As 650 obraz razi

Szymszon

New member
Witam. Po odbiorze telewizora od razu ustawiłem go w tryb "prawdziwe kino". Jednak obraz mnie razi...oglądam go z dwóch metrów. W ustawieniach podświetlenie wszyscy widzę mają bardzo wysoko, a ja zamiast 35, wrzuciłem na 25 i jest niebo lepiej. Jeszcze nie wiem jak będzie w nocy, bo właśnie w nocy to najbardziej raziło. Jest jeszcze jakieś ustawienie które może mi pomóc? Zwiększyłem konrast, ale nieznacznie bo do 60. Dajcie proszę znać jak jest u Was z opcjami i ustawieniami. Z góry dzięki!

Ps.: Włączyłem czujnik światła, ale wtedy obraz jest tak ciemny, jakby podświetlenie było na zero :p
 
Wiem że to zupełnie inny model TV, ale wg mnie te ustawienia są najlepsze.
Przerabiałem już też kalibrację "dla niebieskich" od Kikiego konkretnie pod 47AS650 i zdecydowanie te ustawienia dają lepszy obraz. Wzorował się na nich też ktoś, z ustawień polecanych przez @digitalusa
"Witam
Tryb prawdziwe kino nie zawsze musi sie podobac.Sprawdz np tryb obrazu wlasny polecany na amerykanskim forum .W przypadku as650 tryb wlasny sprawdza sie bardzo dobrze.W as740 tez jest matryca ips czyli wrazenia wizualne moga byc dobre.
http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/1532745-official-2014-panasonic-tv-line-up-non-4k-thread-2.html"

Oto te ustawienia:
Panasonic TC-50AS530U picture settings - CNET HDTV picture settings Forums

Zauważ, że są robione dla trybu Kino, a nie Prawdziwe Kino.
 
Ostatnia edycja:

pociej

New member
Hej

Wtrącę jeszcze co zauważyłem u siebie na AS740...

Po wprowadzeniu tych samych ustawień w tryb "prawdziwe kino" oraz "własny", obraz przy "własnym" jest ciemniejszy mimo tego samego poziomu podświetlenia, jasności itd.
 
Do góry