Aster HDTV

k_luke

New member
packer napisał:
...
Być może, podkreślam BYĆ MOŻE, urządzenie Kaon'a jest fizycznie przystosowane do obsługi PVR i VOD (i ma obsługę wewnętrznego HDD). I być może, jeżeli Aster wprowadzi kiedyś (w odległej przyszłości :p) te usługi, to wymiana dekodera nie będzie konieczna - odwiedzi nas wówczas monter, do środka obudowy włoży HDD, wrzuci nowy soft przez USB i voila! PVR i VOD już jest!
Też mi się to wydaje możliwe... a co do tego żartu HDD przez USB - w przypadku Kaona to nie dokońca taki żart bo produkują oni kilka modeli odbiorników HDD Ready / PVR Ready do których można podłączyć zewnętrzny dysk... lecz w przypadku kablówek wydaje mi się to mniej prawdopodobne.
 

lapizapi

New member
k_luke napisał:
Co do wątku pobocznego - mam 3 znajomych, którzy korzystali z UPC i przeszli do Aster. Każdy z nich miał "cyrki" z internetem - częste resety, brak internetu przez kilkadziesiąt minut do kilku godzin... Jednemu w ciągu rocznej umowy padły 2 modemy... kolejnemu sfajczył się ten starszy dekoder do telewizji.
Mi w aster przez rok zepsuły się 4 modemy do internetu i 2 do telewizji w drugim mieszkaniu gdzie mam UPC od paru lat jest ten sam modem i ale działa
 

packer

New member
k_luke napisał:
Też mi się to wydaje możliwe... a co do tego żartu HDD przez USB - w przypadku Kaona to nie dokońca taki żart bo produkują oni kilka modeli odbiorników HDD Ready / PVR Ready do których można podłączyć zewnętrzny dysk... lecz w przypadku kablówek wydaje mi się to mniej prawdopodobne.

Jak dostaniemy wreszcie ten sprzęt w swoje łapki to się okaże co to za model i co rzeczywiście potrafi...
A potem tylko czekać na jakiś shackowany soft :cool:
 

k_luke

New member
packer napisał:
A potem tylko czekać na jakiś shackowany soft :cool:
Może lepiej już takich informacji nie podawać - bo np. ktoś uwierzy, że po shackowaniu będzie miał kanały premium za darmo;) już na którymś forum czytałem takie pomysły odnośnie dekodera Motoroli... jest to niemożliwe z różnych względów, m.in. dlatego że odbiornik łączy się zwrotną z dostawcą (można zaobserwować logi w menu serwisowym) i łatwo byłoby im wyłapać...
 

qura12

Member
Bez reklam
Hahahah a ja będę miał HD dzisiaj xD Właśnie zadzwoniła do mnie pani z infolinii że ok. 17:00 może przyjść monter i założyć mi nowy dekoder :D Chyba będę pierwszy a wieczorem opisze wam wszystko dokładnie ;]
 

damon

New member
qura12 napisał:
Hahahah a ja będę miał HD dzisiaj xD Właśnie zadzwoniła do mnie pani z infolinii że ok. 17:00 może przyjść monter i założyć mi nowy dekoder :D Chyba będę pierwszy a wieczorem opisze wam wszystko dokładnie ;]


A w jakim mieście? Ja dzis podpisałem papierki na HD ale montaż dopiero (niestety) od 5 czerwca... Pan mnie pocieszył, będę pierwszym w mieście ale co mi po tym jak dopiero 5 czerwca.... :???:
 

packer

New member
k_luke napisał:
Może lepiej już takich informacji nie podawać - bo np. ktoś uwierzy, że po shackowaniu będzie miał kanały premium za darmo;) już na którymś forum czytałem takie pomysły odnośnie dekodera Motoroli... jest to niemożliwe z różnych względów, m.in. dlatego że odbiornik łączy się zwrotną z dostawcą (można zaobserwować logi w menu serwisowym) i łatwo byłoby im wyłapać...

