Aster HDTV

Nicodem

New member
Aster HD wrażenia i problemy z SD

Witam,

od 3 czerwca mam dekoder HD. Instalacja - podobnie jak i u innych forumowiczów - okazała się dość trudna dla montera. No ale to był jego pierwszy montaż. Musiał sporo działać z mocą sygnału bo był poza skalą. Sam download oprogramowania poszedł dość gładko.

Pierwsze wrażenia:
+ możliwość montażu na ścianie
- dekoder bardzo długo się uruchamia po odłączeniu go od prądu
+ TV w HD - jakość idealna, używam trybu 1080i. Normalnie Roland Garros rozwala. Jak tenis mnie i żony nie pociągał w ogóle, to teraz siedzimy i oglądamy z wypiekami na twarzy. Jakość powala!
+ dają dobrej jakości kabel HDMI
- instrukcja do dekodera - zdawkowa, bez informacji o konfiguracji pilota czy np wejściu w Ustawienia Zaawansowane (hasło: 0000)
- jakość reszty programów jest dość kiepska. Paski informacyjne drgają, na czcionkach widać rozmycie.

Po wejściu w ustawienia zaawansowane, diagnostykę sygnału wejściowego mam tak:

Siła sygnału - jedna, dwie kreski powyżej 80 w skali do 100 i podpis 'Poziom sygnału' w przedziale 224-230
Jakość sygnału - na 100, BER: 0.0E-7

ktoś z Was wie może czy wobec tego moje zastrzeżenia do SD mają jakiś sens?

A może używać trybu 720p?

hoborg

New member
Re: Aster HD wrażenia i problemy z SD

Witam,

O tym samym chciałem napisać.
Wczoraj miałem montaż i po krótkiej zabawie stwierdziłem, że podczas używania wysokich rozdzielczości albo widać drgania (do 720) albo obraz jest dziwnie skalowany - nie jest to dublowanie pixeli, ale też nie jest to skalowanie z anti-aliasingiem. Wynika z tego, że SD należałoby oglądać na najniższej rozdziałce, wtedy mamy jakość podobną do Motoroli (chodzi o szczegółowość, a nie szumy itp. których brak). Natomiast HD wygląda super. Najlepiej nadaje chyba LuxeTV (ale po co ten program? ;) ). Film na Canal+ także wyglądał rewelacyjnie.

Gdyby nie jakość SD to byłoby super. Może im się uda poprawić soft do upscalingu i będzie jakaś aktualizacja. Jak na razie pozostaje skakanie pomiędzy 576p i 1080i.

Pozdrawiam

zibil79

Member
Witam,

Dzisiaj mam umówioną wizyte montera, w związku z czym mam jedno pytanie:

1. czy można zrobić tak, że programy HD będą leciały przez HDMI natomiast SD przez scart?

asterix2001

New member
zibil79 napisał:
Witam,

Jak podlaczysz euro pod tv i przelaczysz av-ke w tv to masz wtedy wszystko w SD a jednoczesnie podlaczonym kablem hdmi ogladasz po przelaczeniu w tv na HDMI obraz HD.
jednak gniazda z tylu maja za blisko ulozone HDMI i SCART mogli by odwrocic Euro do gory nogami wtedy nie przeszkadzal by kabel a tak to lekko na siebie nachodza i moze byc problem przy grubszym kablu EURO.

hubertc

New member
xye5 napisał:
po zmianie na coaxiala jest DD 5.1 :)

Czyli chcecie powiedzieć, że te wspaniałe dekodery nie przesyłają dźwięku 5.1 przez HDMI??

Jakieś nieporozumienie...

Kolejna sprawa - wersje językowe na C+. Proszę o potwierdzenie jak to z tym jest - da się je zmieniać czy nie?

Szynszyl

New member
Może trzeba pogrzebać w ustawieniach dekodera? Pewnie ma ustawiony domyślnie output na dwukanałowy, w razie gdyby ktoś nie mial dekodera DD żeby szedł dźwięk ;) Niestety ja jeszcze nie mam, więc nie mogę sprawdzić :(

damon

New member
pierwszew pobieranie softu

ile u Was trwało pierwsze pobieranie softu dla Kaona i po jakim czasie pasek postępu zmienił sie z 0% na choćby 1%? U mnie cos nie pobiera softu :/ i nie wie monter dlaczego :/

xye5

New member
Szynszyl napisał:

ma opcje dzwieku albo dolby albo pcm domyslnie ustawiony jest na dolby
innych opcji nie widze do ustawien cyfrowego dzwieku po hdmi

z tym ze narazie to Discovery HD DD 5.1 Lux DD 5.1
TVN HD DD 2.0 (podobno czesc programow nadaja DD 5.1)

C+ film jak i sport bez DD (moze nie wszystko nadaja w DD )

pozdrawiam

hoborg

New member
damon napisał:

