ASROCK NetTop ION

actchris

New member
Jako że temat pojawił się w innym wątku przenieśmy tu swoje obserwacje na temat nowej platformy.

Najtańsza wersja na Nvidia zaczyna się od ceny ok 850zł ..

ASROCK NetTop ION 330Pro (ATOM 330/NVIDIA ION/0GB RAM/0GB HDD/DVD-REC/HD 7.1/CZARNY)

Opis Techniczny:
Kod Producenta ION 330PRO/B/BB
System operacyjny Brak zainstalowanego systemu operacyjnego
Płyta główna Chipset - NVIDIA® ION™
Procesor (rodzina) Intel Atom
Procesor (opis) Intel® Atom™ 330 1.6GHz (Dual core)
Pamięć zainstalowana (pojemność) Brak zainstalowanej pamięci
Pamięć (opis) 2 x DDR2 800 MHz. Maksymalna wielkość 4GB (brak pamięci w zestawie)
Karta graficzna NVIDIA® ION™, DX10 / Full HD 1080p
Karta muzyczna 7.1 Ch HD Audio, DTS
Czytnik kart pamięci / FDD brak
Napęd optyczny (rodzina) DVD-REC (Dual Layer)
Napęd optyczny (opis) DVD Super Multi
Dysk twardy (opis) 2.5” HDD SATA2 (brak dysku w zestawia)
Obudowa W kolorze czarnym, waga: 1,7kg, objętość 2,5l, wymiary: 195mm (W) x 70mm (H) x 186mm (L), zasilacz 65W /19V
Klawiatura brak
Mysz brak
Wyposażenie dodatkowe Instrukcja obsługi, płyta CD, kabel zasilający, zasilacz, przejściówka HDMI/DVI
Wyposażenie dodatkowe Gigabit LAN
Informacje dodatkowe 1 x HDMI, 1 x D-Sub VGA, 6 x USB 2.0, 1 x S/PDIF (wyjście optyczne), 1 x eSATA/USB*

ra_9224.jpg



ION%20330Pro-1%28Enlarge%29.jpg


Ja to sobie radzi z HD ?? tu już pytanie do nowych użytkowników ...

ps. Jak z ciszą tego urządzenia w warunkach domowych bo u mnie w firmie jest po po prostu za głośno na takie testy ...
 

matias2004

New member
No ja właśnie zakupiłem takie coś asrock ion330ht , wersja ht rózni się od zwykłych tym że ma pilota , wbudowany czujnik IR i wbudowane WIFI draft n.Po długiej i męczącej drodze przez wd hd oraz xtreamera jestem znów pogodzony z htpc.
Jeśli ktoś chce uzywać xbmc live lub xbmc na linuxie pilot nie bedzie mu działał , dlatego lepiej kupić zwykły bez "ht".Ja używam mediaportal plus codek coreavc i ffdshow do audio , chodzi bez zająknięcia każdy materiał 1080p i inne.Mam też xbmc live zainstalowany , chodzi też wszystko płynnie z b.małym obciążeniem procka , nawet lepiej niż na mediaportal , lecz z powodu pilota używam windowsa.
Jeśli chodzi o głośność , zrobiłem od razu moda , wykręciłem wiatraczek z cpu , podobny do tego w xtreamerza też mały , on najbardziej gwizda , usunąłem rózową gumę do żucia którą użyli zamiast pasty termo i dałem kapke pasty jakiejs za 6 zł z silver w nazwie.Wiatraczka nie przykręciłem srubkami lecz dałem go na taśme obustronną.Po zmianie w biosie opcji wentyla na ultarsilent urzadzenie jest ciche , cichsze o wiele niż xtreamer.
Najbardziej jestem zadowolony z trybu standby , urzadzenie natychmiast sie wyłacza i tak samo włacza (około 4 sek) z użyciem pilota , działa to bezbłednie , w przypadku poprzednich htpc jakie miałem działało to rożnie , czasem miediaportal sie zwiesił , teraz takie coś nie ma miejsca.
Jest aplikacje instantboot ktora umozliwia włączenie kompa w ciagu kilku sekund z programami ktore działały wczesniej prze wyłączeniem kompa, nie wiem na jakiej zasadzie to dziala ale dziala.
Jesli chodzi o dźwiek hd to , bitstreamu nie mai nie będzie , jest za to lpcm , ale ograniczony.FFdshow dekoduje wszytskie formaty do lpcm , z tym że dts hd ma wychodzi tylko core.TRue hd i inne wychdzą przez hdmi jako lpcm , bez degradowania z tego co wyczytałem.
Urzadzenie kosztuje coś koło 1250 zł ma dysk 320 gdb i nagrywarke dvd, jest możliwosć dodania drugiego i konfiguracji raid.
To tyle.
 

