Ariva HDplayer 110

FullObcyk

Member
Czy ktoś znalazł jakieś rozwiązanie na cięcie niektórych Xvidów?
Zacząłem przeglądać moje zasoby na HDD i muszę przyznać, że sporo pozycji Xvidowskich nie chodzi płynnie.Jest to dość irytujące. Współczynnik FPS nie ma znaczenia, tnie zarówno na 23 jak i 25 - oczywiście nie wszystkie pozycje.
 

sebastian269

New member
powiedzcie mi co mam zrobić probowałem aktualizować arive i się zawisiła po wyłączeniu włącznikiem na tylnej ściance pojawia się tylko logo i nic sie nie dzieje nie chce sie załadować co teraz??
 

Arly

New member
Witam

Mam pytanie. Ktos wspominal o zatrzymywaniu sie obrazu na dvixach i xvidach podczas proby przewijania obrazu przod/tyl (dzwiek idzie normalnie dalej). Czy to zjawisko wystepuje notorycznie na wszystkich plikach czy tylko sporadycznie. Czy wiadomo jak temu zaradzic czy po prostu trzeba cierpliwie czekac na nowy update?
Pozdrawiam
 
W moim przypadku dochodzi podczas przewijania filmu (Xvid) do odpowiedniego miejsca np do przodu > braku dźwięku :) żeby obejrzeć dany film trzeba oglądać od początku inaczej lipa ...brak dźwięku ...ale przypadłość ta występuje raczej sporadycznie i jak ktoś wcześniej napisał na forum jeśli ściągamy RIP-y znanych team-ów to raczej mało prawdopodobna przypadłość. A i pewnie jeśli firma Ferguson skapnie się co i jak to nowy firmware to załatwi ...mam nadzieje :)
 

kris68

New member
Kurde mam urzadzenie a tak jak bym go nie miał. Czy Ferguson kara ludzi ktorzy maja Windows 7? Dodzwoniłem sie bezpośrednio do nich do goscia ktory zajmuje sie tym modelem mówi że wina systemu pytam sie go kiedy to naprawia w sofcie - wykrecał się jak piskorz i zwalał na microsoft. Sprawdzałem na win 7 home premium i na ultimate z zastosowaniem trickow w rejestrze i tego co napisali na stronie nic to nie dalo. Jest tylko jeden numer ze bez tych zabaw widzi mi jeden dysk zewnetrzny podpiety do kompa tylko 1 ( a mam 3 zewnetrzne ) powiedzialem to gosciowi to nie potrafil wytlumaczyc i zamilkł na dłuższą chwilę . Co prawda da sie przez WMP i UPNP ale bez napisów - bez jaj nie będę wgrywał napisów do filmów HD. Na dysku zewnetrznym podpietym z boku 2.5 cala hula ale przeznaczenie mialo byc tego urzadzenia troche inne.:sad:
 

Gustaf

New member
Czy ktoś znalazł jakieś rozwiązanie na cięcie niektórych Xvidów?
Zacząłem przeglądać moje zasoby na HDD i muszę przyznać, że sporo pozycji Xvidowskich nie chodzi płynnie.Jest to dość irytujące. Współczynnik FPS nie ma znaczenia, tnie zarówno na 23 jak i 25 - oczywiście nie wszystkie pozycje.

23?, chyba 24 pierwsze słyszę, żeby ktoś kodował film na 23fps.


Aby poprawić płynność - możesz wymusić odświeżanie 50/60HZ, ewentualnie wymusić PAL. przycisk w lewym górnym rogu pilota. U mnie pomaga...
 

akubit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurde mam urzadzenie a tak jak bym go nie miał. Czy Ferguson kara ludzi ktorzy maja Windows 7?

Nie kara tylko karze.
Miałem podobne problemy z Xtreamerem i Windows 7. Wystarczyło zmienić szyfrowanie połączeń udostępniania plików ze 128bit, na 40 lub 56bit w zaawansowanych ustawieniach udostępniania.
Może to pomoże :idea:
 

kris68

New member
akubit w jaki sposob zmienic to szyfrowanie w windows 7 ?? Bo nie bardzo sie na tym znam a po drugie na razie u mnie to idzie po kablu a co do wifi to dopiero czekam na router z n.
 

pionier123

Member
Witam.Chce kupic arive 110 ale dreczy mnie to czy na tym playerze mozna ustawic kolor czcionki lub jej przezroczystosc.Mam plazme i boje sie powidokow.Pozdrawiam!

oglądam na plaźmie panasonica 42G10 można zmieniać kolory( żółty, biały to podstawa są jescze zielony, czerwony, niebieski) i żadnych powidoków nie ma także nie masz co się obawiać
 

nur

New member
Witam może coś pomogę w sprawie udostępnienia bez hasła napędów komputera z systemem Vista (7 nie posiadam jak ktoś ma niech spróbuje ). Ja zastosowałem sposób taki :

Aby to zrobić należy otworzyć w trybie administratora wiersz poleceń. Przypominam: start -> uruchom -> wpisujemy CMD

Po otwarciu konsoli wpisujemy: net user administrator /active:yes i akceptujemy enterem.

