Ariva HDplayer 110

lucky-luke

New member
Witam, posiadam playera od wczoraj.

Obudowa i pilot przyzwoity, hałasu z urządzenia nie słyszałem, sprzęt został od razu podłączony do onkyo TX SR-606 i przy ustawieniach dźwięku "raw" wykrywa typy dźwięku znakomicie, więc nie traciłem czasu na przystawianie ucha do obudowy ;)

Przy większości plików działa bez większych problemów (avi, mov, rmvb, mkv, ts, iso, mp3, wav - różne rozdzielczości i ilości kanałów (dd5.1 i dts też).
Filmy odtwarzane raczej płynnie, bez większych zniekształceń.

Rozpoznaje wszystkie moje pendrive'y 2-4GB i dyski z zewnętrznym zasilaniem 320GB - 1TB.

Aktualnie na szybko mam z nim dwa problemy:
1. wszystkie filmy mam z plikami txt - proszę o podpowiedź, jaką aplikacją można przerabiać hurtowo na srt ( przeszukałem cały temat i było to kilka razy poruszane, ale nie udało mi się odnaleźć nazwy aplikacji).
Ps. Przerobiłem kilka napisów "pojedynczo" na srt i czyta znakomicie, posiada wystarczające jak dla mnie możliwości skalowania i przesuwania napisów na ekranie.


2. Nie radzi sobie głównie z dźwiękiem w niektórych filmach tzn.
W filmie, którego parametry poniżej, po uruchomieniu filmu od początku słychać dźwięk, przy próbie przesunięcia do przodu lub przeskoczenia (goto) zostaje sam obraz!!

FILM 1
General
Complete name : H:\1.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 901 MiB
Duration : 2h 33mn
Overall bit rate : 822 Kbps

Video
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : AdvancedSimple@L5
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Muxing mode : Packed bitstream
Codec ID : XVID
Codec ID/Hint : XviD
Duration : 2h 33mn
Bit rate : 685 Kbps
Width : 640 pixels
Height : 272 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.164
Stream size : 751 MiB (83%)
Writing library : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

Audio
ID : 1
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 3
Format_Settings_Mode : Joint stereo / MS Stereo
Codec ID : 55
Codec ID/Hint : MP3
Duration : 2h 32mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 128 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Stream size : 140 MiB (16%)
Alignment : Aligned on interleaves
Interleave, duration : 42 ms (1.00 video frame)
Interleave, preload duration : 504 ms
Writing library : LAME3.98r
Encoding settings : -m j -V 4 -q 2 -lowpass 17 -b 128

Podobnie w
FILM 2
General
Complete name : H:\2.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 693 MiB
Duration : 1h 31mn
Overall bit rate : 1 054 Kbps
Writing application : VirtualDubMod 1.5.10.2 (build 2540/release)
Writing library : VirtualDubMod build 2540/release

Video
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : AdvancedSimple@L5
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Codec ID : XVID
Codec ID/Hint : XviD
Duration : 1h 31mn
Bit rate : 916 Kbps
Width : 624 pixels
Height : 256 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.239
Stream size : 603 MiB (87%)
Writing library : XviD 1.1.2 (UTC 2006-11-01)

Audio
ID : 1
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 3
Format_Settings_Mode : Joint stereo / MS Stereo
Codec ID : 55
Codec ID/Hint : MP3
Duration : 1h 31mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 128 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Video delay : 1s 464ms
Stream size : 84.1 MiB (12%)
Alignment : Split accross interleaves
Interleave, duration : 42 ms (1.00 video frame)
Interleave, preload duration : 504 ms

Dodatkowo dziwne rzeczy dzieją się przy moim ulubionym serialu, w odcinkach z pierwszego sezonu, na początku w ogóle ich nie uruchamiał pełnoekranowo (w podglądzie wydawało się, że działają ok), po kilku próbach któryś odcinek uruchomił się bez dźwięku, a po kolejnych pojawił się też dźwięk, ale lekko opóźniony i jakby próbował nadgonić obraz, po chwili odtwarzania (kilka minut) już prawie nadążał.

