Ariva HDplayer 110

Bobok

New member
Proponuje poczekać kilka dni ,niech ludzie potestują bo co nagle to po diable.Ja sam używam jeszcze oryginalnego softu choć kusiła zmiana na nowy.
 

balusiek

New member
Czy wgrywać? Decyzja należy do Ciebie, niektórym soft wchodzi, ale niestety wielu użytkownikom nie i ryzyko jest bardzo duże. Przywrócić soft bez otwierania obudowy się nie udaje. Więc albo serwis albo interwencja w "bebechy" z ryzykiem utraty gwarancji.
 

pionier123

Member
Ja osobiście jadę na poprzedniej becie z 22-3-10 i do tej pory wszystko było ok a wgrywałem już 4 razy na razie poczekam bo widzę że jest wysyp zwiech po wgraniu nowej wersji beta z 20-4-10 która praktycznie nic nie wnosi nowego. Także proponuję się wstrzymać i poczekać.
 

grzesch

New member
Cytat z forum Arivy - odpowiedź z firmy Ferguson
"Problem jest już analizowany i wkrótce pojawi się nowe oficjalne oprogramowanie. Proszę nie używać tej wersji beta.
Odtwarzacz proszę przesłać do serwisu – zostanie wgrane oficjalne oprogramowanie przez interfejs serwisowy".
 

don111

Banned
jak to jest z plikami flv ? czy są jakieś różne wersje, inaczej zakodowane czy coś w tym stylu ?
czasem sobie ściągam z netu filmiki z flashowych stronek przez moduł zintegrowany z przeglądarką Internet Download Managera, zapisuje od razu jako flv a tu niespodzianka - Ariva krzyczy "nieobsługiwany plik"
niektóre flv działają, niektóre nie
wiecie może po czym poznac że filmik flv będzie działał czy nie ?
podaję przykład takiego niedziałającego:
YouTube - Alex Collier - Camelot AAC Los Angeles 2009 PL 1/11
 

tomekkepa

New member
Witam.
Nie za bardzo orientuję się w nowych formatach i kontenerach, oraz jak wygląda struktura takiego filmu.
W sieci dostępne są różne filmy BR. Najczęściej to: Format:Matroska, Codec: X264 AVC MPEG-4.
Zajmują różnie, nawet do 38GB dla 1080p.
Pytanie czy Ariva da radę z takim plikiem jak wyżej?
 

don111

Banned
bitrate chyba nieistotny tylko metoda kodowania filmu, jak nie masz pewności czy odtworzy dany film to ściągaj najpierw sample, ewentualnie sprawdzaj w informacjach i unikaj kodowania High@L5.1
 

majusia10

New member
Bardzo proszę o odpowiedź jaki sprzęt wybrać: Ariva HDPlayer 110 czy Asus O!Play. Odtwarzacza potrzebuje do oglądania filmów ściągniętych z internetu w rozdzielczościach 720p i 1080p na LCD Full HD. Oczywiście chciałbym w przyszłości móc korzystać z dobrodziejstw internetu.
Wizualnie bardzo podoba mi sie Ariva i ku niemu jestem w chwili obecnej bliżej, jednak proszę o obiektywne opinie.
 

RufuSx

New member
Też zastanawiam się nad zakupem jakiegoś playera do 500zł. Zależy mi na kilku sprawach:

- napisy TXT
- pełna obsługa MKV i H264 (mam wszystkie filmy zdekodowane tym kodekiem)
- Wifi i dobra, szybka współpraca z MyBookiem 1TB via USB

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś z użytkowników Arivy zassał poniższy sample i przetestował czy na pewno wszystko działa.
Kod:
mediafire.com/file/zymezuzzqh2/test-001.mkv]test-001.mkv

Ponadto zastanawia mnie wygląd napisów. Jest dużo możliwości konfiguracji? Jestem przyzwyczajony ale5000.altervista.org/other/DirectVobSub_subtitles.png


Da się uzyskać podobny wygląd? No i czy przy odtwarzaniu kolejnych plików, trzeba ręcznie wybierać napy? Jeżeli nazwa .txt i .mkv będzie taka sama, odtwarzacz wczyta automatycznie?
 

zw13rzu

New member
Sampl idzie bez problemu (ale kiepska jakość materiału jak masz tak wszystkie filmy to po co Ci taki sprzęt :))
Co do *.txt to musisz wgrać firmware beta ze strony fergusona i nie ma problemu.
Na wygląd czcionki to nie masz wpływu możesz edytować kolor, położenie, wielkość ale wyglądu nie (co do koloru problem jest taki że biała czcionka jest tak naprawdę szara)
Oczywiście jak film i napisy mają ta samą nazwę to film jest wyświetlany z tymi napisami automatycznie (lecz czasami trzeba je wybrać za pomocą pilota i nie wiem od czego to zależy)
WiFi możesz podłączyć pod USB lecz tylko zalecane przez Fergusona (brak innych sterowników) polecam WiFi "n" bo "g" nie za bardzo może wyrabiać.
Natomiast co do dysku twardego podłączonego przez USB to ja mam 500GB 2,5" i chodzi to bez problemów choć ponoć czasami są problemy przez zasilanie dysku i trzeba mieć zasilanie zewnętrzne bo zasilanie z USB nie wystarcza, rozwiązaniem może być podwójny kabel USB.
 
Ostatnia edycja:
Do góry