Ariva HDplayer 110

djvolt

New member
Niech najpierw rozwiaza problem z windows 7. Gdyby ktos chcial mi pomoc to gg 2392387

Pod Windowsem 7 wszystko chodzi wysmienicie i nie ma zadnego problemu jesli chodzi o LAN, po WI-FI nie sprawdzalem. ASUS HDP-R1 tez jest mlodym urzadzeniem wrecz jest to pierwszy tego typu urzadzenie od ASUS'a :p
 

adamo_

New member
Bez reklam
Wlasnie gdzies na forum Asusa doczytalem e O!play ma problem z HDMI w przypadku TV TOSHIBA..... a jam Toshibe :cry: i ludzie podlaczaja przez cinch , wiec raczej nie bede ryzykowal chyba ...że to naprawią

Arriva.. nie widać wsparcia

to jaka cena za tego Xtreamera promocyjna ?
 

djvolt

New member
Wlasnie gdzies na forum Asusa doczytalem e O!play ma problem z HDMI w przypadku TV TOSHIBA..... a jam Toshibe :cry: i ludzie podlaczaja przez cinch , wiec raczej nie bede ryzykowal chyba ...że to naprawią

Arriva.. nie widać wsparcia

to jaka cena za tego Xtreamera promocyjna ?

Kup i sprawdz. Wpierw najnowsze oprogramowanie sobie wgraj i bedzie git. Zaden telewizor nie ma problemu z HDMI, oprogramowanie telewizora ma problem z HDCP, poniewaz blokuje port, na ktorym nadaje asus.
 

kris68

New member
djvolt napisz mi jaka masz wersje win 7 bo ja home premium i jak to zrobiles bo mecze sie juz 3 tydzien bez skutku jezeli nie tu to na gg prosze - nie potrafie sobie z tym poradzic.
 

djvolt

New member
djvolt napisz mi jaka masz wersje win 7 bo ja home premium i jak to zrobiles bo mecze sie juz 3 tydzien bez skutku jezeli nie tu to na gg prosze - nie potrafie sobie z tym poradzic.

Nie ma znaczenia jaka wersja... Ja mam Pro i Home.

Problem:

Wchodzimy w Centrum Sieci i Udostepniania
Zaawansowane ustawienia udostępniania
Włącz odnajdowanie sieci - TAK
Wlacz Udostepnianie Plikow i Drukarek - TAK
Wlacz Udostepnianie Chronione Haslem - NIE
Zezwalaj Systemowi Windows na zarzadzanie polaczeniami grupy domowej - TAK

To samo robimy dla sieci publicznej...

Udostepniamy dysk:
Klikamy praywm, wlasciwosci, zakladka udostepnianie - udostepnij zaawansowane
Udostepnij ten folder, wpisujemy nazwe udzialu
klikamy uprawnienia - pozaznaczac pelna kontrola dla uzytkownika wszyscy

Nastepnie dajemy zakladka zabezpieczenia, klikamy edytuj, i to samo co przy udostepnianiu...

JEZELI NIE MA UZYTKOWNIKA WSZYSCY TO:
klikamy dodaj, zaawansowane, klikamy znajdz teraz, wybieramy wszyscy, ok, nadajemy uprawnienia pelna kontrola, ok, ok i wsio...

Wsio ladzia i chula :p

P.S. Jak macie problem z siecia to prosze pisac... Jestem sieciowcem :p a Windows 7 znam jak wlasne buty :p
 
Ostatnia edycja:

Dzumski

New member
UPnP

Wymyśliłem sobie taką funkcjonalność urządzenia:

Udostępniam to co widzę na ekranie monitora komputera i przesyłam do HD Ariva aby wyświetlił na TV. Myślałem aby wykorzystać UPnP do przesłania obrazu po sieci.