Poniżej parametry przykładowego odcinka z którym były problemy:
FILM3

General
Complete name : H:\3.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 140 MiB
Duration : 28mn 56s
Overall bit rate : 674 Kbps
Writing application : Nandub v1.0rc2
Writing library : Nandub build 1853/release

Video
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Codec ID : DIV3
Codec ID/Hint : DivX 3 Low
Duration : 28mn 56s
Bit rate : 533 Kbps
Width : 400 pixels
Height : 288 pixels
Display aspect ratio : 1.389
Frame rate : 25.000 fps
Resolution : 24 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.185
Stream size : 110 MiB (79%)

Audio
ID : 1
Format : MPEG Audio
Format version : Version 1
Format profile : Layer 3
Format_Settings_Mode : Joint stereo
Codec ID : 55
Codec ID/Hint : MP3
Duration : 28mn 56s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 128 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Stream size : 26.5 MiB (19%)
Alignment : Aligned on interleaves
Interleave, duration : 24 ms (0.60 video frame)
Interleave, preload duration : 480 ms
Writing library : LAME3.89 (beta)

Jeszcze jedno: przy dużym pliku mkv koło 8GB (mam go na innym dysku, więc nie sprawdzę go teraz dokładnie) przy AC-3 6 kanałowym dźwięk co jakiś czas dziwnie przerywał (pewnie na kilka ms) , amplituner nie zdążył się nawet zgubić, nie wiem co jest powodem, ale przy okazji sprawdzę to dokładniej.

Ps. Szkoda, że nie ma opcji przeszukiwania plików w folderach po tytułach, albo chociaż przeskakiwania po stronach i tworzenia playlist do muzyki (albo jeszcze nie odkryłem...)

Pod kolejnych testach (a raczej użytkowaniu - bo na testy nie mam za dużo czasu :/) napiszę kolejne spostrzeżenia

Przepraszam za taki dłuuuugi wpis, ale jakoś tak wyszło :)

Pozdrawiam wszystkich!!
 
Ostatnia edycja:

witek_64

New member
FullObcyk napisał:
Podczas oglądania na Arivie co kilka sekund występują artefakty. Myślałem, że to wina profilu 5.1 ale przeróbka na 4.1 nic nie pomogła (chyba, że coś sknociłem ale media info po przeróbce pokazuje 4.1, użyłem progsa TSMuxer) Szkoda, że nie będę mógł tego obejrzeć:(
Moja wersja idzie gładko:
General
Complete name : S:\Filmy\Return of the King EE 2003 720p PL.mkv
Format : Matroska
File size : 9.02 GiB
Duration : 4h 10mn
Overall bit rate : 5158 Kbps
Encoded date : UTC 2009-12-15 20:25:02
Writing application : mkvmerge v2.9.9 ('Tutu') built on Nov 25 2009 21:13:32
Writing library : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Video
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 4h 10mn
Bit rate : 3983 Kbps
Nominal bit rate : 4210 Kbps
Width : 1280 pixels
Height : 528 pixels
Display aspect ratio : 2.424
Frame rate : 23.976 fps
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.260
Title : Encode by wth123jordan@CHD
Writing library : x264 core 65 r1024M 2652abe
Encoding settings : cabac=1 / ref=8 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=8 / psy_rd=0.6:0.6 / mixed_ref=1 / me_range=28 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=6,4 / chroma_qp_offset=-8 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=4210 / ratetol=1.0 / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:0.50 / zones=0,0,b=0.18

Audio #1
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Codec ID : A_AC3
Duration : 4h 10mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 192 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Language : Polish

Audio #2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 4h 10mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 768 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 24 bits
Language : English
 

Kijek1

Member
rydzyn napisał:
To pewne że będą,500 lg działa bez problemu.
Wcale nie takie pewne, mój WD 320gb 2,5" nie działa. Najpierw działał, ale się wyłączał, potem podłączyłem dodatkowe zasilanie i przez jakiś czas działał. Teraz ariva nie widzi go wcale. Dodam, że komputer dysk widzi, natomiast ariva na innym dysku działa. Poczytaj wcześniejsze posty, a zobaczysz, że nie jest to takie pewne.
lucky-luke napisał:
1. wszystkie filmy mam z plikami txt - proszę o podpowiedź, jaką aplikacją można przerabiać hurtowo na srt ( przeszukałem cały temat i było to kilka razy poruszane, ale nie udało mi się odnaleźć nazwy aplikacji).
Program to ToSrtConverter, jest na forum xtreamera. Wskazujesz folder, i wszystkie napisy w tym folderze przerabia hurtowo na srt. Jest gdzieś w tym wątku: http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=27&t=1176
(4 strona w połowie)
copy.png
favicon.ico
Autor mszef
i jeszcze tutaj: http://www.cdrinfo.pl/download/9323221304
copy.png
favicon.ico
 
