Ariva HDplayer 110

pionier123

Member
u mnie jest tak samo ale nie 2-3 min ale jakies 30 s... wyglada to tak ze obejrze serial jakis i jak sa napisy koncowe naciskam na pilocie power dioda niebieska sie swieci caly czas na arivie i nie gasnie i za chwilke znowu na ekranie sie pojawia menu, wyglada to tak jakby nacisniecie tego powera powodowalo reset urzadzenia poprostu jak nacisne drugi raz power dopiero sie wylancza arivka. Nie wiem od czego to zalezy oczywiscie probowalem tez jak po napisach koncowych nacisne stop i w menu dam power na pilocie ale objawy sa te same.

Moze ktos wie czego to wina niech da znac (mi to zbytnio nie przeszkadza ale...).

Z tego co wiem tak właśnie prawidłowo działa Ariva podczas oglądania wciśnięcie Power urządzenie się nie wyłącza tylko przechodzi do MENU

Znalazłem wpis @grzesch
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=435498&postcount=87

- bardzo podoba mi się działanie przycisku power (jeden klik - wychodzimy z każdego poziomu do głównego menu; drugi klik - wyłączamy urządzenie)
 
Ostatnia edycja:

wiesus

New member
napisy srt

Witam

Na początek dobra nowina dla wszystkich posiadających ogromne kolekcje filmów z napisami txt.
Na froum "xtreamer polska" w temacie "pliki tekstowe *txt ??" w zakładce 4 jest do ściągnięcia program [ToSrtConverter 1.0.4.zip [1.53 MiB] ], który masowo przerabia napisy na srt.

Niestety linkow nie mogę dodawać

PS. Z arivy jestem zadowolony (szczególnie ze xtreamer przycina przy hd), u mnie łyka wszystko oprócz.... właśnie Wam tez nie działa poprawnie "Planet Earth"??? doszedłem do wniosku, ze to wina wersji kontenera mkv.
 

Tomik76

New member
jak widac najwiecej problemow ludzie zglaszaja gdy chca odtwarzac filmy ktore nie sa sciaagane z jakis porzadnych trakerow jak i dobrych grup... grupy trzymaja sie standardow a ariva tez wymaga pewnych standardow jezeli wam cos nie dziala lub sie tnie to nie wina arivy a filmow ktore chcecie w niej odtwarzac... zacznijcie w koncu korzystac z pozradnych trakerow albo przynajmniej sciagajcie pozycje znanych grup nie jest to trudne nawet na darmowych trakerach.


Niestety tak nie jest....
Filmy w .xvid grup
M00DY
iMBT
tną się od miesiąca Grudnia z poprzednimi było ok...
Moja teoria - może używają jakiegoś nowego kodeka XviD z którym Arriva sobie nie radzi...:sad:

Może ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu...
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Tomik76

Wez lepiej na tym Forum nie zarzucaj takimi informacjami o grupach i filmach z Torrentow
bo to prowadzi tylko ku problemom .
Kto kumaty ten sobie w necie znajdzie co potrzebuje .


Ktos cos pisal o Planet Earth ,
mialem na plytach Dual DVD wersje niby rip z BD
plik 8GB z rozszezeniem .TS Cielo toto na kazdym sprzecie ale z wszystkich wersji jakie widzialem bylo najostrzejsze :/
 

FullObcyk

Member
Niestety tak nie jest....
Przykłady filmów które tną:
Jennifers.Body.DVDRip.XviD-iMBT
The.Blind.Side.2009.WS.DVDSCR.XviD.AC3-M00DY
The.Time.Travelers.Wife.2009.DVDRip.XviD-iMBT
plus parę innych w/w grup ale tylko od miesiąca Grudnia z poprzednimi było ok...
Moja teoria - może używają jakiegoś nowego kodeka XviD z którym Arriva sobie nie radzi...:sad:

Grupę iMBT uważam za jedną z najlepszych a i tak problem z cięciem się obrazu występuje u mnie i 2 moich znajomych. Dodam tylko na że na PC jest ok i WDHD również ok.....:confused:

Przy okazji może ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu...
Potwierdzam!Relki od iMBT oraz Devise - Xvidy tną sie na Arivie!
 