Czy jest to możliwe?
 

talesbite

New member
Sluchaj, widocznie klucz wifi traci zasilanie wskutek podpiecia w drugi port innego urzadzenia. Bez sensu troche ale jesli nie pociagnie dysku 2,5" z USB to i takze nie pociagnie wiecej niz 2 urzadzenia podlaczone w dwa porty USB. Rozwiazaniem moze byc HUB USB z wlasnym zasilaniem :)

U mnie wlasnie padlo drugie wejscie USB. Najpierw zaczelo sie od utraty polaczenia dysku zewnetrznego, gaslo podswietlenie napisu USB w menu. Az po ktoryms razie zgaslo zasilanie wejscia1. Od kilku dni mam walniete drugie wejscie. zasilanie na nosnik zewnetrzny (pen lub dysk) jest natomiast nie ma rozpoznania urzadzenia, brak transferu danych...
Oddalem do reklamacji :?
 

kys

New member
Najtaniej Xtreamer z kartą Wifi - 119Euro na oficjalnej stronie. Xtreamer w porównaniu do Asusa ma:
- można do środka włożyć HDD 2,5"
- synchronizowanie napisów,
- pełną obsługę obrazów ISO (w BD brak menu),
- YouTube, picassa, radia internetowe,
- mody...
- dużo częstsze poprawki (np brak problemu z wykrywaniem i poprawnym przesyłaniem do ampi dźwięku 5.1 a stereo).
 
Ostatnia edycja:

kris68

New member
djvolt powiem tylko pare słow - sorry za caps lock - CZLOWIEKU JESTES WIELKI !!!! WRESZCIE WSZYSTKO DZIALA I HULA TAK JAK POWINNO - nawet pomoc techniczna z Fergusona nie potrafila mi pomóc - stracilem juz nadzieje na wykorzystanie Arivy do celow do ktorych miala słuzyć. Naprawde bardzo serdecznie ci dziekuje w imieniu swoim i tych wszystkich ktorzy mieli te same problemy.
Pozdrawiam.
Oczywiscie dalej będę uzytkownikiem forum ale najwazniejszy problem rozwiazany. Full HD smiga mi po wifi na tp- linku z n.
 

djvolt

New member
Zglaszam sie na sieciowca :p Ja jakos nigdy nie mialem problemu z podpieciem czegokolwiek do mojej osobistej sieci LAN :p Bardzo mi milo, ze moglem pomoc :) dlatego nie lubie fergusona, bo nie wiadomo kto tam siedzi :) Extreamer jest dobry ale:
- dysk w takim urzadzeniu jest zbedny ze wzgledu na brak mozliwosci rozbudowy :) pliki mkv zajmuja nie lada duuuuzo miejsca, ale jesli kogos stac na dysk 2.5" 500 GB badz 1TB w cenie 2 dyskow 1TB 3.5" to prosze bardzo. Nie ma jak postawienie NAS'a w domu do takiego czegos. Przydatny moze okazac sie etray'z, bardzo mi sie spodobal :)
- kiedy to forum wreszczie bedzie? cos kolega sie ociaga? przecie to kilka godzin roboty wraz z domena heh a jeszcze latwiej na subdomenie to postawic :p
-moze pomoc? :hihi:
 

djvolt

New member
U mnie wlasnie padlo drugie wejscie USB. Najpierw zaczelo sie od utraty polaczenia dysku zewnetrznego, gaslo podswietlenie napisu USB w menu. Az po ktoryms razie zgaslo zasilanie wejscia1. Od kilku dni mam walniete drugie wejscie. zasilanie na nosnik zewnetrzny (pen lub dysk) jest natomiast nie ma rozpoznania urzadzenia, brak transferu danych...
Oddalem do reklamacji :?

Sluchaj talesbite, u ciebie nie padlo USB tylko zasilacz. To urzadzenie potrzebuje 5V wiec minimum to jest 2A (Ampery) na zapotrzebowanie. 2xUSB + urzadzenie, USB musi miec na porcie po 500mA wiec 2 x 500mA = 1A, kolejne 1A zapewnie bierze urzadzenie na obsluge procesora. Asus bardzo dobrze zrobil, ze zabezpieczyl urzadzenie napieciem 12V pradem 1,5A, bo nawet jesli urzadzenie potrzebuje tylko 5V to zawsze z 12V mozna to wyciagnac przy czym zasilacz nie cierpi tak bardzo jak przy 5V.

Wymyśliłem sobie taką funkcjonalność urządzenia:

Udostępniam to co widzę na ekranie monitora komputera i przesyłam do HD Ariva aby wyświetlił na TV. Myślałem aby wykorzystać UPnP do przesłania obrazu po sieci.

