Ariva HDplayer 110

kaszpir

New member
Kwestia gustu :) Mi jednak pilot w Fergusonie podoba się bardziej , wygląda bardziej elegancko w rzeczywistości. Dodatkowo obudowa w Ferdku jest aluminiowa i lekkie wstawki chromowane ładnie wyglądają ... Co nie zmienia faktu że gdybym teraz kupował kupiłbym Asusa ... Sprzedawać Ferdka nie będę bo się nie opłaca. Liczę na nowy soft a na razie musi wystarczyć nieoficjalny (drugi) soft. Jest szybszy , nie zanika na nim głos i chyba jest sporo stabilniejszy ... Mam nadzieję na nowe wersje nieoficjalnych softów i że wreszcie Ferguson się obudzi i zrobi nowy soft ... Choć szczerze mówiąc Ferguson tak naprawdę dużo roboty nie ma ... Urządzenie nie jest ich własnym produktem , tylko jest to produkt chińskiego producenta (model GK-HD110). Prawdziwy producent oferuje bardziej rozbudowany soft , więc zapewne wystarczy spolszczyć ten soft i nowy soft do Ferdka gotowy ... Ferdek ma ten sam soft , ale chyba w bardzo starej wersji , która oferowała o wiele mniej możliwości i funkcji ... Tyle że musi być chęć ... Bo na razie widzę zupełne olanie klientów ... Naobiecywano im różne bajery (obsługa txr,serwisów internetowych,stacji radiowych i itd) i na obietnicach się kończyło ...
 

mih00

New member
Pojawiła się konkurencja w postaci Samsunga P1600 z najnowszym softem i obsługą NTFS i MKV. Za 200pln więcej dostaję jednak normalny odtwarzacz BD.
Może ktoś jednak przekona mnie, że mam wybrać HDplayera 110 (lub innego tanka) bo P1600 np. czegoś tam nie obsługuje...
 

Solosoft

New member
Tez jestem posiadaczem tego cacka. Pojawił się jednak pewien problem. Player nie może otworzyć niektórych plików mkv podając komunikat "Nieprawidłow plik".
Doszedłem, że są to filmy kodowane Matroska Muxer: mkvmerge ver. 4.0.0. Niższe mkv chodza bez problemu.
I co teraz począć z tym fantem? Czy są jakieś nakładki do oprogramowania (softu)? Jak sobie radzicie z tym problemem?
Obawiam sie że producent będzie musiał za tym nadażyć, w przeciwnym razie za jakiś czas odtwarzacz nie odtworzy wiekszości takich plików, bo domniemuję, że nowe wersje kodeków wciąż będą powstawać.
 

Solosoft

New member
Przeczytałem całe forum ;-) Z problemem radze sobie w ten sosób, że AVS Video Converter 6 robie plik avi o takich samych parametrach i "dekoduje się". Da sie wtedy ogladac na Arivie ale chyba nie o to chodzi. Cala operacja trwa pol dnia.
 

mirsmi

New member
problem lan

:-(
witam serdecznie.walczę juz drugi dzien i nie daje sobie rady
przeczytalem cale forum dot.połączenia arivki z kompem i nic z tego.
windows xp home.arivka podłaczona skrętką do routera.
a laptop łączy sie przez wifi z routerem.
wchodze w menu arivki siec i wykrywa mi swoje pliki i moj udostępniony folder ale krzyczy o login i hasło ktorego nie mam .
xp startuje samoczynnie bez uzytkownika i hasła.
konto gosc jest utworzone i wszyscy maja dostep.
skąd te hasło i login????
prosze o pomoc bo nie daje rady.
pozdro
 

