Aster czy UPC?

ArtiW

New member
W związku z chęcią uruchomienia programów HD stoję przed wyborem jednej z dwóch kablówek: Aster (posiadam) lub UPC (jest w bloku ich okablowanie).

Chciałbym znać wasze zdanie, która z tych firm ma:
a) lepszy sygnał HD i SD
b) lepszą ofertę. To oczywiście mogę porównać sam i też to zrobię, ale jeśli możecie, to napiszcie cokolwiek
c) lepsze ceny. Słyszałem, że Aster jest dużo droższy
d) lepszy dekoder

Naturalnym wyborem byłby Aster.
Jednak jeśli nie, to czy podpisanie umowy z UPC wiazałoby się z wymianą kabli?

PS.
Podobne krótkie pytanie zadałem w temacie Astera, ale chyba należy je zadać w osobnym wątku.
 

ArtiW

New member
Tak, to wiem, ale... dość dyskusyjnym są dwa aspekty:
1. Czy będzie zrobiony rebranding? Dywersyfikacja jest dobrym pomysłem (chociażby ze względu na ustawę o monopolu czy utrzymanie wyzszych cen w Asterze)
2. Jeśli będzie to jedna firma, to czy oferta będzie zunifikowana. Mam na myśli to, czy będąc abonentem Aster obniżą mi cenę do poziomu UPC lub czy rozszerzą ofertę za tą samą cene? Wątpię...

Zatem pytanie (na dzień dzisiejszy) nadal pozostaje: która sieć wybrać?
 

ArtiW

New member
Zacząłem robić rozeznanie.
Z tego co widzę na stronach oraz z uzyskanych informacji to UPC:
a) ma znacznie bogatszą ofertę niż Aster (zarówno SD, jak i HD). Cena wydaje się jednak wieksza w UPC. UPC: 101 + 21 za HD (14 kanałów) = 122. Aster: 80 razem z pakietem HD (6 kanałów)
b) ma dekodery, które mają wieksze dyski do nagrywania (tak powiedział pan na infolinii). Myślę, że to niewielki argument i trudny dla mnie do zweryfikowania
c) uruchamia VOD natychmiast, a nie po 24h jak jest w Asterze

Z informacji na forum wynika jednak, że Aster ma:
a) znacznie lepszy sygnał HD i chyba też SD
b) ma lepszy dekoder (wygląd i niezawodność)
c) więcej niezadowolonych, narzekających abonentów niż UPC (może to tylko moja subiektywna ocena)

Zachęcam do wypowiedzi. Chciałbym znać kilka waszych argumentów i jednocześnie nie podejmować decyzji nie wiadomo jak długo...
 
Ostatnia edycja:

blurejs

New member
Na razie trzeba poczekać. Ja bym o wiele chętniej wziął UPC, Aster jest drogi, ma słabej jakości kanały HD, słabą ofertę VoD i badziewne dekodery. Ale nie wiadomo czy UCP zdecyduje się na rebranding Astera. Za jakieś pół roku się wyjaśni.
 

mataman

New member
Bez reklam
Dekoder astera jest baznadziejny, wymieniali mi go trzy razy bo sie wieszal. Ceny tez są dużo wyższe. Jakość kanałów HD i SD raczej jest podobna. Zdecydowanie bralbym UPC.
 

marioking

Member
Nie masz warunkow na "n-ke"? Kablowki nie umywaja sie do tej oferty. Za 48 zeta masz nie dosc ze wiecej kanalow hd(~16-17 w przeciagu paru miesiecy). Na dodatek dobrego pvr bez laski(jak w upc czy aster), gdzie za ta przyjemnosc licza lekko po 20zl/miesiac. W n wystarczy jednorazowa aktywacja(48zl). Sam mam aster i pod katem tv cyfrowej po zorientowaniu sie w ofertach(nawet upc) uwazam ze to jakas kpina. Moze pare zwyklych kanalow w kablowce byloby wiecej, ale przy tym co jest i tak ciezko bedzie znalezc czas na ogladanie wszystkiego.