Ostatnia edycja:

sbapol

New member
Dzięki za info o tym programiku.Pisałem wcześniej o słabych transferach poprzez WI-Fi.Router napewno mam w N,do tego działa w 5Ghz,w których niestety ta karta z arivy nie chce działać.Jesli komuś chodzi to dajcie znać.Wyłączyłem wszelkie szyfrowanie i teraz jest lepiej na lapku mam do 130mb/s,w arivie 6000-8000kbit/s,już spokojnie mogę oglądać filmy w 720p,1080 rwą.Jakie macie doświadczenia z transferami Komputer-router-ariva,całkowicie po Wi-Fi?
 

miroo

New member
sbapol napisał:
Dzięki za info o tym programiku.Pisałem wcześniej o słabych transferach poprzez WI-Fi.Router napewno mam w N,do tego działa w 5Ghz,w których niestety ta karta z arivy nie chce działać.Jesli komuś chodzi to dajcie znać.Wyłączyłem wszelkie szyfrowanie i teraz jest lepiej na lapku mam do 130mb/s,w arivie 6000-8000kbit/s,już spokojnie mogę oglądać filmy w 720p,1080 rwą.Jakie macie doświadczenia z transferami Komputer-router-ariva,całkowicie po Wi-Fi?

ja u siebie mam router 802.11g ale Ariva pokazywała przepustowość między 9000-12000 więc chyba coś nieteges masz u siebie. Faktem jest że mam komputer podpięty do routera LANem a radiowo tylko router -> ariva no ale skoro u Ciebie wszystkie urządzenia są kompatybilne z 802.11n to chyba powinieneś tak czy tak mieć większe transfery?
Dodam tylko że pliki 720p idą bezproblemowo, 1080p nie testowałem (mam TV HD Ready więc i tak nie będę 1080p odtwarzał)
 

sbapol

New member
Dobra poczytałem trochę i więcej niż 130mbps nie wycisnę,bynajmniej na razie.Między lapkiem a routerem mam tyle,wiec N jest.Dzisiaj spróbuje podłączyć Arivę kablem pod router i wtedy sprawdzę.Dam znać.Próbował ktos podłączać inny,bardziej "firmienny" moduł Wi-Fi?
 
Mam pytanie ..co do Arivy czy wentylatorek zamontowany w obudowie jest na procesorze ? czy tylko chłodzi podzespoły w obudowie ...jeśli tylko obudowa to może nie zaszkodziło by mu gdyby go poprostu drania wyłączyć ? i będzie cisza :) wiem to ryzykowne bo pocoś go zastosowali ..ale z doświadczenia wiem że w różnych urządzonkach bywa różnie np płyta główna EPIA z procesorem 667 MHz bez wiatraczka standardowo (tylko radiator) można podkręcić i sam tak zrobiłem do 990 MHz nie stosowałem wiatraka na procku :) i działa super ( czytaj stabilnie) ! i to już dwa lata he he . Tym bardziej iż w obudowie Arivy nie montuje się dysku twardego więc może to rozwiązanie zadziała :) Niestety mnie akurat każdy szmer przeszkadza :D:D
 

4malina

New member
kobrawerde napisał:
ciach... :) Niestety mnie akurat każdy szmer przeszkadza :D:D

Niestety mnie również, słyszę go z odległości 3m. Czytając opinie opinie na forum o głośnym wiatraku Xtreamera i stwierdzenia ,ze w Arivie wiatraka nie słychać zdecydowałem się na Arivę. Zastanawiam się teraz czy go reklamować, czy wsadzić wykałaczkę w wiatrak :D.
 

