Aster HDTV

mosca

New member
tucz napisał:
@mosca

walkowalismy juz to wiele razy: Aster nie jest konkurencja dla PC. Wiec udostepnienie kanalow dla Astera to nie jest zaden strzal w kolano, a jedynie dodatkowy zysk.
Konkurencja jest N i Cyfra, w ktorych raczej PS sie nie znajdzie, ale zauwaz ze PS wystepuje w ofercie tv kablowych. Rozumujac Twoim sposobem to w ofertach tv kablowych nie powinno byc C+, C+Film, C+Sport, C+Sport2, C+FilmHD, C+SportHD. A czy tak jest? NIE i NIE bedzie

Tu nie chodzi o konkurencję. Polsat Sport HD dopiero rozpoczyna nadawać i ma być koniem pociągowym oferty HD Cyfrowego Polsatu. Wyprzedawanie flagowego kanału kablówkom na tym etapie byłoby dużym błędem. Zresztą jak sam widzisz Nsportu Hd nie znadziesz w żadnej kablówce. Ciekawe czemu? Pewnie dla ciebie odpowiedź jest prosta - w ITI pracują sami idioci.
A co do Multipakietu Canal + to jak go można porównywać do kanału Nsport czy Polsat Sport. Ten pakiet jest klasą samą dla siebie i może być sprzedawany na odpowiednio wysokim poziomie bo zawsze znajdzie swoich odbiorców. Ciekawe czy zapłaciłbyś 40 zł za szmatławy Polsat Sport HD + Polsat Sport Extra. Bo ja na pewno nie.
 

4pac

New member
michaelius napisał:
Ciekawe gdzie teraz sa ci wszyscy krzykacze , co mowili , ze 19 meczy w otwartym Polsacie to myslenie zyczeniowe i bujda na resorach dajac sie oglupic marketingowi Polsatu :D
A TY może byłeś tego taki pewien że pokażą większość meczy?
Minister sportu też dał sie nabrać. W ostatnich dniach Polsat widząć że nie dojdzie do porozmienia z TVP - postanowił zbić kase sam na reklamach...
I bardzo dobrze. Nie potrzebuje ani PS Extra ani Aster żeby mieć ME u siebie w domu..
 

Peek

New member
Bez reklam
mosca napisał:
Zresztą jak sam widzisz Nsportu Hd nie znadziesz w żadnej kablówce. Ciekawe czemu? Pewnie dla ciebie odpowiedź jest prosta - w ITI pracują sami idioci.
Nie, nie dlatego tylko dlatego, że od stworzenia N żadna kablówka oprócz multimedii nie obsługiwała HD. Jestem pewny ze Nsport w najblizszych miesiacach pojawi sie w kablówkach. Przykład masz z Polsatem Sport, Extra i ze sportowymi C+. Kablówki a sieci satelitarne nie konkurują, bo klienci kablówek czesto nawet nie myślą by wywiesić talerz.

A Nsport to kanał podobno bardzo dobry trzymajacy wysoki poziom. sam nie widziałem, więc nie wiem, ale jest to ciekawy program chociażby ze wzgledu na sama Lige Mistrzów w HD
 
Ostatnia edycja:

mosca

New member
Akurat to, że NSport jest w HD wcale nie znaczy, że nie może być wyświetlany w 576P i równie dobrze mógł się pojawić w kablówkach rok temu. Ale tak się nie stało.
Tak żebyśmy się dobrze zrozumieli mnie nie chodzi o to, że Polsat Sport HD nigdy się nie pojawi w kablówkach. Pewnie zostanie wprowadzony ale moim zdaniem nie od razu tylko po pewnym czasie. Wprowadzenie pakietu Polsat Sport HD + Polsat Sport + Polsat Sport Extra przed Euro 2008 (o ile Polsat będzie chętny) mogłoby być bardzo kosztowne dla Aster. Natomiast po Euro pozycja negocjacyjna byłby zdecydowanie lepsza.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Tymczasem w sąsiednim temacie jeden gość pisze, że jest HD w Vectrze. nie wiem czy to prawda, ale kanałów jest 8 i jest wśród nich PS HD.
 

Peek

New member
Bez reklam
A więc jest nadzieja!!!

Ale jedno trzeba przyznać, oprócz NG zamiast Discovery to Vectra sportowo w HD wymiata C+ Sport HD, Eurosport HD a do tego PS HD, który jest mega rodzynkiem.
 
Ostatnia edycja:

tucz

Member
mosca napisał:
Tu nie chodzi o konkurencję. Polsat Sport HD dopiero rozpoczyna nadawać i ma być koniem pociągowym oferty HD Cyfrowego Polsatu. Wyprzedawanie flagowego kanału kablówkom na tym etapie byłoby dużym błędem. Zresztą jak sam widzisz Nsportu Hd nie znadziesz w żadnej kablówce. Ciekawe czemu? Pewnie dla ciebie odpowiedź jest prosta - w ITI pracują sami idioci.

Nie, nie uwazam, zeby w ITI pracowali idioci, wrecz przeciwnie.
Jak sie maja Twoje argumenty do tego, ze PS HD znalazl sie w ofercie Vectry? Moze jednak przekonasz sie do twierdzenia, ze nie ma konkurencji miedzy kablowkami a platformami satelitarnymi??
Na pewno zgodze sie z Toba co do tego, ze teraz PS moze wolac wieksza kase od kablowek niz po ME. To jest oczywiste.
 