Ps. Uwzgledniajac ze jestes u konkurencji jakby nie bylo na infolini n zdaje moglbys wynegocjopwac mini fulla za 68zl z 19hd w tym pelen pakiet hbo. Jak dla mnie zadna oferta kablowa do tego sie nie umywa w tej cenie.
 
Ostatnia edycja:

ArtiW

New member
Status jest taki, że wziąłem Aster.
Nie jestem na 100% przekonany czy to dobry wybór. Czas (2 lata) pokażą.
Cena wysoka? Nie jest chyba najwyższa. 80 PLN za Basic Plus + HDPack + PVR.
Zgadzam się, HDPack jest bardzo małym "packiem". Tylko 6 kanałów. I pewnie rozwój będzie wstrzymany dopóki UPC nie przejmie ostatecznie Astera.
W UPC cena jest zdecydowanie wyższe. No ale i oferta szersza oczywiście.

Kwestia jakości dekodera? Różnie to mówią. Generalnie zdania są podzielone.

"n" niby mogłem wziąć, ale musiałbym wywalić talerz na balkon. Jakoś chyba nie chciałbym mieć talerza, skoro mogę mieć kablówkę.

A sygnał? No tutaj też są zdania podzielone. Niektórzy twierdzą, że "n" ma gorszy, niektórzy, że Aster ma super. Generalnie zgłupieć idzie... :)


No nic, dzięki za wypowiedzi. Zweryfikuję swoją decyzję za 2 lata. Wiązać się na siłę z Asterem nie będę. Po 2 latach może zmienię na coś innego.
 

marioking

Member
Osobiście nie mogę się doczekać końca aneksu z aster i uciekam od nich po 11 latach. Wole talerz od kabla :p Po czasach spokój może będę zmieniał lokum wiec tym bardziej to sprzyja, inaczej może niezle cie dziabnąć w tyłek. Umowy z powodu zmiany miejsca zamieszkania nie można ot tak zerwać. Szczególnie przy cyrografach z aster, maja tak wysokie ceny nominalne, ze mi po 11m-c nie opłacało się już zrywać dwu letniego aneksu choćbym nawet się wyprowadził i nie używał. Zwrot rabatów byłby większy niż płacenie rachunków do końca :p
 

janusz_kasia

New member
Status jest taki, że wziąłem Aster.
Nie jestem na 100% przekonany czy to dobry wybór. Czas (2 lata) pokażą.
Cena wysoka? Nie jest chyba najwyższa. 80 PLN za Basic Plus + HDPack + PVR.
Zgadzam się, HDPack jest bardzo małym "packiem". Tylko 6 kanałów. I pewnie rozwój będzie wstrzymany dopóki UPC nie przejmie ostatecznie Astera.
W UPC cena jest zdecydowanie wyższe. No ale i oferta szersza oczywiście.

Kwestia jakości dekodera? Różnie to mówią. Generalnie zdania są podzielone.

"n" niby mogłem wziąć, ale musiałbym wywalić talerz na balkon. Jakoś chyba nie chciałbym mieć talerza, skoro mogę mieć kablówkę.

A sygnał? No tutaj też są zdania podzielone. Niektórzy twierdzą, że "n" ma gorszy, niektórzy, że Aster ma super. Generalnie zgłupieć idzie... :)


No nic, dzięki za wypowiedzi. Zweryfikuję swoją decyzję za 2 lata. Wiązać się na siłę z Asterem nie będę. Po 2 latach może zmienię na coś innego.

