Ariva HDplayer 110

sbapol

New member
Txt

Doczekaliśmy się txt,jak na razie firmware w wersji beta,ale txt działają.Teraz tylko poprawki błędów i będzie lepiej.Serwisy internetowe bynajmniej dla mnie nie istotne.
 
adamo_

To fakt dużo playerów jest lepszych na rynku od Arivy HD 110 .... ale już do wyglądu i hardware ja bym się nie czepiał bo naprawdę jest godne uwagi ...a zresztą jest to kwestia gustu a z nim się nie dyskutuje... Lepsze tak ale za np 800 zeta wzwyż a do kwoty 400zł tylko parę konkurentów to których może ten sprzęt dołączyć pod względem firmware to tylko kwestia programistów ! ....a co jeśli ich wyprzedzi ....potencjał ma (właśnie dobre hardware) tylko chęci i naciski na firmę FERGUSON
 

marecki6

New member
Bez reklam
hmmm mam dziwna sytuacje bo podobno nowy soft daje opcje odtworzenia filmu z napisami txt ale wlasnie wrzucilem sherlocka holmes'a i do niego napisy txt sciagniete przez napiprojekt i ariva nie widzi tego pliku natomiast filmy z napisami srt jak najbardziej odtwarza ... do tego zauwazylem jeszcze jedna przypadlosc a dotyczy ona strumienia audio-jezeli ustawie hdmi raw i puszcze film to amplituner dostaje do zdekodowania scezke 6ch i jest ok ale jak wylacze arive i wlacze ja ponownie to pomimo tego ze w ustawieniach nadal zaznaczone jest hdmi raw ampli dostaje juz tylko stereo i musze jakkolwiek przestawic opcje dzwieku i wrocic do hdmi raw i jest ok ... wiec krotkie pytanko-czy ktos ma oryginalny soft do arivy w pierwszej wersji ? bo przerobienie napisow na srt to pikus natomiast zmiana ustawien audio za kazdym razem juz troche mnie drazni
 

jacek_sl

New member
Witam
Czytalem kilka postow w sprawie co zrobic aby ariva hd player 110 dalala z windows 7 i zrobilem zgodnie z opisem jak jest na stronie producenta i nie moge sie polaczyc, caly czas wychodzi blad w polaczeniu.

Firewall wylaczylem.
jak postawie wirtualny media serwer np: P3wms to po usludze UPnP lacze sie z komputerem.
Pod XP nie ma problemow wszystko pieknie dziala.

Moze ktos tez mial taki problem i go rozwiazal

Wersja systemu Windows 7 ulnimate 32

Pozdrawiam
Jacek

EDIT:
Witam
Poradzilem sobie!!!! wina byla po stronie starego oprogramowania w arivie zmienilem na nowe i wszystko smiga az milo :)

Post pod postem
 

mbzdak

New member
Przenoszenie plików - UWAGA

A ja chciałem przestrzec przed "przenoszeniem" plików za pomocą systemowego menadżera plików Arivy. Przenosiłem z jednego dysku na drugi - całość zakończyła się sukcesem - jednak po kilku włączeniach i wyłączeniach sprzętu, przeniesione pliki zniknęły - jak zauważyłem w tym czasie podczas kolejnych uruchomień dyski uruchamiały się w zamiennej kolejności i to mogło być przyczyną, że player znalazł pliki na dysku źródłowym, który poprzednio był docelowym i je wykasował. - To tylko moja teoria, ale plików (jakieś 100 GB) już nie ma na dyskach - całe szczęście, że nie były to pliki z kamery...
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzień dobry wszystkim

Aktualnie od dość dawna posiadam korra 9907dx, czyta wszystko co się do niego wsadzi, łącznie z txt mpl2..... Gdyby miał port usb to nic więcej bym nie chciał, ale nie ma więc zastanawiam się nad zakupem urządzenia, które ułatwi troszeczkę życie i nie będzie wymagało nagrywania płyt ...

Pytanie nie aktualne. Zakupiłem Arive wifi, jak na razie wszystko działa ...