Tomik76

New member
Tomik76

Wez lepiej na tym Forum nie zarzucaj takimi informacjami o grupach i filmach z Torrentow
bo to prowadzi tylko ku problemom .
Kto kumaty ten sobie w necie znajdzie co potrzebuje .

Edit nastąpił :?
Przy okazji czy ja podaje jakieś linki czy co :confused: nie przesadzaj proszę... i jak nie masz nic konkretnego do dodania to nie cytuj mnie proszę.
 

WIIW

New member
Mam małe pytanko odnośnie możliwości sieciowych Arivy. Mam w salonie kukurydzę A-110, a że człowiek jest wygodny to wykombinowałem sobie, że postawię Arivę w sypialni i poprzez LAN będę na niej odtwarzał pliki z A-110. Czy to ma szanse zadziałać, jeśli tak to czy Ariva odtworzy zewnętrzne napisy srt (ten sam katalog i ta sama nazwa co mkv)?

Może ktoś ma możliwość sprawdzenia takiej konfiguracji?
 

zyla

New member
Kupiłem...!

Czytałem, czytałem posty i w końcu kupiłem.
Ariva 110 za .. 327.00 zł ( promocje w MediaMarkt ).
Myślę że za taką cenę to nie ma co wybrzydzać...

Na wstępie polecam każdemu kto szuka nieskomplikowanego odtwarzacza w niskiej cenie.

Moje uwagi ( jako kompletny laik... ).

1. Dźwięk mógłby być lepszy, wyraźnie obcina niskie tony ( może poprawią to w następnym frimware ).
2. Z niektórymi PENDRIVE ariva sie nie wyłącza !!! ( u mnie na 2 typach wyłączała ok, natomiast dla podłączonego sandisk 8GB przy wyłączeniu się zawieszała.. ? - może to wina zainstalowanego na stałe na pendirve oprogramowania..?
3. Przeglądarka zdjęć powinna mieć więcej "podstawowych" opcji np. nie tylko automatyczny pokaz zdjęć ale także ręczny obsługiwany przyciskami na pilocie, automatyczne skalowanie wysokości i szerokości zdjęcia do wielkości obrazu a nie tylko szerokości.

To tyle uwag na gorąco teraz co mi się podoba...

1. Szybkość działania menu !!!.
2. Obraz bardzo dobrej jakości, ( na razie oglądałem tylko divixy i jestem zachwycony.
3. Dostęp do zasobów przez sieć. Z moim NAS SYNOLOGY 110 1.5 TB działa poprostu wyśmienicie.

A teraz co powinni dodać w nowym frimware ( poza poprawkami błędów ).
1. Dostęp do WWW ( penie można dodać jakąś prostą przeglądarkę.
2. I jakby był jeszcze jakiś prosty klient poczty - to nic więcej nie potrzeba... :).
 

sbapol

New member
(...)1. Dostęp do WWW ( penie można dodać jakąś prostą przeglądarkę.
2. I jakby był jeszcze jakiś prosty klient poczty - to nic więcej nie potrzeba... :).

No proszę Cię,to jest odtwarzacz muzyki,zdjęć i najważniejsze filmów.Klient poczty? Pocztę można sobie sciagnać na komputer,netbooka,palmtopa,komórkę,a nie odtwarzacz multimediów.To samo z www.Można o tym myśleć w dalszej przyszłości.Teraz są ważniejsze sprawy które trzeba załatwić w pierwszej kolejności.Jak na przykład przycinanie nowych Xvidów,trzask w głośnikach po analogu,playlisty,ulubione,Ftp,Picassa lub Flickr,portale video,więcej opcji przy odtwarzanie mp3 i zdjęć by się przydało,błąd przy flakach,ISO z BD,torrenty.Musimy trzymać kciuki,żeby programiści Fergusona dali z siebie wszystko i nie poprzestali tylko na UPNP,czyli ostatnim firmware.
Ja jestem z niej zadowolony,a jeśli co jakiś czas dostaniemy nowy firmware rozwijający funkcjonalność to będę w niebo wzięty.
 