Witam,
Za 80zeta cyfrowa tv+pvr to rozumiem ale oni jeszcze dorzucili pakiet hd w tej cenie?!?! To to dziwne dla mnie, jestem ich abonentem około 10 lat ale chyba za krótko skoro nie mam w tej cenie pakietu hd :) Chyba nie pożałujesz wyboru, właśnie 7 stycznia kończy mi się umowa, niestety nie przedłużyłem bo chcieli 5 zeta więcej i umowę na 2 lata - na razie jestem bez kabla i tak już chyba pozostanie, telewizor przyda się do dvd :)
Co do dekodera to nie ma lepszego wyboru! Miałem upc i już w pierwszym dniu szlag mnie trafiał jak ktoś mógł taki badziew wymyślić jak dekoder cisco w upc!! Na palcach jednej ręki mogę wymienić jego wszystkie wady - także pamiętaj - nie żałuj, dokonałeś dobrego wyboru, wiem co piszę bo dekoder astera użytkowałem ponad rok czasu!
Jeśli chcesz więcej info to pisz - chętnie odpowiem, miłego oglądania :bober:
 

marioking

Member
Witam,
Chyba nie pożałujesz wyboru, właśnie 7 stycznia kończy mi się umowa, niestety nie przedłużyłem bo chcieli 5 zeta więcej i umowę na 2 lata - na razie jestem bez kabla i tak już chyba pozostanie, telewizor przyda się do dvd :)

Mi przy ostatnim aneksie tez nie chcieli nic sensownie zaproponować, wiec wysłałem wypowiedzenie. Sami z siebie zadzwonili zaraz i dali 50zeta mnie niz przy poprzedniej umowie :p

Wez może n-ke i wypowiedz się na ten temat, chętnie bym usłyszał takie porównanie :)
 

janusz_kasia

New member
Mi przy ostatnim aneksie tez nie chcieli nic sensownie zaproponować, wiec wysłałem wypowiedzenie. Sami z siebie zadzwonili zaraz i dali 50zeta mnie niz przy poprzedniej umowie :p

Wez może n-ke i wypowiedz się na ten temat, chętnie bym usłyszał takie porównanie :)

Poprzedniemu użytkownikowi mówiłem, że nie pożałuje, jeśli oczywiście chodzi o sieci kablowe, ni jak to się ma do porównania z n bo wiadomo, że jest tania (niestety kabel ma tą przewagę, że pójdzie na kilka tv, przynajmniej sygnał analogowy za tą samą cenę, czego nie można powiedzieć o platformach cyfrowych).
Sam myślałem o n ale spółdzielnia robimy problemy z montażem anteny na bloku a niestety nie posiadam balkonu.
 

marioking

Member
Poprzedniemu użytkownikowi mówiłem, że nie pożałuje, jeśli oczywiście chodzi o sieci kablowe, ni jak to się ma do porównania z n bo wiadomo, że jest tania (niestety kabel ma tą przewagę, że pójdzie na kilka tv, przynajmniej sygnał analogowy za tą samą cenę, czego nie można powiedzieć o platformach cyfrowych).

Po pierwsze mowimy tu platfromach cyfrowych, wiec wyskakiwanie z analogiem i wieloma tv specjalnie nijak ma sie do tematu. :) Po drugie analog to dopiero bieda z nedza, szczegolnie na lepszym lcd. Wiem bo mam, a jesli juz ma byc cyfrowka to tak czy siak na jednym tv kablowka sie tego ograniczenia nie przeskoczy. Wlasnie juz plaformy satelitarne maja w ofercie multiroom a kablowki do tego nie dojrzaly(kolejny minus dla kablarzy). Szczegolnie n-ka ma calkiem mily koncept ogladania na dwoch tv pelnej cyfrowej oferty przy pojedynczej instalacji satelitarnej z dostepem do pvr na obu odbiornikach z calkiem niskim abo dodatowym(10zl/m-c - srednia). Jedyny zgrzyt to koniecznosc aktywacji takiego rozwiazania 300-400zl, z tym ze jeden dekoder juz zostanie na wlasnosc.
 

ArtiW

New member
Dla wyjaśnienia, ja potrzebuję sygnał na dwóch TV.
Jeden to plazma 50'', więc sygnał musi być cyfrowy. Przy nim będzie instalowany dekoder.
Drugi to LCD 23'', więc sygnał może być analogowy. Nie zdecydowałem się na wzięcie drugiego dekodera. Nie pamiętam nawet ile kosztował, ale był za drogi. Opłata miesięczna również. To TV w sypialni i dość mały, więc sygnał nie musi być cyfrowy. Oczywiście szkoda trochę ilości kanałów, ale cóż... Aster widać dojrzał do tego rozwiązania, choć jest drogi. A analog na drugim TV mam bez żadnych dopłat.