Fakt, po chłodnym przyjęciu żartu USB HDD, lepiej nie ryzykować :p

@qura12 - w napięciu czekamy na pierwsze wrażenia.
 

qura12

Member
Bez reklam
damon napisał:
A w jakim mieście? Ja dzis podpisałem papierki na HD ale montaż dopiero (niestety) od 5 czerwca... Pan mnie pocieszył, będę pierwszym w mieście ale co mi po tym jak dopiero 5 czerwca.... :???:
W Nowej Soli (oddział zielonogórski) ;] A w sumie to ja nic nie zamawiałem, tylko wcześniej dzwoniłem na infolinie i pani zapisała mój adres a teraz zadzwoniła i że jak chcem to może dzisiaj przyjść monter i mi założyć dekoder
 

zibil79

Member
qura12 napisał:
Hahahah a ja będę miał HD dzisiaj xD Właśnie zadzwoniła do mnie pani z infolinii że ok. 17:00 może przyjść monter i założyć mi nowy dekoder :D Chyba będę pierwszy a wieczorem opisze wam wszystko dokładnie ;]


No to czekamy wszyscy z niecierpliwością, tylko opisz nam te wrażenia obiektywnie.
 

damon

New member
qura12 napisał:
W Nowej Soli (oddział zielonogórski) ;] A w sumie to ja nic nie zamawiałem, tylko wcześniej dzwoniłem na infolinie i pani zapisała mój adres a teraz zadzwoniła i że jak chcem to może dzisiaj przyjść monter i mi założyć dekoder


No to kolego jak Ci założą to dawaj cynk... Ja w ZG i troche tego nie rozumiem :) Jeśli faktycznie jest jak piszesz, ze dzis bedziesz mial HD to daj znac
 

Peek

New member
Bez reklam
Tak jest, wszyscy czekamy na recenzje. Mnie sosbiście interesuje:
-Jakość HD
-Jakość SD
-Dźwięk
-Jak dekoder sie prezentuje, jak pilot lezy w dłoni itd.
-Czy w dekoderze siedzi karta?

PS: Ja 2 czerwca (Warszawa)

Ale ten dekoder To musi naprawde niezły sprzęt być, bo 800zł za zniszczenie to taka chyba jest jego wartość a za 1000 mozna kupić już Humaxa HDCI 2000, więc chyba wyciągneli wnioski ze słabych motoroli, na które liczba skarg pewnie już dawno przekroczyła miliard;)

Dla porównania z UPC, której zapłata za zniszczenie PVR HD jest 1000zł a wartość samego dysku to pewnie ok. 400zł, czyli prosty rachunek 1000-400= 600, więc idąc tym tokiem myslenia wartość dekodera Astera to 800zł a UPC bez dysku 600zł, więc teoretycznie dekodery Astera powinny być lepsze
 
Ostatnia edycja:

k_luke

New member
Peek napisał:
...
Ale ten dekoder To musi naprawde niezły sprzęt być, bo 800zł za zniszczenie to taka chyba jest jego wartość a za 1000 mozna kupić już Humaxa HDCI 2000, więc chyba wyciągneli wnioski ze słabych motoroli, na które liczba skarg pewnie już dawno przekroczyła miliard;)

Dla porównania z UPC, której zapłata za zniszczenie PVR HD jest 1000zł a wartość samego dysku to pewnie ok. 400zł, czyli prosty rachunek 1000-400= 600, więc idąc tym tokiem myslenia wartość dekodera Astera to 800zł a UPC bez dysku 600zł, więc teoretycznie dekodery Astera powinny być lepsze
Wiesz za zniszczenie modemu Motoroli też sa duże kwoty, a swego czasu na Allegro można było dostać nowe za ok. 100zł...