Z 0% na 1% trochę trwało (kilka minut), następnie śmignęło do 97% i stanęło znowu na kilka minut (ok. 5), potem 99% i po 2 minutach było 100%. Cała operacja trwała z 15minut.

asterix2001

New member
damon napisał:
u mnie trwalo to max 15 minut a najdluzej bylo od 97%(do 97 poszlo jakies 3-4 minuty)

xye5

New member
damon napisał:

od 0% do 1% troche stalo potem do 97% w miare szybko i czekanie do 100% w sumie jakies 15 min

najfajniejsze jest to ze monter robil to pierwszy raz i wszystkim byl zaskoczony ;)

a jak pojawil sie obraz to szybko uciekl bo zaczolem zadawac pytania hmmm

pozdrawiam

asterix2001

New member
xye5 napisał:

pozdrawiam

Ja mialem szczescie bo u mnie monter byl jak to mowil jednym z nielicznych ktorzy byli na szkoleniu z tych dekoderow. Choc zaskoczyl go obraz Discovery tej ostrosci:) to troche meczyl sie z sygnalem co skonczylo sie na wezwaniu juz ludzikow z Aster (ciekawe co dzis wykombinuja zeby obraz juz byl bez zaklocen)

chill

New member
michaelius napisał:
I tak dobrze , ze jutro. Podobno teraz zapisy sa juz przyjmowane na lipiec w Warszawie :)
no w końcu się udało, cała operacja trwała maksymalnie 30min :)
nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale przez chwilę był na 17 - National Geographic HD - zarówno monter jak i ja byliśmy w lekkim szoku, niestety trwało to dosłownie pare minut i juz kanał nieaktywny :twisted:
Peek napisał:
PS: Czy jesli forum czyta ktoś z Aster: Jest jakaś szansa na PS HD przed Euro?
monter stwierdził, że rozmowy dalej się toczą i podobno jest taka szansa, ale raczej już po Euro

edit:
aruh napisał:
- Jakosc SD - wydaje mi sie, ze jest trochę gorsza niz na Motoroli (moze to wynika z bezpośredniego porownania z HD).
- Na obrazie kontrolnym na Canal+Sport2 (plansza informacyjna w czasie gdy jest przerwa w nadawaniu) obraz wygląda jakby był nieostry, jakby ruszał się, tzn. efekt taki jakby byly jakies zaklócenia.
właśnie mam takie same spostrzeżenia - programy w SD wyglądały lepiej po Thomson'owskim Scart'cie w Motorolce :???:. Natomiast jeśli chodzi o C+Sport2 to plansza ruszała się i na Motce. Natomiast na Kaonie wydaje mi się, że zaczął drżeć bardziej np. Aster Info.

BTW. Nie mogę się oderwać od meczu Safina-Kuzniecowa na Eurosporcie - choć akurat wielkim fanem tenisa nie jestem :)

Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
hubertc napisał:

Jakieś nieporozumienie...

xye5

New member
qura12 napisał:

kabelek w in apli i out do tv :) 1.3 jak najbardziej ale dzwiek nie idzie cyfrowy

pozdrawiam

chill

New member
asterix2001 napisał:
Nie przesadzaj jest miejsce na wpięcie w tym samym czasie HDMI i nawet dość grubego Scart'a. Zgadzam się, że bardziej drży obraz po HDMI niz Scart'cie - test kanał Aster Info.
Pasek informacyjny na TVN24 jest ostrzejszy po Scart'cie niż HDMI.
Z tego wynika, że Mistrzostwa Europy na Polsacie trzeba będzie oglądać przez kabel Euro :D

tucz

Member
hubertc napisał:

Tylko na niektorych filmach da sie zmienic na oryginalny jezyk.
Dzisiaj mialem ciekawa akcje w BOK astera. Pojechalem oddac stary dekoder motoroli, ktory zostawil mi monter, bo podobno trzeba zwracac samemu. Pan w BOK sie zdzwili, bo monterzy powinni odbierac stare dekodery. Po wymianie dekodera motorolki juz nie bylo u mnie na stanie, a znalazlo sie na koncie montera. Wiec jesli komus monter zostawil motorolke to mozecie jej nie zwracac ;) niech monter sie martwi jak ja odzyskac ;)

Andrew150

New member
Sygnał

Ponawiam pytanie do szczęśliwych użytkowników, gdyż nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi.
Czy dekoder podje sygnał z gniazda HDMI i Euro jednocześnie? Chodzi o to, że telewizor jest podłączony przez HDMI, a nagrywarka przez Euro. Zależy mi na tym żeby nie trzeba było każdorazowo wyciągać kabla HDMI z gniazda w momencie gdy chcę coś nagrać.
Czy mógłby ktoś to sprawdzić? - z góry wielkie dzięki.

chill

New member
Andrew150 napisał:
Spokojnie dekoder podaje sygnał w tym samym czasie zarówno po HDMI do TV i w moim przypadku po Scart do VCR. Nie ma najmniejszej potrzeby "żonglerki" kablami. ;)

Do góry