Kwestia ceny. Sam byłem zdziwiony ofertą. 80 PLN z HDPackiem wydaje się rozsądnym kompromisem. Do tego wziąłem C+/C+HD i jestem zadowolony. W UPC było znacznie drożej.
Na platformę satelitarną nie zdecydowałem się ze względu na talerz na balkonie. Nie podoba mi się to, choć nie wykluczam tego w przyszłości. Jeśli oczywiście kablówki będą znacznie "odstawać". Mam na myśli ofertę programową, ceny czy jakość sygnału.

Dziś będą montować, więc z oceną dekodera powstrzymam się. Widziałem go tylko... w gablocie. To co mi się nie podoba, to pilot. Z tego co widziałem, to piloty są jednak podobne u wszystkich operatorów. Trzeba się przyzwyczaić lub kupić uniwersalny.

Ja specjalnie nie gorączkuję się. 2 lata to w sumie nie jest wiele. Sam jestem abonentem Astera z 10 lat i jakiś większych problemów (poza permanentnymi podwyżkami) nie miałem. Z drugiej strony, za 2 lata mogą nastąpić znaczne zmiany względem obecnej sytuacji. Chociażby konsolidacja rynku, większa oferta HD.

PS.
"n" raczej bym zdyskwalifikował ze względu na brak Polsatu. Nie mam pojęcia dlaczego nie ma, ale dla mnie jest to spora wada.
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
Po pierwsze mowimy tu platfromach cyfrowych, wiec wyskakiwanie z analogiem i wieloma tv specjalnie nijak ma sie do tematu. :) Po drugie analog to dopiero bieda z nedza, szczegolnie na lepszym lcd.

Za przeproszeniem głupoty piszesz Niestety ale na wielu kanałach sygnał analogowy jest lepszy niż na "cyfrowym" Analogowy sygnał to sygnał bez kompresji jeśli jest dobrej jakości to w wielu aspektach przewyższa ten cyfrowy Niesety platwormy cyfrowe degradują sygnał przez stosowanie kompresji.
Masz racje to jest dział o platformach cyfrowych ale analoga w kabówkach dostaje się zawsze tak jakby gratis więc warto o tym pamietać. jak ktoś ma wicej niz jeden odbiornik w mieszkaniu analog czesto sie przydaje.Np w moim przypadku dopóki kablówka nie umozlwi odkodowania kanalow bezposrednio na TV przez wbudowany DVB-C to ja z pudelka CISCO z UPC nie często korzystam odpalam tylko na nowsze filmy HD ndawane przez tvn czy polsat nie wpominam juz o tym że to pudło czy wlaczone czy wylaczone(standby) żre 20W na okrągło.

Ja teraz też stoje przed wyborem co wybrac. Mam u siebie mozliwosc Aster UPC Multimedia Wstępnie przeanalizowalem ich oferty i musze przyznac że Aster zjechał z cenami ale ma uboższe usługi tak samo Multimedia jest uboższa zaznaczam ze oceniam pelen pakiet usług płynący kablem czyli telewizja internet telefon. Chyba jednak zostane przy UPC