4malina

New member
slr napisał:
a jezeli dla ciebie to jest podstawa czy kupic arive czy nie to :) bez obrazy masz troche spaczone wymogi :D bo albo kupujesz player do filmow albo zwracasz uwage na jego prace :) jezeli cos mieli dane filmu to musi sie grzac a jak sie grzeje jakos cieplo musi byc odprowadzone :)

Wiesz ja mam właśnie taki spaczony słuch:D. W nocy muszę wyłączać ładowarki do telefonów bo mi przeszkadzają. Nic na to nie poradzę, przeszkadza mi trafo od plasmy itp. Po za tym - bez urazy- gdybym chciał żeby mi coś buczało w domu to bym sobie kupił betoniarkę- nie odtwarzacz :D

pzdr.
 

sbapol

New member
U mnie też cisza,ja mam akurat projektor i ten dopiero szumi:) Podłaczyłem Arivę do sieci kablem a dalej do laptopa po Wi-Fi i transfery od 17000-do 24000kbit/s,1080p chodzą płynnie.Hmm,to chyba nie obejdzie się bez kabla z jednej strony.No trudno.Zabadam jeszcze ile bedzie jak laptop będzie po kablu a Ariva po Wi-Fi,ciekawe gdzie leży slaby punkt.Albo poprostu już tak jest i więcej się nie wyciągnie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
4malina napisał:
Wiesz ja mam właśnie taki spaczony słuch:D. W nocy muszę wyłączać ładowarki do telefonów bo mi przeszkadzają. Nic na to nie poradzę, przeszkadza mi trafo od plasmy itp. Po za tym - bez urazy- gdybym chciał żeby mi coś buczało w domu to bym sobie kupił betoniarkę- nie odtwarzacz :D

pzdr.

mowi sie ze tam gdzie spisz nie powinno byc zadnej elektorniki, czemu do tego sie nie stosujesz!
 

4malina

New member
biochip napisał:
Pojawił się u mnie problem z odtwarzaniem plików FLAC - jakby Ariva nie mogła zaskoczyć. Odtwarza tylko czasami jak się ją zresetuje ale tylko jeden katalog, po przejściu na inne pliki nie zaskakuje. Ma ktoś podobnie?
tu są przykładowe pliki FLAC:
-ciach-

ps. Dysk podpięty pod usb (z własnym zasilaniem),Ariva z wgraną najnowszą aktualizacją z strony Fergusona

Czy coś udało Ci się coś ustalić dlaczego nie grają Flac - porobiło mi się to samo.Wszystko było dobrze do momentu gdy miałem jeden katalog po dograniu drugiego Ariva przestała odtwarzać Flac-ki:x
 

biochip

New member
4malina napisał:
Czy coś udało Ci się coś ustalić dlaczego nie grają Flac - porobiło mi się to samo.Wszystko było dobrze do momentu gdy miałem jeden katalog po dograniu drugiego Ariva przestała odtwarzać Flac-ki:x

niestety nie, chyba tylko programiści Fergusona mogą to poprawić, niecierpliwie czekam na koleją aktualizację.
ps. Szkoda, że formularz pomocy technicznej na ich stronie nie działa i nie ma jak tego problemu zgłosić - chyba że czytają te forum
 

Pochi

New member
Arive mam podłączone przez coaxial do ampli i zauważyłem, że tych samych miejscach filmu mam zanik dzwięku na 1 sek. Dysk to Seagate FreeAgent 1TB format NTFS alokacja na 4096. Objaw ten występuje przy mkv na xvid tego nie doświadczyłem. Spotkał się ktoś z czymś takim?? Co może być przyczyną??
 

Pochi

New member
Wczoraj oglądałem Dexter.S04E05.720p.HDTV.x264-ORENJi i dokładnie w 48 min 57 sek.
W 4 odcinku stało się to 2 razy a w 3 w ogóle. Nie ma równych odstępów czasowych.

Sprawdziłem na wyjściu optycznym i również to samo.
Ustawienia mam S/PDIF RAW, jak ustawie S/PDIF LPCM to na stereo przerwy nie ma.
 
Ostatnia edycja:

mellowman

New member
czesc. tez sobie sprawilem Arivke :)
fajnie, ze dostaliscie sie do srodka - teraz pora na optware
lub ewentualnie wlasny cross-compiling paru drobiazgow.

www(dot)xbmc(dot)org/forum/showthread.php?t=58718

bawilby mnie klient torrentow + serwer http/ftp + mozliwosc sluchania
radyjek internetowych. zobaczymy co sie da z arivki wycisnac.
btw. jakies zrodla SDK do RTD1073 kraza po sieci. Swieta za pasem, wiec bedzie czas na eksperymenty :p
 
Do góry