Ostatnia edycja:
Witam !

Na wstępie podam że nie mam tego sprzętu w domu i zastanawiam czy go kupić.
Mam dwa typy:
Ferguson D-890 HX zwykły odtwarzacz dvd z wyjściem HDMI i wejściem USB, cena 145zł
Ferguson Ariva HDPlayer 110, cena 379zł

Aria 110 jest stworzony do oglądania filmów zgranych z sieci, a jak puścić dzięki niemu film z płyty DVD, czy można udostępnić napęd DVD w komputerze i puścić film po sieci.
Czy jak udostępnię napęd to będzie widoczny jak zwykły udostępniony folder na innym komputerze ?

Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz jak napisy do filmów najpopularniejsze rozszerzenie to .txt
Czy po ściągnięciu filmu np. DIVIX z netu razem z napisami txt co będzie trzeba zrobić. Na stronie Ferguson-a jest jakiś program do konwertowania „SRT v1.1”. Jeśli dobrze rozumiem można na nim oglądać większość filmów razem z napisami wcześniej przerobionymi na inne rozszerzenie?
 

daniol

New member
czekam na nowy soft bo z tym czuje pewien nie dosyt a mysle ze sprzecik jest naprawde dobry i poprawa softu w nim poprawi bardzo jego wizerunek
 

zyla

New member
Z instrukcji Arivy 110:

System: Linux :)
Flash: 2GB NAND ( 2GB ! albo oni coś źle wydrukowali )
Ram: 128 MB

wydaje się że takie zasoby pozwalają programistą poszaleć.. i można to i owo pozmieniać :D
 
Czy można udostępnić napęd DVD w komputerze i puścić film po sieci ?
Czy jak udostępnię napęd to będzie widoczny jak zwykły udostępniony folder ?
 

blazo

New member
Da się udostępnić napęd DVD z komputera dla Ariva. Przetestowałem i działa. Jeśli płyta jest zabezpieczona to trzeba dodatkowo użyć AnyDVD lub DVD43 (w moim przypadku z DVD43 brak napisów PL, tylko lektor, z AnyDVD nie testowałem ale powinno działać poprawnie).
Dodatkowo można sobie podłączyć napęd DVD przez USB (taki jak do kompa tylko zewnętrzny).

Pozdrawiam,

Blazo

Witam !

Na wstępie podam że nie mam tego sprzętu w domu i zastanawiam czy go kupić.
Mam dwa typy:
Ferguson D-890 HX zwykły odtwarzacz dvd z wyjściem HDMI i wejściem USB, cena 145zł
Ferguson Ariva HDPlayer 110, cena 379zł

Aria 110 jest stworzony do oglądania filmów zgranych z sieci, a jak puścić dzięki niemu film z płyty DVD, czy można udostępnić napęd DVD w komputerze i puścić film po sieci.
Czy jak udostępnię napęd to będzie widoczny jak zwykły udostępniony folder na innym komputerze ?
 

sulko

Member
Mam pytanie czy u was też przycina filmy 1080p po lanie(kablu)? U mnie przycina niektóre filmy w momentach wysokiego bitrate, te same filmy z dysku usb wyświetlane są prawidłowo. Teoretycznie sieć powinna z zapasem obsłużyć 1080p, nie wiem czy to wina softu arivy czy moja sieć przymula. Dyski mam udostępnione pod win 7.
 

daniol

New member
Mam pytanie czy u was też przycina filmy 1080p po lanie(kablu)? U mnie przycina niektóre filmy w momentach wysokiego bitrate, te same filmy z dysku usb wyświetlane są prawidłowo. Teoretycznie sieć powinna z zapasem obsłużyć 1080p, nie wiem czy to wina softu arivy czy moja sieć przymula. Dyski mam udostępnione pod win 7.

a siec masz N czy G jak N to nic nie powinno sie ciac
 

bodzio_g

New member
Oj "daniol" przecież "sulko" pytał o kabel nie o wifi, nie powinien ciąć, szukaj przyczyn w filmie lub jakości połączenia , zależy czy tnie ci wszystkie czy tylko niektóre.
 
Do góry