Wracając do jakosci sygnału w tym temacie nie ma co słuchać opini o sygnale jako takim
W jednej i drugiej kablówce sygnał moze byc "zwalony" przebicia zakłócenia czesto są lokalnymi problemami infrastruktury i generalizowanie bo u kogos akurat ta kablówa smuży czy cos jest bez sensu.
Skupiłbym się raczej na samej jakości tunerów cyfrowych w poszczególnych kablówkach i tu niestety zbyt wielu speców nie ma tu po prostu trzeba ocenić jakość toru wideo tych urządzeń Skaler jest bardzo ważnym elementem mającym wielki wpływ na to co zobaczymy na telewizorze HD1080p. Nie wiem czy ktoś sie pokusił o profesjonalna analize tego zagadnienia porównując np KAONa w Aster i CISCO UPC Przynajmniej warto by było wiedzieć jaki scalak odpowiada w tych pudełkach za skalowanie. Dobrym roziwązaniem omijajacym ten problem może być puszczanie sygnału niezeskalowanego po HDMI z tunera cyfrowego do np drogiego z wyższej półki amplitunera który ma wbudowany zawansowany skaler takie działana moga poprawić odbiór. Problemem jest tylko fakt że tuner ma i zwykłe programy SD PAL i HD720 Trzeba by przełączać ciągle sygnał na wyjściu. U mnie w CISCO na wyjściu może być tylko Auto, 720 lub 1080i Dziwne ze w trybie AUTO kanały HD ktore sa nadawane w rozdzielczosci 720p przelacza na 1080i wiec nawet sie nie da w trybie automatycznym wymusic natywnego sygnalu dla kanałow HD.
Usiadłem sobie teraz przed telewizorem puściłem tvp1 z analoga przelaczyłem na cyfrowy analog 2x wyraźniejszy i ostrzejszy :p Taki to nam cyfrowy sygnał serwują przynajmniej u mnie tak to wygląda.
 

ArtiW

New member
No mam już od piątku (2 dni temu) dekoder Astera.

Kilka moich wniosków "na gorąco":
- zgadzam się z NickSon'em. Sygnał analogowy, na wielu kanałach (nie wszystkich) jest lepszy niż analogowy przez dekoder (np. Animal Planet). Szczerze mówiąc, myślałem, że przez dekoder powinien być lepszy...
- dekoder. Bardzo ładne pudełko. Elegancie, subtelne. Podoba mi się na 90%. To co mi się nie podoba w nim, to bardzo jasne dwie diody z prawej strony. Podczas oglądania w ciemności po prostu rażą. Muszę je zakleić jakim czarnym plastrem... Eeeehhhh...
- pilot. Również fajny, choć mało elegancki. Poręczny, można zaprogramować podstawowe funkcje TV (głośność, programy, wł/wył). Obsługa BARDZO intuicyjna!
- programy HD. SUPER. Nie mam żadnych mierników. Po prostu sygnał mi się podoba. Widać wyraźną różnicę między HD a pozostałymi programami. Sport to bajka!
- programy nie HD. Tu widać bardzo dużą różnicę w sygnale. Niektóre programy są świetne, niektóre bardzo słabe (gorsze nawet od odpowiedników analogowych). Co ciekawe, zauważyłem, że w ramach jednej stacji, niektóre programy są beznadziejne, inne nawet da się oglądać. Oczywiście wielkość TV nie jest bez znaczenia. NA 50'' już widać te... niedoskonałości.
- zauważyłem, że na niektórych programach nie ma synchronizacji dźwięku z obrazem. Wiem, że można to regulować poprzez opóźnienie. Nie wiem tylko jaka wartość jest poprawna. Czy może każdy przypadek jest inny?
- PVR. Super rozwiązanie. Moje ostatnie zabawy z nagrywaniem były przy użyciu VHS. Różnice należy mierzyć w latach świetlnych. PVR jest bardzo intuicyjny, prosty. Programowanie niemal z każdego poziomu (od nagrywania aktualnie oglądanego programu, przez przeglądanie "info" dot. danego programu aż po "Prog. TV"). Super! Odbiornik wskazuje ile miejsca pozostało na dysku, czuwa nad tym, żeby nie nagrywać więcej niż 2 programów na raz, ułatwia nagrywanie seriali. Odtwarzanie równie łatwe co nagrywanie czy programowanie. Dla mnie BAJKA!

Ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolony.
 

brylas

New member
To też będzie żarło 20W... bezprzewodowo :)

wiem ale źle sprecyzowałem pytanie chodzi mi o to:
cytat z instrukcji UPC: "jeżeli nie korzystasz z mediabox przełącz go w stan czuwania, w ten sposób zapewnisz dekoderowi stałe połączenie do sieci UPC dzięki czemu Twoja telewizja będzie stale aktualizowana o wszelkie nowości"
:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry