Ariva HDplayer 110

fireboy

New member
Oj "daniol" przecież "sulko" pytał o kabel nie o wifi, nie powinien ciąć, szukaj przyczyn w filmie lub jakości połączenia , zależy czy tnie ci wszystkie czy tylko niektóre.
Oj, "bodzio" napisał też, że te same filmy z dysku nie są przycinane, więc przyczyny po stronie filmu być nie powinno :)
 

bodzio_g

New member
Oj, "bodzio" napisał też, że te same filmy z dysku nie są przycinane, więc przyczyny po stronie filmu być nie powinno



Oj ;). Racja , faktycznie jeśli z dysku podłączonego do arivy idzie dobrze to jest to raczej wina połączenia sieciowego albo straszliwie zamulonego kompa lub bardzo sfragmentowanego dysku, więcej możliwości nie widzę.
 

daniol

New member
czasami sie tnie jak mamy udostepniony dysk w sieci a jest podpiety do kompa przez usb a w tym czasie kozystamy intensywnie z usb np. przegrywamy cos na inny dysk ale to wina obslugi usb przez komp a nie arivy110
 

loozack

New member
może ktoś podrzucić info, jak zainstalować ftp na arivie. Nawet głupiego mc nie mogę zainstalować, bo cały czas błędami sypie :(

może wypowie się mellowman, któremu udało się zainstalować nawet rTorrent'a (strona 50 tematu)
 

loozack

New member
Doszedłem do pewnego miejsca, ale potrzebuję 240k wolnego miejsca w głównej pamięci.. nie wiem, co moge skasować, żeby nie zabić arivy!
 

mellowman

New member
:)

Doszedłem do pewnego miejsca, ale potrzebuję 240k wolnego miejsca w głównej pamięci.. nie wiem, co moge skasować, żeby nie zabić arivy!

uwazaj, zebys Arivki nie 'zbrickowal', bardzo zle reaguje
na zapelniona partycje.
ktos pytal o pojemnosc:
2Gbit (czyli 2/8 daje 256MB - po partycjonowaniu wychodzi
mniej, bo nie zostawiaja miejsca dla grzebaczy linuxowych :))

zrobilem na SD partycje ext2 na Arivie przez odmonowanie napedu i fdisk i pozniej zamonowalem (na kompie szybciej i wygodniej mozna formatowac SD pod linuxem ;)), wrzucilem ipkg-cl
zgodnie z howto podanym w #496 i dalej pakiety i zaleznosci instalowalem przez ipkg - wszytko sie instaluje na karcie pamieci. pamietaj, ze to architektura MIPSel ;)
co do torrentow zwroc uwage na pakiet 'Transmission'

nslu2-linux.org/wiki/Optware/Packages
ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable

ftp -> vsftpd :: zso.tbg.net.pl/~tomek/vsftpd_howto.html

milego grzebania
[m]

ps. ludzie znajdowali miejsce na partycji systemowej kasujac niepotrzebne fonty
 
Ostatnia edycja:

antila

New member
Mam pytanko - czytałam temat ale gdzieś mi umknęła chyba odpowiedź na mój problem.

Po podłączeniu arivy do telewizora sony 32v5500 kablem hdmi mam problem.
Otóż ariva się ładnie odpala, ale zgłasza się sygnał 480p i nie można zmienić na innych (z pilota do arivy). Filmy się uruchamiają ale jest jeden zgrzyt - brak fonii - czy to na filmie czy mp3.
Przy czym z tym problemem mogę sobie poradzić na dwa sposoby:
1) wyjęcie i podłączenie na nowo kabla hdmi;
2) wyłączenie i załączenie telewizora.
W obu wypadkach poprawnie jest wykrywany wtedy system nadawania czyli 1080i/p i filmy czy mp3 mają dźwięk.

I moje pytanie - czy jest to wina ustawień arivy, telewizora czy może kabel hdmi ? Może się ktoś spotkał z takim problemem ?
 

frogi4

New member
Sam Soniaka, serię W i ten sam problem. Kable zmieniałem, nie pomogło. Widocznie nie lubią się ze sobą bo na innym tv Ariva działa dobrze.
 

markus96

New member
Co myślicie o założeniu tematu dotyczącego dysków zewnętrznych do ARIVY bez własnego zasilania, czy wogólem są takie dyski które player obsługuje?
 

Kijek1

Member
Sam Soniaka, serię W i ten sam problem. Kable zmieniałem, nie pomogło. Widocznie nie lubią się ze sobą bo na innym tv Ariva działa dobrze.

Mam Soniaka, W4500 i żadnych problemów. Ariva AUTO HDMI, i sam się przełącza na odpowiednią rozdzielczość. Jak film jest 720p, to sony przełącza się na 720p, a jak jest 1080p to się przełącz na 1080p :) Żadnych problemów z fonią.
 

Gustaf

New member
Co myślicie o założeniu tematu dotyczącego dysków zewnętrznych do ARIVY bez własnego zasilania, czy wogólem są takie dyski które player obsługuje?

Mam Samsunga S2 Portable, czyli dysk bez dodatkowego zasilania i po poświęceniu trochę czasu na testy - doszedłem tylko do jednego wniosku

Implementacja NTFS w Arivie jest mówiąc delikatnie skopana.

Na FAT32 dysk hula, ale nie możemy nagrać pliku większego niż 4GB
Na EXT3 wszystko działa, ale dysku nie widać pod windą.

Ja mam dystrubucję LINUXa na penie i jak potrzebuję dograć filmy odpalam go z pena i dogrywam. Sterowniki do EXT3 pod windę nie chcą mi działać na WIN 7, tzn dysk wyłącza się po 15sekundach kopiowania

Nie wiem jeszcze czy winą złej obsługi NTFS jest system na jakim ARIVA chodzi, czy soft do oglądania filmów. Testy trwają...
 
Ostatnia edycja:

kys

New member
Sam Soniaka, serię W i ten sam problem. Kable zmieniałem, nie pomogło. Widocznie nie lubią się ze sobą bo na innym tv Ariva działa dobrze.
Z tego co widzę, to identyczny sprzętowo jest Asus O!Play i były tam te same problemy - poprawili to w ostatnim firmware, zatem trza czekać na programistów Fergusona.

O!Play HDP-R1 firmware update 1.17
1.Add BD iso file support
2.Add Win7 network neighborhood connection support
3.Improve HDMI compatibility to support SONY W5500 series
4.Improve network connectivity
5.Add FLAC ID3 support
6.Add Ken Burns effect
7.Add TimeJump function by using right/left key to skip part of the video. We provide 5/10/15/20/30 minutes options.
8.Provide the flexibility for firmware downgrade
9.Change Music Shuffle function. Will play the music under the folder when you press music shuffle button instead of playing all music files in the storage device.
10.If upgrade is failed due to any unanticipated accidence happen such as incomplete firmware download or power failure, please re-install again.

Zaczynam się skłaniać powoli do Asusa, patrząc na:
- już brak problemów z PL literami,
- obsługę iso BD,
- 3 lata gwarancji,
- lepsze poprawki,
- otwarte źródła części kodu (do pobrania na ich stronie),
- większa popularność na świecie, zatem lepiej hackowane..
- złącze eSATA
.. albo zaczekać na wersję Air (z wifi n i czytnikiem kart).

A Wy co myślicie o Asusie?
 
Ostatnia edycja:

daniol

New member
mi ciezko o asusie mysle poniewaz juz mam ferdka ale z tego co piszesz wynika ze dopuki ferdek nie wypusci nowego softu asus jest lepszy i narazie nikogo na ferdka nie bede namawial choc mi ferdek pasuje bo ogladam na nim 90% filmow z dabingiem wifi dziala ok bo na kompie mam xp ale na nowy soft czekam z utensknieniem
 

herkii

New member
Forum Ariva

Witam

Czytam ten temat od poczatku posiadam Arive, wiec pomysl jast taki - jest juz domena i serwer, forum o Arivie pewnie by sie przydalo by zebrac te wszyskie informacje wiec jak chcecie to w weekend to wszystko skonfiguruje i postawie. Jezeli jest ktos chetny do pomocy w moderowaniu forum, to zapraszam.

Pozdrawiem herki
gg: 2371383
jid: herki@jabster.pl
 

daniol

New member
mam problem moze ktos zna rozwiazanie mianowicie mam ruter i dysk zewnetrzny i potrzebuje podpiac dysk do rutera przez jakis serwer nas tak zeby nie trzeba bylo wlaczac kompa gdy chce cos obejzec najlepiej zeby ten NAS mial z 2 gnizada usb chyba ze mozna doniego wpiac hub i zeby obslugiwal nie tylko fat32
 
Do góry