Gie

Member
Bez reklam
Ten Asrock ma pilota n podczerwień? Gdzie jest odbiornik? Myślałem że będzie jakiś radiowy.
Nie próbowałeś przypadkiem używać jakiegoś Photoshopa na tym komputerku?
Jaki dokładnie model dysku siedzi w środku? Wiem że jest to chyba jakiś Seagate.
 

matias2004

New member
Pilot jest na podczerwien , dioda ir jest obok przycisku power , nie widac jej z zewnatrz.Dysk nie pamietam jaki , ale jest b.cichy.Photoshopa nie mam w ogole , ale pewnie rewelacji nie bedzie , atom jest troche mniej wydajny niż "prawdziwy" procesor.W koncu pobor calego urzadzenia max to 65 W.
 

Gie

Member
Bez reklam
matias2004 napisał:
Jeśli ktoś chce uzywać xbmc live lub xbmc na linuxie pilot nie bedzie mu działał
Nie wiesz może czy zostanie to poprawione? Pewnie to wina Linuksa? Planowałem sobie zakup takiego Asrocka. Na pendrivie chciałem zainstalować XBMC i w zależności od tego co będę chciał robić przy starcie wybierać system. XBMC do oglądania, Windows do normalnego użytku.
 

matias2004

New member
Bd iso czy katalog na dysku hdd z blu raya odtwarza przez powerdvd lub arcsoft player , w mediaportal trzeba ustawic powerddvd jako external player.
Jesli chodzi o sterowniki pilota pod linux to lepiej kupic cos na usb niz czekac nie wiadomo ile.
 

matias2004

New member
Z usb moze byc problem , w moim ostatnim htpc miałem z tym problem , gdy zezwoli sie zeby usb wybudzalo ze spiaczki to myszka czy klawiatura wybudzala kompa w nocy i chodził cały czas.Teraz mam myszke podpieta pod usb i nie wybudza sie nic.Pilot w asrocku nawet uruchamia kompa jak jest wylaczony poprzez shutdown , a instantboot uruchamia system w ciagu kliku sekund.W opcjach instantboot zaznacza sie tylko czy chcemy odlaczac kompa od pradu (wolniejszy boot) czy nie (tryb szybki).To jest coś jak tryb s3 tylko ze głebszy i sprawniejszy.Wada wolnego ładowania jaka był obarczony moj poprzedni htpc został usunieta.Włacza sie to wszystko jak prawdziwy zwykły player.
 

artur25

New member
a ze tak zapytam poco do kompa htpc myszka?? super rozwiazanie to mala klawiatura z touchpadem ale to znowu wydatek 200 zl i robi sie z tego ok 1500 wiec mija sie to troche z celem taniego sieciowego odtwarzacza :)
 

matias2004

New member
Myszka sie przydaje do konfiguracji , klawiatura zbedna , uzywam wirtualnej ekranowej.Mala klawiatura z touchpadem to jak ktos ma mocne nerwy , jak laptopa obsluguje z taczpada to mnie szarpie z nerwow ,co dopiero htpc.Mam taka klawiature do media center z jostickiem , genius mediacruiser , nie uzywam obsluga joisticka to koszmar., wole myszke i klawiature na ekranie.Do codziennego uzytku oczywiscie pilot. A co do drogosci mediacenter .Xtreamer + dysk 2,5 + naped dvd na usb + niektorzy placa 75 za antenke u koników , wychodzi tyle co asrock ion330 bez pilota.
 
Ostatnia edycja:

artur25

New member
a no tak :) tylko po co komu naped do X skoro takowy posiada teraz kazdy komp:) chcialem kupic X ale ja widzie jak to sie wszystko rozwija ile niedorobek itd a ze htpc tez mialem i no wiadomo zawsze to komp i tez sa pewne niespodzianki jak to z kompami sie dzieja (moze to mnie troche zraza do asrocka);) wyciszyc takie cus tanim kosztem to tez raczej nieda rady, no chyba ze sam w sobie jest juz cichy, i tak drobnymi kroczkami dochodze do wniosku ze najlepszy wybor to zwykly odtwarzacz br:) np lg390 lub cos w tym stylu, bo bawienie sie w te wszystkie mkv-y i inne dziadostwa to moze czlowieka do nerwicy doprowadzic :) a dlamnie nie ma roznicy czy film zobacze tydzien po premierze czy 6 miesiacy a jak cos jest naprawde dobrego to niema jak kino;) no chyba ze na xbox360 pojawi sie xbmc cos w starym dobrym stylu :) ale znowu brak br:) wiec moze ps3, i tak w nieskonczonosc....:)
 

tomek100

New member
sprzecik wydaje sie ok
szukam czegos co naprawde wszystko lyknie (chodzi mi zwlaszcza o filmy mkv 1080p ) .
w mediaport jest opcja ogladania telewizji rozumiem ze jakas karte tv czeba by bylo dokupic, jaka ???. fajnie by bylo miec cos w rodzaju all in one .
 
Do góry