Pojawiły się nowe pytania.
Co jakiś czas ariva stwierdza, że został usunięty nośnik z filmem. Dzieje się tak przy odtwarzaniu filmu z hdd kompa poprzez router wifi. Na kompie wstrzymanie systemu / zatrzymanie dysków wyłączone, oszczędzanie energii dla karty sieciowej też wyłączone. Teoretycznie więc to nie jest wina kompa. Router przez ponad rok nie robił żadnych problemów ....
Czy miał ktoś taki problem ??

Drugie pytanie - czy ariva odczytuje pliki z dysku sieciowego podłączonego skrętką do routera ??
Mam dysk 3,5" do którego mogę dokupić obudowę - zostaje więc pytanie czy prosta obudowa usb, czy z obsługą sieci.
Z drugiej strony mam też hdd 2,5" zasilany z usb - tyle, że ktoś pisał wcześniej o uszkodzeniu usb we fredku dyskiem zasilanym z usb. Ryzykować podłączenie 2,5" ??
 
Ostatnia edycja:

Bobok

New member
Mam takie pytanko, czy jak załącze w Arivie film + polish audio to Ariva mi odtworzy to audio ? Czy trzeba będzie go jakoś przerobić wcześniej ?
 

don111

Banned
Mam takie pytanko, czy jak załącze w Arivie film + polish audio to Ariva mi odtworzy to audio ? Czy trzeba będzie go jakoś przerobić wcześniej ?
co to znaczy "polish audio", chodzi o film z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi ?
jeśli tak to nic nie musisz przerabiać, pilotem można wybrać dowolną ścieżkę audio


w dziale download pojawił sie jakiś beta soft, w którym jest możliwość czytania napisów txt, ja nadal posiadam oryginalny soft którego chyba później przywrócić się nie da (w razie czego)
czy ten nowy soft zmienia przy okazji coś na gorsze w stosunku do oryginalnego ?
i jeszcze takie pytanie bo nie mam instrukcji pod ręką odnośnie wgrywania oprogramowania... z tego co pamiętam po ściągnięciu trzeba go rozpakować i na pendrive wgrać, pendrive musi być czysty (nagrany sam soft) ?
 

Teodoryk

New member
po ściągnięciu trzeba go rozpakować i na pendrive wgrać, pendrive musi być czysty (nagrany sam soft) ?

przywrócić się da , trzeba mieć tylko pliczek z oryginalnym softem,

tak, pendrive sformatować, rozpakować pliczek, wgrać tylko czysty soft nic więcej

wersja beta ma spaprany transefry WIFI, po skrętce OK , reszta też OK, działa szybciej i stabilniej.

napisy TXT działają.
 

zw13rzu

New member
Ja nie formatowałem pena wystarczyło że plik install.img był na root i poszło bez problemu.
pozdro zw13rzu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bobok

New member
Z tym wgrywaniem nowego softu to sie dobrze zastanów ponieważ ludzie piszą że nie są zadowoleni z niego . Jeśli masz oryginalny soft to po wgraniu nowszego oprogramowania nie będziesz mógł wrócić do starego , oryginalnego tak jak pisał Teodoryk. Niestety nigdzie w sieci nie znajdziesz pliczku z oryginalnym softem , kolega chyba jest niedoinformowany.Owszem są do pobrania i wgrania softy ale tylko kolejne niema oryginalnego.Jeśli coś sie zmieniło w tym temacie to przepraszam i prosze o link do oryginalnego softu.
Co do filmu to mam w jednym folderze plik z filmem, plik srt i plik z polskim audio chyba rip z DVD ale nie mam pewności.Nie wiem czy bede mógł to otworzyć czy zmiksować w pierwszej kolejności ?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
a co jest z tym nowym softem nie tak ?
nie zależy mi na jakichś bajerach czy obsłudze sieci, używam głównie do filmów z podpiętego hdd do usb
czy nowy soft coś miesza w funkcjonalności lub opcjach do napisów itd ?

odnośnie tego pytania o film + ścieżka audio w osobnym pliku to chyba nie ma co się łudzić że takie coś Ariva odtworzy
 
Do góry