Ariva HDplayer 110

jitt

New member
zastanawiam się nad kupnem tego odtwarzacza i w związku z tym mam pytanie/prośbę

czy ktoś mógłby sprawdzić czy odtwarzane są poprawnie pliki m2ts z kamer sony, zapis AVCHD?
 

majkeljot

New member
Jeszcze raz proszę o odpowiedź czy Ariva jest zgodna z funkcją tzw gapless? Czyli czy potrafi odtworzyć bez słyszalnej przerwy czy trzasku podczas przejścia pomiędzu utworami, które stanowią jedną całość, tzw suity ?
 

rydzyn

New member
Kijek1 napisał:
Posiadam WD element 2,5" 320gb, i niestety są problemy. Pisałem o tym parę postów temu. Zmiana klastra jednak nic nie dała. Teraz testuję z zasilaczem. Kabel Y i do niego podłączony zasilacz sieciowy USB 5V 500mA. Jak na razie, po obejrzeniu paru filmów ok. W tym tygodniu będę miał dark knight 1080p 30gb, i wtedy zobaczymy. Koszt takiego zasilacza, to około 20zł (na allegro są nawet jakieś chińczyki po 2zł).
500 GB bez zasilania chodzi bez problemów.NA Ferdku i Wdeku.
 

4malina

New member
Ponieważ to mój pierwszy post - witam Wszystkich!
i od razu pytanie:
-jak długo trwa aktualizacja firmware? - od 40 minut mruga mi kontrolka w pendrivie i nic się nie dzieje. Obawiam się wyłączyć zasilanie żeby nie uszkodzić odtwarzacza.
 

witek_64

New member
4malina napisał:
Ponieważ to mój pierwszy post - witam Wszystkich!
i od razu pytanie:
-jak długo trwa aktualizacja firmware? - od 40 minut mruga mi kontrolka w pendrivie i nic się nie dzieje. Obawiam się wyłączyć zasilanie żeby nie uszkodzić odtwarzacza.
U mnie to jakieś 5-10 min trwało. Jeśli tylko mruga pendrive i nic się nie pojawiło na ekranie, to chyba nie może przeczytać pliku z pendrive'a.
 

4malina

New member
To pen systemu u3 i być może w tym problem.
Wpadłem na to ,ze samo włożenie pena nie zadziała :))
Ok. wyłączam zobaczymy co będzie
 

witek_64

New member
slr napisał:
chyba probowalem :) i tez to nic nie dalo najwyzej jak mozesz testnij :)
Już to testowałem.
Druga linijka: num=ilość bookmarków. Drugi bookmark zaczyna się od wiersza [1], a każdy kolejny [n+1].
Acha i oczywiście wpis widać po restarcie.
 

lysyjacek1234

New member
slr napisał:
testy robilem na plikach reklamowych telewizorow Philips, Samsung, Sony by wiedziec jak ariva poradzi sobie z wysokim bitratem.

Co do plikow 1080p to player kupilem po to bym mogl ogladac pliki zassane z internetu a nie normalne BlueRay filmy i do tego ten player zostal tak naprawde stworzony bo nie ma w nim przecierz napedu optycznego. I normalna sprawa jest ze pliki sciagane z netu (filmy w .mkv 720p i 1080p) w 95% nie sa typowymi pozycjami fullHD w rozumieniu rozdzielczosci bo nie maja wlasnie 1920x1080 ale sa obciete poprostu z czarnych pasow by zaoszczedzic przestrzen pliku na obraz.

Wiekszosc osob na tym forum czyta o arivie wlasnie po to by wiedziec czy filmy z netu im zadziala czy tez nie, dlatego tez ja jak i inni ludzie potestowali takie i inne pliki by byla jasnosc czy te pozycje dzialaja i dzialaja w 100% jezeli sa to pozycje znanych grup scenowych i p2p bo takie filmy sie sciaga najczesciej z internetu czy to sa xvidy/divxy czy tez pozycje x264. Po to tez sa wymyslone pewne standardy kodowania by w nich filmy byly kodowane i ariva jest z nimi zgodna i jest to zaznaczone w specyfikacji.

Naprawde duzo filmow juz na arivie obejrzalem od jej zakupu i byly to pozycje 720p i 1080p (te obciete jak i te "prawdziwe") wszystko dziala bez problemu jak i trailery filmow sciagniete ze strony apple trailers jak i yahoo movies. Pozycje xvid/divx filmow i seriali takze dzialaja bez problemu.

To tyle dla ludzi ktorzy kupuja lub chca kupic arive wlasnie po to by obejrzec na swoim TV seriale i filmy HD jak i SD sciagane z netu. Ci ktorzy szukaja tutaj odpowiedzi na pytania o formaty muzyczne i inne video specyficzne jakies pytajcie dalej a ci ktorzy to potestowali i tez sie tym interesuja moze odpowiedza wam na pytania.