Możemy zamknąć wiersz poleceń i przełączyć użytkownika. Obok naszej ikonki logowania będzie widoczna ikona administratora

Aby wyłączyć konto admina należy wpisać: net user administrator /active:no

Bardzo ważne jest żeby uruchom uruchomić jako administrator (czyli klikamy prawym i z listy wybieramy uruchom jako administrator )

U mnie pomogło i w ten sposób udało mi się udostępnić napęd Blu w laptopie i już nie pyta o żadne hasło.
Jeżeli komuś pomogłem to się cieszę a jeżeli komuś oznajmiałem oczywistą oczywistość to przepraszam za guru
się nie uważam ;)
 

kys

New member
szybkie odtwarzanie muzyki

Czy można w miarę szybko i łatwo włączyć odtwarzanie muzyki (mp3), bez używania tv? Ktoś wie, jak to wygląda w Asusie?
 

martinezo

New member
Włączasz O!Play'a.
Klikasz w pilocie przycisk "nutki" i zaczyna w RANDOM'ie odtwarzać audio ze źródła zapiętego do USB.
Nie musisz odpalać TV (no chyba, że chcesz dokonywać wyboru).
Pamięta też gdzie skończył poprzednio ;)
 

kys

New member
Dzięki za odpowiedź. Jak wygląda w tej chwili sprawa przesyłania dźwięku Dolby TrueHD i DTS-HD MA przez HDMI (ew. optyk)?
 

grzesch

New member
W moim przypadku dochodzi podczas przewijania filmu (Xvid) do odpowiedniego miejsca np do przodu > braku dźwięku :) żeby obejrzeć dany film trzeba oglądać od początku inaczej lipa ...brak dźwięku ...ale przypadłość ta występuje raczej sporadycznie i jak ktoś wcześniej napisał na forum jeśli ściągamy RIP-y znanych team-ów to raczej mało prawdopodobna przypadłość. A i pewnie jeśli firma Ferguson skapnie się co i jak to nowy firmware to załatwi ...mam nadzieje :)

Nie zwróciłem wcześniej uwagi na to - może dlatego, że rzadko używam przewijania. Faktycznie u mnie spora część filmów xvid ma tę przypadłość.
Kolejny babol do poprawy - nie ma tu znaczenia jaki rip się ściągnie - co najwyżej może być skopana synchronizacja dźwięku z obrazem ale to nie jest powód, żeby nagle dźwięk zaniknął.

Muszę pozbierać do kupy te wszystkie bugi i wysłać mailem do Fergusona - niech oni w końcu zainterweniują u "małych, żółtych rączek" :)
 

marecki6

New member
Bez reklam
male pytanko odnosnie dekodowanego dzwieku - jezeli w mkv jest dzwiek AC2/AC3 6ch to jak powinien byc zdekodowany ? 5.1 ? bo jak na ampli daje auto to zawsze wrzuca mi stereo
 

hazi25

Klub HDTV.com.pl
VIP
internet radio

a ja mam pytanko sory nie jestem w temacie odtwarzaczy HD czy ariva wifi może służyć do słuchania dowolnego radia internetowego jednocześnie odtwarzanie divix(to wiem że ma) lub szukam podobne urządzenia dające takie możliwości jednocześnie...? :)
 

mellowman

New member
optware bez bricka dla SD sformatowanej pod ext3 :)

Kod:
mount / -o remount,rw
mkdir /opt
mount / -o remount,ro
umount -l /tmp/usbmount/sda1
mount /dev/scsi/host2/bus0/target0/lun0/part1 /opt #df powie wam wszystko :)

mkdir /opt/tmp
mkdir /opt/tmp/ipkg

cd /opt/tmp

wget http://www.kovari.priv.hu/download/ipkg-cl.tgz
tar -xvf ipkg-cl.tgz
mv /opt/tmp/ipkg-cl /usr/local/bin/
rm ipkg-cl.tgz

wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/uclibc-opt_0.9.28-13_mipsel.ipk
ipkg-cl install uclibc-opt_0.9.28-13_mipsel.ipk

wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/ipkg-opt_0.99.163-10_mipsel.ipk
ipkg-cl install ipkg-opt_0.99.163-10_mipsel.ipk

rm *.ipk

cd /opt/bin/
./ipkg update

-------

ipkg install {nazwa_pakietu}

przed wylaczeniem playerka na wszelki wypadek

Kod:
umount /opt
 
Ostatnia edycja:
Do góry