paranoja na TVN HD (chociaz to chyba wina TVN'u) - serial leci w 16x9/letterbox i pewnie w SD (czyli z czarnymi pasami gora i dol, ale z logiem stacji przesunietym w dol)- i zamiast rozciagnac to na caly ekran, to jest wysylane jak SD 4:3 czyli z pasami po bokach. Rezultat - przy ustawieniu telewizora na WIDE czarne pasy i po bokach, i gora dol... Durne to - rozumiem przy 4:3, ale przy 16x9 powinni na kanale HD dawac full screen, nawet jak sygnal jest SD.

Ale najdziwniejsze jest LUXE.TV i tu chyba Aster cos spieprzyl - obraz jest HD, ale scisniety w poziomie do 4:3 i z dowalonymi pasami po bokach?!... Wszystko jest jajowate w pionie... Musze przestawiac plazme (Panasonic) na 4:3 Full, zeby rozciagnac to na caly ekran i miec prawidłowe proporcje obrazu... WTF?... :confused:

Pawel
 

packer

New member
No znowu porażka! :confused:
Po wczorajszych problemach z dekoderem, dziś ok. 16.30 montaż wreszcie zakończył się sukcesem. Niestety, HD Astera cieszyłem się tylko przez 3 godziny... Ok. 19.30 nagle wystrzeliły wszystkie korki - nie dało się ich nawet włączyć ("wyskakiwały"), dopóki nie odłączyłem dekodera z gniazdka. Po włączeniu prądu okazało się, że działa wszystko oprócz dekodera HD :???: Na pewno spalił się zasilacz, tyle zdołałem ustalić. Nie mam jak sprawdzić czy urządzenie jest ok. Tak czy inaczej jutro kolejna (już trzecia) wizyta techników Aster.
Słowem, PORAŻKA TOTALNA! Przez chwilę bałem się, że i LCD się sfajczył...

Co do wrażeń z krótkiego użytkowania usługi to:
- jakość HD w porządku, ale tak naprawdę to są tylko 3 kanały do oglądania (Eurosport, Discovery - choć tu głownie powtórki, History Channel). TVN HD niewiele różni się od zwykłego SD, a to Luxe do niczego się nie nadaje
- jakość SD jak dla mnie nie różni się od analoga
- płacenie dodatkowo 43,50 zł na miesiąc za de facto 3 kanały HD to zdecydowanie za drogo. Po fakcie stwierdzam, że dałem się omamić nowinkom technicznym. Chyba nie warto.
 

k_luke

New member
PJAST napisał:
Zgłaszam ten sam problem z plazmą 42PV80. Naciskam TVKanał+- i nic się nie dzieje. Trzeba naciskać raz po raz tylko "+" lub tylko "-", czy trzymać wciśnięty, czy na przemian "+" i "-" ??????
Raz po raz tylko "+" bo jeśli naciskasz na przemian to stoisz w miejscu z częstotliwościami...
 

aruh

New member
Porównałem SD przez SCART i HDMI i tak:
- ogolnie przez SCART obraz SD lepszy niz przez HDMI;
- przez SCART obraz nie drży tam gdzie drży przez HDMI (np. pasek w TVN24)
- kolory przez HDMI są za bardzo nasycone w porównaniu z obrazem przez SCART, tzn. twarze są zbyt nienaturalnie pomarańczowe (ustawienia kontrastu w TV mam ustawione na tryb Normalny).

Teraz juz sam nie wiem czy obraz przez SACRT w Kaon jest taki sam jak w Motoroli. Może ktoś kto bedzie dopiero montował nowy dekoder zrobi bezposrednio porownanie jakosc SD pomiędzy Kaon i Motorolą (przez SCART i HDMI).
Będę więc chyba zmuszony kanaly SD oglądac przez SCART (a mialem już nadzieje na pozbycie sie kabla euro - DVD mam podlaczone przez HDMI) a HD przez HDMI.
 
Ostatnia edycja:

chill

New member
PJAST napisał:
Poddałem się po jakichś 200 wciśnięciach:???:
Z firmami na "P" pilot nie współpracuje ;) No chyba, że posiadaczowi Philipsa ruszy :grin:

aruh napisał:
- ogolnie przez SCART obraz SD lepszy niz przez HDMI;
- przez SCART obraz nie drży tam gdzie drży przez HDMI (np. pasek w TVN24)
jak wszyscy tak samo to widzą to nie możemy się mylić
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Vodnik napisał:
Ale najdziwniejsze jest LUXE.TV i tu chyba Aster cos spieprzyl - obraz jest HD, ale scisniety w poziomie do 4:3 i z dowalonymi pasami po bokach?!... Wszystko jest jajowate w pionie... Musze przestawiac plazme (Panasonic) na 4:3 Full, zeby rozciagnac to na caly ekran i miec prawidłowe proporcje obrazu... WTF?... :confused:

Pawel

Chyba nie umiesz sobie TV ustawić jak Luxe.TV jest w 4:3:hmm:
 

Vodnik

New member
PJAST napisał:
Vodnik - Zmień ustawienia wyświetlania obrazu w dekoderze na panorama. Powinno pomóc

Ustawienie na "panoramiczny" traktowania sygnału 4:3 rzeczywiście poprawia Luxe.tv. Ale głupiego sposobu nadawania w TVN HD programów SD/16x9 to nie zmienia...
 

Vodnik

New member
Peek napisał:
Chyba nie umiesz sobie TV ustawić jak Luxe.TV jest w 4:3:hmm:

Jasne... dzięki za bardzo pomocnego posta... :confused: TV 16x9 to ja miałem kiedy jeszcze w Polsce takich nie było w sklepach i troszkę o ustawianiu aspect ratio wiem. Przy ustawieniu w dekoderze telewizora na HD, TV przełącza się na Wide - i tak być powinno. Ale Luxe.tv jest nadawane przez Aster inaczej niż inne programy HD - inne przy takim ustawieniu TV są full screen przy ustawieniu "pillarbox" w dekoderze a tylko Luxe.tv wymaga "panoramy" żeby być full screen (albo przestawainia aspect ratio w TV na 4:3 Full). Czyli coś jest pop&&rzone.
 
Ostatnia edycja:
Do góry