Mnie interesowalo czy ariva radzi sobie z formatem .mkv 720p i 1080p i radzi sobie bez zajakniecia a xvid jest dodatkiem dla mnie a muzyki i tak nie slucham na czyms takim i nigdy nie sluchalem. Pozatym jest to player VIDEO HD glownie i do tego sie swietnie nadaje za takie pieniadze 370-399 to naprawde super sprzet, jezeli ktos szuka czegos bardzo rozbudowanego niech sobie kupi popcorna albo korra.
Witam, mam pytanie na temat odtwarzania plików mkv z profilem High@5.1. W specyfikacji podają że Ariva odtwarza ten profil częściowo, a jak jest w rzeczywistości ? Mam trochę filmów w tym profilu i nie wiem czy będą odtwarzane na Arivie?
 

lukaszkrk

New member
slr napisał:
<ciach ;) )
probowalem tez dopisac w tym pliku drugi skrot ale narazie bez skutku i zawsze jest widoczny ten pierwszy wpis :) kwestia potestowania i pewnie wyjdzie :)

zobacz tak:

dla 2 skrotow:

[MAIN]
num=1
[0]
<wpis>
[1]
<wpis>


analogicznie dla 3 skrotow:

[MAIN]
num=2
[0]
<wpis>
[1]
<wpis>
[2]
<wpis>

nie testowałem ale możesz spróbować :) co do tego podawania ip ,, gdzies tak wyczytalem ze tak ma byc - ale dobrze ze mnie sprostowales

pzdr

--------------

widze ze witek_64 juz udzielil odpowiedzi :) - wpis zostawie na przyszlosc moze komus sie przyda, ew jak wroce do domu to zrobie mini poradnik jak dodawac skroty,
 
Ostatnia edycja:

frogi4

New member
Nowy firmware

Witam forumowiczów. Jestem od dnia dzisiejszego posiadaczem HD110. MOje pierwsze wrażenia po wgraniu nowego firmwaru UPNP.
1. Z moim sony w5500 działa tak samo jak poprzednio, czyli uruchamia sie w 480p i tylko tak. Działa myk z wczesniejszym włączeniem arrivy ale jest to wkurzające. Ale co najlepsze na Panasoniku działa OK (ten sam kabel).
2. Napisy txt nie działają.
3. Działa świetnie z PS3 Media Serwer. Transkodowanie działa bardzo dobrze. Są napisy. Tam gdzie moj soniak juz nie wyrabiał (720p) ze względu na transfer tu idzie idealnie. Innych UPNP nie sprawdzałem.

Tyle z pierwszych oględzin nowego firmware.

Jestem wychowany na mantach i innych arcydziełach chińskiej sztuki elektonicznej;) jednak obsługa napisów txt powinna być zrobiona w pierwszej kolejność zwłaszcza że nie piszą tego chińskie łapki tylko rodacy (mam nadzieję).
 

frogi4

New member
slr
PS3 media serwer nie ma sensu jeśli arriva będzie czytała z UPNP napisy -jakiekolwiek. Można niby wejść w zasoby udostępnione i będą napisy z plików srt, ale jesli tak to cała robora psu na budę z tym UPNP a napisów z plików txt i tak nie obsługuje. A one w Polsce to jakby standard. Nawet chińczycy to zrozumieli. Wiem że można je przekonwertować ale jak to zrobić gdy film już jest płycie DVD. Przegrywać na HDD to trochę bez sensu.
Zapowiedzi były że od ukazania się w sprzedaży nad tym pracują.
Życzę więc im owocnej pracy.
 

talesbite

New member
Ja ostatnio zakupilem dysk PQI H550 320GB i chodzi bez zajakniecia.
Wybieralem dysk, ktory pobiera do 1A, no i w testach wypadl niezle.

A co do LCD, to mam W5500 i u mnie chodzi 1080p bez problemow, na kabelku za 50zl, nie robilem aktualizacji.
 

majkeljot

New member
Czy napradę nikt nie sprawdził tego urządzonka jako odtwarzacz audio?

Jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedź czy Ariva jest zgodna z funkcją tzw gapless? Czyli czy potrafi odtworzyć bez słyszalnej przerwy czy trzasku podczas przejścia pomiędzu utworami, które stanowią jedną całość, tzw suity ?
 

wędrowycz

New member
talesbite napisał:
Ja ostatnio zakupilem dysk PQI H550 320GB i chodzi bez zajakniecia.
Wybieralem dysk, ktory pobiera do 1A, no i w testach wypadl niezle.

Ten dysk potrzebuje trochę więcej prądu. Wg specyfikacji 5V/2A (jak sądzę to jest max).
Ale skoro działa, to należy się cieszyć :)
 

rydzyn

New member
Kijek1 napisał:
Jakiej firmy masz dysk i jakie pliki odtwarzasz?
Dysk LG którego przewód ma 2 wyjscia usb jeśli by sobie jakis odtwarzacz nie dawał rady z napięciem ale podłanczam tylko jeden bo tak jak pisałem ferdek i wudek sobie spoko z tym radzi a pliki MKV.
 

grzeseik

New member
@slr
nie wiem jak to jest akurat z kupcami arivy, ale sporo ludzi kupuje takie urzadzenia przede wszystkim z mysla o sluchaniu muzyki. tylko zamiast np. squeezeboxa woli urzadzonko, ktore czasem i jakis filmik odtworzy. ja tak przynajmniej mam. co prawda coraz dalej jestem od arivy ze wzgledu na brak wyswietlacza, ale pytanie jest jak najbardziej zasadne.

jesli ktos znajdzie 10min to sprawdzcie prosze czy te przerwy wystepuja. to prosta sprawa a pare osob bedzie wdziecznych za te informacje.
 
Do góry