mirsmi

New member
:-(
witam serdecznie.walczę juz drugi dzien i nie daje sobie rady
przeczytalem cale forum dot.połączenia arivki z kompem i nic z tego.
windows xp home.arivka podłaczona skrętką do routera.
a laptop łączy sie przez wifi z routerem.
wchodze w menu arivki siec i wykrywa mi swoje pliki i moj udostępniony folder ale krzyczy o login i hasło ktorego nie mam .
xp startuje samoczynnie bez uzytkownika i hasła.
konto gosc jest utworzone i wszyscy maja dostep.
skąd te hasło i login????
prosze o pomoc bo nie daje rady.
znalazłem juz odpowiedz na tym forum
No temat przeczytałem i nawet zastosowałem poprawki w rejestrze jak wcześniej pisałem ... i LIPA więc nie strofuj mnie tak zawzięcie !. Musze powiedzieć iż jednak odniosłem połowiczny sukces tzn.w moim przypadku musiałem utworzyć nowe konto w systemie Win7 ( nie gościa ! )jak opisano w pomocy FERGUSONA ale standardowe ... od tego momętu mogę przeglądać zasoby z innego komputera np. WinXp/Ariva ale raczej tzw. zasoby publiczne (na hasło i login konta standardowego! ) podobnie na Arivie.
Jednak nie mogłem przeglądać zasobów na WindowsXP z siudemki ...ale i na to znalazłem odpowiedź . WinXP :
PanelSterowania/NarzędziaAdministracyjne/ZasadyZabezpieczeńLokalnych/....ZasadyLokalne>PrzypisywaniePrawUrzytkownika :
Usuwamy z opcji :OdmowaDostępuDoTegoKomputeraZSieci i OdmowaLogowaniaLokalnego ...wpis : Gość / Urzytkownik itd najlepiej zostawić puste
Pozdrawiam !

Ps. W Windows XP wystarczy utworzyć konto : Gość -ia i sieciówka OK
pozdro
tak wiec temat zamykam.
pozdro
 

v2conect

New member
Witam
Próbowałem opisanych sposobów na forum ale to nie pomogło to znaczy:
udostępniłem dysk w sposób opisany na forum, zaktualizowałem oprogramowanie urządzenia, podłączyłem sie odtwarzaczem do Wifi i nic odtwarzacz nie widzi komputera ( Win 7 x64 ).
Sieć moja wyglda tak że mam router dlink komputer podłączony jest kablem do rutera a odtwarzacz stoi w pokoju obok i ma w siebie wpiętą dołączoną do zestawu karte wifi która łączy sie z tym wifi co "rozsiewa" router.
P.S. Poniewarz na forum jest już ponad 80 stron mógł bym prosić o jakiś kompletny poradnik - jak krowie na rowie jak to połaczyć
 

zian

New member
Ariva i NAS

Witam
Może ktoś mi pomoże....oto problem.
Mam NAS Asmaxa do niego podlaczony dysk i to podbiete do routera.....w jaki sposób udostepnic foto czy filmy aby widziała je Ariva w sieci.......z zasobami pod WinXP wszystko działa.
Ale chodzi mi aby nie właczac kompa a korzystac z zasobow jakie mam na NAS
czy to wogole sie da zrobic.(NAS obsługuje sambe).
 

marecki6

New member
Bez reklam
Firmware V1113201000303Polish
add: simple BD navigation
add: Aspect ratio 16:10
add: option to delete files (Trash can pseudodevice in Copy menu)
add: separate menu option for SD Video System (NTSC or PAL)
mod: Predefined login (Realtek_guest) and password (Realtek_pw) for Windows/SMB shares.
fix: minor fixes and improovemnts
 

kris68

New member
za kolega djs1 z forum Arivahd.pl :
Podejście firmy Ferguson do klienta :/ Witam!