Czy jest to możliwe?
Wiesz co, teoretycznie jest to mozliwe, z tym, ze musisz wykonac streaming jakims programem typu VLC (freeware) aby arriva mogla to odebrac, rozkodowac i przeslac na TV.
 
Ostatnia edycja:

talesbite

New member
Sluchaj talesbite, u ciebie nie padlo USB tylko zasilacz. To urzadzenie potrzebuje 5V wiec minimum to jest 2A (Ampery) na zapotrzebowanie. 2xUSB + urzadzenie, USB musi miec na porcie po 500mA wiec 2 x 500mA = 1A, kolejne 1A zapewnie bierze urzadzenie na obsluge procesora. Asus bardzo dobrze zrobil, ze zabezpieczyl urzadzenie napieciem 12V pradem 1,5A, bo nawet jesli urzadzenie potrzebuje tylko 5V to zawsze z 12V mozna to wyciagnac przy czym zasilacz nie cierpi tak bardzo jak przy 5V.

Prawdopodbnie jest tak jak piszesz, a moze tylko bezpiecznik na. tylko czy te same napiecie z jednego zasilacza jest podawane na kazde z wejsc USB, czy sa oddzielone bezpiecznikami. U mnie jest tak ze jedno wejscie wogole nie "zyje", na drugim nie widzi zadnego urzadzenia...Kwestia zasilania do bani... :cry:

PS.dzieki za zainteresowanie
 

djvolt

New member
Eee tam, co Ty gadasz :p jak to w neonowce mowil :p Ariva to moze i ma potencjal, bo ja kazdy kupuje, a potem sobie w brode pluje :p bez programistow ona jest spalona, a juz widac, ze ci z fergusona nic nie wymysla dobrego, bo nawet im sie nie chce ruszyc i dodac obslugi BD .iso...

SIR spam to masz ty w skrzynkach :p To cosz to za poczta, ze od razu jako spam wywala? Ja nic takowego nie mam eh... Jak chcesz to mam ING Bank Slaski :p
 

morzin123

New member
Mam tworzyc wlasne forum o Asusie czy sie podpiac pod was?


Ja uważam że to jest dobry pomysł, aby wyłączyć tematy playerów HD na inne forum bo temat jest niezwykle rozwojowy :D

A co sie tyczy Arivy to czy jest sens dedykować całe forum tylko jej? Programiści z Fergusona sie nie popisują z aktualizacją oprogramowania do tego sprzętu, dlatego to forum dedykowane tylko Arivie może szybko umrzeć śmiercią naturalną.

Apeluje do Was drodzy uzytkownicy połączcie swoje siły i zróbcie jedno, ale dobre i rzeczowe forum na temat Playerów HD. Z pożytkiem dla nas wszystkich.
 

Maverick7909

New member
Mam trochę możne dziwnie pytaniem.Jest napisane ze można podłączyć pod to Dvd.Tylko w jakim celu ? Czy jak mam np stare Dvd i włożył bym do niego płytę blu ray to mógł bym przez te Dvd oglądać film na bly ray ?
 

Maverick7909

New member
Racja.Myślałem nad zakupem tego ale nie oglądam nic w hd i ma tv hd redy to chyba nie ma sensu ? Co daje podłączenie zwykłego Dvd do tego i czy jest to bardziej opłacalne przyszłościowo to od Blu ray ?
 
Ostatnia edycja:

djvolt

New member
Racja.Myślałem nad zakupem tego ale nie oglądam nic w hd i ma tv hd redy to chyba nie ma sensu ? Co daje podłączenie zwykłego Dvd do tego i czy jest to bardziej opłacalne to od Blu ray ?

Jesli twoj telewizor obsluzy rozdzielczosc HD 1280x720 tzw 720p to jest ogromna roznica... Jesli masz plyty blueray to czemu nie? Obecnie czytnik blueray obsluguje wszystkie typy i formaty plyt na calym swiecie.

