Ariva HDplayer 110

mellowman

New member
zainstalowalem :]

mc/openssh/samba/php-thttpd/nail/rtorrent/plowshare/vsftpd/icecast/samba

teraz pora na konfiguracje calego tego balaganu
zapowiada sie dluga noc...ide zrobic kawke ;)
 

mellowman

New member
slr napisał:
jakies screeny czy cos :) i co to nam daje? :)

90% softu kojarze ale hmm do XBMC jeszcze daleko :)

no jasne ze daleko :) z tym, ze po postawieniu serwera http i napisaniu sprytnej strony html/php mozna tymi wszystkimi dodatkami sterowac...
co prawda nie z poziomu telewizora, ale kompa - a mnie to na razie pasi
nie czuje sie na silach, zeby grzebac w menu i pozniej to kompilowac

...no i ewentualna samba moze dawac uzytecznosc typu NAS ;)
rozglaszania muzyczki via icecast czy innych ciekawych rzeczy (printserver na cups)...

potestuje i sie odezwe za jakis czas
pozdrowienia dla walczacych :p
 

mellowman

New member
sorry za 2 posty jeden pod drugim

screeny :)

c.wrzuta.pl/wi15890/c8db88da0004b9c04b2fd35f/0/scr1
c.wrzuta.pl/wi4832/e5694ade00163a184b2fd35f/0/scr2
c.wrzuta.pl/wi19694/57f185c6002a1e754b2fd35d/0/scr3
 

4malina

New member
slr napisał:
watpie ze posluchaja informacji z maili...

W sumie duzo sie nazbieralo spraw moze warto by bylo zrobic liste "TO DO" :)

Taa....., jeżeli nie "słuchają" infrormacji z mailii, na stronie pomocy brak formularza kontaktowego , brak forum użytkowników i jasno określonej przyszłości rozwoju oprogramowania - to chyba pomyłka z zakupem :rolleyes:.
Przed zakupem Arivy rozważałem również Xteramera, ale ostatecznie zniechęciłem się głośnym wiatrakiem i koniecznością jego wymiany na pasywne chłodzenie za ca. 80 pln, co za kawałek aluminium jest ceną z lekka wygórowaną ( widziałem zbliżone radiatory w cenie poniżej 10 pln).
Chyba jednak będę musiał wrócić do tych rozważań..:D
 

Pochi

New member
Transformers.2007.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR widoczne artefakty

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 12 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1 min.
Przepływność bitów : 10,8 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 800 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.294
Rozmiar strumienia : 79,0 MB (85%)
Język : Angielski

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Opóźnienie wideo : 9ms
Rozmiar strumienia : 11,0 MB (12%)
Język : Angielski
 

#cinek#

New member
Ariva 110 sieć problem

Panowie mam problem z połączeniem się z kompem (win 7) za żadne skarbu nie chce sie arivka połaczyć z kompem - udostepnianie włączone, chronione hasłem wyłaczone - już nic nie wiem - pomocy co zrobić - dodam że inny komp sie łączy bez problemu do udostępnianych folderów a tutaj logowanie nie powiodło się - HELP
 

Epidian

Member
Dotychczas zgrałem z płyt Blu-ray na dysk twardy 6 filmów, pięć pierwszych miało dźwięk 5.1 DTS HD MA albo DTS HD HRA i byłem cały hepi, bo Ariva pięknie wszystko odtwarzała, żadnych problemów z wizją i fonią. A były to filmy: "Pulp Fiction", "Quantum of Solace", "Incredible Hulk", "Adrenalina" i "Bękarty wojny". Dopiero na szóstym ("Eagle Eye") Ariva się wyłożyła, bo był to pierwszy film z dźwiękiem Dolby True HD, no i niestety cisza w eterze, Ariva nie rozpoznaje formatu. Ciekawe dlaczego DTS HD rozpoznaje prawidłowo a Dolby HD już nie? Z tym że domyślam się, że to nie jest pełny dźwięk DTS HD a odtwarzane jest tylko jądro DTS. Nie mam jak tego sprawdzić, bo mój amplituner nie ma dekoderów HD. Chyba trzeba będzie na razie unikać płyt z Dolby True HD, albo ewentualnie oglądać film z polskim lektorem. Mam nadzieję że ludzie z Fergusona w przyszłości coś zrobią z tym Dolby True HD.
No coż... mimo wszystko i tak jestem zadowolony z Arivy, świetna zabawka.

A jeśli chodzi o zgrywanie płyt, to używam w tym celu Liteona IHOS 104, plus program AnyDVD i mimo że komputer słaby to wszystko odbywa się bez problemów, zgranie płyty z materiałem o wielkości 40-45 Giga trwa u mnie około 70 do 75 minut.
 
Ostatnia edycja:

dario_2

New member
Trzaski z wyjść audio analogowych

Przy odpalaniu pliku video,w głosnikach pojawia sie trzask, Ariva podłączona analogowo do wzmacniacza stereo - czy ktoś spotkał się z takim problemem ?
 