Wracając do tematu kanałów Polsatu mam podejrzenia, że coś się mogło zmienić... Istnieje pewien sposób na podejrzenie kanałów wklepanych do dekodera Motoroli - i doszukałem się na liście kilku nowych kanałów dotychczas niedostępnych w pakiecie BasicPlus... są to:
-CNN
-FashionTV
-National Geographic
-Polsat Sport
-Polsat Sport Extra
-Polsat Zdrowie i Uroda
-Superstacja
-Viasat Explorer
-Zone Reality
Początkowo myślałem, że znalazłem listę nazw kanałów, które są lub były kiedyś dostępne lecz przeczy temu obecność np. Polsatu Sport Extra. Ciekaw jestem czy siedzi na forum ktoś z Aster, kto mógłby potwierdzić/zaprzeczyć...
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
Peek napisał:
Dla porównania z UPC, której zapłata za zniszczenie PVR HD jest 1000zł a wartość samego dysku to pewnie ok. 400zł, czyli prosty rachunek 1000-400= 600, więc idąc tym tokiem myslenia wartość dekodera Astera to 800zł a UPC bez dysku 600zł, więc teoretycznie dekodery Astera powinny być lepsze


ja bym Ci jeszcze proponował policzyć liczbę ptactwa, która przelatuje nad siedzibami w/w firm. Zapewne okaże się, że siedzibę UPC omijają z daleka, a to o czymś niewątpliwie świadczy.....
 

qura12

Member
Bez reklam
no i lipa... przyszła tylko pani z Astera i powiedziała że monter na dzisiaj sie nie wyrobi... Jutro ma zadzwonić i umówić się na inny dzień... ;[ Podpisałem już umowę i w sumie jednego nie zrozumiałem... Czy ta opłata za dostęp(15zł) jest oprócz tych 10(w moim przypadku 3) za dostęp do cyfrówki czy zamiast tego... Z tego co jest na umowie wynika że zamiast ale pani powiedziała tak jak by to było dodatkowo... A i dostałem jeszcze promocje na rok na BasicPlus za 1,07 :D
 

Peek

New member
Bez reklam
k_luke napisał:
Wracając do tematu kanałów Polsatu mam podejrzenia, że coś się mogło zmienić... Istnieje pewien sposób na podejrzenie kanałów wklepanych do dekodera Motoroli - i doszukałem się na liście kilku nowych kanałów dotychczas niedostępnych w pakiecie BasicPlus

Ale jak to znalazłeś? Myśle, że gdyby kanały te były wklepane do Motoroli to chyba były by dostępne. Fajnie by było gdyby znalazły sie one w ofercie Astera.
 

k_luke

New member
Peek napisał:
Ale jak to znalazłeś? Myśle, że gdyby kanały te były wklepane do Motoroli to chyba były by dostępne. Fajnie by było gdyby znalazły sie one w ofercie Astera.
W takich odbiornikach istnieje coś takiego jak menu serwisowe... a w nim są różne tabele - m.in. tabela nazw kanałów. Sam nie podam jak wejść do tego menu - jak chcesz można znaleźć w necie. Ja oczywiście nic poza przejrzeniem nie zmieniałem - nie chcę ryzykować, może nawet się nie da nic zmienić... I nie wiem czy ta tabela ma coś wspólnego z przyszłymi kanałami - może ktoś o większej wiedzy będzie się mógł wypowiedzieć...
 

Slasen

New member
Mam pytanie do tych, którzy już podpisali umowę z Aster na instalację dekodera HD - jakie są możliwości odstąpienia od umowy, np. jeżeli nie będzie się zadowolonym z jakości obrazu albo dźwięku ?
 

qura12

Member
Bez reklam
No chyba nie możesz odstąpić od umowy nie płacąc żadnej kary... Podpisujesz umowę na 12 miesięcy i tyle musisz mieć...
 

zibil79

Member
Slasen napisał:
Mam pytanie do tych, którzy już podpisali umowę z Aster na instalację dekodera HD - jakie są możliwości odstąpienia od umowy, np. jeżeli nie będzie się zadowolonym z jakości obrazu albo dźwięku ?

Ja zrobie tak, że jak przyjdą mi zainstalować ten dekoder to najpierw zobacze, czy wszystko jest ok (bo wiadomo jak było z "n" - po HDMI dużo telewizorów nie współpracowało z dekoderem - a jak wiadomo dekodery Astera mają działąc tylko po tym złączu, component ma być zablokowany) to wtedy podpisze umowe.

Jutro wybieram się do biura wytargować jakiś upust to się dowiem jak jest w przypadku nie zadowolenia z usługi.
 
Do góry