Dla przykladu: ogladnij wladce pierscieni na DVD a ogladnij w jakosci 720p mkv... Bez porownania :)
 

djvolt

New member
Kolego forum o Xtreamerze :) tez jest i to oficjalne na ich stronie w jezyku Polskim dlatego tez proponuje ci nie dawanie tam tego dzialu bo Polskie forum na domenie foru,.xtreamer.net (Xtreamer Official Forum • View forum - Xtreamer Polska) ma sie bardzo dobrze :) wiec po co powielac. O innych mozesz lecz o popcornach tez jest.... zostaje Asus, IcyBOX i ewentualnie WD ale o WD mi sie wydaje tez jest :)

Domena jak cos to jest, ilosc miejsca bardzo duza, wiec moze jeszcze co innego pod nia bedzie oprocz forum :)
 

morzin123

New member
Kolego forum o Xtreamerze :) tez jest. O innych mozesz lecz o popcornach tez jest.... zostaje Asus, IcyBOX i ewentualnie WD ale o WD mi sie wydaje tez jest :)


No i co z tego, że jest?

Załóżmy taką sytuację, że ktoś chce kupić sobie odtwarzacz HD. A że nie ma pojęcia o takim sprzęcie, no to szuka najpierw forum o Arivie i sie rejestruje. Potem czyta szereg wątków, z których i tak nic nie kuma, bo jest słaby w temacie takich playerów.

Następnie szuka forum o Asusie rejestruje sie i czyta

PopCorn - to samo rejestruje sie i czyta

Asus - rejestruje sie i czyta

Itd. do usranej śmierci.

A na końcu dochodzi do wniosku, że ma mętlik w głowie i tak z tego nic niewie.



LUDZIE ja wiem, że każdy chce mieć coś swojego, prywatnego (czyt. forum), Ale takie fora to są w zasadzie już dla posiadaczy takiego czy innego odtwarzacza i służy ono raczej do rozwijania wiedzy o sprzęcie, który jest juz podpięty do swojego telewizora.

Co w tym złego, że ktoś chce utworzyć nowe forum, na którym można będzie znaleźć wszytko na temat takich odtwarzaczy w jednym miejscu?

Nie dajmy sie zwariować.

djvolt twórz to forum, podpisuje sie obiema rękami pod tym mam nadzieje dziełem :D
 

djvolt

New member
No i co z tego, że jest?

Załóżmy taką sytuację, że ktoś chce kupić sobie odtwarzacz HD. A że nie ma pojęcia o takim sprzęcie, no to szuka najpierw forum o Arivie i sie rejestruje. Potem czyta szereg wątków, z których i tak nic nie kuma, bo jest słaby w temacie takich playerów.

Następnie szuka forum o Asusie rejestruje sie i czyta

PopCorn - to samo rejestruje sie i czyta

Asus - rejestruje sie i czyta

Itd. do usranej śmierci.

A na końcu dochodzi do wniosku, że ma mętlik w głowie i tak z tego nic niewie.



LUDZIE ja wiem, że każdy chce mieć coś swojego, prywatnego (czyt. forum), Ale takie fora to są w zasadzie już dla posiadaczy takiego czy innego odtwarzacza i służy ono raczej do rozwijania wiedzy o sprzęcie, który jest juz podpięty do swojego telewizora.

Co w tym złego, że ktoś chce utworzyć nowe forum, na którym można będzie znaleźć wszytko na temat takich odtwarzaczy w jednym miejscu?

Nie dajmy sie zwariować.

djvolt twórz to forum, podpisuje sie obiema rękami pod tym mam nadzieje dziełem :D

Mam to samo na mysli :) Chcialbym aby wszystko bylo w jednym miejscu i skupialo rzesze uzytkownikow wszystkich playerow oraz dzial porownawczy nie ze strony producentow lecz ze strony uzytkownikow jednym slowem ktory lepszy do czego. Domena juz dziala, w chwili obecnej tworzona jest grafika.

morzin123 jesli jestes chetny i masz jakies pomysly na rozbudowe to prosze o info na e-mail: djvolt1942@gmail.com, jesli forum bedzie juz w dzialaniu bedzie nabor na adminow oraz newsomanow. Nie lubie jak sa fora porozwalane na kilkanascie for, z ktorych i tak nic nie wiadomo. Potrzebne sa konkrety.
 
Do góry