PWK

New member
tucz napisał:
Na pewno zgodze sie z Toba co do tego, ze teraz PS moze wolac wieksza kase od kablowek niz po ME. To jest oczywiste.

Polsat strzelił sobie samobója pozwalając wyjść informacji o dostępności ME w otwartym kanale. Dekodery PC już nie będą tak schodzić, kablówki też są w lepszej sytuacji - nie będziemy przepłacać, skoro klient i tak będzie miał możliwość obejrzenia ME. Teraz jest większa szansa, że się dogadają z Aster, nawet na HD, bo wiadomo, że kanał poszedłby do większej ilości gniazdek niż po mistrzostwach.
 

lapizapi

New member
Zejdźcie na ziemie przecież w aster nie będzie takich kanałów oni mają problem z załatwieniem analogowego polsatu
 

peter81

New member
Szkoda, że u mnie nie ma Vectry. Gdybym miał taką ofertę HD jak oni, to bym nie rezygnował z kablówki... :(

Ale ciekawe jest to, że na stronie Astera wciąż nie ma żadnego info o HD.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja się nie zgodze z lapizapi,
A czym się różni Aster od Vectry? Czy Vectra to jakiś super operator znany z tego, ze ma o wiele lepsze programy od Astera?

Jeśli chodzi o HD o oferta właściwie różni się History channelem którego w vectrze nie ma, bo na infolinii mówili ze luxe na 100% a eurosport bedzie jak zacznie nadawać i Discovery zamiast słabego NG. Bo TVn jest i tu i tu. Wszystko by było super gdyby udało im się załatwić PS HD tak jak vectrze, bo przypominam, że Vectry nie ma chyba w warszawie a to w warszawie wywiesza sie najmniej anten i trzeba komuś ten PS HD dać a z tego co mi wiadomo Aster ciagle negocjuje.

Poza tym Polsat pokazuje teraz już 27 na 31 meczy w otwartym paśmie więc muszą to sprzedać bo inaczej nie bedzie im sie opłacać
 
Ostatnia edycja:

mosca

New member
No dobra tym razem ja zadzwoniłem na infolinię i oprócz tego, że może się coś wyjaśni po długim weekendzie dowiedziałem się jeszcze, że podobno w ofercie ma się pojawić Nsport HD !!!. Z kanałów sportowych będzie również Eurosport HD - niestety na temat Polsatu Sport HD nic nie wiedzą.
 

tucz

Member
lapizapi napisał:
Zejdźcie na ziemie przecież w aster nie będzie takich kanałów oni mają problem z załatwieniem analogowego polsatu

Zabawny jestes. Jaki problem z polsatem analogowym? O czym Ty mowisz? Przeciez maja go w ofercie.
 

qura12

Member
Bez reklam
Dzwoniłem przed chwilą na infolinie i pani powiedziała że na pewno będzie TVN HD Discovery HD, C+ film i sport HD. Co do Eurosportu jak na dzisiaj nie może powiedzieć że będzie na 100% ale toczą się jeszcze rozmowy. Co do innych kanałów jak narazie to także nic pewnego ale w ofercie ma być od 6 do 10 kanałów więc oznacza to że na pewno są prowadzone rozmowy w sprawie nSportu, Filmboxa i innych które były wymieniane w tym temacie. Wprowadzenia oferty HD należy spodziewać się na przełomie maja i czerwca, powiedziała ze mam zadzwonić w ostatnim tygodniu maja to będą mieli już dokładne informacje na temat oferty. Jeżeli chodzi o PS to jak narazie nie będzie.

Ps. Kobieta wyglądała na dobrze zorientowaną, nic nie kręciła tylko mówiła to co jak na dzień dzisiejszy na 100% wiadomo.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
No jakby dali Nsport i Eurosport to już PS HD nie musieli by dawać:)

Super by było gdyby był Nsport bo wszystkie mecze LM a do tego zawsze 1 w HD.

Jak dla mnie zestawik C+Sport, Eurosport i Nsport lub PS HD całkowicie mnie zadowala (chociaż chciałoby się Euro 2008 w HD).

Tu macie:
http://media2.pl/media/36521-eurosport-hd-w-polsce.html
Jednak Eurosport HD bedzie w Asterze!!!:) :) :)

A tutaj:
http://media2.pl/media/36536-multimedia-polska-testuje-polsat-sport-hd.html
Multimedia również z PS HD

PS: Ciekawe co ze sportem bo po konkurencji wygląda że C+ Sport HD i Eurosport HD nie wystarczą:)

Dzwoniłem do BOK i niestety mi powiedzieli, że żadne rozmowy na temat Nsportu nie mają miejsca mam nadzieje ze sie mylą.
 
Ostatnia edycja:

tucz

Member
No to co raz lepiej to wyglada. Nie dosc, ze bedzie Eurosport HD to rowniez co raz blizej wydaje sie byc uruchomienie PS HD - wczoraj vectra, dzisiaj MM, a na horyzoncie UPC, wiec mysle, ze Aster bedzie w tej sytuacji robil wszystko, zeby nie byc gorszym.
 

Peek

New member
Bez reklam
Właśnie bo skoro na podstawie wczesniejszych linków polsat pokaze 27 z 31 meczów to i tak musi sprzedać swoje kanały bo to jest dla nich biznes!!!

Wszystkie wieksze sieci kablowe już maja PS HD (Oprocz UPC, ale tam rzekomo ma być) wiec chyba trafi on i do Astera.

Co do Nsportu to w BOK mówili mi ze nie prowadza takich rozmów ale byłby baaaaaaaaardzo mile widizany.
 
Do góry