Zgodnie z obietnicą złożoną w temacie dotyczącym nowej wersji softu zadzwoniłem dzisiaj tj. 2010.03.19 do firmy ferguson w Poznaniu. Dodzwoniłem się najpierw do działu handlowego gdzie rozmawiałem z panią Hanną Ludwiczak. Poinformowałem ją o moich negatywnych uwagach co do zapowiadanego zwiększenia funkcjonalności (YouTube, TXT itd) naszego odtwarzacza a rzeczywistymi zmianami wprowadzanymi w nowych wersjach oprogramowania. Pani stwierdziła, że oni są tylko producentem i nie obchodzi ją za bardzo co się dalej z tym sprzętem dzieje, oni zajmują się wyłącznie produkcją i sprzedażą i nie rozumie moich uwag co do braku pewnych funkcji w oprogramowaniu - skierowała mnie do działu technicznego. Na moją uwagę, że ich postępowanie jest co najmniej denerwujące i mam zamiar oddać im ten sprzęt dowiedziałem się, że mogę to zrobić w sklepie w którym go zakupiłem, co się dzieje ze sprzętem który sprzedadzą ich nie interesuje (ciekawe podejście - prawda?). Firma ferguson nie poczuwa się do żadnego zaniedbania ze swojej strony.
Dalsza rozmowa z tą panią nie miała sensu, jednak uprzejmie przełączyła mnie do działu serwisu. W serwisie rozmawiałem z panem "Incognito" - pomimo mojego przedstawienia się i prośby o odwzajemnienie się w tym zakresie pan uparcie odmawiał podania imienia i nazwiska - czyżby wstydził się swojej firmy ??? Ja w sumie też tak bym postąpił - przecież w dziale technicznym najlepiej wiedzą, co sprzedają.
Jakie informacje tu uzyskałem? Najważniejsza informacja to to, że każdy wiedział na dzień zakupu co kupował i to, że producent zobowiązał się do wprowadzenia dodatkowej funkcjonalności to w sumie tylko wpis na stronie. W dalszym ciągu pracują nad wprowadzeniem tych zmian (taaa - od zeszłego roku) a kiedy się one pojawią to tego już nikt nie wie. Na moją uwagę co do tego, że o kupnie tego odtwarzacza w opcji z kartą Wi-Fi zadecydowało przede wszystkim obiecane wprowadzenie obsługi YT, txt itd. pan stwierdził, że to już mój problem - wiedziałem co kupuję - sprzęt nie miał tej funkcjonalności, więc nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za brak tych rzeczy w oprogramowaniu. I na tym rozmowa się zakończyła.

Co to tym myślicie? Czy też tak czujecie się nabici w butelkę? Miało być tak pięknie a w sumie wyszło jak zwykle! Nigdy więcej Fergusona.

pozdrawiam
Oceńcie sami stosunek fergusona do klienta......
 

morzin123

New member
Wydaje mi sie, że kogo mieli nabrać to już nabrali i juz kase maja nabitą. Ten playerek wszedł dość wcześnie na rynek, kiedy nie było jeszcze takiej konkurencji w tym temacie. Teraz po przeczytaniu zwłaszcza tych ostatnich postów w tym wątku, tylko niepoprawny optymista zdecyduje sie na ten sprzęt i bedzie wierzył że w kwestii oprogramowania sie cos jeszcze zmieni.
Teraz pewnie na allegro potanieja używki :)
 

marecki6

New member
Bez reklam
chyba troszeczke przesadzacie ... wszystko zalezy od tego czego dana osoba oczekuje od sprzetu ... sam uzywam arivy ale potrzebna jest mi wylacznie do filmow mkv ( nie zdazyl mi sie poki zaden ktory mi sie nie odpalil i nie mowie tu o jakis testowych demach ale o tym co chce ogladac) i muzyki w mp3 i flac i tu nie mam zadnych problemow ... ma wszystkie potrzebne zlacza, jest cicha i dobrze wykonana .. sory ale ja nie mam nic do zarzucenia... moje oczekiwania spelania w 100% bo o tym ze nie odpala txt wiedzialem jak kupowalem sprzet
 

adamo_

New member
Bez reklam
może kogos urażę...ale już sama nazwa Ferguson... mnie odstrasza, wygląd sprzetu i pilota... tragedia, relikt przeszłości, no i te wsparcie a raczej jego brak.... po co to kupujecie ? jest na rynku tyle playerów lepszych od niego
 
Ostatnia edycja:
Do góry