Aster HDTV

lapizapi

New member
Ja jednak różnicę widzę i wydaje mi się ze sygnał satelitarny jest lepszy z punktu technicznego pogoda wcale nie przeszkadza w odbiorze a sygnał nie idzie kilometrami kabli marnej jakości jak to jest w przypadku aster.
 

mosca

New member
Sygnał po kablu nigdy nie będzie tak dobry jak odbierany z anteny z satelitarnej. Zresztą mam porównanie - posiadam w domu N Telewizję + Aster. Żaden kanał w Aster nie wygląda lepiej od tego nadawanego przez N. Oczywiście po HDMI obraz musi być lepszy ale nawet puszczony po Scart jest bardziej wyrazisty.
Zresztą z logicznego punktu widzenia Aster też odbiera kanały przez satelitę a pożniej po prostu wzmacnia sygnał by móc przekazac go swoim odbiorcom - taki sygnał siłą rzeczy musi być gorszej jakości.
 

tdj

New member
hm imho na obecna chwile porownywanie N-ki do Aster ( nawet cyfrowego ) nie ma sensu, z tego co wiem to narazie dekodery Aster nie maja nawet wyjscia hdmi, wiec jaki to sygnal cyfrowy?
Moje pytanie bardziej dotyczylo niedalekiej przyszlosci :) Moze ktos juz widzial prawdziwa tv cyfrowa po kablu ( np. Spray, UPC ) i chociazby Nke i moze porownac, np. jak wyglada szybkosc przelaczania kanalow, jaka jest jakosc itd?

Czy z prowadzeniem nowego dekodera w Aster zmienia sie standard przesylania innych kanalow ( nie HD ) ?
 

Peek

New member
Bez reklam
Z nką to sprawa jest jeszcze inna bo dekodery Nki posiadają interpolację kanałów cyfrowych do 720p lub 1080i, więc porównaie sygnałów z Nką nie ma sensu bo w tej chwili ona zawsze wygrywa. Jeśli chodzi np. o Polsat cyfrowy albo cyfre+ (cały czas mam na myśli kanały cyfrowe) to obraz weług mnie jest taki sam. Tak jak problemów w czasie pogody teoretycznie z antena nie powinno być to obraz z anteny rozprowadzanej do mieszkań po wzmacnianych specjalnych kablach też nie traci na jakości. W kanałach cyfrowych ja różnicy nie widze, W HD nie wiem bo bedzie jutro, ale powinno być tak jak na Nce jakościowo bo też pójdzie po HDMI.

Ja mieszkam w Warszawie i musze przyznać, że u kolegi po satelicie są zakłocenia i choć małe to kłuje to w oczy, a w kablówce nic takiego nie ma i jak dołozyc do tego jeszcze dekoder HD po HDMI to bedzie malina.
 
Ostatnia edycja:

mosca

New member
Ale co z tego, że istnieje możliwość skalowania w Nbox do 720p i 1080i skoro do testów mogę wziąć 576p czyli normalne SD. Poza tym tak jak mówiłem wcześniej Nboxa nie trzeba podłączać HDMI - można to zrobić za pomocą cabla Scart.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ale mimo wszystko to jest całkiem inna klasa dekodera podejrzewam, że ta motorola była z poczatków DVB czyli jakiś 95 rok a Nbox to nowy dekoder tam praktycznie lepsze jest WSZYSTKO i się sie przekłada na obraz.
 

mosca

New member
Ale co z tego, że istnieje możliwość skalowania w Nbox do 720p i 1080i skoro do testów mogę wziąć 576p czyli normalne SD. Poza tym tak jak mówiłem wcześniej Nboxa nie trzeba podłączać HDMI - można to zrobić za pomocą cabla Scart.

PS. Właśnie puścili na "N" Eurosport HD - Turniej Tenisa Roland Garros. Muszę przyznać, że tutaj obraz HD wygląda wyśmienicie.
 

Peek

New member
Bez reklam
No to juz ostrze zęby bo w Asterze jutro też ma być.

A czy na Eurosporcie HD w HD jest wszystko czy tylko wybrane programy?
 
Ostatnia edycja:

tucz

Member
zarowno w sieciach kablowych jak i platformach satelitarnych wplyw na jakosc obrazu ma moc sygnalu. Przy czym przy satelicie latwiej jest uzyskac wieksza moc sygnalu, a z kolei przy kablowce jest to parametr od nas niezalezny - dostajemy jakas moc i nic z nia nie zrobimy. Mozna co prawda stosowac roznego rodzaju wzmacniacze, ale wiadomo, ze to powoduje strate jakosci sygnalu.
Zobaczymy jak moc sygnalu bedzie wplywala na jakosc obrazu HD.
Poza tym Panowie klocicie sie o jakosc obrazu, a to sa detale dostrzegalne z odleglosci do 1m, a chyba nie ogladacie tv z takiej odleglosci?? :hmm:
 

munkey

New member
News z dzisiaj z infolinii: najprawdopodobniej nie wyrobią się z ofertą do końca maja, a już na pewno nie będzie oferty od jutra. Wstępnie pani powiedziała, że nic więcej poza tym co w ulotce nie może powiedzieć i że zaprasza w czerwcu :| Co do polsatu sport to potwierdziła plotkę, że najprawdopodobniej wróci do oferty po Euro - niewykluczone że razem z PS extra i HD... brak mi słów...
 

PWK

New member
Dostałem fakturę z Aster a z nią list, w którym m.in.:

----------
Programy HD oferowane będą w kilku opcjach do wyboru:
- pakiet HDPack (TVN HD, Discovery HD, History Channel HD)
- Discovery HD (a la carte)
- CANAL+ HD (C+ Sport HD oraz C+ Film HD) - rozszerzenie pakietu C+
- HBO HD - rozszerzenie pakietu HBO
Oferta kanałów HD będzie rozwijana. Szczegóły dostępne już wkrótce.
----------

PS. Co to jest "Discovery HD (a la carte)"?
 

Peek

New member
Bez reklam
A mi się wydaje, że to znaczy, że jak nie chcesz Eurosportu, History channel i TVNu to możesz sobie wziąć tylko Discovery.
 

tucz

Member
handlowiecupc napisał:
Wspaniale ! Mieli ruszyć 16.05 ale przełożyli start na dzisiaj. Nie moge się doczekać... Może jednak o 23:59 będzie jakaś wzmianka, że ruszyli. Ciekawe co sprawia takie kłopoty ? A może to tylko gra na zwłokę by nie zamawiać UPC ? A od dziś UPC ma jeszcze lepszą ofertę...
Pozdrowienia dla naiwnych.

A moze UPC zamontuje w moim bloku swoje okablowanie, zebym mogl zamowic ich oferte?? :hmm:
 

packer

New member
tucz napisał:
A moze UPC zamontuje w moim bloku swoje okablowanie, zebym mogl zamowic ich oferte?? :hmm:

Dokładnie! :roll:
UPC jest super piękne i w ogóle, ale większość z tu obecnych jest zainteresowanych HD w Aster tylko dlatego, że nie ma żadnej alternatywy...
Na moim osiedlu (zresztą w całej okolicy Włochy/Ursus) jest tylko Aster. Położenie mieszkania wyklucza montaż N-ki, więc zostaje nieszczęsny Aster albo... Videostrada TP :p

Tak więc moim skromnym zdaniem wstawki w tym wątku, że UPC/Vectra/MM/cokolwiek innego jest lepsze - możemy sobie darować.
 
Do góry