Teodoryk

New member
#cinek# napisał:
Panowie mam problem z połączeniem się z kompem (win 7) za żadne skarbu nie chce sie arivka połaczyć z kompem - udostepnianie włączone, chronione hasłem wyłaczone - już nic nie wiem - pomocy co zrobić - dodam że inny komp sie łączy bez problemu do udostępnianych folderów a tutaj logowanie nie powiodło się - HELP
Mam sieć w domu z trzema komputerami: Linux, winXP i Win7, wszystkie się widzą ,

Jednak tylko z Win7 Ariva nie chce się połączyć, mimo ścisłego zastosowania wskazówek z forum i ze strony fergusona,

coś tu nie gra, bo widzę że generalnie z win7 większość użytkowników się nie łączy.

dziwne tym bardziej że przez uPNP bez problemów łączę się w z Win7.(jest dostęp do katalogów stworzonych przez media player)
 
Ostatnia edycja:

#cinek#

New member
Dokładnie mam to samo tzn upnp besz problemu - sieć lipa, ktoś wcześniej pisał że rozwiązał ten problem ale nie podał szczegółów - HELP
Chyba że ktoś wie jak dodać np inne lokalizacje do tych folderów np z innych partycji - ja próbowałem i nie wyszło.
 
Ostatnia edycja:

sbapol

New member
dario_2 napisał:
Przy odpalaniu pliku video,w głośnikach pojawia się trzask, Ariva podłączona analogowo do wzmacniacza stereo - czy ktoś spotkał się z takim problemem ?

Mam dokładnie ten sam objaw,dopiero to sobie uświadomiłem.Też mam audio podłączone analogowo,trzask słychać zawsze po włączeniu,na pierwszym filmie,później już tego nie ma.

Co do sieci,u mnie w Win7 loguje się bez problemu po zmianach w rejestrze,było podane co zmienić kilkanaście stron wcześniej.

Mam jeszcze jeden dziwny objaw,pauzuje film,ide robic sobie kawkę,przychodzę po kilkunastu minutach,daje play i film się wyłącza,znika dysk USB,po chwili znowu jest dostępny.Dobrze,że jest wznawianie filmu od miejsca w którym się przerwało,bo inaczej było by nieciekawie.
 

bubusia

Member
czy jest w arivie jakas funkcja dopasowujaca obraz do ekranu tv, wydaje mi sie ze z prawej strony jest duzo wieksza wolna czarna przestrzen niz z lewej na ustawieniu 0.9, czyli obraz nie jest dokladnie spasowany, a moze jest to wina tv?
 

grzesch

New member
slr napisał:
Idą święta, więc kłócił się nie będę :smile: ale winna jest Ariva (pisałem wcześniej o złym skalowaniu - obraz przesunięty w lewo). Sprawdzałem na 3 TV (32'' ; 21'' ; 14''). Skoro inni też mają z tym problemy to coś w tym jest.
Zresztą mam tuner Fergusona FX-7600 i obraz też jest trochę przesunięty w lewo choć nie tak bardzo jak w Arivie.
Podłączałem też Opticum i DVD Manty i skalowanie było ok.


sbapol napisał:
Też mam audio podłączone analogowo,trzask słychać zawsze po włączeniu,na pierwszym filmie,później już tego nie ma.

Kondensatory muszą się naładować :D
A tak na poważnie to jest to kolejny babol do poprawy.
 
Ostatnia edycja:

sbapol

New member
Ehh,uzbierało się tego trochę,powstrzymuje się żeby jej nie odesłać.A propos dostałem ja w piatek 18.12 to w poniedziałek 28.12 chyba jeszcze będę mógł ją odesłać?
 

Bobok

New member
Moja Ariva po tygodniu leżakowania pod choinką dziś wieczorem będzie wyciągnięta i testowana,już nie moge się doczekać :cool:
 

grzesch

New member
#cinek# napisał:
Dokładnie mam to samo tzn upnp besz problemu - sieć lipa, ktoś wcześniej pisał że rozwiązał ten problem ale nie podał szczegółów - HELP

Kolego, przeczytaj ten temat jeszcze raz od poczatku - na pewno znajdziesz.
Trzeba trochę pogrzebać w rejestrze w win7 żeby odpaliło.
Pozdr
 

nur

New member
Witam
Przeczytałem cały wątek niestety nie znalazłem odpowiedzi na następujące pytanie: czy ktoś próbował jak Ariwa współpracuje z którymś z pilotów Logitecha. Sprawdziłem ze w wykazie urządzeń jeszcze jej nie mają (chyba że źle szukałem). Co do mojej 2 tygodniowej współpracy z Arivą to w zasadzie spełnila wszelkie moje oczekiwania: odtwarza wszystkie filmy zgodnie ze specyfikacją (no pełne HD po WI-FI poległo ale jakoś nie liczyłem na takie cuda). Natomiast nie udało mi się zaprogramować pilota uniwersalnego Philipsa. Nie widzi w ogóle pilota z Arivy przy parowaniu ręcznym (oczywiście kodów z wiadomych względów nie ma). Stąd powyższe pytanie. Pozdrawiam
 

murphy

New member
nur napisał:
Witam
Przeczytałem cały wątek niestety nie znalazłem odpowiedzi na następujące pytanie: czy ktoś próbował jak Ariwa współpracuje z którymś z pilotów Logitecha.
Mam Logitech Harmony 555. Działa, ale tak jak pisałeś, nie było Arivy w bazie i trzeba było wszystko ręcznie programować. Czyli najpierw "uczyć" pilot konkretnych komend (za pomocą oryginalnego pilota Arivy) a później przypisywanie tych komend pod konkretne przyciski. Trochę zabawy, ale działa. Po wszystkim Ariva reagowała na pilota Logitecha "podwójnie". Czyli np. jedno naciśnięcie w dół powodowało zejście o dwa pola. Trzeba było w oprogramowaniu dla pilota Logitech zmniejszyć czułość i wszystko jest ok.
 
Do góry